Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 26 Czerwca 2019  |  imieniny: Jana, Pawła

Menu strony

Banery

Treść strony

Bezpłatne warsztaty dla pracodawców - 07.12.2011

W związku z realizacją przez Fundację SYNAPSIS projektu innowacyjnego „Zatrudnij Asa" zapraszamy pracodawców do udziału w bezpłatnych warsztatach, na których będą Państwo mogli zapoznać się z uwarunkowaniami zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz poznać korzyści płynące z zaangażowania do pracy we własnej firmie osoby z zespołem Aspergera. Zajęcia poprowadzą Karolina Dyrda – psycholog oraz Maria Jankowska – radca prawny. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Fundacji SYNAPSIS ul. Ondraszka 3 w Warszawie w dniu 7 grudnia 2011 roku w godzinach 09.00-16.00.
 
Kontakt w sprawie szkoleń: Jarosław Zalewski, j.zalewski@synapsis.org.pl, tel. 22 825 86 33, program warsztatów

drukujdrukuj

autor: Akademia Szybkiej Nauki Tadeusz Buzarewicz publikacja: GCI, data: 2011.11.21

Bezpłatne szkolenia z zarządzania dla liderów ngo

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca! Fundacja Akat zaprasza do kolejnej edycji bezpłatnych szkoleń z zakresu zarządzania. Cykl obejmuje pięć ośmiogodzinnych dni szkoleniowych: 29, 30 listopada oraz 1, 5, 6 grudnia 2011, w godz. 9.00-17.00, w Warszawie. Trzy dni dotyczą bloku "Zarządzanie kapitałem ludzkim", dwa dni dotyczą bloku "Budowanie relacji z otoczeniem". Oferta jest skierowana do przedstawicieli organizacji pozarządowych z woj. mazowieckiego.

Źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/701763.html

drukujdrukuj

autor: Małgorzata Chomicz-Mielczarek (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.11.22

drukujdrukuj

Seminarium o wolontariacie

Zbliża się 5 grudnia, obchodzony na całym świecie jako Światowy Dzień Wolontariusza. Przesyłam poniżej zaproszenie na seminarium o wolontariacie organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Wiskitki załączając jednocześnie słowa uznania dla kolejnej inicjatywy Stowarzyszenia. Przypominam jednocześnie, że w dniach 28-29.11.2011 r. w Warszawie odbywa się Ogólnopolskie Forum Wolontariatu, w którym uczestniczy kilka osób z Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Powiatu Żyrardowskiego. Zapraszam do udziału w seminarium o wolontariacie w Wiskitkach.

więcej

Bezpłatne szkolenia z zarządzania dla liderów ngo

Fundacja Akat zaprasza do kolejnej edycji bezpłatnych szkoleń z zakresu zarządzania. Cykl obejmuje pięć ośmiogodzinnych dni szkoleniowych: 29, 30 listopada oraz 1, 5, 6 grudnia 2011 w Warszawie, w godz. 9-17. Trzy dni dotyczą bloku "Zarządzanie kapitałem ludzkim", dwa dni dotyczą bloku "Budowanie relacji z otoczeniem". Oferta jest skierowana do przedstawicieli organizacji pozarządowych z województwa mazowieckiego.

Źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/701763.html

drukujdrukuj

autor: Małgorzata Chomicz-Mielczarek (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.11.14

Masz gotowy wniosek o dotacje? Skonsultuj go!

Centrum Szpitalna zaprasza organizacje pozarządowe do konsultowania przygotowanych wniosków o dotacje. Konsultacje są możliwe w różnej formie (spotkanie, wymiana e-maili), w zależności od możliwości organizacji.

Źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/699705.html

drukujdrukuj

autor: Aneta Krawczyk (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.11.10

Zaproszenie na szkolenie Skuteczne Przedsiębiorstwo Ekonomii Społecznej

Zaproszenie na szkolenie organizowane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Warszawie. Szkolenia te są przydatne osobom i organizacjom pozarządowym poszukującym rozwiązań dających zatrudnienie swoim pracownikom biurowym w ramach ekonomii społecznej.

drukujdrukuj

autor: Jerzy Kwaczyński - przewodniczący Zarządu Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Powiatu Żyrardowskiego, prezes PTTK w Żyrardowie publikacja: GCI, data: 2011.11.08

Mazowsze. Cykl spotkań urzędników z przedstawicielami organizacji pozarządowych

Na przełomie listopada i grudnia odbędzie się cykl spotkań informacyjnych przedstawicieli Samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi w delegaturach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz w siedzibie urzędu w Warszawie.

Źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/698101.html

drukujdrukuj

autor: Michał Jakubowski (potral NGO) publikacja:GCI, data: 2011.11.07

Dzięki kmdr Jerzemu Koziarskiemu Żyrardów jest potęgą ligomorską w Polsce

W numerze 9/2011 Czasopisma Marynarki Wojennej "Bandera" ukazał się obszerny artykuł poświęcony Żyrardowowi, kmdr Jerzemu Koziarskiemu i Lidze Morskiej i Rzecznej w Żyrardowie (artykuł w załączeniu). Chciałbym zainteresować Państwa sprawami edukacji marynistycznej dzieci i młodzieży w ramach działalności LMiR w Żyrardowie. W zamian za przekazanie nam poszukiwanych przez nas eksponatów, jesteśmy gotowi przekazać im inne podobne, które mamy na zbyciu lub które są dla nas nieprzydatne ze względu na swoje duże gabaryty i trudności z ich konserwacją. Wszelkie informacje i zapytania w tej sprawie można przesyłać na adres lmr@free.ngo.pl

więcej

Chcesz założyć organizację pozarządową? Możemy ci pomóc

Mazowieckie Centrum Ekonomii Społecznej oferuje bezpłatne wsparcie dla osób, które chcę założyć spółdzielnię socjalną, fundację, stowarzyszenie lub inny podmiot ekonomii społecznej na terenie woj. mazowieckiego. Wsparcie obejmuje profesjonalne doradztwo oraz usługi w zakresie prawa, księgowości i marketingu. Przewidziane są również szkolenia e-learningowe z zakładania i prowadzenia różnych podmiotów ekonomii społecznej oraz szkolenia z komunikacji społecznej.

Źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/693923.html

drukujdrukuj

autor: Karolina Krzemińska (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.10.26

Bezpłatne porady prawne i księgowe dla organizacji pozarządowych

Federacja Organizacji Pozarządowych Centrum Szpitalna, zaprasza stowarzyszenia i fundacje na bezpłatne porady prawne i księgowe

Źródło i szzegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/691354.html

drukujdrukuj

autor: Elżbieta Dumania (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.10.20

Szkolenie dla organizacji pracujących z młodzieżą

Centrum Nauki Kopernik zaprasza nauczycieli oraz pracowników organizacji pozarządowych pracujących z młodzieżą w wieku gimnazjalnym do udziału w bezpłatnych szkoleniach na temat projektu Klub Młodego Odkrywcy. Zajęcia będą odbywały się w okresie październik - grudzień 2011 w Warszawie.

Źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/685506.html

drukujdrukuj

autor: Katarzyna Górkiewicz (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.09.28

Punkt Wsparcia Ekonomii Społecznej

Fundacja Nadzieja zaprasza do udziału w projekcie „Promocja możliwości ekonomii społecznej”, który będzie realizowany do grudnia 2011 w Warszawie. Projekt zakłada promocję i wsparcie ekonomii społecznej, a w szczególności partnerstwa międzysektorowego. W ramach projektu odbywa się bezpłatne doradztwo w Punkcie Wsparcia Ekonomii Społecznej.

źrodło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/671361.html

drukujdrukuj

autor: Kamila Wach (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.07.19

Bezpłatne szkolenia: Angielski w biznesie dla organizacji pozarządowych

Business Language Trainings zaprasza na bezpłatne szkolenia w 100% dofinansowane przez EU skierowane do pracowników organizacji pozarządowych oraz kobiet i mężczyzn 45+ zatrudnionych na terenie Mazowsza w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach. Zajęcia będą odbywały się do stycznia 2012 w Warszawie.

źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/670562.html

drukujdrukuj

autor: Karina Jabłońska (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.07.15

Będą promować ideę federalizacji na Mazowszu

Federacja MAZOWIA rozpoczyna projekt „Budujemy współpracę na Mazowszu – od organizacji do federacji”

źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/658656.html

drukujdrukuj

autor: Agata Pikuła (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.05.17

Bezpłatne konsultacje z zakresu ekonomii społecznej

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy zaprasza na bezpłatne konsultacje z zakresu ekonomii społecznej realizowane w ramach projektu: "Inicjatywa i rozwój – wsparcie ekonomii społecznej w województwie mazowieckiwspółfinansowanego ze środków EFS. Konsultacje prowadzone są w centrum Warszawy.

źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/656970.html

drukujdrukuj

autor: Anna Koncewicz (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.05.10

Rozporządzenie w sprawie rocznego sprawozdania merytorycznego OPP

Departament Pożytku Publicznego informuje, że rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie rocznego sprawozdania merytorycznego z działalności organizacji pożytku publicznego, podpisane 23 marca 2011 r., zostało opublikowane 15 kwietnia 2011 r. i wchodzi w życie 1 stycznia 2012 r.

źródło i szczegółowe informacje: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/637176.html

autor: oprac. red. ngo.pl (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.04.18

Działałeś, działałaś - sporządź sprawozdanie

Organizacja powinna sporządzić sprawozdanie finansowe ze swojej działalności prowadzonej w minionym roku, nawet jeśli dopiero ją rozpoczęła i nie prowadziła wielu działań.

źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/631900.html

autor: Ewa Woldan /Informatorium, poradnik.ngo.pl/ (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.03.29

Fundusze Szwajcarskie: Procedury wdrażania Funduszu dla Organizacji Pozarządowych

Spółka ECORYS Polska - Operator Grantu Blokowego wyodrębnionego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy - poinformowała, że 11 marca 2011 r. odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, w trakcie którego zostały ustalone procedury wdrażania Priorytetu I – Funduszu dla Organizacji Pozarządowych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami! Nabór w Priorytecie I rozpoczyna się 31 marca 2011 r.

źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/630734.html

autor: Ecorys Polska, oprac. M. Wasilewska /federacja Centrum Szpitalna/ (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.03.22

Nawiązki sądowe – co zmieni się w przepisach

Od lipca 2011 roku zmieniają się przepisy dotyczące zasad przyznawania m.in. organizacjom nawiązek orzekanych przez sądy. Powstanie nowy fundusz „zbierający” zasądzone kwoty, z którego pieniądze będą rozdzielane centralnie w konkursie ofert.

źródło i szczegółowe informacje: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/626844.html

autor: Radosław Skiba (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.03.09

Senatorowie wycofali projekt ustawy o zrzeszeniach

Wnioskodawcy projektu ustawy o zrzeszeniach złożyli oświadczenie o wycofaniu podpisów.

źródło i szczegółowe informacje: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/627908.html

autor: Sekretarz Komisji (portal GCI) publikacja: GCI, data: 2011.03.08

Szkolenia z Zakresu Ekonomii Społecznej w Puszczy Mariańskiej

Pan Jerzy Kwaczyński przesyła informację na temat szkolenia z zakresu ekonomii społecznej prowadzonego przez MRIES w Puszczy Mariańskiej, do której udziału zachęca.

Harmonogram (dni tygodnia i godziny zajęć) dopasowany będzie do możliwości i wygody odbiorców. Szkolenia rozpoczna się od kwietnia br. Szczegóły poniżej i w załączniku.

więcej

Weź udział w Europejskim Kongresie Kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Audiowizualny zapraszają organizacje pozarządowe do współtworzenia wybranych projektów, które znajdą się w programie Europejskiego Kongresu Kultury, m.in. Pecha Kucha i konkurs grantowy.

źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/623406.html

autor: oprac. dobr /redakcja ngo.pl/ (portal GCI) publikacja: GCI, data: 2011.02.14

Szkolenie: Pierwsze rozliczenie VAT-7 po zmianach

Regularne składanie deklaracji VAT, to jeden z najważniejszych obowiązków podatnika. Można rozliczać się w okresie miesięcznym lub kwartalnym. Podatnicy, którzy rozliczają się co miesiąc, w lutym muszą złożyć pierwsze zeznanie według nowych przepisów. Czy wszyscy sobie poradzą? Organizacje pozarządowe prowadzące działalność gospodarczą mogą skorzystać z bezpłatengo szkolenia przygotowanego przez Akademię PARP.

źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/623369.html 

autor: Aleksandra Szulencka (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.02.14

Warsztaty filmowe: Naucz się robić za darmo filmy o twojej organizacji

Naucz się robić za darmo filmy o twojej ngo. Zaoszczędzisz dużo pieniędzy. Unowocześnisz swój PR i metody promocji. Będziesz mieć non-stop obsługę wideo twojej organizacji i to zupełnie za darmo. Firma Starlight organizuje warsztaty filmowe w miejscu i terminie ustalonym z organizacją.

źródło i szczegółowe informacje: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/622538.html

autor: Krzysztof Wernicki (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.02.10

Środki unijne na wyciągnięcie ręki

Od początku 2009r. do biura Federacji Organizacji Służebnych MAZOWIA oraz Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (OFOP) napływały informacje o kłopotach z wdrażaniem projektów finansowanych z Funduszy Europejskich. Zrealizowany projekt badawczy miał na celu scharakteryzowanie trudności w codziennej pracy koordynatorów projektów i ich opiekunów po stronie MJWPU. Istnieje cała sfera trudności systemowych, wynikających z różnych przyczyn. Ich katalog można znaleźć w raporcie z pierwszego badania, dostępnym na stronie Federacji MAZOWIA www.mazowia.ngo.org.pl

więcej

Zrzeszenia zamiast stowarzyszeń? Co może zmienić się w prawie?

Grupa senatorów opracowała projekt Ustawy o zrzeszeniach, która zastąpić ma obowiązującą ustawę Prawo o stowarzyszeniach. Projekt nowej ustawy zakłada szereg zmian dla istniejących już stowarzyszeń.

źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/620502.html

autor: portal NGO publikacja: GCI, data: 2011.02.03

Szkolenie: Faktury VAT bez strat

Zmiany w prawie podatkowym dotykają wszystkich przedsiębiorców sektora mikro, małych i średnich firm, w tym organizacji pozarządowych prowadzących działalność gospodarczą. Jak firmy mogą zabezpieczyć się przed negatywnymi konsekwencjami częstych nowelizacji? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć uczestnicząc w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Podatek VAT 2011" przygotowanym przez Akademię PARP.

źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/620037.html 

autor: Aleksandra Szulencka (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.02.01

Sektor w komitetach monitorujących - jak "nasi" reprezentanci rozumieją swoją rolę?

W pierwszym z serii tekstów podsumowujących raport poświęcony funkcjonowaniu III sektora w komitetach monitorujących aktualne Programy Operacyjne krótko omawiamy następujące zagadnienie - czy delegowani przez organizacje członkowie ciał monitorujących czują się reprezentantami środowiska pozarządowego? Jak rozumieją swoją rolę i z kim chcą współpracować?

źródło i szczegółowe informacje: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/620092.html

autor: Paweł Sieczkowski (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.01.31

Nowy kalendarz.ngo.pl

Chcesz wiedzieć, co dziś dzieje się w III sektorze? Sprawdzić, co oferują organizacje pozarządowe? Znaleźć interesujące Cię wydarzenie? Odwiedź kalendarz.ngo.pl – od dziś w zupełnie nowym wyglądzie.

źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/619306.html

autor: redakcja ngo.pl (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.01.27

130 rocznica urodzin Pawła Hulki - Laskowskiego

W 2011 roku przypada 130 rocznica urodzin Pawła Hulki - Laskowskiego oraz 20 rocznica otwarcia Gabinetu Pawła Hulki - Laskowskiego w Żyrardowie. Warto byłoby wzorem roku 2001 opracować wspólny program obchodów tych ważnych rocznic i w większym stopniu spopularyzować osobę Pawła Hulki - Laskowskiego w Polsce. Na ostatnim zebraniu Klubu Przyjaciół Szwejka przy PTTK w Żyrardowie w dniu 7 stycznia 2011r. temat ten był głównym punktem dyskusji. Klub Przyjaciół Szwejka w Żyrardowie chciałby przypomnieć, że w 2001 program obchodów Roku Pawła Hulki - Laskowskiego był bardzo obfity w wydarzenia. W załączeniu informacja o działalności Klubu Przyjaciół Szwejka w Żyrardowie.

autor: PTTK Żyrardów publikacja: GCI, data: 2011.01.10

Program współpracy Wojewody Mazowieckiego z NGO

Zarządzeniem z dnia 29 listopada Wojewoda Mazowiecki ogłosił Program współpracy na rok 2011. Wydawać się może, że nie jest to dokument tak istotny, jak program współpracy uchwalany przez Sejmik Województwa. Jego znaczenie jest jednak niedoceniane. Szczególnie w zakresie współpracy pozafinansowej.

źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/608454.html

autor: Michał Bargielski - Federacja MAZOWIA (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2010.12.13

sieć ENNA organ opiniodawczy dla Komisji Europejskiej

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) do której za pośrednictwem PTTK w Żyrardowie należy Partnerstwo na Rzecz Rozwoju Powiatu Żyrardowskiego w Żyrardowie mocno zaangażowała się w powstawanie struktur europejskich (sieci ENNA).

ENNA ma być organem opiniodawczym dla Komisji Europejskiej i zabiegać o wspólne projekty finansowane z budżetu UE dotyczące wspólnych działań o charakterze europejskim.

więcej

Regionalne Ośrodki Europejskiego Funduszu Społecznego

data dodania: 04.11.2009r.

Regionalne Ośrodki Europejskiego Funduszu Społecznego w województwie mazowieckim świadczą pomoc w aplikowaniu o środki pochodzące z PO KL.

Oferta bezpłatnych usług szkoleniowych, doradczych, animacyjnych i informacyjnych  przez ROEFS odbywa się w Ciechanowie, Płocku, Radomiu, Siedlcach i Warszawie.

więcej

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.