Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 27 Czerwca 2019  |  imieniny: Cyryla, Władysława

Menu strony

Banery

Treść strony

Aktywnie, ambitnie, twórczo, na zawsze

„Aktywnie, ambitnie, twórczo, na zawsze” to sztandarowe hasło firmy Chris, która ponownie gościła naszą mszczonowską młodzież w Ośrodku Wypoczynkowym w Serwach podczas Zielonej Szkoły. 
50 osób, która wzięła udział w wyjeździe miała szansę poznać i zakochać się w serwiańskich klimatach nad jeziorem Serwy. 5 dni bardzo aktywnego wypoczynku było bardzo dobrą formą spędzaniu czasu ze sobą po pracy praktycznie już 9 miesięcznej pracy szkolnej.

 

więcej

 

Zielona Szkoła 2017 Kraków - Wieliczka - Zakopane - Budapeszt

 

Dnia 05.06.2017r. odbyła się wycieczka zielona szkoła do Zakopanego zorganizowana przez panią Ewę Pawłowską. Na wycieczkę pojechali uczniowie gimnazjum w Mszczonowie oraz Panie nauczycielki: Ewa Pawłowska, Aneta Dropińska, Emilia Kurowska i Barbara Kociszewska.

O godzinie 8:30 wyjechaliśmy spod naszej szkoły i po siedmiu godzinach jazdy dojechaliśmy do ośrodka wypoczynkowego „U Jakuba w Zakopanem”. Miejsce to na wszystkich wywarło pozytywne wrażenie. Po zjedzonym obiedzie autokar zawiózł nas do Parku Wodnego. Zabawa była świetna. Uczniowie rzucili się w wir zabawy pod nadzorem ratowników oraz nauczycielek. Około godziny 20:00 wróciliśmy do ośrodka. Na zakończenie pierwszego dnia odbyło się ognisko. Towarzyszyły mu dźwięki gitary oraz... mżawka.

więcej

 


 

UŚMIECH DZIECKA - BEZCENNY

Uczniowie z Gimnazjum im. Jana Adama Maklakiewicza, w ramach projektu edukacyjnego uczestniczą w zajęciach z dziećmi ze stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka”. Podczas zajęć dziewczyny z naszej szkoły starają się jak najlepiej wykorzystać czas na pomoc niepełnosprawnym. Lekcje te odbywają się w poniedziałki i piątki.

W trakcie zajęć dzieci uczą się m.in. czytania i pisania. Dziewczyny organizują zajęcia plastyczne, muzyczne, kulinarne oraz techniczne. Uczniowie naszego gimnazjum stwarzają warunki do rozwoju społecznego, edukacji, rozwoju zainteresowań.

więcej

FESTIWAL NAUKI W ESTERCE

W dniu 23 maja 2017 r. pod opieką p. J. Korcz udaliśmy się do Skierniewic na IX Festiwal Nauki, który odbywał się pod hasłem ,,Różnorodność dla przyszłości”.

Pojechaliśmy do gospodarstwa ekologicznego w Esterce, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych pt. ,,Różnorodność w diecie”. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na 3 grupy, w których kolejno wykonywaliśmy przydzielone nam zadania. Dzięki życzliwości właścicieli mogliśmy samodzielnie przygotowywać zdrowe koktajle bez cukru oraz magnesy na lodówkę promujące różnorodną dietę.

więcej

 

 

Wymiana polsko-niemiecka 2017

 

MISJA - RÓŻNORODNOŚĆ

5 maja rozpoczęła się wymiana niemiecko-polska. Na trzydziestu pięciu uczniów z Mittelschule Altenerding czekała czterdziestoosobowa grupa polska. Przez tydzień mieliśmy się uczyć, bawić, poznawać siebie nawzajem, a to wszystko pod czujnym okiem opiekunów: p. Anny Rusinowskiej, p. Urszuli Gowin, p. Ewy Zabłockiej, p. Sylwii Śledź, p. Krzysztofa Kurzepy oraz opiekunów grupy niemieckiej.

więcej

 

Sukcesy naszych recytatorów

 

 

,,Słowa są niby lasy...”

Zuzanna Ginczanka

 

Tak jak w latach ubiegłych recytatorzy naszej szkoły mogą pochwalić się wspaniałymi osiągnięciami. Na XXXVII Małym Konkursie Recytatorskim I miejsce zajęła Alicja Pawlak,ucz. kl II a, II miejsce Nikola Woronko -ucz. kl. II a , III miejsce Hubert Słojewski- ucz. kl. III a.

więcej

 

XX Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Cheerleaders

Cheerleaderki z Mszczonowa na medal !

XX Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Cheerleaders już za nami. Trzydniowa wielka impreza cheerleaders (31.03-02.04.2017r.), którego organizatorami były władze miasta i gminy Łochów okazała się wspaniałą przygodą dla mszczonowskich cheerleaderek.
W tym roku ponad 2 tys. zawodników i zawodniczek wzięło udział w tak prestiżowej imprezie ogólnopolskiej. Nasze Stowarzyszenie, a zarazem i miasto Mszczonów reprezentowały 3 grupy w czterech odsłonach tanecznych: Fresh Dance (pom dance, junior), Fresh Junior (freestyle pom, junior młodszy) oraz Fresh (freestyle pom oraz cheer hip hop, senior).

więcej

 

Szkolny Turniej Piłki Siatkowej

Szczęśliwa siatkarska siódemka

23 marca 2017r. odbył się już po raz siódmy Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. W imprezie wzięli udział prawie wszyscy uczniowie naszego gimnazjum. Sportowa rywalizacja opierała się na podziale roczników wszystkich klas oraz na wyłonieniu najlepszej drużyny spośród klas drugich i trzecich, tj. Debeściaków 2017.

Jak co roku pozostali uczniowie, którzy nie brali udziału bezpośrednio w grze, włączyli się w akcję Kibic Fair Play. Dla najwierniejszych i najaktywniejszych organizatorzy przygotowali dwa duże puchary Fair Play. Natomiast drużynom, które stanęły na podium, Rada Rodziców Gimnazjum w Mszczonowie ufundowała pamiątkowe medale.

więcej

 

Grand Prix Polski Cheerleaders

POCZĄTEK SEZONU I PIERWSZE SUKCESY

11 marca 2017r. w Polskim Stowarzyszeniu Cheerleaders rozpoczął się kolejny cykl turniejowy Grand Prix Polski Cheerleaders. Jak co roku pierwsze zmagania miały miejsce w Garwolinie, gdzie przeprowadzono Otwarty Mazowiecki Turniej Cheerleaders. Nie mogło oczywiście zabraknąć mszczonowskich cheerleaderek, które reprezentowały miasto w pełnej klasie. Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Fresh wystawiło podczas turnieju aż 5 drużyn w 3 kategoriach wiekowych i dwóch dywizjach. Oprócz zasłużonych już zespołów, tj. Fresh, Fresh Dance, Fresh Junior i Freshky w turnieju tym zadebiutowała najmłodsza grupa Mini Fresh. Wyjazd, jak zwykle, możemy uznać za bardzo udany, ponieważ każdy zespół wrócił z czymś ważnym dla siebie. Starsze grupy przywiozły cztery puchary i komplet medali za miejsca na podium, a najmłodsi - bagaż doświadczeń, który będzie z pewnością pierwszym etapem ich tanecznej kariery.

więcej

Religie świata - wycieczka do Warszawy.

 Śladami religii po Warszawie

Dnia 09.03.2017r. grupka uczniów naszego gimnazjum pod opieką pani Janiny Woźniak oraz pani Marii Aronowskiej wybrała się do Warszawy w celu poznania kilku najciekawszych religii świata.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było Centrum Kultury Islamu mieszczące się w Wilanowie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć meczet, a także wysłuchać imama, który krótko opowiedział nam o islamie. Wszyscy byliśmy bardzo zaciekawieni, ale również lekko zdziwieni zasadami obowiązującymi w meczecie, musieliśmy bowiem zdjąć nasze buty. Po wyjściu z Centrum Kultury Islamu nasz przewodnik- wspaniały Adrian Pogorzelski- rozdał całej grupie tradycyjne islamskie ciasteczka z daktylami. 

więcej

Warsztaty językowe w Londynie

Do you speak English?

Prawdopodobnie nikt nie mógł się spodziewać tak wspaniałych warsztatów językowych. Uczniowie z gimnazjów ze Mszczonowa, Osuchowa i Kruszewca mieli okazję pojechać do Anglii w dniach 24 lutego – 1 marca.

Prawdopodobnie właśnie nikt nie mógł się tego spodziewać. Ani ja, ani moja siostra nie przewidziałyśmy tak ciekawej przygody, podczas której wiele się nauczyłam. 

więcej

Rozgrywki Polskich Siatkarzy

MSZCZONOWSCY GIMNAZJALIŚCI- WIERNI POLSKIEJ SIATKÓWCE

Już po raz trzeci w tym roku szkolnym młodzież Gimnazjum im. J.A.Maklakiewicza w Mszczonowie wzięła udział w rozgrywkach polskich siatkarzy. Pierwszy październikowy wyjazd odbył się do Bełchatowa na mecz Plus Ligi, gdzie PGE SKRA Bełchatów podejmowała walkę z AZS Politechniką Warszawską. Większość uczniów biorąca udział w wyjeździe po raz pierwszy mogła spotkać się z wieloma reprezentantami kadry Polski mężczyzn w piłce siatkowej, m.in. P. Kurkiem, M. Wroną, M. Wlazłym, M. Winiarskim czy P. Zagumnym. Radość była tym większa, że nasi kibice zasiadali tuż przy boisku. Po wygranym meczu 3:1 SKRY młodzież otrzymała pamiątkowe autografy, miała możliwość zrobienia sobie zdjęć z ulubionymi zawodnikami.

więcej

 

następna strona »

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.