Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 27 Maja 2019  |  imieniny: Jana, Magdaleny

Menu strony

Banery

Treść strony

Punkt konsultacyjny dla przedsiębiorców

Z dniem 18 listopada w Gminnym Centrum Informacji ruszył punkt informacyjny dla przedsiębiorców i osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą. Dyżur odbywa się w każdą drugą środę miesiąca w godz. 9.00 -15.00. Bezpłatnych porad zainteresowanym osobom z terenu miasta i gminy Mszczonów udzielać będzie konsultant ze Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza (ZPWiM). Na spotkanie z konsultantem należy uprzednio zapisać się pod numerem telefonu (46) 857 30 71 lub (46) 857 11 99 lub osobiście w Centrum przy ulicy Żyrardowskiej 4 w Mszczonowie.

Osoby zgłaszające się na konsultacje powinny mieć ze sobą numer NIP, PKD (gdy klientem jest przedsiębiorca) oraznumer PESEL.

Zapraszamy.

Więcej informacji: www.mszczonow.pl/index.php

autor: GCI, data: 2011.12.01

Zaproszenie dla przedsiębiorców z Gminy

Tytuł Projektu: „Kompetentny przedsiębiorca – konkurencyjna firma” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. W związku z tym, że rozpoczęła się rekrutacja do kolejnych grup szkoleniowych - zwracamy się do Państwa ponownie z uprzejmą prośbą o pomoc w dalszej promocji cyklu 8 szkoleń dla Przedsiębiorców zamieszkujących lub posiadających siedzibę firmy w Państwa Gminie. Biuro Projektu: ul. Lipowa 5, 05-860 Płochocin, nr tel. 666 363 706, e-mail: biuro@efspf.euwww.efspf.eu

więcej

Bezpłatne konsultacje z zakresu ekonomii społecznej

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy zaprasza na bezpłatne konsultacje realizowane w ramach projektu: "Inicjatywa i rozwój – wsparcie ekonomii społecznej w województwie mazowieckim" współfinansowanego ze środków EFS. Zakres konsultacji obejmuje: marketing, księgowość, prawo pracy, prawo podatkowe i prawo administracyjne. Konsultacje prowadzone są w centrum Warszawy.

Źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/678281.html

drukujdrukuj

autor: Anna Tworek (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.08.30

Krajowy System Usług – usługi dla firm i osób pragnących je założyć

Prawie każdy przedsiębiorca czy osoba, która planuje założyć własną firmę, napotyka na moment, kiedy dalszy rozwój firmy wymaga wsparcia ekspertów. Pomoc może dotyczyć zakładania firmy, szukania finansowania lub partnerów biznesowych, czy też możliwości wdrażania nowych technologii. Pomocą dla przedsiębiorczych może być Krajowy System Usług wspierany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Więcej informacji nt. KSU, w tym wyszukiwarkę ośrodków KSU, znajdą Państwo pod adresem: http://ksu.parp.gov.pl/pl 

więcej

Ściągawka z VAT po szkoleniu

Od 1 stycznia 2011 roku obowiązują nowe przepisy o podatku VAT. Wystawienie faktury, rozliczenie podatku, czy wypełnienie po raz pierwszy w nowym roku miesięcznej deklaracji VAT-7, wymaga zastosowania tych regulacji. Dla pracowników sektora MSP w Polsce, w tym organizacji pozarządowych prowadzących działalność gospodarczą, Akademia PARP przygotowała bezpłatne szkolenie „Podatek VAT 2011”.

źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/624763.html

autor: Aleksandra Szulencka (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.02.21

Bezpłatne szkolenie dla VAT-owców

Zmiany w prawie o podatku VAT dotyczą wszystkich przedsiębiorców. Z jaką stawką wystawić faktury? Jak rozliczyć transakcje dokonane na przełomie 2010 i 2011 roku? Jak kwalifikować towary i usługi oraz jaką stawkę VAT zastosować? Odpowiedź na te pytania można znaleźć na bezpłatnym szkoleniu: "Podatek VAT 2011" przygotowanym przez Akademię PARP.

źródło i szczegółowe informacje: http://mazowieckie.ngo.pl/wiadomosc/616843.html

autor: Aleksandra Szulencka (portal NGO) publikacja: GCI, data: 2011.02.01

Harmonogram naboru wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013 na rok 2011

W dniu 4 stycznia 2011r. Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził harmonogram naboru wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013 na rok 2011.

harmonogram do pobrania ze strony: http://rpo.mazowia.eu/harmonogram-na-rok-2011/harmonogram-rpo-wm-na-rok-2011.html

autor: MJWPU publikacja: GCI, data: 2011.01.05

Z myślą o przedsiębiorcach

W drugiej połowie 2010r. na Mazowszu rozpoczęto realizację Poddziałania 6.2.1 „Sieć Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów”, Projektu Systemowego Ministra Gospodarki, realizowanego w ramach VI osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Dzięki temu przedsiębiorcy będą mieli możliwość skorzystania z dwóch bezpłatnych usług informacyjnych: proeksport (w zakresie prowadzenia działalności eksportowej i inwestycyjnej poza granicę kraju) oraz pro-biz (w obszarze przyciągania do Polski inwestorów zagranicznych).

więcej

Harmonogram naborów wniosków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 na 2011 rok

Samorząd Województwa Mazowieckiego jako Instytucja Pośrednicząca komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ogłosił wstępny harmonogram naborów wniosków na 2011 rok.

harmonogram do pobrania ze strony: http://pokl.mazowia.eu/harmonogram-konkursow-po-kl-na-2011-r/harmonogram-konkursow-po-kl-na-2011-r.html

autor: MJWPU publikacja: GCI, data: 2011.01.03

Inkubator Innowacyjności Science2Business - dofinansowania dla projektów innowacyjnych

200 tys. euro czeka na Twój pomysł! Inkubator innowacyjności Science2Business daje szansę na czerpanie realnych zysków z innowacyjnych pomysłów. Zgłoś swój projekt i sprawdź, co możesz zyskać! Science2Business wspiera polskich wynalazców, naukowców i inżynierów, oferując dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację innowacyjnych pomysłów - nawet do 200 tys. euro.

W ramach projektu otrzymasz również kompleksowe wsparcie, obejmujące między innymi:

  • ochronę własności intelektualnej i przemysłowej
  • ocenę możliwości komercjalizacji pomysłów i ich potencjału rynkowego
  • dostęp do infrastruktury umożliwiającej testy i tworzenie prototypów
  • stały kontakt z siecią doświadczonych ekspertów branżowych
  • pomoc w pozyskiwaniu dalszych funduszy.
więcej

Dla rozwoju Mazowsza - stwarzanie warunków dla rozwoju firm

MJWPU dzięki funduszom europejskim wspiera inicjatywy przyczyniające się do rozwoju Mazowsza.

Klinij na: www.rpowm.pl/prezentacja.pdf

i pobierz bezpłatną prezentację na temat Działania 1.4 "Wzmocnienie instytucji otoczenia biznesu" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013

autor: MJWPU publikacja: GCI, data: 2010.10.20

Łatwiejszy kredyt dla mazowieckich przedsiębiorców

Dobra informacja dla przedsiębiorców, którzy na skutek kryzysu mają coraz większe problemy z uzyskaniem kredytu na rozwój swojej działalności. Pomóc może im w tym Mazowiecki Fundusz Poręczeń Kredytowych (MFPK). Coraz więcej banków chce współpracować z MFPK. Z poręczeń mogą skorzystać również osoby fizyczne, podejmujące działalność gospodarczą na własny rachunek.

Więcej niezbędnych informacji oraz wykaz banków współpracujących z MFPK na stronie: www.mfpk.pl

więcej

Portal Innowacji - platforma wiedzy o najnowszych trendach w rozwoju innowacyjnych firm

Portal Innowacji (www.pi.gov.pl) to najpełniejsza platforma wiedzy o najnowszych trendach w rozwoju innowacyjnych firm. PARP zaprasza do zapoznania się z nową odsłoną serwisu, bogatą w autorskie artykuły i multimedia.

Tematyczne subportale podzielone zostały na sześć bloków: Otoczenie innowacyjnego biznesu, Klastry, Polityka innowacyjna, Finansowanie innowacji, Innowacyjna firma i Polski Produkt Przyszłości.

więcej

Bezpłatne usługi doradcze świadczone przez Regionalny Ośrodek EFS w Warszawie

W związku ogłoszeniem konkursów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na składanie wniosków o dofinansowanie projektów Regionalny Ośrodek EFS w Warszawie zaprasza wszystkich projektodawców, którzy planują złożyć wniosek o dofinansowanie projektu, na konsultacje z doświadczonymi doradcami (indywidualne bądź grupowe), po uprzednim ustaleniu terminu.

więcej

"Kwalifikacje" - nowy system informatyczny Publicznych Słuzb Zatrudnienia

data dodania: 14.12.2009r.

Informujemy o uruchomieniu nowego systemu informatycznego „Kwalifikacje”, adresowanego do instytucji rynku pracy, instytucji szkoleniowych i edukacyjnych, organizacji branżowych, związkowych i pracodawców.

więcej

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.