Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 16 Lipca 2019  |  imieniny: Ruty, Marii

Menu strony

Banery

Treść strony

Pożegnanie klasy III

Ale to już było

i nie wróci więcej....

        

         W dniu 21 czerwca 2018 roku odbyło się w Szkole Podstawowej w Bobrowcach uroczyste pożegnanie odchodzących już uczniów klasy trzeciej.

         Klasa ta liczyła piętnaścioro uczniów, w tym czterech chłopców i jedenaście dziewcząt. Na zakończenie uczniowie pod kierunkiem wychowawcy - Angeliki Woźniak, przygotowali huczne pożegnanie. Najpierw odtańczono walca i belgijkę. Następnie dzieci występowały w scenkach kabaretowych, śpiewały przeróbki hitów muzyki tanecznej. Pojawiły się również układy taneczne. Do występów włączyli się oczywiście uczniowie klasy drugiej i pierwszej - wygłaszając wzruszające przemówienie. Warto w tym miejscu wspomnieć o ogromnym zaangażowaniu rodziców naszych pociech, którzy zorganizowali poczęstunek dla wszystkich dzieci oraz dzielnie wspierali ich wszystkie działania.

         Na koniec życzono dzieciom sukcesów i spełnienia nawet tych najskrytszych marzeń.

Kochani! Drzwi naszej szkoły zawsze stoją dla Was otworem. Za piękne lata spędzone razem dziękują: wychowawca wraz z gronem pedagogicznym i pozostałymi pracownikami szkoły.

 

         HEJ SOKOŁY – OD WRZEŚNIA DO NOWEJ SZKOŁY !!!!!

autor: Angelika Woźniak

Dzień rodziny

Mama z Tatą kochani tak ”

Pod takim hasłem dnia 12 czerwca 2018 roku miał miejsce w Szkole Podstawowej w Bobrowcach kolejny Dzień Rodziny. Każdy z nas długo czekał na ten dzień. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Grażyna Frelik, która powitała gości, złożyła serdeczne życzeniai przedstawiła program dnia. Imprezę przygotowały z dziećmi wychowawczynie klas: Teresa Liszewska, Hanna Żukowska, Bożena Bochenek i Angelika Woźniak. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i przedstawiały scenki o tematyce rodzinnej. Wszystkie dzieci swobodnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne i wokalne. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. Po występach dzieci zaśpiewały rodzicom „ Sto lat”, wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Po części oficjalnej odbył się poczęstunek i dyskoteka. Uroczystość odbyła się w ciepłej i miłej atmosferze i na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców.

autor: Hanna Żukowska

Wycieczka do Płocka

W dniu 10 maja 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach pod opieką wychowawczyń Hanny Żukowskiej i Angeliki Woźniak, oraz pań Alicji Gronkiewicz i Ewy Kiełkiewicz udali się na upragnioną wycieczkę. Pierwszym punktem wycieczki było ZOO. Wszyscy uważnie słuchali co mówi przewodnik, chcąc wzbogacić swoje wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Odbyły się tu również zajęcia edukacyjne na temat „Fascynujący świat dzikich zwierząt’’. Pobyt w ZOO okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem,  ale również lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, oraz skarbnicą wiedzy przyrodniczej.
Następnym punktem wycieczki była sala zabaw Happy Park w Stróżewku. Celem pobytu tu było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręcznościowej, oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja grupy. Miłe wrażenie zrobiła na uczniach pani, która przywitała grupę i omówiła zasady jakie panują podczas pobytu w sali. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. W trakcie pobytu w centrum zabaw niespodzianką okazało się malowanie buziek przez panie prowadzące zabawy. Atrakcją dla dzieci były również zabawy prowadzone przez animatorki, konkursy siłowe i zręcznościowe. Podczas aktywnego pobytu każdy spalił mnóstwo kalorii. Na zakończenie uczniowie chętnie zjedli ciepłe przekąski i wypili soki owocowe.

Pobyt szybko minął i nadszedł czas pożegnania z tym magicznym i bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do szkoły około godziny 19. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia, a uśmiechy towarzyszyły im przez następne dni.

                                                                                              

autor: Hanna Żukowska

Wielkanoc

Wielkanoc to szczególny czas w naszym życiu, i zarazem najważniejsze święto w ciągu roku  w życiu chrześcijanina, upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Nasi uczniowie chcąc jak najlepiej przygotować się do świąt , działają w wielu obszarach. Ozdabiają sale lekcyjne, wykonują kartki świąteczne i dekoracje dla najbliższych, uczą się piosenek i wierszyków o tematyce świątecznej. Rozmowy na temat zwyczajów wielkanocnych słychać za drzwiami każdej sali lekcyjnej. Dopełnieniem wszystkiego jest oczywiście uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych.
28 marca br. w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbył się apel poświęcony Świętom Wielkanocnym. Uroczystość szkolna przygotowana została przez dzieci z Punktu Przedszkolnego "Bajkowy zakątek" i uczniów z klas I-III. Cała społeczność szkolna miała okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących polskich tradycji wielkanocnych. Uroczystość okraszona została radosnym śpiewem wszystkich występujących pociech. Dzieci, nauczyciele, pracownicy obsługi wraz z Panią Dyrektor  Grażyną Frelik i przewodnicząca Rady Rodziców Ewą Kiełkiewicz podzielili się wielkanocnym jajkiem wypowiadając wzajemnie życzenia. Wspólne rozmowy, życzliwość, pięknie udekorowany stół…jak niewiele trzeba, by stworzyć atmosferę drugiego domu.

autor: Teresa Liszewska

Powitanie wiosny

   Wszyscy z utęsknieniem czekamy na wiosnę, zwłaszcza w tym roku, gdyż zima na dobre się rozgościła. W dniu 21.03.2018r. chcąc zachęcić wiosnę do przyjścia przygotowaliśmy wiele atrakcji z tej okazji. Od samego rana w szkole panował wesoły nastrój, dominowały wiosenne stroje i kolory. Uroczystość rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. ,,Witaj Wiosno”. Uczniowie wcielili się w wiosenne zwierzęta i kwiaty, aby przybliżyć wszystkim jak ważne jest przyjście wiosny. Nie zabrakło też piosenek tematycznie związanych z  wiosną. Kolejnym punktem była prezentacja mody wiosennej . Dziewczynki pięknie prezentowały się w roli Pani Wiosny, chłopcy zaś przybrali postać Pana Marca. Pokaz wszystkim bardzo się podobał, wszyscy pięknie się prezentowali i otrzymali słodkie upominki. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się zagadki o wiośnie. Każdy miał możliwość, aby odpowiadać. Kolejnym punktem był przemarsz z Marzanną po najbliższej okolicy. Spacerowi towarzyszył śpiew i wesoły nastrój. Po powrocie do szkoły wszyscy z wielkim apetytem zjedli gorącą kiełbaskę. Należy przyznać, że apetyty w tym dniu dopisywały.
   Pierwszy dzień wiosny upłynął w miłej, wiosennej atmosferze, był dniem radości i zabawy. Wszyscy jesteśmy pewni, że po takim powitaniu Wiosna do nas zawita.

autor: Hanna Żukowska

Dzień babci i dziadka

       Dzień Babci i Dzień Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

Dnia 06.02.2018r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Gościem honorowym był pan Jerzy Siniarski, radny Rady Miejskiej w Mszczonowie, który podziwiał także swoje wnuki. Dla kochanych gości przygotowano wspaniały program artystyczny. Przygotowania trwały od dłuższego czasu. Wykonano również tematyczne dekoracje korytarza szkolnego.

  Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Grażyna Frelik, która gorąco powitała zaproszonych gości i złożyła im serdeczne życzenia. Następnie wystąpiły dzieci z punktu przedszkolnego „Bajkowy zakątek” pod kierunkiem wychowawczyni pani Teresy Liszewskiej. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. W dalszej części  uroczystości uczniowie klas I-III pod przewodnictwem wychowawczyń: Hanny Żukowskiej, Bożeny Bochenek i Angeliki Woźniak wcieliły się w rolę babć, dziadków i ich wnucząt. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz przedstawiały scenki tematycznie związane z codziennością Babci i Dziadka. Na zakończenie I części wszystkie wnuczęta zaśpiewały swoim Babciom i Dziadkom ,,Sto lat ‘’.

  W drugiej części uroczystości Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz  poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców. Frekwencja była wspaniała, dziękujemy im za to. Gorące słowa podziękowań należą się również Rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu imprezy. Był to dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości.

  Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych, pogodnych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

 

 

autor: Hanna Żukowska

Pasowanie na czytelnika

W poniedziałek 8 stycznia 2018 r. uczniowie kl. I. zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Uroczystość została przygotowana przez Koło Czytelnicze „Książkowy zawrót głowy” do którego należą uczniowie kl. III. pod opieką p. Romy Grombik.

Uroczystość rozpoczęła się radosnym wyprowadzeniem pani bibliotekarki z pomieszczenia biblioteki. Następnie pani Małgosia-bibliotekarka opowiedziała o książkach, które są – jaki jest ich podział, w jaki sposób są ustawione, o regulaminie biblioteki, o zasadach wypożyczania i godzinach otwarcia naszej biblioteki – czyli o najważniejszych rzeczach dla czytelnika! Następnie uczniowie trzeciej klasy zabrali głos. Zanim opowiedzieli o tym z kim i z czym można się spotkać na stronach książek upewnili się pani Hani-wychowawczyni kl. I. czy już na pewno wszystkie pierwszaki  umieją czytać.  No i zaczęło się: pierwszaki zgadywały bohaterów bajek i baśni, następnie przedstawione były utwory Jana Brzechwy – bardzo humorystycznie. Na koniec części artystycznej przedstawione zostały prośby książek:

Zanim zaczniesz mnie czytać, umyj ręce.

Nie czytaj mnie podczas jedzenia.

Nie zaginaj moich rogów.

Nie pisz i nie rysuj na moich kartkach.

Nie śliń palców przy przewracaniu moich kartek.

Przerwę w czytaniu zaznacz zakładką i odstaw mnie na półkę.

Podklej mnie, gdy jestem uszkodzona.”

Całej uroczystości towarzyszyły piosenki o książkach.

Następnie Zuzanna Dębska z kl. III przyjęła od uczniów kl. I przyrzeczenie,  że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich rad i mądrości. Z kolei Maja Dębowska - szkolny „mol książkowy” pasowała na czytelnika pierwszaków najpiękniejszą książką ze szkolnych zbiorów.

Pani Małgosia wręczyła każdemu nowemu czytelnikowi Dyplom ufundowany przez p. dyr. Grażynę Frelik oraz zakładkę do książki zrobioną przez uczniów klas trzecich. Na zakończenie wszyscy uczyli się wierszyka:

 ,,Szanuj książki z biblioteki czy lato, czy zima. Dwa tygodnie każdą książkę w domu możesz trzymać”.

Wszyscy członkowie Koła „Książkowy zawrót głowy” mają nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Dodatek specjalny dla rodziców i nie tylko:

                 10 powodów dla których warto czytać dziecku książki

  1. Czytanie książek zacieśnia więź uczuciową między rodzicami, a dzieckiem. Dziecko wsłuchane jest w głos rodzica, a bliski kontakt daje poczucie bezpieczeństwa.
  2. Książki rozwijają wyobraźnię dziecka.
  3. Słuchanie czytanych książek rozwija inteligencję dziecka, wzbogaca słownictwo, uczy ładnego budowania zdań i zachęca do samodzielnej nauki i czytania.
  4. Książki wychowują.
  5. Książki wyrabiają wrażliwość. Niejedna książka poruszy nasze serca.
  6. Słuchanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzić czas.
  7. Książki rozwijają pasje u dzieci.
  8. Czytanie książek przekazuje nam wiele informacji o dziecku.
  9. Książki porządkują dziecięcy świat. Dzięki bajkowym postaciom dziecku łatwiej jest zrozumieć codzienne sprawy.
  10. Książki podpowiadają, jak porozumieć się z rówieśnikami i rodzeństwem.

Dzieci, którym czytamy, są mądrzejsze, znacznie bardziej odporne na toksyny współczesnej kultury i znacznie lepiej poradzą sobie w życiu.

Dlatego czytajmy dziecku. Codziennie!

autor: Roma Grombik

Przedszkole

Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego” Bajkowy zakątek” w Bobrowcach    od początku roku szkolnego 2017/2018 przez naukę i zabawę  zdobyły mnóstwo umiejętności. W ramach promocji zdrowego trybu życia przygotowały sałatki owocowe i warzywne, aby je oczywiście ze smakiem zjeść. W ramach programu „ Śniadanie daje moc” wykonały zdrowe kanapki i przekąski. Poznały wartość  witamin i minerałów dla naszych organizmów. Uczestniczyły w akcji „Sprzątanie świata” po której czekały na nich gorące kiełbaski ufundowane przez nasza niezastąpioną Radę Rodziców. Dzieci spotkały się z policjantem aby utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz brały udział w próbnej ewakuacji ze szkoły. Bawiły się świetnie gdy w październiku  nasza szkołę  odwiedził cyrk.

W ramach obchodów Święta Niepodległości odśpiewały  z całego serca na akademii szkolnej pieśń „Płynie Wisła”. Akompaniował im  na akordeonie tata jednego z uczniów- Pan Radosław Płuciennik.

Z tą pieśnią również wystąpiły na Spotkaniu z Piosenką Patriotyczną w Mszczonowskim Ośrodku Kultury 15.11.2017 r., gdzie oprócz występów czekał na nich słodki poczęstunek
i bajka pt.” Balerina”.

Dzień później odbyło się w szkole ich uroczyste Pasowanie Na Przedszkolaka. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności i przyjęciu ich do grona przedszkolaków, dzieci bawiły się  na dyskotece przy poczęstunku  zorganizowanym dla nich przez rodziców.

Ostatnim wyjątkowym akcentem w naszym przedszkolu były odwiedziny Św. Mikołaja 6.12.2017 r. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu. A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, ze ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku...

 

 

 

 

 

autor: Teresa Liszewska

Pasowanie klasy I

Dzień 16 listopada 2017r. był bardzo ważnym dniem dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Bobrowcach. W tym bowiem dniu pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Wychowawczyni H. Żukowska od początku roku zapoznawała i wdrażała uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole. Klasa I przygotowywała się do tego dnia od dawna, aby zaprezentować swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością. W całej szkole od rana panowała świąteczna atmosfera.

Na początku uroczystości Pani Dyrektor Grażyna Frelik powitała wszystkich bardzo gorąco, a szczególnie uczniów klasy I. Cała uroczystość przebiegała pod hasłem ,, Jak oni ślubują’’. Dzieci prezentowały swoje umiejętności, wykazały się znajomością przepisów ruchu drogowego, mówiły też o miłości Ojczyzny, o przyjaźni, koleżeństwie, zasadach zachowania w szkole. Starały się pięknie śpiewać i tańczyć. Kolejnym punktem uroczystości było trudne zadanie dla pierwszaków, gdyż mieli wypić sok z cytryny i zaprezentować piękny uśmiech. To zadanie również nie było dla nich problemem. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem flagowym wszyscy odśpiewali hymn po czym klasa I ślubowała być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu nastąpiła ważna chwila,Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia. Miłym akcentem dla pierwszaków było otrzymanie legitymacji szkolnych, dyplomów oraz upominków od koleżanek i kolegów. Po całej uroczystości rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

autor: Hanna Żukowska

11 listopada

 

„… szczęściem zakwitnie, krwią wieków żyzny,

            łan naszej wolnej Ojczyzny! „

                           Jerzy Żuławski

 W przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach uczcili to wydarzenie uroczystym apelem. Program słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy II i III pod kierunkiem Bożeny Bochenek. Włączyły się także przedszkolaki z piosenką „Płynie Wisła, płynie”, którą uświetnił tata jednego z uczniów – pan Radosław Płuciennik - przygrywając na akordeonie. Nasz gość otrzymał dyplom za tak piękne i aktywne włączenie się w naszą uroczystość. Akademia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Uczniowie ubrani na galowo, z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami z wielką powagą recytowali wiersze oraz odśpiewali pieśni patriotyczne. Pozostali uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali tej niezwykłej lekcji historii o losach naszej Ojczyzny.

autor: Bożena Bochenek

Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.
Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,

lepiej koncentrują się podczas lekcji
i mają siłę do zabawy.
To najlepszy start w nowy dzień!
sniadaniedajemoc.pl

 

            Dzień 8 listopada jest obchodzony w Europie jako DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA
I GOTOWANIA, a w Polsce jest to DZIEŃ ŚNIADANIE DAJE MOC. Badania dowodzą, że prawie ćwierć miliona (220 tys.) dzieci szkół podstawowych odżywia się w sposób niewystarczający dla ich prawidłowego rozwoju, np. wychodzą z domu bez śniadania, przychodzą do szkoły bez drugiego śniadania, nie jedzą codziennie obiadu, - ok. 130 tys. uczniów szkół podstawowych w Polsce skarży się z powodu niedożywienia. Co piąty Polak rezygnuje z codziennego jedzenia śniadania. Aż 20% osób poniżej 24 roku życia rezygnuje ze śniadania kilka razy w tygodniu, co szósty uczeń czy student je śniadanie tylko sporadycznie lub w ogóle go nie jada.

            Aby zmienić taki stan rzeczy, prowadzi się działania promujące ideę zdrowego stylu życia poprzez prawidłowe odżywianie oraz aktywność ruchową. Zatem 8 listopada w Szkole Podstawowej w Bobrowcach również odbyło się święto śniadaniowe. Uczniowie przygotowali wyspę śniadaniową, na której zagościły same zdrowe produkty żywieniowe: pieczywo razowei pełnoziarniste, jabłka, pomarańcze, mandarynki banany, pomidory, ogórki, papryka, marchewki, suszone warzywa i owoce, orzechy oraz nasiona, woda, soki owocowe, warzywne i owocowo-warzywne bez dodatku cukrów, jogurty naturalne do picia. Następnie odbyły się przygotowane przez rodziców prezentacje. Pierwszą przeprowadził pan Jan Stańczak, opowiadając najmłodszym o tajnikach i procesie wypieku chleba. Następnie państwo Kiełkiewiczowie zaprezentowali pracę pszczelarzy, etapy wytwarzania miodu, jego rodzaje. Przytoczono wiele ciekawostek dotyczących miodów oraz jego właściwości lecznicze. Uczniowie mogli skosztować produktu. Po czym rozpoczęła się uczta śniadaniowa. Najmłodsi samodzielnie przygotowywali swoje posiłki. Częstowali się. Popijali sokami oraz wodą. Z wyspy śniadaniowej powoli znikały produkty. Szkoda, że śniadanie nie trwa cały dzień. Na zakończenie dnia odbyła się zabawa taneczna, podczas której rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze przebranie za ulubiony owoc lub warzywo. Rodzice i nauczyciele mieli ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Wybrano zatem wyróżniające się przebrania i postanowiono nagrodzić wszystkie dzieci.

           W tym miejscu pragniemy podziekować
rodzicom naszych uczniów
za zaangażowanie w organizację
DNIA ŚNIADANIE DAJE MOC
a w szczególności Państwu Kiełkiewiczom,
panu Janowi Stańczakowi
oraz pani Annie Woźniak i prosimy o wiecej :)
- dyrektor, uczniowie i nauczyciele.

 

     

autor: Angelika Woźniak

Dzień Edukacji Narodowej

„Co my wiemy, to tylko kropelka.

Czego nie wiemy, to cały ocean.”

Isaac Newton

„Powiedz mi, to zapomnę.

Naucz mnie, to może zapamiętam.

Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

Benjamin Franklin

            Dzień Edukacji Narodowej - to polskie święto obchodzone 14 października. Zastąpił on tradycyjny Dzień Nauczyciela. Na dzień ten przypada rocznica utworzenia przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej. Dzień ten jest w Polsce świętem wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych. W każdej szkole organizowane są uroczyste apele.
           Święto to obchodzono również w dniu 17 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Bobrowcach. Do uroczystej akademii przygotowywali się uczniowie pod okiem wychowawców: Teresy Liszewskiej, Hanny Żukowskiej oraz Angeliki Woźniak. Zaprezentowano piosenki, układy taneczne oraz humorystyczne scenki dramowe, które miały pokazać  nauczycielom i pracownikom szkoły, że uczniowie doceniają trud wkładany w ich kształcenie i wychowanie. Uczniowie oraz przewodnicząca Rady Rodziców -  złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w ramach podziękowania obdarowali swoich wychowawców i opiekunów symbolicznym kwiatkiem i słodyczami. Następnie odbył się poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców. Dzieci natomiast uczestniczyły w grach i zabawach przy muzyce.

 

                                                                                                                            

autor: Angelika Woźniak

Wycieczka październik

Słodycze życia
rozpływają się w chwili.

    W dniu 11 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach wyruszyli na długo wyczekiwaną wycieczkę. Pierwszym elementem naszego wyjazdu była wizyta w wytwórni krówek - Cukierki Reklamowe Konstancja Dołęga – Dołęgowska w Milanówku. Wytwórnia ta została założona w 1990 roku, jako kontynuacja działalności rodziców obecnej właścicielki zakładu,  w którym  korzysta się wyłącznie z surowców najwyższej jakości, bez dodatku środków konserwujących. Cały proces produkcyjny oparty jest na recepturze z 1921 roku i prowadzony tradycyjną metodą. I taki właśnie obserwowali uczniowie. Z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyli we wszystkich etapach produkcji i pakowania krówek. Próbowali słodkości oraz mogli samodzielnie zapakować cukierki w zaprojektowane przez siebie etykietki. Na zakończenie pobytu w Milanówku najmłodsi wzięli udział w konkursie plastycznym. Oczywiście wszyscy w nagrodę otrzymali słodkie upominki. Kolejnym elementem wyjazdu była wizyta w największej sali zabaw w Warszawie – Fun Park Digiloo.  Tu wśród zjeżdżalni, trampolin, basenów piłeczkowych i wielu innych atrakcji bardzo szybko minął czas. Po wspólnej kolacji przyszła pora powrotu do domu – z kieszeniami pełnymi krówek oczywiście :)

                                  

 

autor: Angelika Woźniak

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.