Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 27 Maja 2019  |  imieniny: Jana, Magdaleny

Menu strony

Banery

Treść strony

"Kwiaty na stepie"

KONIECZNIE PRZECZYTAJCIE...

Książką, którą ostatnio przeczytałam i polecam każdemu, jest powieść biograficzna "Kwiaty na stepie", napisana przez Barbarę Piotrowską - Dubik. Autorka opowiada w niej o życiu swoim i swej rodziny wywiezionej w 1939 r. na wschód, do Kazachstanu. Od tej pory każdy dzień życia bohaterów staje się morderczą walką o chleb, którego brakuje na co dzień, walką o przetrwanie, o życie. Książka ta pozostawiła w mej pamięci niezatarte wrażenie, mówi bowiem nam o historii naszych przodków, ukazuje ich hart ducha i wolę przetrwania. Zachęcam do sięgnięcia po tę powieść. Można ją wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece.

Marta, kl. VI

"Zapałka na zakręcie"

UWAŻAJ!   ZAPAŁKA NA ZAKRĘCIE!

Chciałabym zachęcić moje koleżanki do przeczytania książki Krystyny Siesickiej pt. "Zapałka na zakręcie". Bohaterami powieści są młodzi ludzie: piętnastoletnia Magda i nieco od niej starszy Marcin. Oboje poznają się podczas wakacji, w małej miejscowości, w której spędzają wakacje. Nastolatkę intryguje przystojny, poważny, choć bardzo tajemniczy chłopak. Nie domyśla się, jaką tajemnicę skrywa przed nią Marcin. Wkrótce jednak poznaje całą prawdę...

Autorka w ciekawy sposób opisuje rodzące się uczucie między parą nastolatków. Książkę czyta się jednym tchem. Zachęcam do sięgnięcia po tę jedną z wielu powieści Krystyny Siesickiej.

Magda, kl. VI 

"Yellow bahama w prążki"

KSIĄŻKA NA CZASIE...

Polecam książkę pt. "Yellow bahama w prążki". To kolejna powieść Ewy Nowak, tym razem  skierowana do nieco młodszych czytelników. Powieść opowiada o życiu 14 - letniej dziewczynki Hani, jej sąsiada Jacka oraz wielu innych osób. Życie głównej bohaterki obfituje w wiele problemów, dziewczyna przeżywa sukcesy, radości, ale również upadki. Przeżywa swoje pierwsze, na szczęście odwzajemnione, poważne uczucie do szkolnego kolegi Huberta. Postanawia nawiązać konktakt z pisarką, którą spotkała w bibliotece, aby poprosić ją o napisanie książki o swoim życiu. Z różnych opresji często ratuje ją duże poczucie humoru.

Książka Ewy Nowak jest powieścią współczesną. Podejmuje aktualne problemy młodzieży w wieku gimnazjalnym. Warto po nią sięgnąć.

Ewelina, kl. VI

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.