Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 21 Marca 2019  |  imieniny: Bernadety, Lubomira

Menu strony

Banery

Treść strony

wykaz książek z NPRCz

WYKAZ KSIĄŻEK ZAKUPIONYCH W ROKU SZK. 2017/2018

W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

(PROPOZYCJE CZYTELNIKÓW) 

l.p.

autor

tytuł

1.

Nela – mała reporterka

„10 niesamowitych przygód Neli”

2.

Nela – mała reporterka

„Nela i skarb Karaibów”

3.

Nela – mała reporterka

„Nela i tajemnice oceanów”

4.

Nela – mała reporterka

„Nela na tropie przygód”

5.

Griffiths A.

„26-pietrowy domek na drzewie”

6.

Griffiths A.

„52- piętrowy domek na drzewie”

7.

Griffiths A.

„65 –piętrowy domek na drzewie”

8.

Brzechwa J.

„Akademia pana Kleksa”

9.

Bąkiewicz G.

„Ale historia! Mieszko, ty wikingu!”

10.

Bąkiewicz G.

„Ale historia! Kazimierzu, skąd ta forsa?”

11.

 

„7 opowieści, aby grzecznie zasnąć”

12.

 

„7 opowieści, aby pozbyć się złości i ukoić smutki”

13.

Covey S.

„7 nawyków skutecznego nastolatka”

14.

Wierzbicki Ł.

„Afryka Kazika”

15.

Carroll L.

„Przygody Alicji w Krainie Czarów”

16.

David E.

„ Anna i Elsa: gorące powitanie”

17.

Dahl R.

„ BFG: Bardzo fajny gigant”

18.

Piotrowska E.

„Bajka o słońcu”

19.

Białek M.

„Bajki dla chłopców”

20.

Mikita A.

„Bajki w zielonych sukienkach”

21.

Słowacki J.

„Balladyna”

22.

Canfield J. i in.

„Balsam dla duszy nastolatka”

23.

Stanecka Z.

„Basia i zwierzaki”

24.

Stanecka Z.

„Basia i bałagan”

25.

Stanecka Z.

„Basia i piłka nożna”

26.

Stanecka Z.

„Basia i przyjaciele”

27.

Stanecka Z.

„Basia i biblioteka”

28.

Andersen H. Ch.

„Baśnie”

29.

Sat -Okh

„Biały Mustang”

30.

Riggs R.

„Biblioteka dusz”

31.

Williams D.

„Chłopak w sukience”

32.

Załazińska A.

„Co ty mówisz? Magia słów, czyli retoryka dla dzieci”

33.

Beręsewicz P.

„Co tam u Ciumków?”

34.

Plantel E.

„Co to właściwie jest demokracja”

35.

Moost N.

„Co wolno, a czego nie?”

36.

Cichoń W.

„Cukierku, ty łobuzie!”

37.

Lem S.

„Cyberiada”

38.

Szmaglewska S.

„Czarne Stopy”

39.

Szczygielski M.

„Czarownica piętro niżej”

40.

Strękowska – Zaremba M.

„Dom nie z tej ziemi”

41.

Gellner D.

„Duszki, stworki i potworki”

42.

Kasdepke G.

„Drużyna pani Miłki…”

43.

Wilson B.

„Droga do Zielonego Wzgórza”

44.

Wierzbicki Ł.

„Dziadek i niedźwiadek”

45.

Wojciechowska M.

„Dzieciaki świata”

46.

Kinney J.

„Dziennik Cwaniaczka: Ryzyk – fizyk”

47.

Piekarska M. K.

„Dzika”

48.

Mielech A.

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” - seria

49.

Pichon L.

„ Fantastyczny świat Tomka Łebskiego”

50.

Vivian S.

„Fatalna lista”

51.

Kosik R.

„Felix, Net i Nika…” - seria

52.

Strękowska –Zaremba M.

„Filipek i piłka nożna”

53.

Kosmowska B.

„Gaduła”

54.

 

„Gorzka czekolada i inne opowiadania”

55.

Moore G.

„Gry umysłowe dla małych geniuszy”

56.

Rowling J.K.

„ Harry Potter i przeklęte dziecko”

57.

Skarżycki R.

„Hej, Jędrek!....” - seria

58.

Zarawska P.

„Jak to działa? Ludzkie ciało”

59.

Christa J.

„Kajko i Kokosz”

60.

Stelmaszyk A.

„Klub poszukiwaczy przygód”

61.

Szczygielski M.

„Klątwa dziewiątych urodzin”

62.

Rożek T.

„Kosmos”

63.

Simon F.

„Koszmarny Karolek” - seria

64.

Stelmaszyk A.

„Kroniki Archeo” - seria

65.

Kołakowski L.

„Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”

66.

Piekarska M. K.

„Lo-teria”

67.

Maleszka A.

„Magiczne drzewo: Inwazja”

68.

Gawryluk B.

„Mali bohaterowie”

69.

 

„Kraina Lodu: Złota księga bajek”

70.

Mizielińscy A. i D.

„Mapy”

71.

Zubrzycka E.

„Marudek i Pogodek na wakacjach…”

72.

Walliams D.

„Mały miliarder”

73.

Żółtowska – Darska Y.

„Messi – mały chłopiec…”

74.

Żółtowska – Darska Y.

„Neymar JR – chłopak, który…”

75.

Żółtowska – Darska Y.

„Pazdan- chłopak, który gra całym sercem”

76.

Żółtowska – Darska Y.

„Po prostu futbol”

77.

Widmark M.

„Nelly Rapp i …” - seria

78.

Kosmowska B.

„Niechciana”

79.

Bednarek J.

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

80.

Bednarek J.

„O srebrnej łyżce”

81.

Roth W.

„Niezgodna”, „Zbuntowana”, „Wierna”

82.

Kosmowska B.

„Niezłe ziółko”

83.

Kosmowska B.

„Obronić królową”

84.

Dickens Ch.

„Opowieść wigilijna”

85.

Schmitt E.

„Oskar i pani Róża”

86.

Riggs R.

„Osobliwy dom pani Peregrine”

87.

West K.

„P.S. I like you”

88.

Riordan R.

„ Percy Jackson i bogowie olimpijscy” - seria

89.

Kasdepke G.

„ Pamiątki detektywa Pozytywki”

90.

Porazińska J.

„Pamiętnik Czarnego Noska”

91.

Cesarz W.

„Pamiętnik grzecznego psa”

92.

Kosmowska B.

„Panna Foch”

93.

Beauvais C.

„Pasztety, do boju!”

94.

Barrie J.M.

„Piotruś Pan”

95.

Beręsewicz P.

„Poczet psujów polskich”

96.

Olech J.

„Dynastia Miziołków”

97.

Olech J.

„ Pompon w rodzinie Fisiów”

98.

Olech J.

„Pappintrokowie: opowiadania z magią i dreszczem”

99.

Chandler A.

„ Przygody trzech detektywów”

100.

 

„Reksio: wielka księga przygód”

101.

Lindgren A.

„Ronja, córka zbójnika”

102.

Fabicka J.

„Rutka”

103.

Mikita A.

„Różne sposoby na wredne choroby”

104.

Nowak E.

„Niebieskie migdały”

105.

Ks. Twardowski J.

„Siedem łyżeczek: rozmowy o rodzinie”

106.

Kozioł M.

„Skrzynia władcy piorunów”

107.

Pałasz M.

„Sposób na Elfa”

108.

Kleinbaum N. H.

„Stowarzyszenie Umarłych Poetów”

109.

Chotomska W.

„Tadek Niejadek”

110.

Sendak M.

„Tam, gdzie żyją dzikie stwory”

111.

Jurgielewiczowa I.

„Ten obcy”

112.

Pichon L.

„Tomek Łebski…”- seria

113.

Dumas A.

„Trzej muszkieterowie”

114.

Dashner J.

„Trzynasta rzeczywistość”

115.

Piątkowska R.

„Twardy orzech do zgryzienia”

116.

Sapkowski A.

„Wiedźmin: Ostatnie życzenie”

117.

Dahl  R.

„Wiedźmy”

118.

 

„Wielka księga opowieści: Barbie”

119.

Zommer Y.

„Wielka księga robali”

120.

May K.

„Winnetou”

121.

Beręsewicz P.

„Więcej niż klub”

122.

Piotrowska E.

„Wojtek – żołnierz bez munduru”

123.

Webb H.

„Zaopiekuj się mną…” - seria

124.

Bloska A.

„Za duży na bajki”

125.

Frączek A.

„Za płotem z ostów”

126.

Peirce L.

„Zapiski Luzaka…” - seria

127.

Stelmaszyk A.

„Zbawcy książek”

128.

Strzałkowska M.

„Zielony i Nikt”

129.

Tyszka A.

„Zosia z ulicy Kociej” - seria

130.

Jania E.

„Zuzolinka”

131.

Wajrak A.

„ Zwierzaki Wajraka”

132.

De Mello A.

„ Śpiew ptaka”

133.

 

„Śpiewająca lipka: baśnie Słowian Zachodnich”

134.

Hanrahan G.

„ Świat Tolkiena: Śródziemie, postacie, miejsca”

135.

 

„Złota księga bajek: Zaczarowany zwierzyniec”

136.

 

„Złota księga bajek: Najpopularniejsi bohaterowie Disney Junior”

 

Mapa Interaktywna



Mikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.