Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 25 Czerwca 2019  |  imieniny: Doroty, Łucji

Menu strony

Banery

Opis strony

2016/2017
aktualności w roku szkolnym 2016-2017

Treść strony

PODRĘCZNIKI

INFORMACJA DLA RODZICÓW
 

Prosimy rodziców dzieci z grup:
KOTKI
MISIE
BIEDRONKI

o zakup podręczników na nowy rok szkolny 2017/2018

 

TRAMPOLINA "Zanim zostaniesz uczniem".Roczne przygotowanie przedszkolne.

Danuta Piotrowska, Dorota Stryjewska, Aneta Głuszeniewska, Elżbieta Grzeszczak
 

Wydawnictwo PWN (NAJNOWSZE WYDANIE ! )

 + DODATKOWO DLA DZIECI:

TRAMPOLINA "DOBRZE PISZĘ, LICZĘ, CZYTAM"
OPRACOWANIE ZBIOROWE  wyd. PWN

 

Powyższe podręczniki prosimy dostarczyć podpisane z dniem 1 września 2017r.

wychowawczynie

PODRĘCZNIKI


Prosimy rodziców z grupy ,, Gumisie,,
o zakup podręczników
na nowy rok szkolny 2017/2018

,,Trampolina pięciolatka,,
Elżbieta Lekan
Wydawnictwo PWN
(wydanie najnowsze)


Dodatkowo dla dzieci
Trampolina + ,,Szlaczki i wzorki,,
Opracowanie zbiorowe. Wydawnictwo PWN
(najnowsze wydanie)


Powyższe podręczniki prosimy dostarczyć ( podpisane ) z dniem 01.09. 2017 r

M.Sałajczyk

wizyta w kinie

Wizyta w kinie

Dnia 21. 06. 2017 R dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Mszczonowie udały się do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury na film pt. ,, Riko prawie bocian,,. Film przedstawił dzieciom wagę miłości nie tylko u ludzi ale także u ptaków . Mały wróbelek Riko po tym jak giną jego rodzice zostaje wychowywany przez rodzinę bocianów. Wszystko toczy się dobrze do czasu, kiedy bociany muszą odlecieć do Afryki i nie mogą ze sobą zabrać Riko. Wróbelek przy pomocy przyjaciół , z dużymi problemami dolatuje do swojej rodziny i pomaga jej w trudnej sytuacji. Dzięki tej bajce przedszkolaki mogły zrozumieć znaczenie przyjaźni ,wolę walki w przezwyciężaniu trudności i to, że nawet mały może dużo. Wszystkim dzieciom film bardzo się podobał co było widoczne na twarzach dzieci, które z wielkim zaangażowaniem oglądały film.

M.Sałajczyk

zakończenie roku

Zakończenie roku w Miejskim Przedszkolu nr 1


    We wtorek 20 czerwca w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Tego dnia wszystkie przedszkolaki w odświętnych strojach, że swoimi paniami zebrali się w Sali widowiskowej, aby uroczyście powitać zbliżające się wakacje i zakończyć całoroczną naukę i zabawę w przedszkolu. Na początku Pani dyrektor powitała zgromadzonych gości i podziękowała personelowi za trud i wysiłek wniesiony w wychowanie przedszkolaków. Następnie podziękowała dzieciom za kilkuletni pobyt w naszym przedszkolu dzieciom, które od września rozpoczną edukację w innych miejscach i wręczyła pamiątkowe niespodzianki. Po takim wstępie maluchy rozpoczęły część artystyczną spotkania a mianowicie każda z grup przedszkolnych zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Całe spotkanie przebiegło w miłej i przyjemnej atmosferze. Wszystkie przedszkolaki powróciły do swoich sal z olbrzymim uśmiechem na twarzy, a tam czekała na niespodzianką w postaci pamiątkowych dyplomów i prezentów za całoroczną edukację i zabawę.


M. Sałajczyk

zakończenie roku

Z WIZYTĄ W lICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

Dnia 19.06.29017 r przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Mszczonowie uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym przygotowanym przez młodzież z Liceum Ogólnokształcącego pt. ,, Piękna i bestia,,. Młodzi artyści z klas pierwszych zaprezentowali własną wersję znanej dzieciom bajki. Podczas występu dzieci miały możliwość oceniania znaczenia dobra w życiu ludzi , które zawsze zwycięża. Maluchy z wielkim zaangażowaniem oglądały popisy aktorów. Całe przedstawienie , scenografia sprawiły , że spektakl bardzo podobał się dzieciom i wywołał na nich ogromne wrażenie. Na koniec przedstawienia wszyscy nagrodziła artystów gromkimi brawami i powrócili do przedszkola z szerokim uśmiechem na twarzy.

M.Sałajczyk

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka w Klubie Jeździeckim HUZAR

 

    1 czerwca dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie odbyły  wyjazd do Klubu Jeździeckiego HUZAR w Józefowie z okazji Dnia Dziecka. Specjalnie na ten dzień zostały przygotowane atrakcje dla wszystkich przedszkolaków. W trakcie naszego pobytu zorganizowana została pogadanka m. in. o koniach, sprzęcie jeździeckim, zapoznanie się z obsługą koni, pokaz jazdy konnej z komentarzem, ognisko z kiełbaskami, obejrzenie stajni, boksów dla koni oraz głaskania koni. Jednak największą atrakcją tego dnia był pokaz baniek mydlanych oraz przejażdżka bryczką i  na koniu.
Przedszkolaki powróciły do przedszkola zadowolone i pełne wrażeń. Dzień Dziecka  przebiegł w miłej i radosnej atmosferze.

 

Iwona Dziuba

DZIEŃ DZIECKA

MUSICAL

MUSICAL W PRZEDSZKOLU


16 maja  do Miejskiego Przedszkola Nr 1 zawitało Studio Artystyczno - Edukacyjne Bąbel Ziombel z Siedlec. Dzieci obejrzały show muzyczne. Musical miał za zadanie zaszczepić w dzieciach nawyk zdrowego trybu życia, sportowej pasji, zasad odpowiedniego odżywiania i miłości do muzyki.

Musical w Miejskim Przedszkolu

piknik rodzinny

PIKNIK RODZINNY W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 1

 

 W MSZCZONOWIE

 

 

Dnia 27 maja odbył się w Miejskim Przedszkolu Nr 1 „Piknik Rodzinny” dla wszystkich przedszkolaków i ich rodziców. Punktualnie o godzinie 10.00 rodzice z dziećmi zebrali się na placu przedszkolnym skąd wyruszyli grupami ulicami miasta, aby uczestniczy w MARSZU NA ORIENTACJĘ. Zadaniem rodziców i dzieci było odnajdywanie punktów w których WYCHOWAWCZYNIE czekały z zadaniami do wykonania i zagadkami. Zgromadzeni z wielkim zaangażowaniem wykonywali przygotowane konkurencje, odgadywali zagadki i szukali kolejnych punktów znajdujących się na terenie Mszczonowa. Po odnalezieniu wszystkich puzzli i wykonaniu wszystkich zadań każda z grup powróciła na teren przedszkola, gdzie ułożyła fragmenty puzzli w całość. Wszyscy uczestnicy dali z siebie 200% podczas udziału w zabawie. Następnie odbyła się dyskoteka dla dorosłych i dzieci. A po niej wszyscy mogli uczestniczyć w konkurencjach: przeciągania liny i rzutu piłką do kosza. Przedszkolaki mogły uczestniczyć w malowaniu twarzy w różne wzorki. Na zakończenie zaproszeni goście uczestniczyli w poczęstunku lub grillu. 

 

 

Małgorzata Sałajczyk

 

piknik rodzinny

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJACEJ

POSIADAMY WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU

 

PRZYPOMINAMY, ŻE REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA ODBYWA SIĘ

OD  5  DO  26  CZERWCA  2017R

ZAPROSZENIE

 

Dzień Rodziny

27 maja

(sobota) – przewidywany czas imprezy 10.00 – 13.00

Prosimy o punktualne przybycie.

 

 

Harmonogram imprezy:

 - marsz na orientacje – początek marszu przedszkole – kolejne punkty – przedszkole od 10.00 do 11.30

- dyskoteka dla dzieci na sali widowiskowej

- imprezy plenerowe na przedszkolnym placu zabaw (malowanie twarzy, przeciąganie liny, rzut do kosza)

- grill zorganizowany w grupach przez trójki klasowe

 

 

W przypadku ulewnego deszczu

o godz. 10.00 spotkanie z wychowawcami w klasach – zabawy integracyjne,

około godz. 10.40 – dyskoteka dla dzieci na sali widowiskowej.

 

 

film z warsztatów

Biedronki i Krasnale na wycieczce w krainie animacji SEMAFOR w Łodzi

Dzień Biblioteki

Przedszkolaki świętują Dzień Biblioteki

Dnia 08.05.2017r. przedszkolaki z grupy ,, Gumisie ” z Miejskiego Przedszkola nr.1 odwiedziły Miejską Bibliotekę w Mszczonowie w celu podziękowania pracownikom biblioteki za upowszechnianie i rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci  i dorosłych. Maluchy wręczyły na ręce dyrekcji i pań tam pracujących z okazji ich święta własnoręcznie przygotowane kwiaty oraz pamiątkową kartkę z dedykacją. W ramach podziękowania dzieci zostały poczęstowane słodyczami i zaproszone do oglądania I czytania księgozbiorów zgromadzonych dla dzieci w Bibliotece. Całe spotkanie przebiegło w serdecznej i miłej atmosferze co było widoczne na twarzach wszystkich dzieci. Na zakończenie wszyscy otrzymali od pracowników Biblioteki pamiątkowe podarunki.


M.Sałajczyk

Dzień Bibliotekarza

warsztaty geologiczne

Dnia 25.04.2017 R w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie odbyły się dla wszystkich przedszkolaków warsztaty geologiczne. Spotkanie poświęcone było pracy geologa i wnętrzu naszej planety Ziemi. Dzieci mogły poznać rodzaje różnych minerałów i skał znajdujących się we wnętrzu Ziemi. Dzięki zajęciom zgromadzeni zapoznali się z wyglądem kwarcu, węgla i gipsu. Wszyscy mieli możliwość za pomocą dotyku porównać kształt różnych minerałów. Przedszkolaki poznały procesy powstania kredy i węgla. Warsztaty wzbogaciły wiedzę maluchów o nowe określenia takie ,jak Halit, czyli sól kuchenna oraz rodzaje minerałów używanych na co dzień przez dorosłych . Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały prowadzącej i oglądały eksponaty. Spotkanie dla wszystkich było wielkim przeżyciem i lekcją naukową, która na długo pozostanie w pamięci dzieci.
M.Sałajczyk

warsztaty geologiczne

"Wielkanocne spotkanie z barankiem" - wstęp do rozstrzygnięcia konkursu na Koszyczek wielkanocny

,,Wielkanocne spotkanie z barankiem”
 w Miejskim Przedszkolu nr 1


    Dnia 06.04.2017r. odbyła się w Miejskim Przedszkolu nr 1 uroczystość z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W trakcie spotkania dzieci z grupy „Gumisie” wystawiły przedstawienie pt. ,,Wielkanocne spotkanie z barankiem”. Występ miał na celu przybliżenie wszystkim Przedszkolakom zwyczajów i tradycji wielkanocnych a związany był także z odbywającym się w placówce konkursem plastycznym dla rodziców i dzieci pt. ,,Koszyczek wielkanocny”.  Mali aktorzy po raz drugi podczas rozstrzygnięcia konkursu dla rodziców. Dzieci ubrane odświętnie, kolorowe stroje zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością wyćwiczone role i piosenki związane ze Świętami Wielkanocnymi. Cały występ był wzbogacony odpowiednim podkładem muzycznym i choreografią. Wszystkim zgromadzonym zarówno dzieciom, jak i rodzicom występ bardzo spodobał się za co aktorzy zostali nagrodzeni głośnym brawami. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkie niespodzianki, natomiast uczestnicy konkursu plastycznego pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wykonane koszyczki wielkanocne można było podziwiać na pokonkursowej wystawie zorganizowanej w placówce.


M. Sałajczyk

"Wielkanocne spotkanie z barankiem" - wstęp do rozstrzygnięcia konkursu na Koszyczek wielkanocny

warsztaty plastyczne w grupie kotki

Dnia 06.04.2017 w grupie „Kotki” odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem rodziców z okazji Świąt Wielkanocnych. Dzieci w atmosferze zbliżających się Świąt zaprezentowały piosenki pt.: „Pisanki, Kraszanki”, „Święta – biją dzwony”.

Wszyscy uczestnicy spotkania podjęli aktywność plastyczną podczas wykonywania kart świątecznych.

Wiele radości sprawiło przedszkolakom wspólne prezentowanie swoich prac.

Serdeczne życzenia świąteczne rodziców, dzieci i nauczycieli zakończyło spotkanie.

 

Małgorzata Nalej

warsztaty plastyczne w grupie kotki

Przedszkolaki w TEATRZE RAMPA

Przedszkolaki w Teatrze Rampa

    W środę 5 kwietnia przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Mszczonowie z grup ,,Gumisie” i ,,Kotki” odbyły wycieczkę do teatru ,,Rampa” w Warszawie na przedstawienie pt. ,,Calineczka”. Wyjazd miał na celu zapoznanie maluchów z wyglądem i wyposażeniem teatru oraz z pracą aktora a jednocześnie był wspaniałą możliwością do integracji dzieci między sobą. Podczas spektaklu przedszkolaki z zainteresowaniem śledził losy małej Calineczki, słuchały przepięknych piosenek w wykonaniu aktorów oraz podziwiał układy choreograficzne w wykonaniu artystów. Wszyscy że szczególną uwagą słuchały utworów muzycznych wplatanych w akcję spektaklu. W trakcie przerwy przedszkolaki podziwiał wnętrze teatru. Cały występ wywarł w dzieciach ogromne wrażenie. Na zakończenie wszyscy dali temu wyraz oklaskując burzą braw aktorów. Prezentowane przedstawienie, niesamowita scenografia, kostiumy oraz efekty specjalne długo pozostaną w pamięci małych widzów. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone i pełne wrażeń.

M. Sałajczyk

Przedszkolaki w TEATRZE RAMPA

z WIZYTĄ W MOK-u

    Dnia 4 kwietnia w Mszczonowskim Ośrodku Kultury na sali kinowej odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Porcelanowe lale” w wykonaniu grupy teatralnej „Tupet” z Białej Rawskiej. Na spektaklu były obecne przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie.

z WIZYTĄ W MOK-u

PIERWSZA POMOC

Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w Miejskim Przedszkolu Nr 1

    W poniedziałek 3 kwietnia w Miejskim Przedszkolu odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je wykwalifikowany ratownik medyczny i razem z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Mszczonowie. Podczas zorganizowanego spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.

Iwona Dziuba

PIERWSZA POMOC

przedstawienie teatralne pt. „Szalone bajeczki z dziadunia teczki”

Przedszkolaki w MOK-u

    30.03.17r. w Mszczonowskim Ośrodku Kultury na sali kinowej odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Szalone bajeczki z dziadunia teczki”, które zorganizował Kielecki Teatr Lektur. Na spektaklu były obecne przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1.  Przedstawienie było realizowane na podstawie fragmentów wierszy Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy. Aktorzy opowiadając fragmenty z wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, sprawiali że dzieci same głośno odpowiadali na zadawane im pytania. Wiersze z którymi wystąpili aktorzy to m.in. wierze Jana Brzechwy - "Sroka", "Żaba", "Katar", "Skarżypyta" oraz "Sum". Z kolei wiersze Juliana Tuwima to "Aeroplan", "Okulary" i "Rzepka".
    Na koniec aktorzy wybrali kilka dzieci z widowni, aby pomogły dziadkowi wyrwać rzepkę. Po zakończeniu przedstawienia, aktorzy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami. Wszystkie dzieci były zachwycone grą aktorów. Z wielkimi uśmiechami na twarzy wszyscy powrócili do przedszkola.

przedstawienie teatralne pt. „Szalone bajeczki z dziadunia teczki”

KOKNURS PLASTYCZNY ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

Konkurs plastyczny „Zakładka do książki”

    28.03.2017r. w Miejskim Przedszkolu w Mszczonowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Zakładka do książki” w ramach przedszkolnego projektu czytelniczego pt. „Książka moim przyjacielem”. Celem konkursu było promocja czytelnictwa wśród przedszkolaków, zainteresowanie dzieci książką a przede wszystkim rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych dzieci i ich wyobraźni. Konkurs przeznaczony był dla dzieci 3-5 lat z naszej placówki. Zakładki miały być wykonane samodzielnie, dowolną techniką plastyczną. Konkurs cieszył się dużą popularnością a w sumie wzięło w nim udział 48 maluchów wykonujących prace konkursowe najróżniejszą techniką. Organizatorem konkursu były panie Iwona Dziuba i Małgorzata Sałajczyk. Jury wyłoniło czwórkę laureatów przyznając:

I miejsce -  Anna Jankowska
II miejsce - Weronika Fortuniak
III miejsce - Maja Wodnicka
Wyróżnienie – Michał Michalski

Dzieciom bardzo spodobał się pomysł takiego konkursu. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe a pozostali uczestnicy dyplomy i słodycze.

 


Małgorzata Sałajczyk

KOKNURS PLASTYCZNY ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

spotkanie wielkanocne

Akademia Młodych Naukowców

Akademia Młodych Naukowców w Miejskim Przedszkolu 
Dnia 23.0317r. W Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie odbyło się spotkanie naukowe dotyczące ,, Magnetyzmu, czyli o przyciąganiu i odpychaniu” . Przedszkolaki spotkały się z członkami Młodych Naukowców, umożliwiając im zgłębienie sekretów z różnych dziedzin nauki . W ramach tego spotkania maluchy zapoznały się z rodzajami i wyglądem magnesów, ich znaczeniem w życiu ludzi. Dzieci miały możliwość poznawania zjawiska przyciągania i odpychania magnesów. Mogły samodzielnie udzielać odpowiedzi na pytanie czy coś jeszcze może być magnesem poza nim samym. Zajęcie miało charakter interaktywny ,empiryczny i zabawowy. Poprzez spotkanie przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Dzieci oprócz pokazu mogły samodzielnie dokonywać doświadczeń naukowych z różnymi pomocami edukacyjnymi podczas warsztatów. Wszyscy mieli możliwość udziału w fizycznych doświadczeniach i eksperymentach prowadzących przez członków Akademii Młodych Naukowców. 

M.Sałajczyk

Akademia Młodych Naukowców

POWITANIE WIOSNY

Powitanie Wiosny w Miejskim Przedszkolu nr 1
Wiosną to ukochana pora roku , szczególnie dzieci , dlatego wszyscy z utęsknieniem po długiej zimie czekają na jej nadejście. We wtorek 21.03.2017 r przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Mszczonowie zebrały się, aby uroczyście powitać wiosnę. W trakcie spotkania wszyscy poźegnali Marzannę symbolizującą odchodzącą zimę. Dzieci brały udział w róźnych zabawach przy muzyce, kilkakrotnie witają przybyłą wiosnę okrzykami i kolorowymi pomponami. Całe spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Po spotkaniu maluchy powróciły do sal z olbrzymim uśmiechem na twarzy I nadzieją, źe od teraz zagości na dobre tak upragniona przez nich wiosna. 

M.Sałajczyk

"Awanturka z leśnego podwórka" przedszkolaki na przedstawieniu w Mok-u

Spotkanie z teatrem
W czwartek 02.03.2017 przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Mszczonowie udały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pt.,, Awanturka z leśnego podwórka,,. Aktorzy wcielając się w postaci zwierząt – lisa, jeżyka, gąski, króliczka, króliczki pokazują jak ważne jest zaufanie do siebie nawzajem, brak ufności wobec tych , którzy próbują nas oszukać, aby osiągnąć swój cel. Dzieci podczas występu poznają na podstawie przygód zwierząt znaczenie przyjaźni, odwagi, i uporu w walce z mocniejszym a przede wszystkim miłości. Przedszkolaki w trakcie trwania spektaklu mogły w nim aktywnie uczestniczyć , śpiewać z aktorami piosenki, współtworzyć go. Całe przedstawienie, barwna scenografia i kolorowe kostiumy , piękne kukiełki zwierząt podobały się maluchom i wywoływały u nich wielki entuzjazm. Na koniec wszyscy nagrodzili artystów gromkimi brawami i powrócili do przedszkola z szerokim uśmiechem na twarzy.
M.Sałajczyk

"Awanturka z leśnego podwórka" przedszkolaki na przedstawieniu w Mok-u

NOWY ADRES E-MAIL

 

nowy adres e-mail naszego przedszkola:

przedszkole@mszczonow.pl

Planetarium

Spotkanie w Planetarium
We wtorek 28.02.2017 r w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie odbyło się spotkanie w Planetarium dla przedszkolaków. Przybyłe na salę widowiskową maluchy czekała miła niespodzianka w postaci olbrzymiego nadmuchanego balonu , w którym czekała Pani astronom. To ona opowiadała dzieciom o kosmosie ,o gwiazdach i planetach, gwiazdozbiorach i galaktykach , które opierała o pokaz ich wyglądu w naturalnym środowisku. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały wszystko co działo się nad ich głowami, podziwiały gwiazdy, planety a przede wszystkim naszą Ziemię. Z uwagą przyglądali się wędrówce Słońca w ciągu dnia i powstawaniu nocy . Obserwowały spadające meteoryty, poznawały wygląd i sposób poruszania się planet. Całe spotkanie było dla zgromadzonych wielkim przeżyciem i dużą lekcją fizyki w ich młodym życiu. Na pewno pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

M.Sałajczyk

Planetarium

FERYJNE SPOTKANIE Z TEATREM

Feryjne spotkanie z teatrem
Dnia 23.02.2017r dzieci z Miejskiego Przedszkola nr.1 uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. ,, Muzykanci z Bremy” w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Artyści przybyli z teatru krakowskiego studia ART-ART-RE. Przedszkolaki podczas występu miały możliwość oceniania roli przyjaźni między czwórką zwierzątek: osiołka, pieska, kotka i kogucika, których nikt z właścicieli nie chciał się zajmować. Wyrzucone zwierzątka wyruszyły do Bremy, aby wspólnie założyć zespół muzyczny. Po drodze trafiają do dobrego karczmarza, U którego znajdują schronienie i opiekę. Była to bajka na podstawie opowieści braci Grimm o wadze przyjaźni i dobrym traktowaniu zwierząt przez ludzi. Przedszkolaki w trakcie występu mogli występować razem z aktorami na scenie i współtworzyć przedstawienie. Prezentowane przedstawienie kostiumy oraz wyjątkowe maski sprawiły, że spektakl bardzo podobał się maluchom i wywołał na nich ogromne wrażenie.
M.Sałałajczyk

FERYJNE SPOTKANIE Z TEATREM

Spotkanie z Policjantem

Policjanci w Miejskim Przedszkolu


    23 lutego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Mszczonowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w domu oraz podczas ferii zimowych. Panowie policjanci przypomnieli podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty przedszkolaki obiecały przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Iwona Dziuba

Spotkanie z Policjantem

BEZPIECZNE FERIE

Spotkanie ze Strażakiem


W czwartek 16.02.2017r przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr. 1 w Mszczonowie odwiedzili wyjątkowi goście, a mianowicie strażacy P. Przemysław Zielonka z współpracownikiem. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z pracą strażaka, jej znaczeniem w życiu ludzi. Każdy przedszkolak mógł zobaczyć z bliska wszystkie elementy stroju, poznać ich nazwy oraz sprzęt gaśniczy. Maluchy mogły poznać także wszystkie zasady prawidłowego zachowania w okresie ferii, aby zabawy na świeżym powietrzu w okresie zimy były bezpieczne dla dzieci. Całe spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Podkreślali, że bezpieczeństwo należy zachować także w domu, utrwaliły numery telefonów alarmowych. Z zaangażowaniem słuchały wiadomości, jakie przekazywali strażacy, przez cały czas podziwiając ich mundury. Większość dzieci szczególnie chłopców obiecała, że w przyszłości zostaną strażakami.

BEZPIECZNE FERIE

Muzyczne zajęcia w ferie

 

Dnia 14.02.2017 r przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Mszczonowie uczestniczyły w zajęciach muzycznych z innymi dziećmi prowadzonych w ramach ferii zimowych w Miejskim Ośrodku Kultury. Podczas spotkania dzieci mogły uczestniczyć w ciekawej formie lekcji rytmicznej. Każdy z uczestników poruszał się przy muzyce, tańczył, rozwijał swoje poczucie rytmu , poznał słowa piosenki a na zakończenie malował postać Harrego Pottera, ponieważ całe zajęcie poświęcone było tej postaci. Wszyscy mieli możliwość wesołej , wspólnej zabawy przy różnych piosenkach granych przez prowadzącą. Przedszkolaki dzięki słyszanym melodiom miały możliwość wygrażania swoich emocji w ekspresji muzyczno-ruchowej .Dzieciom bardzo podobały się zajęcia. Na zakończenie wszyscy podziękowali za możliwość udziału w takim zajęciu i powrócili do przedszkola z szerokim uśmiechem na twarzy.

Muzyczne zajęcia w ferie

Krasnale bawią się na śniegu


Tegoroczna zima zrobiła nam wielką niespodziankę w postaci białego puchu. Dlatego korzystając z jej uroków „Krasnale” postanowiły pobawić się na śniegu. Dzieci zjeżdżały na sankach, rzucały się śnieżkami, a także atakowały kulami śnieżnymi swoje panie. Następnie przyszedł czas na wyścigi saneczkami oraz lepienie bałwana. Śmiech i radosne okrzyki towarzyszyły zabawie.

Krasnale bawią się na śniegu

Wycieczka do Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim

Wycieczka do Centrum Kultury w Grodzisku Maz.
 


    30 stycznia grupa "Biedronki" i "Gumisie" z Miejskiego Przedszkola w Mszczonowie wybrała się na przedstawienie muzyczne do Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, który to spektakl pt. „Zwykła Zimowa Opowieść” wystawiał warszawski Teatr Lektur Szkolnych.
    Akcja toczy się w zimie, w małej, wiejskiej zagrodzie, w której mieszka kogut, pies, Agatka i inni bohaterowie. Opowieść była piękna! O dziewczynce, która była niepełnosprawna i miała na imię Agatka, o kogucie, który był szefem kurnika, o wilku, który stał się wegetarianinem, o bałwanie, którego dobra wróżka ożywiła. No i był jeszcze pies, bardzo tchórzliwy, ciągle chował się do budy. Przyjaciele specjalnie dla Agatki ulepili bałwanka, a wróżka go ożywiła. Agatka była szczęśliwa, ucieszyła się, że ma w końcu braciszka.
    Opowieść, która otwiera świat dobra i zła, w którym to pierwsze musi stoczyć walkę aby zatryumfować – otworzyć przestrzeń dla dziecięcej wyobraźni. Ale nagroda jest wspaniała, spełniająca najskrytsze, w świecie bajki zawsze możliwe życzenia. Dobro niesie za sobą łagodność i radosne zmiany, a zło musi zniknąć.
    Dzieci mogły podziwiać aktorów – w kostiumach scenicznych postaci oraz przepiękne dekoracje - jednym słowem mogły zobaczyć "kawałeczek" prawdziwego Teatru. Przedszkolaki z zapartym tchem śledzili losy bohaterów.

Wycieczka do Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim

Spotkanie ze stomatologiem

Spotkanie ze stomatologiem
 

W środę 01.02.2017 R. W Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie odbyło się zajęcie profilaktyczno-stomatologiczne z kliniki ,,Diamar, dla wszystkich przedszkolaków. Zajęcie miało uświadomić maluchom konieczność dbania o higienę jamy ustnej z czym związane jest codzienne szczotkowanie zębów. Pani stomatolog zapoznała dzieci z zasadami swojej pracy i jej znaczeniem dla ludzi. Na podstawie olbrzymiej szczęki z ząbkami zaprezentowała sposób prawidłowego mycia zębów a następnie maluchy mogły samodzielnie spróbować tej czynności. Przedszkolaki zostały zapoznanie z prawidłowymi nawykami żywieniowych dla zdrowego funkcjonowania stanu jamy ustnej. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Na pewno od teraz żaden przedszkolak nie będzie się obawiał wizyty w gabinecie stomatologicznym i nigdy nie zapomni o codziennym rannym i wieczornym myciu zębów. Dzieci powróciły do sal z szerokim uśmiechem na twarzy a wizyta takiego gościa na długo pozostanie w ich pamięci.
M.Sałajczyk

Spotkanie ze stomatologiem

Dzieciństwo bez próchnicy

Miejskie Przedszkole Nr 1 realizuje projekt „Dzieciństwo bez próchnicy”


     W ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wzięły udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych z zakresu profilaktyki stomatologicznej, zaś ich rodzice otrzymali przystępne i nowoczesne materiały informacyjne, z których dowiedzą się jak powinni dbać o zdrowie zębów i kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe swoich dzieci. Nasze przedszkole otrzymało również pakiety edukacyjne i pomoce dydaktyczne z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Projekt „Dzieciństwo bez próchnicy” jest współfinansowany przez Swiss Contribution i Ministerstwo Zdrowia. Celem projektu jest kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych w zakresie profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku 3-5 lat oraz  zachowań proekologicznych.
     Pierwszym naszym krokiem co do realizacji projektu była wizyta w  gabinecie stomatologicznym. Wizyta miała na celu zapoznanie przedszkolaków z wyglądem gabinetu stomatologicznego i jego wyposażeniem. Dzieci mogły poznać zasady pracy dentysty i jego znaczenie dla ludzi. W trakcie spotkania każde dziecko mogło usiąść na fotelu dentystyczny a Pani stomatolog dokonywała przeglądu jamy ustnej przedszkolaków. Wszyscy z odwagą, bez żadnych łez korzystało z usług gabinetu i słuchało poleceń stomatologa. Dnia 2 lutego mieliśmy okazję gościć panią stomatolog w naszym przedszkolu. Pani stomatolog chętnie odpowiadała na wszystkie nasze pytania związane z higieną jamy ustnej. Pokazała nam również bardzo dokładnie na modelu szczęki, jak prawidłowo i jak długo należy szczotkować ząbki. Dowiedzieliśmy się także, że powinniśmy unikać m.in. gum do żucia, lizaków, żelowych cukierków, a przede wszystkim chipsów, gdyż powodują, że ząbki zaczynają się psuć. W trakcie programu wykorzystano również inne formy takie jak: udział dzieci w inscenizacjach i przedstawieniach na temat zdrowia, organizowanie krótkich projekcji filmowych, prowadzenie zajęć z wykorzystaniem historyjek obrazkowych, kukiełek, literatury dziecięcej, utrwalenie wiedzy i umiejętności w zabawach i pracach plastycznych, organizowanie w salach zabaw kącików do zabaw tematycznych (apteka, lekarz) oraz kącika czystości i kącika relaksacyjnego, praca indywidualna w oparciu o karty pracy, czynności samoobsługowe, zabawy ruchowe z wykorzystaniem metod odtwórczych i twórczych, uczestniczenie dzieci  w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez wychowawczynie, które wraz z królikiem Pampisiem - Orędownikiem Czystych Zębów utrwaliły zdobytą wiedzę rozwiązując zagadki, śpiewając piosenki i systematycznie myjąc zęby po każdym posiłku.


                                                                          Iwona Dziuba

Dzieciństwo bez próchnicy

Święto Babci i Dziadka w Miejskim Przedszkolu

Święto Babci i Dziadka w Miejskim Przedszkolu


 W dniach 18-24 stycznia zgodnie coroczną tradycją w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka we wszystkich grupach przedszkolnych. Spotkania rozpoczęła grupa ,,Krasnale” a następnie ,,Misie”, ,,Biedronki”, ,,Kotki”, ,,Gumisie” a na końcu najmłodsza grupa ,, Słoneczka”. Przedszkolaki przed tak wyjątkową publicznością prezentowała swoje programy wokalno - recytatorskie. Nie zabrakło też życzeń i podziękowań dla tak wyjątkowych i cudownych osób w życiu maluchów. Niektórym ze zgromadzonych w Sali gości zakręciła się łezką wzruszenia z ogromnego zaangażowania wnuków w występ. Całe programy wywarły na wszystkich duże wrażenie. Kulminacją spotkań były prezenty własnoręcznie przez przedszkolaki przygotowywane i wręczone gościom przez dzieci. Spotkania i przygotowane programy pozostaną na długo w pamięci przedszkolaków Babć i Dziadków.
    Na zakończenie odbywały się słodkie poczęstunki w salach, które uatrakcyjniały uroczystości. Uroczystości pływały w miłych i radosnych atmosfera. Szkoda, że kolejne dopiero za rok.

Święto Babci i Dziadka w Miejskim Przedszkolu

balonowe show

„Balonowe show” w Miejskim Przedszkolu


    26 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z animatorem zabaw dla dzieci. W warsztatach wzięły udział wszystkie dzieci z grup przedszkolnych. Podczas zajęć z animatorem dzieci własnoręcznie miały możliwość samodzielnego skręcania i modelowania balonów przypominających takie zwierzęta jak: pszczółki, pieski, rybki itp. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.


 
 

balonowe show

Dzień Babci i Dziadka u Słoneczek

Dzień Babci i Dziadka w grupie „Słoneczka”

 

            Dnia 24.01.2017r.  w gr. „Słoneczka” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne przed licznie zgromadzoną publicznością. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, które dowodzą, że maluszki ładnie zaprezentowały się przed swoimi bliskimi. W dalszej części spotkania dzieci wręczyły gościom drobne, własnoręcznie przygotowane upominki ( laurki). Następnie w karnawałowej atmosferze dzieci wraz z babciami i dziadkami bawiły się w kole przy popularnej zabawie „Kaczuchy” i „Boogie woogie”.  Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.   W miłej, ciepłej i serdecznej atmosferze przebiegła uroczystość z seniorami.

 

Agnieszka Kasprowicz

Dzień Babci i Dziadka u Słoneczek

Przedstawienie kukiełkowe 19.01.2017

W czwartek 19.01.2017 R. W Miejskim Przedszkolu nr 1 odbyło się przedstawienie kukiełkowe pt.,, Chcę być zdrowy i wesoły,, w wykonaniu aktorów teatrzyku ,,Maluszek,,. Spektakl był opowieścią o małym przedszkolaku Jasiu i jego starszej siostrze Ani , którzy zachorowali na groźną chorobę, jaką jest grypa i obydwoje przebywają w domu. Rodzeństwo odwiedzają olbrzymie bakterie między innymi próchnicy i wirusy , które przedstawiają dzieciom zasady postępowania , które wywołały u nich chorobę. Po wysłuchaniu ich obydwoje zmieniają swoje zachowania w sprawie prawidłowych zasad żywieniowych , które wpłyną na unikanie chorób. Dzięki tym uwagami i zmianom w zachowaniu i odżywiania dzieci przy pomocy rodziców zdrowie ją i zapamiętają zasady prawidłowego funkcjonowania w dbałości o zdrowie. W ramach występu przedszkolaki poznały i utrwaliły zasady zdrowego odżywiania , hartowania swojego ciała , codziennej higieny, aby być zawsze zdrowym a przede wszystkim wesołym. Ciekawa scenografia i barwne kukiełki sprawiły ,że maluchy oglądały wy stęp z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem. Całe przedstawienie było dla wszystkim dużą atrakcją i miłą niespodzianką.

9.01 bal karnawałowy

BAL KARNAWAŁOWY w Miejskim Przedszkolu
 


    Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.     W dniu 09.01.2017r. w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Mszczonowie odbył się bal karnawałowy.
    Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, biedronki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci
    W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do Sali widowiskowej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Kolejny bal karnawałowy już za rok

 


Iwona Dziuba

9.01 bal karnawałowy

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Przedszkolaki z wizytą w Miejskiej Bibliotece

WIZYTA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE


    7 stycznia dzieci z grupy „Gumisie”  wraz z wychowawczynią z  Miejskiego Przedszkola Nr 1 w ramach  programu czytelniczego „Książka moim przyjacielem”, udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki w Mszczonowie. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi pani bibliotekarka odczytała nam opowiadanie pt. „Kulig”, który miał na celu uświadomienie przedszkolakom zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw i sportów zimowych. Podczas naszego spotkania dzieci miały możliwość rozwiązywania zagadek o tematyce zimowej i udziału w zabawach ruchowych. Na zakończenie wspólnie utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.
    Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki  z uśmiechem na twarzy i z obietnicą, że bezpiecznie spędzi ferie zimowe.                                                                                                                      Iwona Dziuba

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Spotkanie z Mikołajem

 

Dnia 21.12.2016 r. Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Mszczonowie odwiedził niecodzienny gość, przez cały rok wyczekiwany przez wszystkie dzieci a mianowicie Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci zebrały się w przepięknie udekorowanej sali udekorowane. Dzieci w odświętnych strojach, ze swoimi nauczycielkami i innymi pracownikami , w skupieniu oczekiwały na przyjazd ukochanego gościa. Święty Mikołaj , jak zwykle pojawił się w towarzystwie elfa, swojego pomocnika. Maluchy powitały gościa gromkimi brawami i okrzykami .Zaproszony gość uczynił tak samo, witając zgromadzonych i życząc wszystkim wesołej zabawy ze zbliżających się świąt. Następnie zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce. Uśmiechom , radości i wesołej zabawie nie było końca. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały wymarzone prezenty od świętego Mikołaja. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali na koniec świątecznych życzeń i w wesołych nastrojach udali się do swoich sal , aby rozpakować otrzymane prezenty.

Jasełka w wykonaniu małych aktorów z grupy Kotki

„Jasełka” w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Mszczonowie

 Tradycją naszego przedszkola są coroczne jasełka, a w tym roku zostały one przygotowane przez dzieci z grupy „Kotki” pod kierunkiem pani Małgorzaty Nalej i Elżbiety Kłopotowskiej. Dnia 15 grudnia 2016r. w pięknie udekorowanej sali widowiskowej zebrali się: przedszkolaki ze wszystkich grup, nauczyciele i pracownicy placówki. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O radosne i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołków przeplatana była kolędami i pastorałkami.     
    Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki pt. „Maleńka miłość” w wykonaniu Agatki K. dziewczynki z gr. „Kotki”. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń i w świątecznych nastrojach rozeszli się do swoich sal.


Iwona Dziuba

Jasełka w wykonaniu małych aktorów z grupy Kotki

Spotakanie Świąteczne w grupie Krasnale

W  grudniu w grupie „Krasnale” odbyło się spotkanie z udziałem rodziców na ,które dzieci przygotowały występ słowno-muzyczny. Przedszkolaki z radością przedstawiały i odgrywały swoje role ogłaszając narodziny małego Jezuska. Na koniec dzieci zaprezentowały gościom piękny taniec śnieżynek, który w połączeniu z białą oprawą sprawił, że w sali zapanowała magiczna, świąteczna atmosfera.

Po zakończonym występie dzieci zostały zaproszone na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień był naprawdę magicznym i wyjątkowy.

 

Spotakanie Świąteczne w grupie Krasnale

Spotkanie z Policjantem

Spotkanie z Panem Policjantem

 

Dnia 14.12.2016r. w Miejskim Przedszkolu Nr 1 odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Mszczonowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zgadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant w formie praktycznej przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Nastepnie wytłumaczył, że należy dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasad bezpieczeństwa, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.

 

 

 

 

Spotkanie z Policjantem

Spotkanie świąteczne w grupie GUMISIE

Spotkanie świąteczne w grupie GUMISIE


    Dnia 13.12.2016r. przedszkolaki  z grupy „Gumisie” wraz z wychowawczyniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zaprosiły do placówki swoich bliskich. Dzieci z tej okazji przygotowały program artystyczny pt. „Nadchodzą święta”. Podczas spotkania przedszkolaki zaprezentowały wierszyki i piosenki o tematyce świątecznej. Rodzice nie kryli zadowolenia ze swoich pociech, które po raz pierwszy wystąpiły przed forum. Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. 

Spotkanie świąteczne w grupie GUMISIE

Świąteczne pierniki Gumisiów

     Świąteczne pierniki


    Dnia 12.12.2016r. dzieci z grupy „Gumisie” w ramach projektu czytelniczego „Książka moim przyjacielem” brały udział w zajęciach kulinarnych, a mianowicie piekły i dekorowały pierniki. Zajęcia rozpoczęły się od przeczytania z Wielkiej Księgi Kulinarnej przepisu na świąteczne pierniki. Następnie wszystkie dzieci analizowały jakie składniki muszą znaleźć się w cieście. Przedszkolaki z małą pomocą wychowawczyni szybko odmierzyły wszystkie składniki i zabrały się do zagniatania masy oraz wycinania różnych kształtów. Jednak największą przyjemnością dla dzieci było samo dekorowanie i degustacja pierników.

Świąteczne pierniki Gumisiów

Spotkanie Mikołajkowe W grupie "Słoneczka"

Spotkanie Mikołajkowe w gr. Słoneczka

Dnia 6.12.2016r. w gr. Słoneczka odbyło się „Spotkanie Mikołajkowe”. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście tj. rodzice, rodzeństwo, a nawet dziadkowie. Po krótkim powitaniu dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny.

Następnym punktem programu były zabawy z rodzicami.  Wspólnie - dzieci z rodzicami rozwiązywali zagadki, quizy o tematyce świąt Bożego Narodzenia.               W dalszej części spotkania wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na cztery zespoły. Każdy zespół otrzymał choinkę do odrysowania i wycięcia oraz materiały do jej ozdobienia.

Po skończonej pracy plastycznej dzieci otrzymały słodkie kalendarze adwentowe zakupione przez trójkę klasową.

Ostatnim punktem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze.

Mikołajki w Przedszkolu


Dnia 06.12.2016 R. Odbyło się w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie !,, Wspólne kolędowanie,, na Sali widowiskowej przygotowane przez panie M Puchałę i U.Kiejrys. Spotkanie było związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia oraz odbywającym się w placówce konkursem plastycznym pt. ,, Anioł,,. Podczas spotkania organizatorki zachęcały dzieci do wspólnych zabaw związanych z zimą i świętami. Wybrane dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych prezentowały swoje , przygotowane anioły. Wszystkie przedszkolaki z uwagą i dużym zaangażowaniem bawiły się według wskazówek prowadzących . Całe spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po południu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ogólnoprzedszkolnego dla rodziców i dzieci na najpiękniejszego ,, Anioła,,. Rodzic z dzieckiem miała zadanie przygotować pracę przestrzenną przy użyciu dowolnych materiałów. Uczestnicy spotkali się w Sali widowiskowej , gdzie zostały rozdane nagrody i dyplomy dla laureatów oraz podziękowania za udział w konkursie z drobnymi upominkami. Dyrektor przedszkola wraz z organizatorami podziękowała za tak liczny udział W konkursie rodziców i dzieci. Wszystkie przygotowane anioły zdobiły olbrzymią choinkę znajdującą się w sali.

Mikołajki w Przedszkolu

Przedstawienie "Pierwsza Gwiazdka"

Dnia 05.12.2016 R. W Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie z okazji Mikołajek odbyło się przedstawienie pt. ,, Pierwszą gwiazdką,, wykonaniu artystów z grupy teatralnej ,,Pomarańczowy Cylinder,,. Spektakl przedstawiał historię świętego Mikołaja. Pokazywał przygotowania elfów i reniferów do wigilii Bożego Narodzenia. Dzieci mogły z reniferem Rudolfem odbyć podróż w kosmos po pierwszą gwiazdkę , która miała być prezentem dla Mikołaja. W momencie kiedy wszystko wychodzi na jaw Rudolf musi kolejny raz lecieć w kosmos i uratować całą sytuację , aby mogły rozpocząć się Święta. W ramach spotkania przedszkolaki zobaczyły co robi Mikołaj kiedy nie ma jeszcze świąt. Barwna scenografia i kostiumy spowodowały, że cały występ przypadł dzieciom do gustu. Całe przedstawienie było dla dzieci dużą atrakcją.

"Wspólne granie i śpiewanie" w Kotkach

Dnia 28.11.2016 roku w grupie "Kotki" odbyło się zajęcie otwarte z udziałem rodziców w ramach projektu edukacyjnego "Mamo tato pobaw się ze mną" pt. "Wspólne śpiewanie i granie". Celem spotkania była integracja rodziców oraz czerpanie radości podczas wspólnej zabawy z rodzicami i dziećmi. Wspólne zabawy to:

-Wszyscy są, witam was

-Rosną drzewa
-Idzie jesień, gra na instrumentach 
-Koło, kółeczko 
-Pociąg
-Piosenka "Bo życie fajne jest"
 
Rodzice chętnie brali udział we wszystkich zabawach zaproponowanych przez nauczycielki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

 

"Wspólne granie i śpiewanie" w Kotkach

zabawy ruchowe z tańcem w grupie "Słoneczka"

Zabawy ruchowe z tańcem w gr. Słoneczka

Dnia 29.11.2016r. w gr. Słoneczka odbyły się warsztaty edukacyjne dla dzieci i rodziców – „Zabawy ruchowe z tańcem”. Wspólne zabawy były okazją do nawiązania bliższych kontaktów. Wywołały dużo radości zarówno wśród dzieci jak i rodziców. Wszyscy w dobrych nastrojach chętnie brali udział w kolejnych zabawach:

·        Koło kółeczko

·        Figurki

·        Rosną drzewa

·        Pociąg

·        Zabawy ruchowe przy utworach z płyty „ Kto tak pięknie gra?”

·        Boogie – Woogie

·        Dwóm tańczyć się zachciało

·        Masażyk relaksacyjny

            Na koniec została przeprowadzona ewaluacja z której wynika, że zajęcie zostało pozytywnie ocenione przez wszystkich uczestników warsztatów.

Pieczenie babeczek w grupie Kotki

Akademia Młodych Naukowców w Miejskim Przedszkolu

Akademia Młodych Naukowców w Miejskim Przedszkolu


    Dnia 28.11.2016r. w Miejskim Przedszkolu Nr 1 odbyło się spotkanie naukowe poprowadzone przez członków
Akademii Młodych Naukowców pt. ,, Próżnia”.
W ramach spotkania przedszkolaki w sali widowiskowej poznały zjawisko próżni,
czym ona tak naprawdę jest. Podczas spotkania dzieci zgłębiały wiedzę, która pozwalała im odpowiedzieć na pytania:
,, Co zostanie kiedy zabraknie powietrza?
oraz ,,Magia” - dlaczego tak reagują różne przedmioty?
Dzieci miały możliwość udziału w fizycznych eksperymentach
prowadzonych przez członków Akademii.     
Wszystkim całe spotkanie bardzo się podobało i
było świetnym pomysłem na rozwijanie zainteresowań przedszkolaków.

Akademia Młodych Naukowców w Miejskim Przedszkolu

Grupa Gumisie Z WIZYTĄ U STOMATOLOGA

Gumisie z wizytą w GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

 

Dnia 25.11.2016r. dzieci z grupy ,,Gumisie’’ z Miejskiego Przedszkola nr.1 w Mszczonowie odwiedziły gabinet stomatologiczny ,,Diamar ’’ . Wizyta miała na celu zapoznanie przedszkolaków z wyglądem gabinetu stomatologicznego i jego wyposażeniem. Dzieci mogły poznać zasady pracy dentysty i jego znaczeniem dla ludzi. W trakcie spotkania każde dziecko mogło usiąść na fotelu dentystyczny a Pani stomatolog dokonywał przeglądu jamy ustnej przedszkolaków. Wszyscy z odwagą, bez żadnych łez korzystało z usług gabinetu i słuchało poleceń stomatologa. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze . Dla niektórych dzieci był to pierwszy kontakt z takim miejscem. Na zakończenie wszyscy obiecali , że odwiedzą gabinet jeszcze raz, ale tym razem z rodzicami. (Przedszkolaki powróciły do przedszkola z szerokim uśmiechem na twarzy ).

Wycieczka do Żyrardowa na przedstawienie "PRZYGODY KOTA, MĄDROŚĆ POKOLEŃŃ"

Wycieczka do Żyrardowa

    Dnia 24.11.2016r. dzieci z grup „Gumisie, „Kotki”, „Krasnale i „Biedronki” z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Mszczonowie udały się do Centrum Kultury w Żyrardowie na przedstawienie pt. „Przygody Kota. Mądrość pokoleń”. Celem wyjazdu była integracja dzieci między sobą, wyzwalanie pozytywnych emocji u dzieci oraz utrwalenie zasad poprawnego zachowania podczas występów teatralnych. Przedszkolaki miały możliwość poznania przygód kota Bonifacego i kota Filemona, którzy mieszkają w wiejskim gospodarstwie. Gospodarstwo zostaje zaatakowane przez myszy. Zwierzęta z zagrody boją się, że szkodniki zjedzą wszystkie zapasy, a Gospodarz winą za rozprzestrzeniającą się plagę obwinia swojego kota Bonifacego. Bonifacy ma już swoje lata, więc nie potrafi już łapać myszy. Gospodarz na jego miejsce przywozi nowego, młodego kota z miasta - Filemona. Stary kot spotyka się z młodym. Skoro Bonifacy już nie potrafi łapać myszy a Filemon jeszcze nie potrafi, koty wyruszają do lasu w poszukiwaniu sowy. Ten mądry ptak na pewno zna sposób na pozbycie się gryzoni z gospodarstwa. W lesie, żeby przeżyć, koty muszą zacząć współpracować ze sobą i pomimo dzielącej ich różnicy pokoleń w końcu się słuchać. Po wielu przygodach odnajdują wreszcie Sowę. Dostawszy od niej specjalną fujarkę, której dźwięki mają wygonić myszy wracają na gospodarstwo. Wspólnie koty pokonują myszy raz na zawsze. Prezentowane przedstawienie, kolorowa scenografia, kostiumy oraz efekty specjalne na długo pozostaną w pamięci małych widzów.

DZIEŃ BURAKA

23 listopada KRASNALE obchodziły DZIEŃ BURAKA. Celem tego dnia było promowanie cennego w bardzo wiele witamin, a często zapomnianego warzywa jakim jest burak.

W tym dniu w ubraniach dzieci dominował kolor bordowy. Przedszkolaki pod kierunkiem wychowawczyń wykonały "buraczane ciasto".

W godzinach popołudniowych do przedszkola przybyli rodzice. Dorośli ze swoimi pociechami uczestniczyli w konkursach zręcznościowych, sportowych  i tanecznych.

Po dużej dawce ruchu  nastał czas na wykonanie "buraczanych kukiełek". Rodzice i dzieci wykazali się ogromną inwencja twórczą.

Następnym punktem tego niezwykłego dnia było wyciśnięcie soku z buraka przy użyciu sokowirówek.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy poczęstowali się pysznym ciastem z buraka, popijając sokiem z buraka.

DZIEŃ BURAKA

"Mamo, Tato ,pobaw się ze mną" - w Gumisiach

„Zabawy z mama i tatą” w Miejskim Przedszkolu


    23.11.2016r. w grupie „Gumisie” z Miejskiego Przedszkola w Mszczonowie odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców, których tematem były
Zabawy z mamą i tatą”.
Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu przedszkolnego
„Mamo, Tato pobaw się ze mną”.
Celem tych zajęć było integrowanie środowiska przedszkolnego i rodzinnego, wyzwalanie pozytywnych emocji podczas wspólnej zabawy,
kształtowanie umiejętności współpracy w zespole,
rozwijanie sprawności manualnej i ruchowej,
a także nawiązywanie bliskiej więzi z rodzicem podczas zajęć.   

 W trakcie spotkania dzieci wspólnie z rodzicami brały czynnych udział w zabawach muzyczno - ruchowych oraz zabawach edukacyjnych z wykorzystaniem różnych materiałów codziennego użytku.
    Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Dla dzieci najważniejsze było to, że mogły pracować wspólnie z rodzicami, którym taka forma zajęć bardzo przypadła do gustu, a podczas której mieli możliwość zaobserwowania postępów, jakie poczyniły ich pociechy od początku roku szkolnego.

"Mamo, Tato ,pobaw się ze mną" - w Gumisiach

"Mały miś w świecie wielkiej literatury"

Dzieci z grupy "Biedronki" wraz z wychowawczyniami p. Marzeną Puchałą oraz Urszulą Kiejrys w bieżącym roku szkolnym realizują projekt edukacyjny
o nazwie "Mały miś w świecie wielkiej literatury"
Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa
zgodnie z realizacją kierunku polityki oświatowej państwa
na rok szkolny 2016/2017.

 

Do zadań akcji można róznież zaliczyć:
rozwijanie współpracy między przedszkolami w całym kraju
oraz rozbudzanie zainteresowania dzieci literaturą.
Proste zasady i przyjazna atmosfera pozwalają na realizację projektu edukacyjnego, w formie przystępnej dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Naszą grupę, co jakiś czas odwiedza  pluszowy miś, dzieci oprowadzają nowego kolegę po sali, witają się z nim, a następnie wspólnie z wychowawczynią czytają mu bajeczkę. Po kilku dniach spędzonych z "Biedronkami" pluszak wyrusza w dalszą podróż, w poszukiwaniu nowych kolegów i koleżanek w innych przedszkolach.

"Mały miś w świecie wielkiej literatury"

OWOCOWE SZASZŁYKI Słoneczek

Szaszłyki owocowe

 

Dnia 22 listopada 2016r. dzieci z najmłodszej grupy „Słoneczka” wraz z mamą Zuzi D. oraz wychowawczynią przygotowywały kolorowe szaszłyki owocowe w ramach projektu: „Mamo, Tato pobaw się ze mną”. Zajęcie wywołało u dzieci wiele pozytywnych emocji. Maluszki były przejęte i zaangażowane w pracę. To nowe doświadczenie było próbą zachęcenia do spożywania wartościowych produktów. Na koniec odbyła się degustacja zdrowych i smacznych przekąsek.

 

Agnieszka Kasprowicz

OWOCOWE SZASZŁYKI Słoneczek

wypieki pierników w grupie "misie"

Wypieki pierników w grupie "MISIE"

 

Dnia 18 listopada odwiedziała nas pani Sylwia Glezner, która pomagała nam w pieczeniu pierników oraz dekoracji ich. Praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Po ostygnięciu dzieci dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Kolejna porcja wypieków za rok...

 

Agnieszka Rypkowska

wypieki pierników w grupie "misie"

I KONKURS RECYTATORSKI W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU

I Konkurs Recytatorski w Miejskim Przedszkolu Nr 1

    Dnia 18. 11. 2016r w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Mszczonowie odbył się Konkurs Recytatorski ,, Dziecięca poezja” dla dzieci w wieku 4-6 lat. Do udziału zaproszone zostały dzieci z każdej placówki przedszkolne z miasta i gminy Mszczonów. Każda placówka mogła wyłonić po pięcioro dzieci wyłonionych podczas wewnętrznych eliminacji. Organizatorami konkursu były panie Iwona Dziuba i Małgorzata Sałajczyk oraz dyrektor placówki Pani Katarzyna Podlaska. Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu z poezji dziecięcej przez każdego z uczestników. Celem była popularyzacja wśród dzieci poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentacja umiejętności dzieci oraz uczenie rywalizacji w przyjazne atmosferze. Występy oglądała i oceny dokonywała specjalnie powołana komisji w skład, której weszły panie: Danuta Wójt - instruktor teatralny w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, Anna Czarnecka - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie, Ewa Kowalczyk - nauczyciel w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Mszczonowie.
     Jury dokonywało oceny w oparciu o regulamin konkursu uwzględnieniem doboru tekstu i jego pamięciowym opanowaniem, interpretację, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Po obejrzeniu wszystkich występów jury udało się na obrady, na których wybrano laureatów. Laureatami zostali:
I nagroda – Mikołaj Podolski, Szkoła Podstawowa  Bobrowce
II nagroda – Alicja Maciszewska, Szkoła Podstawowa Piekary
III nagroda – Roksana Palarczyk, Szkoła Podstawowa Wręcza
         Wyróżnienie– Antonina Strzelecka, Szkoła Podstawowa Mszczonów
Wyróżnienie – Zuzanna Woźniak, Szkoła Podstawowa Piekary
     Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i słodycze. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i niespodzianki. Nauczyciele przygotowujący dzieci do konkursu otrzymali podziękowania. Jury otrzymało pamiątkowe niespodzianki. W całym konkursie wzięło udział 36 uczestników ze wszystkich placówek przedszkolnych.
    Dyrekcja i organizatorki dziękują panią biorącym udział w pracach komisji za wysiłek i pomoc w przebiegu konkursu oraz nauczycielom za przygotowanie dzieci do udziału w konkursie.

I KONKURS RECYTATORSKI W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU

kolejna osłona projektu "Mamo, Tato ,pobaw się ze mną" - tym razem w Gumisiach

Dnia 15.11.2016 R. Dzieci z grupy ,,Gumisie,, z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Mszczonowie wykonały w ramach projektu edukacyjnego ,, Mamo, tato pobaw się ze mną,
kruche babeczki. Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone dwie mamy,
p. Orłowska i p. Swidzinska, które wraz z dziećmi przygotowywały przepyszny krem do kruchych babeczek. Przedszkolaki miały , okazję poznać wszystkie składniki potrzebne do przygotowania kremu. Dzieci miały możliwość z mamami miksować krem .
Wszyscy z uwaga przyglądali się jak powstaje wspaniały krem.
Następnie każdy uczestnik mogli samodzielnienie wkładać krem
do swojej babeczki a potem je dekorować według własnego pomysłu.
Na zakończenie .wszyscy mogli ze smakiem degustować własnoręcznie przygotowane ciasteczka.

kolejna osłona projektu "Mamo, Tato ,pobaw się ze mną" - tym razem w Gumisiach

Pieczenie Ciasta W grupie KOTKI

Dnia 9 listopada dzieci z grupy "Kotki" zaprosiły do przedszkola mamę Julki S.
do pomocy w przygotowaniu ciasta marchewkowego
w ramach projektu "Mamo, Tato, pobaw się ze mną"

Zdrowe i pyszne ciasto marchewkowe dzieci samodzielnie ozdabiały,
a następnie wspólnie spożywały
popijając sokiem jabłkowym zrobionym przez tatę Mikołaja K.

Wspólne pieczenie sprawiło dzieciom wiele radości,
uświadomiło przedszkolakom,
że słodycze w wersji marchewkowej
też mogę być smaczne i zdrowe.

Przedszkolaki z historyczną wizytą w LO

9.11.2016 r. trzy grupy pięciolatków z Przedszkola Miejskiego w Mszczonowie (Misie, Kotki i Biedronki) zostały zaproszone do  miejscowego L.O. celem obejrzenia przedstawianych zdarzeń, które były kluczowymi w procesie odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Pan Piotr Dymecki w bardzo interesujący sposób dzieciom opowiedział, a nam dorosłym przypomniał lekcje historii. W 1772 r. Prusy, Austria i Rosja zawładnęły naszą Ojczyzną i na 123 lata Polska utraciła swe ziemie, została wymazana z mapy Europy. Dopiero kiedy 11.11.1918r. władzę przejął Józef Piłsudski stając się jednocześnie przywódcą państwa polskiego, rozpoczęło się odbudowywanie niepodległej Polski i walka o jej granice. Przedstawione nam zostały fragmenty filmów o problematyce powstańczej oraz przybliżono nam co wkładali na siebie biorący udział w walkach, jak wyglądały mundury wojskowe w poszczególnych okresach, co zakładano na głowę oraz narzędzia i karabiny którymi posługiwali się walczący. Dzieci mogły "dotknąć" odrobiny historii gdyż pan Piotr umożliwił niektórym ubranie się w taki sposób jak ówczesny szlachcic, czy ziemianin udający się na pole bitwy.  Przedszkolaki mogły też wziąć do ręki szablę, czy karabin. Przedstawiono nam również akcesoria , w które wyposażony jest współczesny żołnierz wskazując różnice pomiędzy jego wyglądem, a tym w co byli ubrani i w czym walczyli powstańcy. Kolejnym niezwykle ważnym elementem, na który zwrócono naszą uwagę było przypomnienie roli kobiety w czasie kiedy toczyły się walki narodowowyzwoleńcze. Problem ten przybliżyła pani Beata Sznajder wskazując te kobiety, które w powstaniu wykonywały wiele zadań od np.: dostarczenia listów począwszy poprzez opatrywanie rannych na udziale w walkach z bronią w ręku skończywszy. Kobiety, pomimo iż czekała je sroga kara, zakładały czarne suknie jako symbol cierpienia i żałoby narodowej. Nie zapomniały również o noszeniu biżuterii patriotycznej w postaci krzyżyków  lub bransolet będącej symbolem wierności Bogu i Ojczyźnie. Wszystkie bez względu na wiek i stan społeczny angażowały się w walki powstańcze. Na zakończenie młodzież licealna zaśpiewała nam pieśni patriotyczne. Dziękujemy za tę wyjątkową lekcję historii.

Renata Sosnowska

Przedszkolaki z historyczną wizytą w LO

GUMISIE w Bibliotece

Dnia 09.11.2016r.dzieci z grupy ,, Gumisie,, z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Mszczonowie w ramach projektu czytelniczego odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną , Przedszkolaki mogły poznać Nowe miejsce użyteczności publicznej.
Wszyscy zostali powitani przez panią dyrektor i Panie bibliotekarki. Dzieci zapoznały się z przeznaczeniem biblioteki oraz rodzajami księgi zbiorów. Mogły posłuchać przepięknej bajki czytanej przez panią bibliotekarkę. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami odpowiedniego zachowania w bibliotece. Podczas spotkania maluchy z zainteresowaniem oglądały półki z książkami, słuchały bajek. Obiecały ze odwiedzą to miejsce jeszcze raz wraz z rodzicami.
Na zakończenie naszego spotkania dzieci gorąco podziękowały pracownikom za tak gorące przyjęcie. Wszyscy wrócili do przedszkola z szerokim uśmiechem na twarzy, bo dla niektórych było to pierwsze spotkanie z takim miejscem.

GUMISIE w Bibliotece

pasowanie na przedszkolaka

„Pasowanie na Przedszkolaka”

    Dnia 3 listopada 2016 roku w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczystości „Pasowania na przedszkolaka” Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie.  Bohaterami spotkania były maluchy z grupy „Słoneczka” i grupy „Gumisie”. W uroczystości wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne, rodzice, wychowawczynie, a całą imprezę poprowadziła Pani dyrektor Katarzyna Podlaska.
    Niezwykłą niespodzianką był klaun Eduardo, który specjalnie na tą okazje przybył, aż z Łodzi. Podczas występu dzieci bawiły się świetnie, oglądając  magiczne sztuczki oraz zabawy i ćwiczenia przy użyciu różnego rodzaju rekwizytów cyrkowych, kuglarskich tj.: piłki, talerze, chusty do żonglerki. Były nie tylko widzami, ale i próbowały swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy.
    Następnie dla swoich młodszych kolegów z grupy „Słoneczka” wystąpiły Biedronki i Krasnale a dla „Gumisiów” – Kotki i Misie. Punktem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Po jego złożeniu pani dyrektor dokonała pasowania używając ogromnego ołówka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały znaczki przedszkolaka i upominki. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowych zdjęć.
    Dyrekcja i pracownicy Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie składają serdeczne podziękowania dla Pani dyrektor Grażyny Pływaczewskiej MOK-u i jej pracowników za udostępnienie sali i sprzętu oraz rodzicom obecnych na pasowaniu.

pasowanie na przedszkolaka

halloween w MISIACH

W poniedziałek 31 października dzieci z gr."Misie" z Przedszkola Miejskiego w Mszczonowie brały udział w zabawach Halloween'owych. Pomimo iż Halloween najhuczniej obchodzone jest w USA, odkąd w latach 90' pojawiło się w Polsce, dzieci chętnie przebierają sie za postacie filmowe i uczestniczą w zorganizowanych z tej okazji imprezach. My również uwzględniłyśmy ten dzień jako "dzień nietypowy" w przedszkolu i pomalowanymi przez dzieci papierowymi dyniami symbolizującymi  Halloween oraz balonami ozdobiłyśmy salę przedszkolną. W organizację zabawy zaś bardzo aktywnie włączyły się dwie mamy naszych przedszkolaków. Obie panie nie tylko adekwatnie do okoliczności udekorowały wejście do sali zabaw, ale też zapewniły dzieciom moc atrakcji. W "Wiosce Czarownic", bo tak nazywało się miejsce zabaw, wykonaliśmy "taniec wiedźm", sprawdziliśmy kto posiada magiczne moce i zdolności teleportacji, gotowaliśmy magiczny wywar, przechodziliśmy pod płonącą liną i zaprzyjaźniliśmy się z mumią. Po zabawowym szaleństwie, na Misie czekała jeszcze jedna niespodzianka. Przedszkolaki miały za zadanie wykonać lampiony ze słoiczków po dżemie. Przyznam, że wywiązały  się z niego świetnie, a efekt był naprawdę imponujący. Na zakończenie dzieciom wykonano zdjęcie w balonowej ramce. Dziękujemy za wspólną zabawę i pomoc w organizacji imprezy.

 

Renata Sosnowska

Agnieszka Rypkowska

halloween w MISIACH

pasowanie na przedszkolaka

 

Dnia 3 listopada o godzinie 10:00
odbędzie się pasowanie na przedszkolaka
dla wszystkich nowo przyjętych do przedszkola dzieci.
Uroczystość odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszczonowie
przy ulicy Warszawskiej
Zapraszamy!

wycieczka Gumisiów do parku

WYCIECZKA ,, GUMISIÓW” DO PARKU

Dnia 18.10.2016r dzieci z grupy ,, Gumisiów” udały się na spacer do miejskiego parku. Celem wyjścia było korzystanie z znaków świeżego jesiennego powietrza oraz zapoznanie z wyglądu parku i jego przeznaczeniem. Przedszkolaki mogły na żywo rozpoznawać drzewa , kojarzyć wygląd liści oraz utrwalać owoce drzew. Dzieci mogły zobaczyć układ alejek w parku , wygląd ławeczek , latarni oraz różnorodność drzew i kolory liści na jesiennych drzewach. Wszyscy mogli zbierać własne liście do kącika przyrody i do wykorzystywania w trakcie zajęć w sali . Przedszkolakom spacer bardzo się podobał , bo wracały do Sali z szerokim uśmiechem na twarzy.

"O wilku który chciał zmienić kolor"

W czwartek 20 października Miejską Bibliotekę Publiczną w Mszczonowie odwiedziły 5-latki z Miejskiego Przedszkola Nr 1. Dzisiejsza wizyta w bibliotece obfitowała w kolory – porozmawialiśmy sobie o naszych ulubionych barwach, o tym, dlaczego jesień jest kolorowa i jakie odcienie przybierają rośliny.

 

Przeczytaliśmy sobie również książkę „O wilku, który chciał zmienić kolor” autorstwa Orianne Lallemand z wesołymi i zabawnymi ilustracjami Eleonore Thuillier, lektury, podczas której dzieci zaśmiewały się z poczynań głównego bohatera, wilka. Była to krótka opowieść o wilczku, który pewnego dnia obudził się w złym humorze – cały czarny nie podobał się sobie wcale. Szybko więc postanawia zmienić kolor, ale okazuje się, że to zadanie wcale nie jest takie proste…

Po przedstawieniu krótkiej historii naszego włochatego zwierzaka, dzieci pokolorowały na swoje ulubione barwy własne obrazki z wilkiem. Od tej chwili wilk występował we wszystkich kolorach tęczy.

 

 

Przedszkolaki Bardzo dziękują za wspaniałe zajęcia.

tekst zaczerpnięty ze strony Miejskiej Biblioteki Publicznej we Mszczonowie :

 

DEN w Miejskim Przedszkolu

Dnia 14.10.2016r w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej na sali widowiskowej . Przedszkolaki swoim paniom i wszystkim pracownikom placówki zaśpiewały przygotowane piosenki na koniec gromkie – sto lat. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za ciężką pracę i trud włożony w całoroczne wychowanie przedszkolaków. Składając życzenia zachęcała do dalszej pracy , życząc wszystkim sukcesów zawodowych i jeszcze wielu lat satysfakcjonującej pracy z dziećmi za wieloletnią pracę panie z długoletnim stażem otrzymały pamiątkowe dyplomy – podziękowania.. Po uroczystości odbył się słodki poczęstunek.

DEN w Miejskim Przedszkolu

Wycieczka do Żyrardowa na przedstawienie "Lokomotywa Tuwima"

13 października 2016 r. grupy: Misie, Kotki i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mszczonowie udały się na wycieczkę, do żyrardowskiego kina "Len" na przedstawienie pt.: "Lokomotywa Tuwima". Oglądając je aż chciałoby się zamieszkać w świecie autora, ponieważ wszystkie jego utwory to arcydzieła humoru, a któż z nas nie lubi się śmiać? Śmialiśmy się z bohaterów jego wierszy. Zabawna była ciocia wypytująca Grzesia o list, którego przecież mu nie dała, Słoń Trąbalski, który o wszystkim zapominał, zupełnie jak my sami i pan Hilary co zgubił okulary i dziadek, który wyhodował olbrzymią rzepkę i Pan Maluśkiewicz podróżujący po wielorybim grzbiecie i wreszcie Zosia, która niby wszystko wiedziała i umiała sama. Śmialiśmy się też z liter, które pospadały z pieca i każda była ranna. W bardzo zabawny sposób autorzy przedstawienia pokazali pełne dowcipu i piękna wiersze najwybitniejszego Skamandryty polskiego, które na zawsze zostaną w naszej  pamięci.

                Renata Sosnowska

przedstawienie "Alicja w krainie wagarów"

Dnia 11.10.2016r w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu pt.,, Alicja w Karinie wagonów.”
Do naszej placówki przybyli artyści z grupy teatralnej ,, Pomarańczowy Cylinder”. Spektakl był opowieścią o Alicji , która nie lubiła wystawa rano do przedszkola. Pewnego dnia kiedy rano nie chciała wstać przenosi się do Krainy wagonów za nam ów poznanego zajęcia wszystko musiało być przepiękne , kolorowe ,z mnóstwem słodyczy dla dzieci.
Alicja szybko zdaje sobie jednak sprawę, że to miejsce nie jest takie , jak sobie wyobrażała. Poznaje tam dziwne istoty , którym stara się pomagać wraz z przedszkolakami.
W ramach występu maluchy uczyły się ,że nie wolno palić papierosów , nie wolno zbyt dużo czasu spędzać przed komputerem , bo to są bardzo złe nałogi, które powodują negatywne konsekwencje dla rozwoju dzieci i dorosłych.
Barwne kostiumu bohaterów i scenografia sprawiły ,że całe przedstawienie było niezwykłe atrakcyjne dla dzieci . przedszkolakom całość występu bardzo się podobała , dlatego na twarzach wszystkich dzieci malowały się szerokie uśmiechy.

przedstawienie "Alicja w krainie wagarów"

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

 

Dnia 07.10.2016 grupa "MISIE" wybrała sie na wizytę do biblioteki w Mszczonowie. Pani bibliotekarka interesująco opowiadała o swojej pracy, zapoznała ze sposobem wypożyczania książek, zachęcała do odwiedzenia biblioteki z rodzicami. Dużą radość sprawiło dzieciakom oglądanie i czytanie książki. Wyprawa do biblioteki na długo zapadnie w ich pamięci; wielu z nich zachęci do samodzielnego czytania i korzystania z księgozbioru biblioteki.

 

Agnieszka Rypkowska

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Po co potrzebne są pszczoły?

Dnia 05.10.2016 r w Miejskim Przedszkolu nr. 1 w Mszczonowie odbyło się spotkanie w ramach zajęć edukacyjnych pt. ,, Po co potrzebne są pszczoły? ‘’. Z właścicielką pasieki-
P. Glezner – mama jednej z dziewczynek uczęszczających do przedszkola. Przedszkolaki podczas spotkania zgłębiały sekrety związane z życiem pszczół. Najmłodsi mogli zobaczyć strój potrzebny pszczelarzowi do wyjmowania plastrów miodu z ula, sprzęt potrzebny do zadymiania pszczół . Dzieci z uwagą oglądały i dotykały plastry wosku, z których powstają wojskowe świece. Mogły posmakować wafelków z przepysznym miodem. Maluchy z dużym zainteresowaniem słuchały prowadzącej, a na koniec czekała na nie ogromna niespodzianka e postaci prawdziwych pszczół znajdujących się w swoich domkach. Wszyscy mogli samodzielnie pokolorować swoją pszczółkę, a potem z nią wspólnie pozbawić się przy muzyce. Dzieci wróciły do Sal zadowolone i pełne wrażeń.

Po co potrzebne są pszczoły?

Krasnale poznają OWOCE I WARZYWA

Słowa piosenki  i taniec pt "Owocowa sałatka" przez dwa tygodnie bardzo często towarzyszyły dzieciom w grupie Krasnale. Przedszkolaki poznały w tym czasie znaczenie owoców i warzyw dla zdrowia. W trakcie zajęć poznały smak, zapach owoców i warzyw ich kształt i wielkość. Podjęły w trakcie realizacj tematu różnego rodzaju aktywności.

Na początek  zgodnie z wierszem J. Brzechwy "Na straganie w dzień targowy..."
Krasnale
19 września udały sie na zakupy. Dzieci uważnie obserwowały czynności wykonywane przy kupowaniu wybranych owoców i warzyw, rozpoznawały i nazywały je. Za wzorowe zachowanie podczas zakupów zostały obdarowane przez sprzedawcę pysznymi gruszkami.

Kolejna działalność, którą podjęły przedszkolaki, to wizyta 26 września w ogródkach działkowych znajdująych się przy ul Ługowej. Dzieci na miejscu miały możliwość zobaczyć w jaki sposób uprawia się warzywa. Poznały znaczenie słowa "grządka". Wyszukiwały drzewa owocowe i nazywały je.

Na zakończenie 30 września z zakupionych i przyniesionych z domu owoców przedszkolaki przygotowały pyszną sałatkę owocową.

Krasnale poznają OWOCE I WARZYWA

Biedronki na placu zabaw

Wrzesień był łaskawy dla naszych przedszkolaków.
Długo mogliśmy cieszyć się piękną pogodą.
Dzieci każdą wolną chwilę spędzały na świeżym powietrzu.
Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu przynoszą zarówno
chłopcom jak i dziewczynkom wiele radości, oraz są niezbędnym elementem ich harmonijnego rozwoju.
W tym roku grupa "Biedronki" korzysta z placu zabaw dla dzieci 5- letnich.
Do dyspozycji przedszkolaków  są takie sprzęty jak:
bramka piłkarska,
siatka do koszykówki,
wielofunkcyjny domek ze zjeżdżalnią oraz mini ścianką wspinaczkową.


 

Biedronki na placu zabaw

Spotkanie z panią dietetyk

 

Dnia 21. 09.2016 r.  Miejskie  Przedszkole  nr 1 w Mszczonowie  odwiedził niecodzienny gość a mianowicie Dietetyk. Każda z grup przedszkolnych jedna po drugiej uczestniczyły w interesującym spotkaniu z panią dietetyk z laboratorium Natur House. Przedszkolaki miały możliwość poznania pracy dietetyka. Zasad zdrowego i prawidłowego odżywiania się. Wszyscy mogli zapoznać się z nazwami produktów, które codziennie każde dziecko powinno spożywać, aby być zdrowym. Zaproszony gość przedstawił dzieciom także znaczenie picia wody i jej ilości dla  prawidłowego funkcjonowania człowieka. Maluchy mogły razem z prowadzącą spotkanie pobawić się w zabawy promujące zasade , że dzieci wysportowane to dzieci zawsze zdrowe. Przedszkolaki z uwagą słuchały gościa i chętnie odpowiadały na pytania. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe kolorowanki do pokolorowania w domu.

Spotkanie z panią dietetyk

Pszczółki w Miejskim Przedszkolu

 

Dnia 13.09.16 w godzinach porannych do gr."Misie" w Przedszkolu Miejskim przyjechali państwo Glezner aby przeprowadzić wraz z dziećmi zajęcia edukacyjne dotyczące życia pszczół. Przedszkolaki poszukiwały odpowiedzi na pytanie "Co brzęczy w ulu?", miały możliwość nie tylko zapytać o wszystko co dotyczy tych owadów ale też zobaczyć i dotknąć rzeczy które są wykorzystywane do pracy w pasiece. Dzieci zapoznały się z budową ula i dowiedziały się dlaczego pszczoły są pożyteczne, co to jest pyłek pszczeli i do czego się go wykorzystuje oraz jakie jest zastosowanie wosku pszczelego. Nie tylko usłyszały, zobaczyły i dotknęły ale też posmakowały, gdyż miały możliwość spróbowania świeżego miodu. Na zakończenie nasi goście przygotowali dla dzieci wiele kolorowanek o "pszczelej tematyce" oraz odznaki "przyjaciela pszczół". Do wspólnej fotografii wraz z dziećmi z grupy "Misie" z ogromną radością pozowała "wielka pszczoła". Dziękujemy za miło, wspólnie spędzony czas.

Renata Sosnowska

 

Pszczółki w Miejskim Przedszkolu

Magiczna Zagroda

Pewnego słonecznego wrześniowego dnia dwie grupy z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mszczonowie: "Misie" i "Biedronki" wybrały się na wycieczkę do "Magicznej Zagrody". Dzieci zachwycone były pobytem w ty miejscu. Od samego początku zainteresowane były wszystkim z czym zapoznawali nas właściciele. Przekroczywszy próg zagrody mieliśmy możliwość obejrzenia stajni i uprzęży końskiej, dowiedzieliśmy się dlaczego konie czasami muszą być "ubrane"; zobaczyliśmy i dotknęliśmy ziaren którymi są karmione. Następnie swoje kroki skierowaliśmy do chlewiku, gdzie zapoznano nas z rasowymi świnkami. Przeszliśmy obok kurnika  obserwując kury i gęsi. Dzieci mogły zobaczyć, jak żyją zwierzęta na wiejskim podwórku, co jedzą i jakie mają zwyczaje. Większość z nas na co dzień nie obcuje ze zwierzętami żyjącymi w gospodarstwie wiejskim, wizyta w "Magicznej Zagrodzie" była zatem naprawdę ciekawym doświadczeniem. Skorzystaliśmy również atrakcji jakie przygotowali dla nas właściciele . Poza dostępnym przez cały czas bogato wyposażonym placem zabaw  strzelaliśmy z łuku, zjeżdżaliśmy ze zjeżdżalni wprost na siano, przeciągaliśmy linę, jeździliśmy na kucyku Mańku, zaglądaliśmy do pełnych tajemnic chat, odwiedziliśmy domek na drzewie, rzucaliśmy piłeczkami do celu, skakaliśmy w workach, jechaliśmy również kolorowym pociągiem. Pobyt w "Magicznej Zagrodzie" zakończyliśmy kiełbaską z ogniska i pełni wrażeń z wymalowanymi buźkami, radośni powróciliśmy do przedszkola.

Renata Sosnowska

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.