Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 25 Czerwca 2019  |  imieniny: Doroty, Łucji

Menu strony

Banery

Treść strony

Przedszkolaki z wizytą W Miejskiej Bibliotece

W piątek 17 listopada dzieci z grupy ,, Gumisie,, wraz z wychowawczynią z Miejskiego Przedszkola nr 1 w ramach programu czytelniczego udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki w Mszczonowie. Pani Natalia przywitała przedszkolaków już od progu drzwi. Tematem naszego spotkania była prehistoria i powstanie naszej planety Ziemi.
więcej

Przedszkolaki uczą się pierwszej pomocy

06.11.2017r. odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je wykwalifikowany ratownik medyczny w towarzystwie uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Mszczonowie. Podczas zorganizowanego spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, utraty świadomości.
więcej

Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 7.11.2017 R w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka,, dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Mszczonowie. Bohaterami spotkania były maluchy z grup:Żabki, Motylki, Pszczółki i Tygryski a także nieliczne starsze przedszkolaki, które od września Po raz pierwszy uczęszczają do naszego przedszkola . W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice przedszkolaków i wychowawcy. Całe spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Katarzyna Podlaska, która powitała zgromadzonych.
więcej

Spotkanie z wolontariuszami z LO

Dnia 9 listopada odbyło się kolejne spotkanie z j. niemieckim. Grupę KOTKI odwiedzili wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego w Mszczonowie.
Licealiści wraz z opiekunem wolontariatu - nauczycielką j. niemieckiego przygotowali dla dzieci zajęcia z j. niemieckiego. Przedszkolaki zostały wprowadzone w świat języka niemieckiego poprzez zabawę i piosenkę.
więcej

Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

W poniedziałek 13.11.2017 R przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 uczestniczyły w zajęciu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je wykwalifikowany ratownik medyczny Pan Nietrzebka wraz z wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego w Mszczonowie. Podczas spotkania Dzieci poznały procedury zachowania w sytuacjach zagroźenia życia oraz obserwowała czynności ratownicze.
więcej

PRZEDSTAWIENIE "KUBA I BUBA" W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

Dnia 14 listopada 2017 R przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 obejrzały przedstawienie w MOK w Mszczonowie przedstawienie pt.,, KUBA I BUBA, czyli savoir-vivre dla dzieci,, w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Na podstawie zachowania dwójki rodzeństwa siostry Buby i brata Kuby przedszkolaki poznają , które z nich są odpowiednie, zgodne z zasadami dobrego wychowania a które nieodpowiednie.
więcej

Pieśni patriotyczne w MOK

Trzy najstarsze grupy z Miejskiego przedszkola uczestniczyły w zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury spotkaniu poświęconemu pieśniom z dawnych lat. W tym roku odbyło się już 15 z kolei spotkanie mające na celu kształtowanie postaw patriotycznych.
więcej

Przedszkolaki na lekcji patriotycznej w Liceum Ogólnokształcącym

W piątek 10 listopada 2017r dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 udały się do Liceum Ogólnokształcącego na lekcję patriotyczną poświęconą odzyskaniu przez Polskę Niepodległości w 1918r. A wszystko to w przeddzień Święta Niepodległości. W spotkaniu uczestniczyły maluchy z grup: Gumisie, Krasnale, Kotki, Biedronki i Misie. Młodzież przygotowała dla gości występ poświęcony historii walk o niepodległość oraz możliwość zaistnienia Polski na mapach Europy.
więcej

Spotkanie z policjantem w Miejskim Przedszkolu Nr 1

21 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Mszczonowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.
więcej

Spotkanie z teatrem w MOK

Dnia 24.11.2017r. w Mszczonowskim Ośrodku Kultury na Sali kinowej odbyło się przedstawienie teatralne pt: ,, Domek z piernika ‘’, które przygotował Kielecki Teatr Lektur. Na spektaklu były obecne przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1. Całe przedstawienie było zrealizowane na podstawie bajki ,, Jaś i Małgosia ‘’
więcej

Dzień Pluszowego Misia

25 listopad to Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji Krasnale przez cały tydzień poprzedzający to święto wspominały swoje pluszowe misie.

Każdego dnia „miś” był nieodzownym elementem naszych zabaw.
więcej

Miejskie Przedszkole nr 1 na platformie eTwinning

Miejskie Przedszkole nr 1 dołączyło , jako pierwsze w powiecie do przedszkoli mających połączenie z platformą internetową eTwinning. Platforma eTwinning to Europejska współpraca między szkołami i przedszkolami .
więcej

Andrzejki

30 listopada w grupie „Krasnale” odbyły się „andrzejki”. Na początku przedszkolaki zostały zapoznane z tradycją wróżb andrzejkowych. Przy okrzyku: „Andrzeju, Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać!”
więcej

„Cztery Pory Roku”- wizyta w gospodarstwie agroturystycznym

29 listopada przedszkolaki grupy „Kotki” i „Misie” z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego „Cztery Pory Roku” w Powsinie. W gospodarstwie przywitał nas Gospodarz obiektu. Na początek naszej przygody ...
więcej

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.