Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 16 Lipca 2019  |  imieniny: Ruty, Marii

Menu strony

Banery

Treść strony

    Nasza szkoła  wzięła udział w akcji „Wybieram wodę”, koordynatorami  działań w jej ramach byli Małgorzata Jakubiak i klasa 6d (18 uczniów) oraz Lidia Figat z klasą II b (17 uczniów). Do realizacji programu włączyły się wszystkie klasy w terminie 28.11.2016 – 08.12.2016. Celem akcji było zwrócenie uwagi wszystkich uczestników na konieczność picia wody jako niezbędnego do życia składnika organizmu. Adresatami tej akcji było 619 uczniów oraz rodziców i nauczycieli.
    Zostały udekorowane sale lekcyjne , gazetki tematyczne na szkolnych korytarzach, przeprowadzono również zajęcia edukacyjne w oparciu o materiały zawarte na stronie internetowej „Wybieram wodę”. W międzyczasie przeprowadzono konkurs plastyczny dla klas młodszych „Woda to życie”, zaś w klasach starszych konkurs literacki zachęcający do picia wody.
    Punktem kulminacyjnym akcji był dzień 8 grudnia 2016 roku, kiedy nasza szkoła podsumowała całą akcję pt.: ”Wybieram wodę”. Tego dnia uczniowie ubrani byli na niebiesko, klasy udekorowano kroplami wody, uczniowie z klasy 4 b przypinali pozostałym osobom znajdującym się w szkole piktogramy z symbolem chemicznym wody.
Klasy Oa i Ob miały zajęcia o wodzie jak i zabawę - Łowimy rybki, których środowiskiem życia jest woda i ćwiczenia koordynacji wzrokowo ruchowej - Łapiemy kropelki wody - zabawy z niebieskimi balonikami.
W klasie II b po przeprowadzonych zajęciach na temat znaczenia wody w ich życiu, uczniowie mieli za zadanie ułożyć się tak, żeby powstały odpowiednie litery, które tworzyły hasło: WODA.
Klasa 6d zorganizowała  przedstawienie pt.: „Woda to zdrowie”, na którym dzieci dowiedziały się jak duży wpływ na zdrowie człowieka ma woda. W szkolnej szatni uczniowie tejże klasy w przebraniach za kropelki wody rozdawali wodę wszystkim spragnionym, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Zachęcali również do picia wody rodziców odbierających swoje pociechy ze szkoły.
 
ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.