Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 20 Kwietnia 2019  |  imieniny: Agnieszki, Czesława

Menu strony

Banery

Treść strony

Projekty Rolnicze

Projekty Rolnicze przyczyniają się modernizacji gospodarstw rolnych, co wpływa na poprawę konkurencyjności gospodarki rolno żywnościowej oraz rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich. Funduszem Strukturalnym zarządzającym projektami w tej dziedzinie był w latach 2004-2006 Europejski Fundusz Orientacji i Gwarancji Rolnej, a dokładnie jego sekcja Orientacji (EAGGF- finansowanie działań związanych z modernizacją gospodarstw rolnych). Od roku 2007 w/w Fundusz został zastąpiony przez dwa nowe, tj. Europejski Fundusz Rolny Rozwoju Obszarów Wiejskich (finansowanie działań z zakresu polityki rozwoju wsi) oraz Europejski Fundusz Gwarancji Rolnej.

Programami Operacyjnymi realizującymi zadania na rzecz Projektów Rolniczych są:

w latach 2004-2006
Sektorowy Program Operacyjny pt. Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich (SPO ROL- określał strategię oraz kierunki działań w zakresie rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich).

Plan Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW- określał kierunki zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich oraz przyczyniał się do poprawy konkurencyjności gospodarki rolno żywnościowej).

w latach 2007-2013
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW poprzez cztery osie działania realizuje zadania wpływające na poprawę konkurencyjności sektora rolnego i leśnego; poprawę środowiska naturalnego i obszarów wiejskich; jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej oraz utworzony został LEADER, czyli możliwość powołania lokalnej grupy działania w oparciu o lokalne strategie rozwoju).

źródło:
www.funduszestrukturalne.pl/
www.funduszestrukturalne.gov.pl/
www.mazowia.eu/
www.minrol.gov.pl/
pl.wikipedia.org/wiki/

Zobacz także

Społeczne
Inwestycyjne
Fundusz Spójności

Złożone Projekty

drukujdrukuj

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.