Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 26 Czerwca 2019  |  imieniny: Jana, Pawła

Menu strony

Banery

Treść strony

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim  zabronione jest kopiowanie, rozpowszechnianie, powielanie  danych oraz zdjęć zawartych na stronie  bez zgody właściciela!

 

Rok szkolny 2012/2013

Początek roku szkolnego 2012/2013

Trzeciego  września 2013 roku, podobnie jak w wielu innych szkołach, także  w gimnazjum zadzwonił pierwszy  dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny. Na placu przed szkołą o godzinie 945 pani dyrektor Anna Rusinowska powitała uroczyście licznie przybyłą młodzież, nauczycieli oraz rodziców.  Dyrektor na wstępie podkreśliła, że od samego początku każdy uczeń musi się zabrać do solidnej pracy, aby na koniec roku mógł pochwalić się dobrymi wynikami. Uczniowie klas pierwszych poznali swoich wychowawców oraz nauczycieli uczących w naszej szkole. Po uroczystym apelu młodzież udała się wraz z wychowawcami do klas.

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

W dniu 13 października 2012r. w naszej szkole obchodziliśmy podwójną uroczystość. Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, a uczniowie klas pierwszych w tym dniu złożyli ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów naszego Gimnazjum.Następnie odbyło się przedstawienie pt.: ,,Reforma oświaty na wesoło”


więcej

Wycieczka gimnazjalistów z Mszczonowa do Sejmu i Senatu RP oraz zwiedzanie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Wycieczka została zoorganizowana pod kierownictwiem P. Iwony Lipińskiej- nauyczycielki historii i WOS w mszczonowskim Gimnazjum. Odbyła się ona 6 listopada br. w pochmurny, mokry i wietrzny dzień. W wyjeździe wzięli udział uczniowie głównie klasy II-ej (klasa IId, IIa oraz nieliczni z kl.IIb oraz kilkoro uczniów w klasy III d), którzy chcieli pogłębić swą wiedzę w nieco inny sposób, niż tradycyjnie organizowaną lekcję. A jak wiadomo, takie wyjazdy i przełozenie teorii na praktykę jest
najskutecznią metoda przekazywania wiadomości.
więcej

Śladami pamięci

ŚLADAMI PAMIĘCI
Podczas jednej z narad klasowych wpadliśmy na pomysł, aby zobaczyć mszczonowskie zabytki. Nasza wychowawczyni zorganizowała dwa wyjścia na kolejnych godzinach wychowawczych. Naszym pierwszym celem był odnowiony dom rodziny Maklakiewiczów. Kolejny przystanek był kilkanaście metrów dalej. Jest to zabytkowy dwór w stylu barokowym, w którym przed wojną była kaflarnia, a tuż po niej znajdowało się liceum ogólnokształcące. Zbliżając się do końcówki naszego pierwszego wyjścia, doszliśmy do kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Powstał w stylu toskańskim wg projektu architekta Tournelle’a
więcej

Nie tylko Mazurek Dąbrowskiego

„Nie tylko Mazurek Dąbrowskiego – pieśni, które zagrzewały do walki o wolność Ojczyzny” – to tytuł projektu edukacyjnego i koncertu zorganizowanego przez uczniów klasy 2d oraz członków szkolnego zespołu muzyczno – wokalnego pod opieką p. Iwony Lipińskiej, p. Jacka Zielonki i p. Emilii Mirochy. Koncert odbył się 12 listopada 2012r. w mszczonowskim Gimnazjum. W ten sposób uczniowie świętowali 94. rocznicę odzyskania niepodległości.
więcej

Wspólny mianownik

Dnia 12 listopada w Miejskiej Bibliotece we Mszczonowie odbyły się warsztaty dziennikarsko-pisarskie zorganizowane w ramach projektu „Wspólny mianownik”. Uczestnicy warsztatów to licząca  dwadzieścia osób grupa gimnazjalistów z Mszczonowa.

                Na samym początku spotkania uczniowie dowiedzieli się, czym są anagramy. Zostali oni podzieleni na czteroosobowe grupy. Każda z nich miała za zadanie ułożyć jak najwięcej anagramów od imienia i nazwiska autora „Krzyżaków”. W ten sposób powstało wiele nowych imion i nazwisk. Następnie uczestnicy poznali słowa, które powoli zanikają w naszym języku, oraz usłyszeli anegdoty związane z tymi właśnie słowami. Po części teoretycznej czteroosobowe grupy znów otrzymały zadanie. Miały one napisać pięć pytań do Marcina Prokopa związanych z ulubionym słowem, które powoli wychodzi z użycia. Wszyscy spisali się świetnie.

                Po warsztatach uczestnicy zostali poinformowani o konkursie organizowanym w ramach realizowanego projektu oraz otrzymali upominki w postaci książek. Był to miło i twórczo spędzony czas.

Aleksandra Konca, ucz. kl. 3d Gim.

Unia Poetycka Wojciecha Siemiona

Dnia 17 listopada 2012r. klasa Ib udała się do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, w którym odbyło się spotkanie szkół w ramach Unii Poetyckiej Wojciecha Siemiona.

Parę minut po godzinie 11.00 spotkanie rozpoczęła p. Barbara Siemion, która serdecznie przywitała zgromadzonych i przedstawiła gości. Byli to: p. Dorota Jaworska – poetka z Kijowa, p. Agnieszka Zielkowska – aktorka oraz p. Joanna Kasperska i p. Józef Pless, którzy przedstawili wiersze „Homo sapiens” oraz „Skorpion” z książki p. Wojciecha Siemiona „Wiersze, które pomogły mi żyć” . Po ich wysłuchaniu zgromadzeni dowiedzieli się o dzieciństwie p. Władysława Broniewskiego.
więcej

Tu się działy takie czary, że to wprost jest nie do wiary…!

Tegoroczne obchody andrzejkowe w Gimnazjum w  Mszczonowie upłynęły w atmosferze pełnej tajemnic i uśmiechu, jaki wywoływało przedstawienie przygotowane przez gimnazjalistów.

         Kontynuując cykl barwnych przedstawień, uczniowie przygotowali historię sabatu czarownic, które  chciały pomóc zatroskanemu Wędrowcowi w znalezieniu  nowej narzeczonej. Wspaniała gra aktorska, przepiękne kostiumy i przygotowana scenografia po raz kolejny wpisały się w karty kroniki mszczonowskiego Gimnazjum. Ale jak zawsze, oprócz czegoś dla duszy, nie zabrakło i dla ciała, bo wraz z zaproszonym zespołem muzycznym, młodzież bawiła się do późnego wieczora. Bardzo miłym akcentem tegorocznych obchodów Andrzejek stały się spotkania absolwentów mszczonowskiego Gimnazjum z wychowawcami oraz młodszymi kolegami.

          Pewne zastrzeżenia wzbudziło zachowanie części młodzieży, również absolwentów, dlatego organizatorzy planują zmianę formuły szkolnych Andrzejek. Wszystkich kulturalnych uczniów i absolwentów zapraszamy za rok!

Katarzyna Malinowska, Emilia Mirocha

Biała szata, czyli rzecz nie tylko o Narodzeniu Pańskim

        Dnia 21 grudnia 2012r. w mszczonowskim Gimnazjum odbyła się uroczystość związana ze Świętami Bożego Narodzenia. Szkolna grupa teatralna „Alternatywa” przy wsparciu szkolnych muzyków – członków mszczonowskiej orkiestry dętej przypomniała historię narodzin i śmierci Chrystusa. Tym razem szkolni artyści wywarli olbrzymie wrażenie na skupionej publiczności, posługując się jedynie obrazem i dźwiękiem. Pełne symboliki i nastrojowe przedstawienie poprzez  nawiązanie do współczesności zmuszało do refleksji.

      Historia, która wydarzyła się 2000 lat temu, powtarza się każdego dnia. Chrystus to miłość, którą można odnaleźć w drugim człowieku, ale można ją też łatwo zniszczyć” – komentuje p. Sylwia Gręda, jedna z opiekunek koła teatralnego.

        Zapraszam do obejrzenia zdjęć. Pozbawione komentarza układają się w „opowiedzianą” przez aktorów historię. Niech zachęcą do własnej interpretacji.

       Pani Dyrektor Anna Rusinowska pogratulowała i  podziękowała artystom oraz p. Anecie Dropińskiej i p. Sylwii Grędzie – opiekunkom koła teatralnego i organizatorkom uroczystości. W przedstawieniu wystąpili: Marcin Biernat, Michał Błaszczak, Bartek Rybkowski, Szymon Olczak, Michał Baumel, Sebastian Wald, Szymon Halczak, Mateusz Mogielnicki, Kasia Puchała, Gabryś Radzięta, Julia Maliowska, Angelika Kornacka, Ola Konca, Mateusz Pietrzyk, Martyna Woźniak.

         Życzę wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

FINAŁ WOŚP W GIMNAZJUM – 18.01.2013r.

Już po raz kolejny mszczonowska młodzież wraz harcerzami z Hufca w Mszczonowie wzięła udział w kwestowaniu i pomocy w zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gimnazjaliści przygotowali dla Fundacji akcję kiermaszu ciast oraz zorganizowali dyskotekę, z której cały dochód został przeznaczony na ten szczytny cel

W sumie zebraliśmy ponad 260 zł, a przy okazji mieliśmy  możliwość oderwać się od codziennych obowiązków i spędzić ten czas razem i w sposób pożyteczny.

Jeszcze raz wszystkim za wszelką pomoc dziękujemy i zapraszamy za rok.

BAL KARNAWAŁOWY W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU W MSZCZONOWIE – 15.01.2013r.

W miejskim Przedszkolu w Mszczonowie w zimowe wtorkowe przedpołudnie czas upłynął pod znakiem roztańczonych i uśmiechniętych księżniczek i superbohaterów. W tym roku młodzież z mszczonowskiego Gimnazjum wraz z opiekunem samorządu uczniowskiego, wzięła udział
w zorganizowaniu zabawy karnawałowej  dla najmłodszych.

Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na nadejście tego upragnionego dnia. Na balu zjawiły się księżniczki, rycerze i postacie znane z telewizyjnych ekranów. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie bajkowe postacie z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Było też kilka atrakcji: zabawy z chustą,  konkursy dla dzieci oraz łakocie. Bal przebiegał we wspaniałej, radosnej atmosferze. Były "tańce - łamańce" i "zakręcone korowody" - jednym słowem zabawa na 102!!!  Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor Miejskiego Przedszkola za umożliwienie młodzieży zmierzenia się z tak ambitnym zadaniem, które niewątpliwie pozwoliło gimnazjalistom na zdobycie nowych doświadczeń, jako animatorów i organizatorów takich imprez.

ZNÓW GARWOLIN – ZNÓW SUKCESY

Od kilku lat Garwolin jest pierwszym z gospodarzy konkursu Grand Prix Polski Cheerleaders organizowanego pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. I jak co roku sobotni turniej okazał się wielkim wydarzeniem sportowym, na który ściągnęły setki osób.
więcej

Niedziela Palmowa - spotkanie młodzieży z księdzem biskupem

Dnia 24.03.2013 r. młodzież naszego gimnazjum udała się do Łowicza na spotkanie z biskupem Andrzejem Dziubą w niedzielę palmową. Razem z opiekunami paniami Joanną Spurgjasz, Agatą Wiśniewską i Dorotą Ciszek mogliśmy zobaczyć młodzież w strojach łowickich i tradycyjnie wykonane wysokie palmy z jakich słynie ten region. Powitał nas zespół muzyczny, był akt osobistego zawierzenia Chrystusowi, a także piękna liturgia z księdzem biskupem.

 

Uczeń miesiąca

27 marca 2013 r. odbył się apel poświecony naszym sukcesom i osiągnięciom. Tytułem ,,Ucznia miesiąca”  luty i marzec zostali nagrodzeni:

1. Tatsiana Salauyova – laureat wojewódzkiego etapu kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka rosyjskiego.

2. Tatsiana Salauyova – I miejsce w powiatowym Konkursie Recytatorskim- ,,Poezja ponad granicami” w języku rosyjskim,

3. Adrian Studziński – III miejsce w powiatowym Konkursie Recytatorskim- ,,Poezja ponad granicami” w języku angielskim,

4. Robert Wolak – finalista Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Historii,

5. Tatsiana Salauyova – III miejsce w XVI Mistrzostwach Polski Cheerleaders 2013,

6. Sylwia Urynowicz – I miejsce w XXXIII Małym Konkursie Recytatorskim – poziom gminny,

7. Mateusz Mogielnicki – II miejsce w XXXIII Małym Konkursie Recytatorskim – poziom gminny,

8. Adrian Studziński – III miejsce w XXXIII Małym Konkursie Recytatorskim – poziom gminny,

9. Natalia Kołodziejczyk – II miejsce powiatowy Konkurs ,,Bezpieczna Droga do szkoły”.

JESTEM ZWYKŁYM NASTOLATKIEM

Robert Wolak to uczeń klasy 3d mszczonowskiego Gimnazjum. Ma 15 lat. Lubi czytać książki i słuchać dobrej muzyki. W ostatnim czasie jego największym osiągnięciem jest uzyskanie tytułu FINALISTY wojewódzkiego konkursu historycznego.
Robercie, dlaczego interesujesz się historią? Skąd pomysł na historię?
więcej

Finis coronat opus...

Koniec wieńczy dzieło... Te znane słowa Owidiusza mogą posłużyć za motto tegorocznego egzaminu, który pisali mszczonowscy gimnazjaliści.

We wtorek 23 kwietnia zmierzyli się z częścią humanistyczną – historią i wiedzą o społeczeństwie oraz językiem polskim. W środę 24 kwietnia uczniowie zdawali egzamin z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Natomiast w czwartek 25 kwietnia sprawdzali swoją wiedzę z języka obcego – angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego.

Na wyniki egzaminu musimy poczekać do 21 czerwca. Trzymamy kciuki, by były jak najwyższe, a naszym uczniom życzymy teraz przede wszystkim dobrego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

Na chwilę przed egzaminem.... humory dopisują!

 

Tytuł ,,Ucznia miesiąca” kwietnia.

Tytułem ,,Ucznia miesiąca”  kwietnia zostali nagrodzeni:

1) Adrian Studziński – za zajęcia II miejsca w XVII żakowskim Konkursie Recytatorskim w Jaktorowie,

2) Mateusz Mogielnicki -  za zajęcia II miejsca w XVII żakowskim Konkursie Recytatorskim w Jaktorowie.

Apel - Konstytucja 3 - Maja

Dnia 30 kwietnia 2013 r. odbył się apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel został przygotowany przez uczniów klasy I A pod opieką p. Janiny Woźniak i p. Jacka Zielonki.

,,Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzili polscy patrioci uroczyście już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Szczególnie doniosłe uroczystości odbywały się pod koniec XIX wieku w Galicji, gdzie Polacy posiadali szeroką autonomię wielkim świętem państwowym rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja była w okresie międzywojennym Po 2 wojnie światowej w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić jako święto państwowe dzień 3 Maja tj. rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji w 1791 roku.”
więcej

Dzień Ziemi

Dnia 8 maja 2013 r. odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Apel został wykonany przez klasę I C pod opieką p. Jolanty Korcz i p. Jacka Zielonki.

Jacek: Cześć, Wacek!

Wacek: Cześć. Jacek!

Jacek: Co słychać, jak zdrowie, kolego?

Wacek: A, dziękuję. Nie najgorzej. Właśnie trenuję, by mieć kondycję.
więcej

I Międzyszkolny Konkurs Chemiczny w Mszczonowie

W piątek 10 maja br. w mszczonowskim gimnazjum im. Jana Adam Maklakiewicza spotkali się najlepsi młodzi chemicy ze szkół w Żyrardowie, Radziejowicach, Osuchowie i Mszczonowie. A wszystko to za sprawą I Międzyszkolnego Konkursu Chemicznego. Pomysłodawczynią i inicjatorką zorganizowania tego swoistego turnieju wiedzy była Anna Sawicka, nauczycielka z mszczonowskiego gimnazjum.
więcej

Byliśmy w Bielsku - Białej

Gdzie to jest? Sześć godzin jazdy (pociągiem) stąd, kierunek: południowy zachód, cel: Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do Życia".
To już siódma edycja tego wspaniałego konkursu organizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej i Fundację Dobry Dom. Brało w nim udział osiemnaścioro uczestników z dziewięciu województw. Tym razem województwo mazowieckie reprezentowało dwoje uczniów z naszej gminy: Sylwia Urynowicz z Gimnazjum w Mszczonowie i Daniel Olborski z Gimnazjum w Osuchowie. Nasi recytatorzy w sobotę 25 maja stanęli na deskach Teatru Lalek Banialuka w Bielsku – Białej, by zaprezentować wiersz i fragment prozy. Oceniało ich jury w składzie: Halina Kubisz – Muła (instruktor teatralny), Jan Zdziarski (wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej) oraz Włodzimierz Pohl (aktor Teatru Lalek Banialuka).
więcej

Fresh na Finałowym Turnieju Mistrzostw Polski Koszykówki w kategorii Kadetek U-16"

Pracowity maj okazał się naprawdę pełen wrażeń. Mszczonowskie cheerleaderki  zostały zaproszone na finałowy mecz Mistrzostw Polski Koszykówki Kadetek U-16 , który odbył się 25 maja br. w  Żyrardowie. Dziewczęta otrzymały już wcześniej zaproszenie od organizatorów dla podobnego widowiska sportowego (UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „TRÓJKA” ŻYRARDÓW), jednak wcześniejszy występ dziewcząt z przyczyn organizacyjnych nie doszedł do skutku.

Dziewczęta z grupy Fresh prezentowały swoje umiejętności taneczne i zachęcały zebranych kibiców do wspólnej zabawy podczas przerw między kwartami finałowego meczu koszykarek, w którym zmierzyły się zespoły z Poznania i Łodzi. Pokazy na takich imprezach sportowych uzależnione są od potrzeb organizacyjnych zawodów, ale Mszczonowianki jak zawsze potrafią się odnaleźć w każdej sytuacji. Mamy nadzieję, że takich zaproszeń będziemy mieć coraz więcej, by nasza praca była promowana w jak najszerszym otoczeniu. W końcu idea cheerleadingu zakłada rozpowszechnianie zdrowego stylu życia przy jednoczesnej zabawie i promowaniu talentów.

Poloneza czas zacząć......

Dnia 14 czerwca w Gimnazjum im. J.A. Maklakiewicza w Mszczonowie odbył się pożegnalny wieczorek klas trzecich. Od godziny 17.00 trzecioklasiści mieli szansę uroczyście pożegnać się z nauczycielami.

                Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnym tańcem – polonezem na dwadzieścia trzy pary. Dla uczniów był to skok w dorosłość. Chłopcy wyglądali jak prawdziwi mężczyźni, a dziewczyny – jak damy. Po polonezie wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście pozowali do pamiątkowych zdjęć. Następnie rozpoczęła się zabawa prowadzona przez DJ Sasina, który idealnie dostosował rytmy do muzycznych gustów trzecioklasistów. Nie zabrakło pogo, a także wolniejszych utworów, podczas których młodzi mężczyźni mogli się wykazać umiejętnościami tanecznymi i zaprosić do tańca ulubioną dziewczynę. Oczywiście nie mogło zabraknąć tortu, przy krojeniu którego wszyscy odśpiewali „Sto lat!”. Impreza trwała do północy.

                 W imieniu wszystkich uczniów chcemy serdecznie podziękować p. Katarzynie Malinowskiej i p. Jarosławowi Sawickiemu za przygotowanie układu poloneza i nauczenie nas tego tańca. Podziękowania należą się także rodzicom – organizatorom spotkania i nadzorującej całość p. Aleksandrze Polak. Dziękujemy też wychowawcom i nauczycielom oraz paniom Dyrektorkom za bycie z nami w tak ważnej chwili.  W tej szkole nauczyliśmy się wielu wartościowych rzeczy, które pomogą nam iść przez życie. Przeżyliśmy tutaj wiele pięknych chwil. Dziękujemy wszystkim, że podczas wieczorku mogliśmy się tak pięknie ze sobą pożegnać.

w imieniu klas trzecich – klasa 3a

-

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.