Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 16 Lipca 2019  |  imieniny: Ruty, Marii

Menu strony

Banery

Treść strony

Wycieczka do Płocka

       W dniu 6 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach wybrali się na wycieczkę do Płocka. W tym celu spod szkoły wyruszyła grupa 39 dzieci. Pierwszym elementem wyjazdu była wizyta w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Dzieci miały okazję obejrzeć spektakl zatytułowany Kot w butach. Jego reżyserem jest Cezary Żołyński, a obsadę stanowią:

Kot w butach – Hanna Chojnacka-Gościniak

Ojciec młynarz – Henryk Błażejczyk

Najmłodszy syn młynarza (Janek) – Bogumił Karbowski

Średni syn młynarza – Piotr Bała

Najstarszy syn młynarza – Henryk Józwiak

Sprzedawca kapeluszy – Hanna Zientara

Sprzedawca ubrań – Dorota Cempura

Sprzedawca butów – Katarzyna Wieczorek

Kataryniarz – Henryk Jóźwiak

Mieszkaniec pierwszy – Barbara Misiun

Mieszkaniec drugi – Magdalena Bogdan

Król Konstanty Pierwszy – Krzysztof Bień

Królowa Konstancja Druga – Barbara Misiun

Księżniczka Esmeralda – Katarzyna Anzorge/Maja Rybicka

Szambelan – Jacek Mąka

Strażnik pierwszy – Łukasz Mąka

Strażnik drugi – Marek Walczak

Księżyc – Dorota Cempura

Czarnoksiężnik – Piotr Bała

Sprzedawca balonów – Krzysztof Popczuk

Dzieciaki były wprost zachwycone historią o sprytnym kocie, który sprawił, że jego pan – biedny młynarz, stał się mężem królewny. Piękne kostiumy oraz barwne postaci sprawiły, że aż żal było opuszczać teatr. Następna atrakcja była jednak równie kusząca. Odwiedziliśmy bowiem salę zabaw Happy-Park w Stróżewku. Tam na najmłodszych czekał obiad i wiele atrakcji. Pod okiem wspaniałych animatorek dzieci uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych oraz sprawnościowych. Wykazywały się w konkursach muzycznych oraz zumbie. Mogły skorzystać z malowania buziek i pokazu laserowego. Bawiły się świetnie. Na zakończenie zjedliśmy wspólną kolację- i czas nam było wracać do domu. Do Płocka pewnie jeszcze wrócimy.

autor: Angelika Woźniak

Walentynki

Dzień świętego Walentego

to dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

że chcą kochać i kochają!

 

     Szkoła to nie tylko nauka i praca. To także wychowanie, z którym wiąże się zabawa.

 W dn. 09. 02. 2017r. w Szkole Podstawowej w Bobrowcach obchodzony był Dzień Zakochanych – popularne Walentynki. Tego dnia w szkole panował kolor czerwony.

Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Tego dnia ludzie wysyłają do bliskich „walentynkę" - wiersz, podziękowanie albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Przygotowania rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Zorganizowano pocztę walentynkową, uczniowie bardzo chętnie przygotowali karty w których wyrażali swoją sympatię do koleżanek, kolegów oraz pracowników szkoły. Należy przyznać, iż kart walentynkowych w tym roku było wyjątkowo dużo, a każda misternie wykonana. Kolejnym punktem uroczystości była walentynkowa dyskoteka. Wszystkie dzieci uwielbiają tańczyć i nie czuły zmęczenia.

W szkole panował miły nastrój, każdy chodził uśmiechnięty. Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie w naszej pamięci na długo.

                                                                                                                                         

autor: Hanna Żukowska

Dzień Babci i Dziadka

       Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach także pamiętali o najstarszych członkach swoich rodzin – Babciach i Dziadkach. 31 stycznia 2017 roku dzieci pod kierunkiem swoich nauczycieli wystąpili przed zaproszonymi gośćmi z rytmicznymi piosenkami, wierszami, skeczami oraz pochwalili się umiejętnościami tanecznymi. Uroczyste występy zakończono hucznym odśpiewaniem „Sto lat…”. Następnie Babcie i Dziadków zaproszono na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów oraz obdarowano życzeniami i własnoręcznie wykonanymi przez wnuków upominkami.

autor: Bożena Bochenek

KARNAWAŁ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BOBROWCACH

KARNAWAŁ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BOBROWCACH

 Tradycyjnie, tuż przed feriami odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów naszej szkoły.
W czwartek 5 stycznia , Rada Rodziców, która podjęła się organizacji balu karnawałowego, od samego rana pracowała nad przygotowaniem sali z poczęstunkiem.

    W uroczej scenerii, przy pięknej muzyce dzieci bawiły się wspaniale. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy, które dostarczyły mnóstwa radości. Poprowadziła je zaproszona specjalnie na tę okazję p. Luiza Sadowska. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, rycerzy, piratów, strażaków, Spiderman`ów, biedronek, pszczółek, czarodziejek i wampirów. Jury w składzie: p. Grażyna Frelik, p. Teresa Liszewska, p. Angelika Banachowicz, p. Hanna Żukowska wyłoniło najładniej przebraną króla i królową balu z poszczególnych klas.

W punkcie przedszkolnym- Alicja Salamon i Damian Gwiazda.

W klasie I – Marysia Szczepańska   i Kacper Jankowski

W klasie II –Patrycja Wójcik  i Błażej Drzewek

W klasie III – Wiktoria Smulska i Mateusz Każmierczak

Zwycięzcy po prezentacji w kole otrzymali nagrody.

    Wspaniała muzyka sprawiła, że bawili się zarówno mali, jak i dorośli. Zabawę uprzyjemnił pyszny poczęstunek przygotowany przez  Radę Rodziców.

   Na zakończenie balu karnawałowego przybył do naszej szkoły św. Mikołaj z prezentami dla wszystkich dzieci i pracowników szkoły.

    Pani dyrektor Grażyna Frelik pogratulowała dzieciom wspaniałej zabawy , rodzicom
i nauczycielom podziękowała za trud włożony w jej przygotowanie.

 

 

 

autor: Teresa Liszewska

Cała Polska czyta dzieciom

Cała  Polska czyta dzieciom

          Szkolna   biblioteka w Bobrowcach kontynuuje kampanię Cała Polska czyta dzieciom. W I semestrze , w roku szkolnym 2016/2017 akcję czytania dzieciom rozpoczęła bibliotekarka naszej szkoły Romana Górecka. Przeczytała dzieciom historię Marcińskich rogali – ponieważ zbliżał się dzień św. Marcina oraz legendę o „Poznańskich Koziołkach”. Następne spotkanie z ciekawą książką to fragmenty „Karolci” – które pięknie czytała nasza katechetka pani Ewa Baumel. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przygód Karolci. Nie tylko pracownicy szkoły czytają dzieciom. Dyrektor GCI w Mszczonowie pani Beata Sznajder przygotowała ciekawe spotkanie z naszymi uczniami. Przeczytała dzieciom legendę o Toruńskich piernikach oraz przeprowadziła mini konkurs z nagrodami. Dzieci nie tylko wysłuchały historii jak powstały pyszne pierniki ale także mogły spróbować ich smak. Ponieważ wielkimi krokami zbliżały się Święta Bożego Narodzenia pani Beata przeczytała legendę o Św. Mikołaju i historię  choinki świątecznej. W prezencie  wszyscy otrzymali odblaskowe opaski. Następnym gościem była dyrektor ZSP w Osuchowie pani Urszula Gowin. Przeczytała uczniom piękną baśń „Skarb Ilangory”, o tym jak ważne w życiu człowieka są książki i zawarta w nich mądrość i wiedza. Pani dyrektor również wręczyła dzieciom  upominki.
         W II semestrze będziemy kontynuować akcję głośnego czytania dzieciom.

                                                         

autor: Romana Górecka

Podziękowanie

Podziękowanie

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach serdecznie dziękują  Rodzicom   za zorganizowanie zabawy karnawałowej, z której dochód zostanie przekazany na zorganizowanie Dnia Dziecka w naszej szkole.

 Dziękujemy Pani Beacie Wasilewskiej- przewodniczącej Rady Rodziców,

 i Paniom Katarzynie Chyle, Monice Czarneckiej, Małgorzacie Dębowskiej, Joannie Drzewek, Dorocie Kaźmierczak, Dorocie Kok, Małgorzacie Podolskiej, Monice Streflik, Teresie Wasilewskiej, Agnieszce Witkowskiej,  Annie Wójcik oraz Państwu Brzemińskim i Woźniakom.

 

Serdeczne podziękowanie składamy też Panu Waldemarowi Kaźmierczakowi –komendantowi OSP w Bobrowcach za wypożyczenie Sali na zabawę.  

                                                                        

Wigilia szkolna

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II

       W dniu 20 grudnia 2016 r. odbyło się w naszej szkole bardzo uroczyste spotkanie wigilijne. Do tego dnia uczniowie przygotowali piękny wystrój sal, wykonali prace o tematyce świątecznej oraz zaangażowali się w prace nad przedstawieniem jasełkowym O Bogu, który ukrył się w sianie – pod kierunkiem pań: Agnieszki Kwiatkowskiej oraz Ewy Baumel. Po przedstawieniu wykonano kolędy w języku angielskim, które z dziećmi opracowała pani Bożena Bochenek. Kolejnym ważnym elementem dnia było rozstrzygnięcie konkursu szkolnego Najpiękniejsza Bożonarodzeniowa Karta – zorganizowanego przez wychowawców klas. W konkursie wzięło udział 38 dzieci. Niektórzy wykonali nawet po kilka prac. Estetyka oraz oryginalność kart, sprawiła, że nie byliśmy w stanie wskazać najładniejszych prac. Wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na nagrody, które ufundowała Rada Rodziców. Następnie dyrektor szkoły pani Grażyna Frelik oraz zastępca przewodniczącego Rady Rodziców pani Małgorzata Dębowska złożyły życzenia świąteczne i noworoczne dla wszystkich uczestników spotkania, po czym podzielono się opłatkiem. Nadszedł wreszcie moment, gdy wszyscy zasiedli przy wigilijnym stole. I tu na najmłodszych czekała jeszcze jedna niespodzianka. Za sprawą państwa Aldony i Grzegorza Woźniaków dzieci otrzymały prezenty, zebrane przez nowożeńców w dniu ślubu. I tak pośród uśmiechów i w serdecznej atmosferze minął ten wyjątkowy dzień. A następne takie spotkanie dopiero za rok. Pozostaje tylko odliczać dni.

            Serdeczne podziękowania dla Aldony i Grzegorza Woźniaków za okazane serce i wsparcie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Bobrowcach - z najlepszymi życzeniami na nowej drodze życia składają uczniowie i nauczyciele.

autor: Angelika Woźniak

Andrzejki

Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze .

      W dniu 30 listopada 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej obchodzili andrzejki.  Z tej okazji przygotowano informacje o historii i obrzędach związanych z św. Andrzejem, które zostały przedstawione przez uczniów. Następnie wychowawcy klas: Angelika Woźniak, Hanna Żukowska oraz Teresa Liszewska przeprowadziły zabawy i konkursy. Konkurencje sportowe splatały się z zabawami andrzejkowymi. Dzieci brały udział w wyścigu na zdejmowanie i wkładanie butów, jedzenie kisielu, nadmuchiwanie i zawiązywanie baloników. Dziewczynki wróżyły sobie szybkie za mąż pójście. Losowano imiona przyszłych żon i mężów. Losowano również przedmioty wskazujące na wykonywany w przyszłości zawód. Na zakończenie podczas zajęć świetlicowych wykonano uśmiechnięte buzie na balonikach.

autor: Angelika Woźniak

Dzień Edukacji Narodowej

     W dniu 18 października 2016 roku, w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Na początku uroczystości głos zabrała pani dyrektor Grażyna Frelik, która złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty. Następnie uczniowie w bogaty sposób poprzez wiersze, piosenki, scenki tematyczne, oraz utwory muzyczne podziękowali nauczycielom. Młodzi artyści docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud nauczycieli, ich poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Uczniowie klas 0-III zostali przygotowani pod kierunkiem pań: T. Liszewskiej, A. Woźniak, H. Żukowskiej. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało o czym świadczyły gromkie brawa.
     W kolejnej części uroczystości głos zabrała pani Beata Wasilewska – przewodnicząca Rady Rodziców, która w piękny sposób złożyła życzenia i podziękowała Pani Dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem pracowników szkoły i rodziców.

Szkolny konkurs piosenki

W dniu 13.10.2016 roku w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbył się Szkolny Konkurs Piosenki, w którym brali udział uczniowie klas I-III. Śpiewali oni piosenki o różnej tematyce.

Jury w składzie: G. Frelik, A. Woźniak, H. Żukowska przedstawiło wyniki konkursu:

I miejsce: Michał Olborski ( kl. II ), Sara i Laura Wasilewskie ( kl. III )

II miejsce: Zuzanna Dębska (kl. II ) i Aleksandra Swaczyńska ( kl. II )

III miejsce: Agata Stańczak( kl. II ), Milena Nalej ( kl. III )

Wyróżnienia:

Karolina Czarnecka ( kl. II )
Karolina Rutkowska ( kl. II )
Maria Małecka ( kl. II )
Mateusz Kaźmierczak ( kl. III )

Udział:

Kamil Gronkiewicz ( kl. I )
Aleksandra Strzałkowska ( kl. I )
Kacper Jankowski ( kl. I )
Kinga Chyła ( kl. I )
Patrycja Wójcik ( kl. II )
Maja Dębowska ( kl. II )
Błażej Drzewek ( kl. II )
Zespół ,,Lalka” ( Sofiya Didych, Anita Gnatowska )
Paulina Kok ( kl. II )
Bartosz Jakubiak ( kl. II )

Ponadto uczniowie: Michał Olborski, Laura i Sara Wasilewskie zostali reprezentantami szkoły w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszczonowie

                                                                                            

 

autor: Hanna Żukowska

Wycieczka do Warszawy

W dniu 7 października 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach pod opieką wychowawczyń: H. Żukowskiej, A. Woźniak, B. Bochenek udali się na oczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Techniki mieszczące się w Pałacu Kultury i Nauki. Poznaliśmy tam różne urządzenia, maszyny, sprzęty używane na co dzień od prostych konstrukcji sprzed kilkudziesięciu lat po nowoczesne ich odpowiedniki. Muzeum to niewątpliwie jedna z ciekawszych instytucji Pałacu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach muzealnych tj.

  1. Jak dawniej słuchano muzyki – w krainie mechanicznych dźwięków.
  2. Podróżowanie dawniej a dziś – czyli dzieje środków transportu.

Następnym punktem wycieczki był Taras Widokowy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie uczniowie podziwiali panoramę Warszawy.
W kolejnej części wycieczki udaliśmy się do sali zabaw Kolorado. Uczniowie po przybyciu na miejsce ruszyli czym prędzej do zabawy. Wielką frajdą okazały się labirynty, przejścia, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, armatki kulkowe. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika by odpocząć i napić się soku. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu i udaliśmy się w drogę powrotną. Podczas powrotu na każdej twarzy nie widać było zmęczenia, a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły im przez następne dni.

                                                                

autor: Hanna Żukowska

Sprzątanie świata

      Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Bobrowcach jak co roku wzięli udział w szkolnej akcji Sprzątania świata. Dzieci na czele z wychowawcami klas zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywne nastawienie do akcji ruszyły w wyznaczonym wcześniej kierunku i uprzątnęły najbliższe okolice szkoły.
Swoim działaniem uczniowie obudzili i wzmocnili swoją świadomość ekologiczną oraz dostrzegli konieczność dbania o otoczenie. Po spacerze wszyscy wrócili do szkoły z poczuciem dobrze wykonanej pracy – bardzo potrzebnej środowisku.

autor: Bożena Bochenek

Podróżująca filharmonia

      We wrześniu po raz kolejny odwiedził Szkołę Podstawową w Bobrowcach Marcin Jóźwik – dosłownie człowiek orkiestra, przedstawiciel Podróżującej Filharmonii Largo. Wraz z nim uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać gry na pianinie, gitarze i trąbce. Uczestniczyli w zabawach rytmicznych i posmakowali korespondencji sztuk, wykonując ilustracje muzyczne. Stworzono plakaty i pojedyncze prace. Dzieci same brały udział w tworzeniu muzyki, odtwarzając odgłosy przyrody. W przekaz zajęć wpleciono elementy historii muzyki. Najmłodsi tańczyli oraz bawili się. Dzieciom jak zawsze występ bardzo się podobał. Zapraszamy ponownie. Więcej informacji o artyście można znaleźć na stronie www.largo-filharmonia.pl.

autor: Angelika Woźniak

Bezpieczna droga do szkoły

          Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok szkolny, a uczniów w Szkole Podstawowej w Bobrowcach spotkała bardzo sympatyczna niespodzianka. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mury naszej placówki odwiedzili policjanci, a mianowicie asp. Sławomir Zieliński oraz st. sierż. Emilia Wielorańska. Na powitanie znakomitych gości uczniowie odśpiewali piosenkę "Pan policjant". Następnie zostali zaproszeni do pogadanki i praktycznych ćwiczeń na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci pod fachowym okiem policjantów uczyły się rozpoznawać znaki drogowe oraz poznawały prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię. Omawiano zagadnienia związane z bezpiecznym  przewożeniem maluszków w samochodach oraz jazdę na rowerze. Dyskutowano na temat bezpiecznych zabaw i niebezpieczeństw czyhających na dzieci. Przypomniano numery alarmowe. Na zakończenie nasi goście obiecali kolejną wizytę. Czekamy z niecierpliwością.

autor: Angelika Woźniak

Informacja

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.