Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 18 Stycznia 2019  |  imieniny: Małgorzaty, Piotra

Menu strony

Banery

Treść strony

W dniu 25 kwietnia 2018 r. na terenie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mszczonowie odbyły się międzyszkolne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem tego konkursu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży, popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a także podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Sponsorem tegorocznej edycji turnieju była Akademia Dobrego Kierowcy „MANGA”. Jej właściciel, Pan Jarosław Lewicki, ufundował poczęstunek dla wszystkich uczestników konkursu oraz nagrody dla zwycięskich szkół w postaci voucherów na przeprowadzenie pokazów ratownictwa medycznego i alkogogli.

W eliminacjach gminnych wzięło udział łącznie 18 uczniów, w tym 12 osób ze szkół podstawowych w Mszczonowie, Piekarach i Lutkówce oraz 6 osób z klas gimnazjalnych z Osuchowa i Mszczonowa.

Zadaniem wszystkich uczestników było indywidualne rozwiązanie dwóch testów jednokrotnego wyboru, zawierających pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz znajomości znaków, a także drużynowe rozwiązanie zadań praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii Szkół Podstawowych zwyciężył Marcin Michalczyk ze szkoły w Piekarach, drugie miejsce zajęła Weronika Supeł ze szkoły w Mszczonowie, a trzecie Karol Szymanowski również ze szkoły w Mszczonowie. W kategorii klas gimnazjalnych na podium uplasowali się kolejno: Maciej Kozicki ze szkoły w Mszczonowie, Aleksandra Borowska ze szkoły w Osuchowie oraz Nikodem Janowski ze szkoły w Mszczonowie.

W Turnieju drużynowym Szkół Podstawowych zwyciężyli uczniowie z Piekar, drugie miejsce zajęli uczniowie z Lutkówki, a trzecie z Mszczonowa. W kategorii klas gimnazjalnych uczniowie z Mszczonowa pokonali uczniów z Osuchowa. Zwycięskie drużyny będą wkrótce reprezentowały naszą gminę w kolejnym etapie turnieju, na poziomie powiatowym.

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.