Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 27 Maja 2019  |  imieniny: Jana, Magdaleny

Menu strony

Banery

Treść strony

Jasełka w naszej szkole.

22 grudnia w naszej szkole odbyły się tradycyjne Jasełka. Dzieci już kilka tygodni przed Wigilią, pod okiem swoich nauczycieli, intensywnie ćwiczyły swoje role. Nasza placówka jest szkołą integracyjną, co oznacza, że w przedstawieniu brały udział takie dzieci z klasy specjalnej. Występy uczniów we wszystkich uruchomiły świąteczny nastrój. Było cudownie !

Obchody rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

Z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbył się uroczysty sejmik. Uczniowie wszystkich klas przygotowywali się do wystąpienia pod okiem Pani Mirosławy Guzik. Dzieci początkowo wyrecytowały piękne wiersze, a następnie razem z kadrą nauczycielską, zaśpiewali patriotyczne pieśni. 

Pasowanie pierwszoklasistów

We wtorek odbyła się coroczna uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Nasi uczniowie do tej uroczystości przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznawali swoje prawa i obowiązki, uczyli się cierpliwie siedzieć w ławkach podczas zajęć oraz z uwagą słuchać nauczyciela i wypowiedzi swoich rówieśników. W tym wyjątkowym dniu dzieci w strojach galowych wyglądały bardzo uroczyście. Wychowawczynie klas pierwszych pani Mirosława Mikołajczyk i Wiola Urbańska przygotowały wspólnie z uczniami program artystyczny w którym brali udział wszyscy pierwszoklasiści oraz reprezentanci uczniów klas starszych. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności, z zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki i tym samym pokazali, że są gotowi stać się stuprocentowymi uczniami.
Po programie artystycznym odbyło się ślubowanie. Moment był bardzo podniosły i uroczysty, wszyscy zebrani powstali. Uczniowie w obecności pani Dyrektor, nauczycieli, rodziców złożyli ślubowanie. Następnie pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na ucznia. Zakończono wręczeniem pamiątkowych dyplomów, wspólnym zdjęciem i życzeniami od pani Dyrektor.
Tego dnia nie brakowało emocji i serdeczności, a podniosła atmosfera , tekst przysięgi oraz symboliczny moment pasowania sprawią, że nasi pierwszoklasiści na długo zachowają tą chwilę w swojej pamięci.

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

Uczniowie w dniu rocznicy przygotowali oficjalny sejmik, przypominający o ataku Niemców i Sowietów na Polskę. Z tej okazji wyrecytowali patriotyczne wiersze i śpiewali krzepiące serce pieśni o swoim kraju. Mimo młodego wieku nasi uczniowie pamiętają o najważniejszych wydarzeniach z historii Rzeczypospolitej Polskiej.

Wycieczka klas O-III do Łubna

21 września nasi uczniowie pojechali specjalną lokomotywą na wycieczkę do pobliskiej wsi Łubno. Czekało tam na nich szereg atrakcji: pieczenie kiełbasek, jazda konna, mini zoo, zabawa na świeżym powietrzu. Mimo chłodu panowała tam naprawdę wesoła i gorąca atmosfera !

-

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.