Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 18 Stycznia 2019  |  imieniny: Małgorzaty, Piotra

Menu strony

Banery

Treść strony

R E G U L A M I N

Turnieju „Grand Prix” Mszczonowa

w  Tenisie  Stołowym

 

I.           ORGANIZATOR

OSiR ul. Warszawska 52, Mszczonów przy współudziale UKS Lutkówka

II.        CEL TURNIEJU

Upowszechnianie kultury fizycznej i aktywnego wypoczynku poprzez masowy udział wszystkich chętnych bez względu na wiek oraz popularyzacja tenisa stołowego.

 

III.      TERMINY I MIEJSCE ROZGRYWEK

Turnieje o „GRAND PRIX” Mszczonowa edycja 2017/2018 będą się odbywały w soboty w sali gimnastycznej OSiR-u przy ul. Szkolnej 1 w Mszczonowie. W edycji 2017/2018 odbędzie się

7 turniejów. Początek każdego turnieju o godz. 10.00. Terminy turniejów:

1.      Wrzesień         - 23.09.2017r.  (sobota)  

2.      Październik      - 28.10.2017r. (sobota)

3.      Listopad          - 25.11.2017r. (sobota)

4.      Marzec            - 17.03.2018r. (sobota)

5.      Kwiecień         - 21.04.2018r. (sobota)

6.      Maj                 - 19.05.2018r. (sobota)

7.      Czerwiec          - 16.06.2018r. (sobota)

IV.      WARUNKI UCZESTNICTWA

W turnieju „GRAND PRIX" Mszczonowa prawo startu mają wszyscy amatorzy oraz zawodnicy biorący udział w rozgrywkach ligowych do IV-ej ligi włącznie. Zawodnicy, którzy w sezonie 2016/17 brali udział w rozgrywkach III ligi lub wyższej, nie mogą brać udziału w zawodach. Każdy uczestnik powinien we własnym zakresie przeprowadzić badania lekarskie stwierdzające zdolność do gry. Każdy uczestnik obowiązany jest posiadać dowód tożsamości. Rozgrywki mają charakter otwarty, tj. uczestniczyć w nich mogą zawodnicy/czki/ z terenu całego kraju.

 

V.         KATEGORIE  WIEKOWE

Turniej będzie prowadzony w 5 kategoriach wiekowych:

Młodzicy    – szkoła podstawowa (do IV ligi włącznie)

Młodziczki – szkoła podstawowa (do IV ligi włącznie)

Juniorzy     – gimnazjum i liceum (do IV ligi włącznie)

Juniorki      – gimnazjum i liceum (do IV ligi włącznie)

„OPEN"      – do  IV ligi włącznie – dla wszystkich

            System rozgrywek będzie uzależniony od ilości startujących zawodników i zostanie ustalony przez organizatora. Jeden zawodnik/-czka może wystartować tylko w dwóch konkurencjach – w swojej kategorii wiekowej i w „Open”.

 

VI.       ZGŁOSZENIA I WPISOWE

1.Zgłoszenia do każdego turnieju będą przyjmowane do godz. 9:30 bezpośrednio przed rozpoczęciem turnieju lub telefonicznie u p. Dariusza Biernackiego – instruktora tenisa stołowego pod numerem tel. 784-061-659

2.Wpisowe do turnieju wynosi 5 zł za każdą konkurencję młodzieżową (młodzicy, młodziczki, juniorzy, juniorki) oraz 10 zł w kategorii Open.

3.Ze względu na ograniczoną pojemność sali, ilość miejsc w turnieju jest ograniczona – w każdej kategorii nie może wystąpić więcej niż 32 zawodników/-czek. Decyduje kolejność zgłoszeń !!!

4.Opłatę startową za cztery ostatnie turnieje cyklu „Grand Prix” Mszczonowa 2017/2018 – 20/40 zł od jednej konkurencji (marzec – czerwiec) – wpłacamy bezpośrednio przed rozpoczęciem cyklu „Grand Prix” Mszczonowa na czwartym turnieju, który odbędzie się w dniu 17.03.2018. Zapisy będą przyjmowane do godz. 9.30.

5. Wpisowe nie podlega zwrotowi.

VII.      PUNKTACJA

            W każdej konkurencji jest taka sama punktacja. Za zdobycie 1-ego m-ca jest 100 pkt., 2-ego – 97 pkt., 3-ego – 95 pkt., 4-ego – 93 pkt., 5-ego – 90 pkt., 6-ego – 87 pkt., 7-ego – 85 pkt., 8-ego – 83 pkt., 9-ego – 80 pkt i odpowiednio za zdobycie 18-ego – 57 pkt., 19-ego – 55 pkt., 20-ego – 53 pkt. Od miejsca 21 wszyscy zawodnicy zdobywają po 50 pkt. turniejowych. Gdy zawodnik opuści któryś z turniejów a wniósł opłatę startową za cztery pierwsze turnieje cyklu „Grand Prix” Mszczonowa 2017/2018 (20 lub 40 zł od jednej konkurencji (marzec – czerwiec)), wpisowego nie zwraca się a zawodnik otrzymuje 50 pkt turniejowych.

W przypadku, gdy dwóch lub więcej zawodników będzie miało tyle samo zwycięstw, o kolejności w turnieju decyduje stosunek setów wygranych do przegranych, a następnie bezpośredni pojedynek między zainteresowanymi.

Uwaga – najsłabszy wynik (lub jedna nieobecność) w całym cyklu „Grand Prix” Mszczonowa nie będzie zaliczany do punktacji ogólnej GP.

 

VIII.    SPRZĘT I STRÓJ SPORTOWY

1. Uczestnika obowiązuje strój sportowy, rakietka o dwóch różnych kolorystycznie okładzinach oraz posiadanie własnych piłeczek.

2. Obowiązuje obuwie sportowe. Na salę nie będą wpuszczane osoby przychodzące w obuwiu sportowym, w którym chodzą po ulicy.

IX.       NAGRODY

Wartościowe nagrody rzeczowe i puchary będą przyznane za pierwsze PIĘĆ miejsc w każdej kategorii na koniec cyklu „Grand Prix” Mszczonowa. Na koniec cyklu „Grand Prix” Mszczonowa organizator OSiR Mszczonów ufunduje puchary, natomiast wartość nagród rzeczowych będzie uzależniona od sumy zebranego wpisowego w poszczególnych konkurencjach w całym cyklu „Grand Prix” Mszczonowa. W czasie trwania każdego turnieju „Grand Prix” zawodnicy otrzymają słodki poczęstunek i napoje.

Uwaga: Nagrody i puchary otrzymują tylko ci zawodnicy, który byli na minimum

              czterech turniejach.

X.        POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.W przypadku rezygnacji z gry zawodnik przegrywa spotkanie walkowerem oraz nie otrzymuje zwrotu opłaty startowej.

2.Niestawienie się zawodnika do gry w ciągu 5 minut od chwili wywołania powoduje przegraną walkowerem.

3.W przypadku niepełnej listy uczestników w momencie losowania lub zaistniałych podczas pierwszej rundy walkowerów organizator nie będzie dolosowywał innych osób.

4.Obowiązują zasady i przepisy gry ustalone przez Polski Związek Tenisa Stołowego.

5. Organizator nie zabezpiecza sędziów liczących.

6. Za wszystkie rzeczy osobiste i inne pozostawione lub zaginione w miejscu zawodów - organizator nie bierze odpowiedzialności.

7.W sali obowiązuje rygorystyczny zakaz palenia tytoniu oraz spożywania napoi alkoholowych.

8.Organizator zastrzega sobie prawo do zmian i uzupełnień niniejszego regulaminu, wydania instrukcji dodatkowych i uzupełniających, jak również odwołania zawodów.

9. W sprawach spornych nie ujętych w niniejszym regulaminie prawo podejmowania ostatecznych decyzji będzie miał organizator.

10.Zgłaszane protesty (wyłącznie na piśmie) przyjmuje sędzia główny.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.