Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 16 Lipca 2019  |  imieniny: Ruty, Marii

Menu strony

Banery

Treść strony

Pożegnanie Klasy III

Ale to już było

i nie wróci więcej....

         W dniu 25 czerwca 2015 roku odbyło się w Szkole Podstawowej
w Bobrowcach uroczyste pożegnanie odchodzących już uczniów klasy trzeciej.

         Klasa ta liczyła dwadzieścioro dzieci, w tym trzynastu chłopców i siedem dziewcząt. Na zakończenie uczniowie pod kierunkiem wychowacy - Angeliki Woźniak, przygotowali huczne pożegnanie. Dzieci występowały w scenkach kabaretowych, śpiewały przeróbki hitów muzyki tanecznej. Klaudia Sokołowska zagrała Hej sokoły. Do występów włączyli się oczywiście uczniowie klasy drugiej: Patryk Wnuk oraz Julia Rzepecka, wygłaszając wzruszające przemówienie. Na zakończenie odtańczono walca. Warto w tym miejscu wspomnieć o ogromnym zaangażowaniu rodziców naszych pociech, którzy zorganizowali poczęstunek dla wszystkich dzieci oraz dzielnie wspierali ich wszystkie działania.

         Na koniec życzono dzieciom sukcesów i spełnienia nawet tych najskrytszych marzeń.

          Kochani! Drzwi naszej szkoły zawsze stoją dla Was otworem. Za piękne lata spędzone razem dziękują: wychowawca wraz z gronem pedagogicznym i pozostałymi pracownikami szkoły.

autor: Angelika Woźniak

Dzień Dziecka

W tym roku dzieci ze szkoły Podstawowej w Bobrowcach swoje święto obchodziły w ciągu dwóch dni.

W dniu 1 czerwca br. świąteczne życzenia złożyła im pani dyrektor Grażyna Frelik. Potem dzieci otrzymały w prezencie duże, kartonowe składanki, z których miały ułożyć:

 dziewczynki- domek dla lalek i motyla, a chłopcy – dinozaura i samolot.

Te podarunki wykonała dla nich firma Mondi Packaging Warszawa Sp. z o. o z Mszczonowa.

Dzieci z wypiekami na twarzy składały w całość poszczególne elementy.  W salach lekcyjnych pojawiły się samoloty, motyle i dinozaury. Było na co popatrzeć.

Druga część obchodów Dnia Dziecka odbyła się 8 czerwca br.

Przez cztery godziny nasi uczniowie mieli  możliwość zabawy na dmuchanych, ogromnych zjeżdżalniach, które zostały wypożyczone przez Radę Rodziców z firmy „Dzieciogród”.

Z niczym nie da się porównać  radości dzieci.

Pomysłodawczynią tego projektu była pani Małgorzata Dębowska.

Przez cały czas trwania zabawy, dzieci mogły raczyć się też kiełbaskami pieczonymi na ognisku.

Na koniec tego dnia nasi milusińscy otrzymali także w prezencie lody o smaku gumy balonowej.

Uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o zadowoleniu i szczęściu dzieci.

Serdecznie dziękujemy firmie Mondi Packaging z Mszczonowa i Radzie Rodziców.

Szczególne podziękowania kierujemy do p. B. Wasilewskiej- przewodniczącej Rady Rodziców, p. D. Kaźmierczak, p. B. Ryl i p. Z. Rzepeckiemu za pomoc w organizacji tego dnia.

autor: Grażyna Frelik

Dzień Rodziny

„Radości życia rodzinnego
są najpiękniejsze na świecie,
a radość, jakiej rodzice doświadczają
na widok swych dzieci, jest najświętsza.”
Johann Heinrich Pestalozzi
         

         W dniu 26 maja 2015 roku w murach Szkoły Podstawowej w Bobrowcach odbył się Dzień Rodziny. Do uroczystości zaplanowanych z tej okazji nasi uczniowie oraz nauczyciele przygotowywali się oczywiście dużo wcześniej, organizując upominki dla rodziców, zaproszenia i występy. Dużo uwagi poświęcono również na udekorowanie naszej szkoły. Wykonano gazetkę ścienną zatytułowaną CUDOWNYCH RODZICÓW MAM. Na ścianach zawisły ogromne motyle wykonane z kartonów, a na parapetach pojawiły się piękne bibułowe kwiaty wykonane przez uczniów. Nauczyciele przygotowali uroczysty poczęstunek.

         Dzień Rodziny rozpoczął się o godzinie 10. Nasza szkoła zapełniła się mamusiami i tatusiami. Dyrektor szkoły pani Grażyna Frelik powitała zebranych oraz zaprosiła na uroczystości. Na scenie pojawili się uczniowie uczęszczający na Koło Teatralne prowadzone przez panią Agnieszkę Kwiatkowską. Zaprezentowali  się oni w przedstawieniu o zaczarowanym lesie, prawdziwej przyjaźni i akceptacji. Następnie dla zgromadzonych gości zatańczyły i zaśpiewały dzieci z przedszkola, przygotowane przez panie Teresę Liszewską oraz Joannę Zaszewską. Kolejne  śpiewające atrakcje przygotowali nasi wychowankowie kierowani przez panie: Hannę Żukowską, Joannę Małecką oraz Angelikę Woźniak. Po tych emocjonalnych rozterkach nadszedł czas życzeń. Następnym elementem święta był wspólny poczęstunek oraz zabawa dyskotekowa.

autor: Angelika Woźniak

Spotkanie z pisarką

            14 maja 2015 r. odbyło się spotkanie pisarki, dziennikarki, autorki podręczników, Małgorzaty Strękowskiej – Zaremby z uczniami klas 2-3 Szkoły Podstawowej w Bobrowcach. Organizatorem była Biblioteka Publiczna w Mszczonowie.

         Autorka przyjechała do nas z Warszawy. Nasz gość pisze książki od ponad trzydziestu lat. Najpierw tworzyła dla dorosłych ale nie podobało się jej, że podręczniki szkolne są mało atrakcyjne, dlatego postanowiła napisać swoją pierwszą książkę, właśnie dla dzieci. Książka „Leniwe literki”, bo o niej mowa, to opowieść o kocie, który chce zmienić swoje imię i poznaje poszczególne litery. Od tamtego czasu pisze wyłącznie dla dzieci. Jej książki, jak sama przyznała, bawią i straszą młodego czytelnika.
                Autorka na początku spotkania przeegzaminowała dzieci ze znajomości bajek, bo jak mówi baśnie i bajki to fundament czytania i kto je pozna i polubi, ten na pewno będzie dobrym czytelnikiem. Tutaj nasi uczniowie okazali się świetni. Każda zagadka o bajce okazała się dla nich łatwa.
                Pisarka przedstawiła dzieciom serię książek detektywistycznych o Detektywie Kefirku. Główni bohaterowie rozwiązują trudne zagadki, tym samym, przeżywają niesamowite przygody. Poza serią o detektywie Kefirku, Małgorzata Strękowska-Zaremba, opowiedziała o przygodach Okropnego Maciusia. Cykl niewielkich, lecz przezabawnych, książek o niesfornym Maciusiu bardzo rozśmieszył uczniów. Autorka zachęcała młodych czytelników do przeczytania innych swoich opowieści, m.in. książki „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”, za którą autorka otrzymała w 2004 roku Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Myślą przewodnią spotkania, były słowa Pani Małgosi, że podobnie jak szukamy dobrego smaku w potrawach czy słodyczach, tak również w książkach warto szukać nowych smaków. Nie można zniechęcać się po przeczytaniu jednej, która nie przypadła nam do gustu, bo to nie znaczy że wszystkie są nieciekawe

autor: Angelika Woźniak

Konstytucja 3 maja

       Dnia 5 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy trzeciej przygotowali akademię dla całej społeczności uczniowskiej, dyrekcji i grona pedagogicznego pod  kierunkiem wychowawczyni Angeliki Woźniak. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia dla naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski.
          Uczniowie przeprowadzili lekcję patriotyzmu, przedstawiając najważniejsze wydarzenia z historii Polski w XVIII w., dzięki czemu widzowie mogli dowiedzieć się, jak doszło do uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie - po Stanach Zjednoczonych - konstytucji. Uzupełnieniem inscenizacji były utwory muzyczne: „Mazurek Dąbrowskiego” oraz  "Witaj, majowa Jutrzenko".
         Uczniowie z uwagą obejrzeli prezentowany program . Byli zainteresowani tematyką oraz formą, w jakiej zostały przekazane fakty z historii Polski. Obchodzenie rocznic ważnych dla Polaków wydarzeń, takich jak uchwalenie Konstytucji 3 Maja, jest  istotnym elementem wychowania patriotycznego. Uczy młodzież poszanowania dla tradycji, a przede wszystkim uświadamia, że patriotą jest się nie tylko od święta, lecz na co dzień.

autor: Angelika Woźniak

Dzień Ziemi

„Przyroda nie zna 
nagrody ni kary,
zna tylko konsekwencje
R.Ingersoll

W dniu 22 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyły się obchody związane ze Światowym Dniem Ziemi.  Program tego dnia była bardzo urozmaicony.

 Na zaproszenie Pani Dyrektor Grażyny Frelik szkołę odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowcach. Strażacy poruszyli, aktualną zwłaszcza o tej  porze roku kwestię wypalania traw. Spotkanie pod hasłem „Nie dla wypalania traw” rozpoczęło się krótką pogadanką na temat szkodliwości, niebezpieczeństw oraz konsekwencji wypalania traw. Po wykładzie strażacy dokonali krótkiego pokazu. Podpalili stertę słomy, w której znajdowały się rysunki różnorodnych zwierząt. Następnie przystąpili do ugaszenia tego mało pożaru. Ta inscenizacja miała uświadomić obserwatorom, jak ogień szybko się rozprzestrzenia, pochłaniając w swoich płomieniach życia niewinnych zwierząt, a niejednokrotnie ludzi.

Kolejna część obchodów Dnia Ziemi odbyła się na korytarzu szkolnym.

Na początku zostały przedstawione informacje na temat powstania oraz tradycji Światowego Dnia Ziemi. Pogadanka uświadomiła oraz zachęciła dzieci do dbania o  środowisko naturalne oraz segregowania śmieci. W tym dniu nie zabrakło również konkursów związanych z ekologią. Wśród nich znalazły się: zagadki o tematyce przyrodniczej oraz konkurs na wykonanie biżuterii z odpadów. Wszystkie konkurencje podlegały punktacji, a na zwycięzców czekały słodkie nagrody. Dzieci bawiły się znakomicie, a wszystkie atrakcje sprawiały im niemałą radość. Mamy nadzieję, że ten dzień zaowocuje aktywnym działaniem na rzecz ochrony przyrody.

Pamiętajmy „przyroda bez człowieka może żyć, ale człowiek bez przyrody zginie.”

autor: Joanna Małecka

Konkurs na pisankę

W marcu 2015 roku w Szkole Podstawowej w Bobrowcach ogłoszono MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ. Cele konkursu były następujące:

  1. Zachowanie i promowanie tradycji wykonywania pisanek wielkanocnych.
  2. Kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy.
  3. Propagowanie folkloru związanego ze świętami wielkanocnymi oraz pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia pisanki w obrzędowości ludowej.
  4. Stworzenie okazji do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia pisanek.

Konkurs był skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Pisanki zaś mogły być wykonane dowolną techniką, np. na podstawie styropianowej ozdobionej techniką batiku (pisane woskiem), wzorami skrobanymi ostrym narzędziem, oklejone misterną wycinanką, jak również pracą wykonaną z zupełnie innych materiałów, ale nie wydmuszką, wysokość pracy nie mogła przekraczać 50 cm. Jedno dziecko mogło wykonać jedną pisankę. Wszystkie prace konkursowe oceniane były w kategorii najpiękniejsza pisanka. Prace oceniano pod względem walorów artystycznych i estetycznych, nawiązania do tradycji, pomysłowości, bogactwa użytych materiałów.

            W dniu 20 marca napłynęły do naszej szkoły przepiękne prace, wykonane przez uczniów szkół z terenu gminy Mszczonów. Spośród zgromadzonych prac, jury w składzie: nauczyciele, wychowawcy oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Bobrowcach wybrali te najpiękniejsze, a wyniki konkursu przedstawiamy poniżej. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, książkami oraz słodkim upominkiem, ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Podziękowania składamy również na ręce nauczycieli wychowawców oraz rodziców naszych dzielnych artystów.

Lista zwycięzców:

I miejsce

Jakub Sielski SP Piekary

Oliwia Matusiak SP Mszczonów

Sylwia Czarnecka SP Bobrowce

II miejsce

Zuzanna Kłosiewicz SP Mszczonów

Blanka Suplewska SP Piekary

Klaudia Sokołowska SP Bobrowce

III miejsce

Jakub Górecki SP Bobrowce

Pola Komińska SP Piekary

Mateusz Kaźmierczak SP Bobrowce  

Wyróżnienia

Zuzanna Włodarczyk SP Mszczonów

Jakub Kowalczyk SP Mszczonów

Laura Adamczyk SP Mszczonów

Julia Szczepańska SP Mszczonów

Amelia Pawlak SP Mszczonów

Norbert Sadowski SP Piekary

Dawid Dobrzyński SP Mszczonów

Tomasz Miller SP Bobrowce

Dorota Gaik SP Piekary

Arkadiusz Witecki SP Bobrowce

Patryk Wnuk SP Bobrowce

Klaudia Kowalska SP Bobrowce

Laura Wasilewska SP Bobrowce

Sara Wasilewska SP Bobrowce

Milena Nalej SP Bobrowce

Alicja Krawczyk SP Lutkówka

 

autor: Angelika Woźniak

Zajęcia ekologiczne

„Jeśli myślisz rok naprzód
sadź ryż
Jeśli myślisz 10 lat naprzód
sadź drzewo
Lecz jeśli myślisz 100 lat naprzód
ucz ludzi”

przysłowie chińskie

            W marcu uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach mieli okazję uczestniczyć w cyklu zajęć pro-ekologicznych, poświęconych zagadnieniom związanym z segregacją odpadów,
a przeprowadzonych przez panią Aleksandrę Pawlak, przedstawicielkę DSM Nutritional Products Sp. z o. o. z siedzibą w Mszczonowie. Warsztaty te były skierowane do dzieci z klas I, II i III. Uczniowie poznali nowe informacje o ochronie środowiska. Wysłuchali mini wykładu, odpowiadali na pytania prowadzącej oraz dzielili się własnymi doświadczeniami
i spostrzeżeniami. Sporządzono notatkę tematyczną, a najmłodsi nowe doświadczenia mogli wzbogacić o ćwiczenia, podczas których z odpadów wykonywali choćby torebki na prezenty. Bardzo cenną wskazówką dla naszych pociech był również pokaz, w ramach którego segregowano odpady do specjalnie oznaczonych koszy na śmieci. Warto w tym miejscu wspomnieć, że DSM Nutritional Products Sp. z o. o. przekazał te kosze dla naszej szkoły, za co bardzo dziękujemy. Bardzo cennymi elementami zajęć były również film i prezentacja, przygotowane przez panią Olę oraz upominki dla dzieci. Na zakończenie warsztatów zaproponowano naszym uczniom konkurs, organizowany przez DSM Nutritional Products Sp.
z o. o., a związany ze Światowym Dniem Ziemi. Zadania konkursowe polegały na zrobieniu sobie zabawnego zdjęcia, obrazującego dbanie o środowisko, dołączeniu opisu i wysłaniu go na
Biuro.Mszczonow@dsm.com.

            Serdecznie dziękujemy pani Aleksandrze Pawlak oraz DSM Nutritional Products

Sp. z o. o. i zapraszamy do dalszej współpracy.

 

„Mamy tylko jedną Ziemię
a jej przyszłość zależy od
każdego na pozór niewielkiego
ludzkiego działania, zależy
od każdego z nas”

Florian Plit

autor: Angelika Woźniak

Wielkanoc

Wesoły nam dzień dziś nastał –

Którego z nas każdy żądał, -

Tego dnia Chrystus zmartwychwstał.

Alleluja, Alleluja!

   W dniu 31 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyła się uroczystość
z okazji Świąt Wielkanocnych. Jest to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Cała szkoła była przepięknie udekorowana przez dzieci wielkanocnymi ozdobami. Przygotowanie ozdób rozpoczęto już dużo wcześniej. Należy   przyznać, iż dzieci bardzo chętnie  wykonały wszystkie ozdoby. 

  Celem tej uroczystości było  przybliżenie tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Uczniowie klasy  II i III przedstawili znaczenie symboli wielkanocnych, recytowali wiersze i śpiewali piosenki o Wielkanocy. Klasa I przygotowała inscenizację pt. ,, Co to za wyprawa ‘’. Występy dzieci wzbogacone były podkładem muzycznym.

    Miłym akcentem dla wszystkich było dzielenie się jajkiem, co ma zapewnić zdrowie
i pomyślność.  Na zakończenie pani dyrektor Grażyna Frelik złożyła wszystkim serdeczne świąteczne życzenia i każdy otrzymał czekoladowego zajączka.        

 

autor: Hanna Żukowska

Pierwszy Dzień Wiosny

27.02.2015 r. przedszkolaki z Bobrowiec odwiedziły miejsce niezwykłe dla naszej lokalnej społeczności a mianowicie Izbę Pamięci Ziemi Mszczonowskiej. Choć takie miejsca nie wzbudzają zbytniego zainteresowania dzieci w tym wieku, jednak Pan Piotr Dymecki potrafił wyśmienicie skupić ich uwagę i zapoznać z historią ziemi mszczonowskiej. Największe popularnością  cieszyły się przedmioty z okresu II wojny światowej. Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia w ręce prawdziwej broni. Po tak pasjonującej lekcji udaliśmy się na przedstawienie teatralne pt. „Bajeczki z Dziadunia teczki” do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z teatrem, które w atrakcyjny sposób wprowadziło dzieci w świat wierszy Jana Brzechwy.

2.03.2015 r. odwiedził nasza szkołę dwaj podróżnicy, którzy zapoznali uczniów z serią wybuchowych eksperymentów naukowych.

25.03.2015 r. w świat muzyki Chopina wprowadził nas filharmonista organizując przy tym ciekawe zabawy rytmiczne i ruchowe.

23.03.2015 r. przedszkolacy przygotowali przedstawienie pt. „Pierwszy dzień wiosny” . Swoje umiejętności pokazali tez uczniowie klas I-III recytując wiersze i śpiewając piosenki o tematyce wiosennej. Po występach dzieci z tradycyjną słomianą kukłą Marzanny na czele utworzyły barwny korowód, który przeszedł sąsiadującymi ze szkołą ulicami, po czym wróciły do przyszkolnego ogrodu. Tam czekała na nich niespodzianka- ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Pogoda dopisała. Słońce ogrzewało nasze buzie i sprzyjało radosnym zabawom na świeżym powietrzu.

31.03.2015 r. po spotkaniu Wielkanocnym i wspólnym podzieleniu się jajeczkiem zostały ogłoszone wyniki konkursu na najpiękniejszą pisankę wielkanocną organizowanym przez Szkołę Podstawową w Bobrowcach.

autor: Teresa Liszewska

Walentynki

Walentynki w Szkole Podstawowej w Bobrowcach
W dniu 17.02.2015 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bobrowcach świętowali walentynki. Z tej okazji dzieci brały udział w konkursach oraz zabawie walentynkowej, ale nie tylko... Kilka dni przed obchodami walentynek w szkole zaczęła działać poczta walentynkowa, uczniowie tworzyli karty walentynkowe zarówno w języku polskim, jak też w języku angielskim. Można było wyrazić swoją sympatię w stosunku do kilku ulubionych osób zarówno z klasy, ze szkoły, jak również z grona pedagogicznego i dyrekcji. Przed rozpoczęciem zabawy uczniowie poznali historię walentynek oraz dowiedzieli się w jaki sposób obchodzi się je w innych krajach. walentynki to święto zakochanych obchodzone na cześć Świętego Walentego z Terni, który za potajemne udzielanie ślubów został stracony około V w. n.e. w Rzymskim więzieniu. Święto jest także kontynuacją Dnia Płodności i Macierzyństwa obchodzonego w Starożytnym Rzymie dnia 14 lutego każdego roku. Z tej okazji każda panna wrzucała do wielkiego dzbana kartkę ze swoim imieniem.  Kawalerowie natomiast przeprowadzali losowanie, każdy z nich po wylosowaniu kartki z imieniem danej panny, zapraszał ją na świąteczne zabawy.
        Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach w ramach konkursów i zabaw walentynkowych mogli między innymi: losować karty z pytaniami dotyczącymi ich ulubionych bajek; spróbować oszacować ilość słodyczy, która mieści się w rączce oraz dowiedzieć się jak będzie miał na imię ich przyszły mąż lub żona. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursach otrzymali słodkie upominki. Zabawę walentynkową można zaliczyć do wyjątkowo udanych, uczniowie tańczyli w parach, w grupach oraz wspólnie z nauczycielami. Podczas zabawy pedagodzy również organizowali konkursy taneczne. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zabawie, na twarzach uczniów jak też przedszkolaków przez cały czas gościł uśmiech, co było głównym celem zorganizowanych atrakcji.

autor: Renata Bystrzycka

Dzień Babci i Dziadka

Dzisiaj jest Dzień Babci i Święto Dziadziusia

            W dniu 11 lutego 2015 roku w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbył się bardzo uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Święto poprzedzały przygotowania dzieci, wspomaganych przez nauczycieli, do zaprezentowania swych umiejętności przed ukochanymi seniorami. Udekorowano salę gimnastyczną, rodzice zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku,
a najmłodsi wykonali piękne upominki.

            O 9  w szkole zawitali dziadkowie i babcie. Zostali oczywiście powitani przez panią dyrektor Grażynę Frelik i zaproszeni na część artystyczną. Zaproszonych gości powitał również nasz gość honorowy Pan Jerzy Siniarski- Radny z Bobrowiec. Jako pierwsze zaprezentowały się wnuczęta z klas starszych, czyli I, II i III – prezentujące przedstawienie jasełkowe  i wspomagane przez panie: Ewę Baumel, Agnieszkę Kwiatkowską oraz Ewelinę Olesińską. Na scenie królowały anioły, diabełki i pasterze, niosąc noworoczne przesłanie życia zwróconego na rodzinę i najbliższych. Kolejne atrakcje zafundowały seniorom młodsze dzieci. Przedszkolaki, pod opieką pani Teresy Liszewskiej, śpiewały i tańczyły. Następnie pierwszaki, pod przewodnictwem pani Hanny Żukowskiej, zaprezentowały się w scence oraz śpiewach. Uczniowie klas II i III, z pomocą pań Joanny Małeckiej oraz Angeliki Woźniak śpiewali i recytowali wiersze. Warto tu wspomnieć o angielskich przyśpiewkach i wierszykach, w których to uczniowie byli wspomagani przez panią Renatę Bystrzycką. Na zakończenie części artystycznej wszyscy uczniowie odśpiewali  Sto lat w języku angielskim oraz po polsku i wręczyli ukochanym babciom i dziadkom dzbanuszki, kwiaty z krepiny, lurki i ogromne buziaki połączone z życzeniami zdrowia, szczęścia. W ogólnej radości i w dźwięku braw zaproszono seniorów na poczęstunek i zabawę taneczną.

autor: Angelika Woźniak

Zabawa karnawałowa

”…balony lecą w górę,
jest karnawał, dzieci tańczą,
gra muzyka przebierańcom
…”

14 stycznia 2015r. w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci. Pięknie udekorowany korytarz przypominał prawdziwą salę balową. Ściany przyozdabiały piękne prace plastyczne dzieci i kolorowe balony. Nad właściwym i bezpiecznym przebiegiem zabawy czuwali nauczyciele oraz rodzice.

W tym dniu każde dziecko mogło spełnić swoje marzenia, wcielając się w postać z ulubionej bajki, książki czy filmu. Pomysłów na wspaniały strój nie brakowało. Można było spotkać księżniczki, wróżki, Zorro, Cygankę, Pszczółkę Maję, pielęgniarkę, Muszkietera, Indianina  oraz wiele innych znanych postaci.

Zabawę poprowadziły Panie: Hanna Żukowska, Angelika Woźniak oraz Joanna Małecka.

Na tej wyjątkowy dzień przygotowano wiele ciekawych zabaw muzyczno - ruchowych: taniec z balonami, taniec z krzesełkami oraz konkursów: „jaka to melodia?’, „mumia”, „najładniejszy taniec” i „najfajniejszy strój”. Na zwycięzców oczywiście czekały słodkie nagrody.

Podczas zabawy tradycyjnie wybrano Królową i Króla balu. Jury, składające się z rodziców miało naprawdę trudny wybór. Po burzliwej dyskusji wybrano zwycięzców. Zostali nimi: Sofiya  Didych oraz Wojtek Jankowski; oboje z oddziału przedszkolnego.

Miłym akcentem, który zakończył zabawę było przybycie Świętego Mikołaja. Jak zwykle, Mikołaj nie zapomniał przywieść ze sobą worków wypełnionych okazałymi paczkami dla naszych milusińskich. Po zaśpiewaniu piosenki lub recytacji wiersza każde dziecko otrzymywało od wspaniałego Gościa torbę pełną, tak uwielbianych łakoci.

Podczas całej zabawy można było korzystać z poczęstunku, który został przygotowany przez rodziców naszych podopiecznych.

Ten dzień śmiało można nazwać wspaniałym i udanym; długo będziemy o nim pamiętać. Wszyscy bawili się znakomicie, nie brakowało uśmiechów i okrzyków radości.

Z nadzieją i radością czekamy na kolejną zabawę karnawałową, która już za rok!

autor: Joanna Małecka

Wigilia

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

         Boże Narodzenie to wspaniały, symboliczny czas, który spędzamy w gronie najbliższych. W tych dniach gasną waśnie
i spory, zapominamy o troskach i zmartwieniach. Te dni również w szkole mają wyjątkowy wymiar. Społeczność Szkoły Podstawowej w Bobrowcach co roku organizuje wspólną wigilię połączoną z jasełkami i kolędowaniem. W uroczystość są zaangażowani uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pozostały personel naszej placówki. W dniu 19 grudnia świątecznej atmosfery nie był w stanie zakłócić nawet brak śniegu i mrozu. W klasach migotały światełkach na choinkach, a na ścianach widniały prace naszych uczniów. Wreszcie zebrali się zaproszeni goście i rozpoczęliśmy wspólne świętowanie.  Młodzi artyści, pod okiem pań: Ewy Baumel, Agnieszki Kwiatkowskiej i Eweliny Olesińskiej, zachwycili społeczność szkolną swoimi umiejętnościami aktorskimi i pięknymi strojami, przedstawiając jasełka. Wszyscy widzowie byli głęboko wzruszeni. Kolejnym elementem święta było przekazanie przez Związek Harcerstwa Polskiego Betlejemskiego Światła Pokoju na ręce przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Po części artystycznej i ciepłych życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem, a przy wigilijnym stole poświęciliśmy czas na dyskusje. Były to chwile pełne magii, uroku i radości. Szkoda, że następna wigilia dopiero za cały rok.

autor: Angelika Woźniak

Wycieczka do Warszawy

Na tę wycieczkę nikt nie zabrał misia w teczkę!

         W dniu 12 grudnia 2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach wraz z wychowawczyniami wyruszyli na wycieczkę do Warszawy.

         Pierwszym celem naszego wyjazdu była wizyta na Grobie Nieznanego Żołnierza, który został odsłonięty 2 listopada 1925 roku pod kolumnadą Pałacu Saskiego. W tym dniu złożono do niego zwłoki bezimiennego żołnierza, sprowadzone podczas specjalnej ceremonii z Cmentarza Obrońców Lwowa. Twórcą grobu był artysta-rzeźbiarz Stanisław Kazimierz Ostrowski. Pod koniec II wojny światowej grób uległ poważnemu uszkodzeniu w wyniku wysadzenia w powietrze. Już
w 1946  został odbudowany i ponownie odsłonięty. Obecnie stanowi trójarkadowy fragment ocalałej kolumnady Pałacu Saskiego. W latach 1990 - 1991  wystrój grobu częściowo zmieniono. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza
w Warszawie płonie wieczny znicz i służbę pełni warta honorowa z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego,
a w święta państwowe odbywa się jej uroczysta zmiana z udziałem najwyższych władz państwa.

         Kolejnym elementem naszej wycieczka była wizyta w Teatrze Lalka, na przedstawieniu Kopciuszek.  Reżyserem spektaklu jest Józef Krofta, a w skład obsady weszli: Monika Babula, Beata Duda-Perzyna, Aneta Harasimczuk, Aneta Jucejko-Pałęcka, Mirosława Płońska-Bartsch, Anna Porusiło-Dużyńska, Roman Holc, Mariusz Laskowski, Tomasz Mazurek, Wojciech Pałęcki i Piotr Tworek. Kopciuszek  jest baśnią o skrzywdzonej przez złą macochę sierocie, której dopomógł los
i połączył ją z najprawdziwszym królewiczem, jest  opowieścią wyczarowaną przez stylową gromadę służących. Pokojówki
i lokaje odnajdują w dawno opuszczonym salonie pozytywkę i dziecinną lalkę, które dają impuls do teatralnej zabawy. W tym domowym, improwizowanym teatrze salon staje się scenerią baśniową, co całkowicie wciąga najmłodszych widzów.

         Z teatru przenieśliśmy się do Sali Zabaw Colorado, gdzie dzieci miały czas na beztroskie szaleństwo. Skokom, zjazdom, pogoniom oraz wystrzałom z dział nie było końca. Nadszedł jednak czas na małe co nieco i powrót do domu.

autor: Angelika Woźniak

Wieści z Punktu Przedszkolnego

Przełom jesieni i zimy obfitował w naszym przedszkolu w niezwykłe wydarzenia. Otóż 18 listopada odwiedzili szkołę dwaj rycerze. Zaprezentowali uczniom strój sarmacki, opowiedzieli wiele ciekawostek historycznych lecz największe zainteresowanie wzbudził pokaz broni i walki na miecze. Uczniowie mogli dotknąć eksponatów a niektórzy nawet uczestniczyli w lekcji fechtunku. Następnego dnia czyli 19 listopada odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci iście rycersko  grały, śpiewały, recytowały, tańczyły czym zasłużyły sobie na uroczyste przyjęcie do grona prawdziwych przedszkolaków. Dokonała tego Pani dyrektor Grażyna Frelik. Z wielką radością dzieci odebrały podarunki od klas starszych
i udały się na poczęstunek przygotowany dla nich przez rodziców.

Już następnego dnia udały się do kina w Tarczynie aby obejrzeć specjalnie dla nich przygotowany zestaw bajek edukacyjnych m.in. o lęku przed ciemnością, zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią. Z kina udały się prosto do sali zabaw. Po 2 godzinach  rozrywki nikt nie miał ochoty wychodzić. Musieliśmy jednak ubrać się w nasze kurtki, wyjść na szarą listopadową pogodę i powrócić do stęsknionych rodziców.

Niedługo bo 27 listopada miała miejsce w szkole impreza andrzejkowa. Po krótkim wprowadzeniu w historię andrzejkowych wróżb i wzięciu udziału w kilku z nich, dzieci
z całej szkoły bawiły się przy muzyce przeplatanej konkursami.

1 grudnia przedszkolaki udały się do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury na spotkanie
z piosenką patriotyczną, gdzie zaśpiewały utwór „Płynie Wisła Płynie” po czym zostały zaproszone na film „Rodzinka nie z tej ziemi”. Dla niektórych była to pierwsza wizyta
w prawdziwym kinie.

4 grudnia odwiedził nasze przedszkole św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech.  Przywitały go grając mu na instrumentach i śpiewając piosenkę.   Św. Mikołaj wszystkich obdarzył prezentami i obiecał że za rok na pewno przedszkolaków odwiedzi. Chwilę po jego odejściu dzieci wzięły udział we wspólnym kolędowaniu połączonymi z zabawami ruchowymi, które zorganizował przybyły specjalnie na tę okazje wodzirej.

Teraz zapewne  nietrudno się Państwu domyśleć czemu nasze przedszkole zwą „Bajkowe”.  Ono nas uczy nas, bawi, rozwija, czas nam tu zawsze mile upływa.

autor: Teresa Liszewska

Andrzejki

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb . Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby poznać swoją przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka spotykali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
Dnia 27 listopada 2014 r. w  Szkole Podstawowej w Bobrowcach zorganizowano uroczystość andrzejkową .Dekoracja sali  specjalnie przygotowana na tę uroczystość wywoływała nastrój sprzyjający przepowiedniom.  Uczniowie zapoznali się z tradycją i historią tego święta, następnie wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Dużym powodzeniem cieszyły się tradycyjne wróżby. Każdy miał możliwość poznania swojej bliższej i dalszej przyszłości oczywiście z „przymrużeniem oka”. Wszyscy ciekawi byli jak na imię będzie miała ich sympatia, jaki zdobędą zawód. Wróżbom  towarzyszyły ciekawe konkursy z nagrodami,
w których wszyscy chętnie brali udział. Dużym powodzeniem cieszyła się również dyskoteka. Wszyscy dobrze się bawili, miło spędzili czas i zadowoleni wrócili do domów. ,,Andrzejki ‘’są wspaniałą zabawą dostarczającą wiele przeżyć i emocji. Są także okazją do rozbudzania
w dzieciach ciekawości i chęci poznania ludowej tradycji. 

autor: Hanna Żukowska

11 listopada

W dniu 12 listopada 2014r. odbyła się akademia poświęcona wydarzeniom, jakie miały miejsce 11 listopada 1918 roku. Jak wszyscy wiemy, jest to odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Przypomnieli nam o tym w montażu słowno-muzycznym  uczniowie klasy III. W postać dziadka, który opowiada o tamtych wydarzeniach, wcielił się uczeń Mateusz Kok, a w rolę wnuczka Dominik Brzemiński. Narratorem była Sylwia Czarnecka. O trudnych chwilach Polaków i radości z odzyskania niepodległości opowiadali, recytując wiersze: Kamil Stępień, Klaudia Sokołowska, Mateusz Szlaga, Przemek Markiewicz i Wiktoria Krawczyk. Długo w uszach uczestników rozbrzmiewały słowa pieśni patriotycznych śpiewanych przez dzieci, takich jak: „Piechota”, „Legiony” czy „Rota”. Aby uczcić pamięć Polaków, którzy polegli za Ojczyznę uczeń Patryk Sadowski zapalił pod symbolicznym krzyżem znicz.
Na koniec wszyscy zaśpiewali hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.
Była to piękna lekcja patriotyzmu w wykonaniu młodego pokolenia. Montaż słowno-muzyczny został przygotowany pod kierunkiem pani dyrektor Grażyny Frelik, a pięknych pieśni patriotycznych uczyła wychowawczyni  klasy III pani Aneta Piasecka.

 

autor: Grażyna Frelik

Pasowanie klasy I

W dniu 4 listopada 2014 r. o godz. 10.00 odbyło się uroczyste pasowanie
i ślubowanie na ucznia klasy I. Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Wychowawczyni Hanna Żukowska zapoznała i wdrażała swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających
z faktu rozpoczęcia nauki w szkole. Klasa I przygotowała na ten dzień część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością. Od samego rana w tym dniu panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie pozostałych klas byli ubrani w stroje galowe. Specjalnie na ten dzień wykonano dekoracje, przygotowano sprzęt nagłaśniający a wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani Dyrektor Grażyna Frelik powitała gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie kl. I. Dzieci były bardzo przejęte swoim występem i z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Wiele „zamieszania” narobiły: Dobra i Zła Wróżka oraz Duszek. Oni to przedstawili wiele zadań dla pierwszaków. Należy przyznać, iż pierwszaki poradziły sobie doskonale. Jednym z zadań było wypicie jednej łyżki soku z cytryny i zaprezentowanie pięknego uśmiechu, ale         i to nie było dla dzielnych pierwszaków problemem. Po zakończonej części artystycznej wszyscy zaśpiewali hymn , następnie w podniosłej atmosferze uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, po czym nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie. Pani dyrektor ogromnym ołówkiem pasowała na ucznia każde dziecko. Miłym akcentem dla pierwszaków były upominki , którymi obdarowali  ich pozostali uczniowie szkoły. Rodzice również włączyli się w uroczystość i przygotowali poczęstunek. Ten dzień pierwszakom na długo zostanie w pamięci.

autor: Hanna Żukowska

Wizyta Biskupa

Dzień 15 października  zapisał się w tegorocznej historii naszej szkoły jako dzień wyjątkowy. Gościliśmy niezwykłą Osobę – Księdza Biskupa diecezji łowickiej, Andrzeja Franciszka Dziubę. Od samego rana wszyscy uczniowie           i pracownicy szkoły z niecierpliwością oczekiwali Wielkiego Gościa. Czuło się atmosferę wielkiego święta.

Ksiądz Biskup zawitał do nas o godz. 10.00. Po uroczystym powitaniu przez panią Dyrektor
i Radę Rodziców nasz Gość wziął udział w apelu upamiętniającym osobę Wielkiego Papieża, Jana Pawła II, który w tym roku wołał do nas ,,Świętymi bądźcie!”

Po apelu ksiądz Biskup wygłosił krótkie przemówienie i poprowadził modlitwę w intencji uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły.

Po części oficjalnej nastąpił czas na świętowanie przy wspólnym stole. Rodzice przygotowali skromny poczęstunek, którym podjęli naszego Gościa. Przy stole toczyły się miłe rozmowy – ksiądz Biskup był żywo zainteresowany historią szkoły w Bobrowcach i życiem codziennym mieszkańców.

Gdy czas wizyty dobiegł końca nasz Gość wpisał się do szkolnej kroniki i pozostawił kilka miłych upominków dla szkoły.

autor: Ewa Baumel

Mały Bohater

„Szkoły są miejscem, w którym uczymy dzieci, jak mają radzić sobie w świecie!!!

Dlatego warto, aby odbyły te dodatkowa lekcje - lekcje ratowania życia...”.

„Mały bohater” - tak brzmi tytuł programu nauki udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, który realizowany jest w Szkole Podstawowej w Bobrowcach od trzech lat. Biorą w nim udział uczniowie klas I, II oraz III. Osobami odpowiedzialnymi są: Pani Angelika Woźniak, Pani Hanna Żukowska i Pani Joanna Małecka.

W obecnym roku szkolnym działania w ramach programu prowadzone są co dwa tygodnia, jako jedna godzina lekcyjna.

Przeprowadzenie tego programu umożliwia kształcenie u dzieci  nabycie umiejętności zachowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz nabycie rzeczywistych, praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym
w realnych wydarzeniach.

autor: Joanna Małecka

Wycieczka do Warszawy

„Proszę Pani, kiedy będzie 21 października, kiedy jedziemy?” Takie pytanie padało często

 z ust dzieci, kiedy dowiedziały się o planowanej wycieczce do Warszawy.

Mijały dni, dzieci nie mogły się doczekać tego „innego” dnia.  Wreszcie nadszedł 21 października .

Wszyscy zjawili się w dniu wyjazdu pod szkołą, punktualnie o godzinie 7.00. Po odczytaniu listy obecności przez kierownika wycieczki, wszyscy zajęli miejsca w autokarze. Wszystkie dzieci były bardzo rozradowane. Czekała przecież Warszawa, a program wycieczki był naprawdę atrakcyjny i napięty!

Zgodnie z harmonogramem najpierw udaliśmy się do kina w Jankach. Tam obejrzeliśmy film „Pudłaki” opowiadający
o miłych, zabawnych, a zarazem dziwnych stworkach zamieszkujących  podziemia pewnego miasta. Nie będziemy zdradzać dokładnej fabuły filmu, ale szczerze go polecamy.

Następnie pojechaliśmy na ulicę Woronicza, gdzie zwiedzaliśmy TVP. Pan, który był naszym przewodnikiem po obiekcie pokazał nam studia, gdzie nagrywane są znane i lubiane programy: „Pytanie na śniadanie”, „Tomasz Lis na żywo”, „Sprawa dla reportera”, czy „Świat się kręci”. 

W odwiedzanych studiach nie zabrakło sesji zdjęciowej. Chcieliśmy uwiecznić się w miejscach, gdzie na co dzień przebywają znane twarze. Mieliśmy także okazję zwiedzić małe muzeum, ukazujące jak na przełomie lat zmieniała się telewizja.

Po emocjonującej wizycie w siedzibie TVP, z niegasnącym zapałem udaliśmy się do warszawskiego zoo. Tam czekali na nas „gospodarze”: wielki hipopotam, ospałe słonie, leniwe małpy i szympansy, władcze lwy, kolorowe ptaki, przerażające krokodyle, powodujące ciarki pająki oraz wiele innych fascynujących i zaskakujących zwierząt.

Dzieci biegały od jednej zagrody do drugiej, od klatki do klatki i wypatrywały niesamowitych zwierząt. Radości nie było końca.

Niestety czas upływał nieubłaganie. Zbliżał się koniec naszej wtorkowej eskapady. Z licznymi wrażeniami, pamiątkami
i znakomitymi humorami, wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły.

Emocje i wrażenia związane z wycieczką jeszcze długo towarzyszyły dzieciom. 

Naszą wizytę w Warszawie należy uznać za bardzo udaną. Na długo zapisze się w pamięciach  małych wycieczkowiczów. Nie tylko zobaczyli wiele ciekawych miejsc, czy zrobili pamiątkowe zdjęcia, ale także wzbogacili swoje doświadczenia.  Na pewno jeszcze odwiedzimy naszą stolicę. Obecnie szykujemy się do kolejnego wyjazdu, tematycznie związanego ze Świętami Bożego Narodzenia.

                      

autor: Joanna Małecka

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2014 r. w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu wszyscy uczniowie szkoły pod kierunkiem wychowawców klas przygotowali piękne wiersze i piosenki.

Jako pierwsze wystąpiły dzieci z punktu przedszkolnego "Bajkowy Zakątek". Pod kierunkiem wychowawcy Pani Teresy Liszewskiej starsze przedszkolaki wyrecytowały piękny wiersz, a młodsze dołączyły do nich z piosenką.

Wiele ciepłych i miłych słów do naszych nauczycieli popłynęło również z ust klasy  I i II. Panie wychowawczynie: Hanna Żukowska i Joanna Małecka zadbały o to, aby pierwszaki zaprezentowały wspaniały wiersz, a drugoklasiści cieszyli ucho piosenką. Klasa druga również podczas śpiewu korzystała z różnego rodzaju instrumentów muzycznych, co bardzo podobało się wszystkim zgromadzonym na uroczystości.

 Jako ostatni wystąpili najstarsi uczniowie szkoły, czyli klasa trzecia. Pod kierunkiem wychowawczyni Anety Piaseckiej przygotowali montaż słowno - muzyczny,
w którym okazali swoją wdzięczność dla Dyrekcji, wszystkich nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Doceniając w szczególności codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

 W finałowym występie wszystkie dzieci wspólnie zaśpiewały "Sto lat" i wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Po chwili dołączyli również rodzice pod kierunkiem przewodniczącej Rady Rodziców Pani Beaty Wasilewskiej i wraz
z życzeniami rozdali piękne róże i upominki dla wszystkich pracowników szkoły.

 Na zakończenie akademii głos zabrała Pani Dyrektor Grażyna Frelik, która wyraziła swoją wdzięczność rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za dotychczasowe zaangażowanie i wspaniałą współpracę. Podziękowała również wszystkim dzieciom za niezwykłe występy.

To wydarzenie dla całej społeczności szkolnej z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci, jako dzień szczególnie ciepły, miły i wyjątkowy.

autor: Aneta Piasecka

Próbna ewakuacja

Uwaga alarm! - krzyknęła pani Ala, a w tle rozlegał się dźwięk dzwonka. Mogło oznaczać to tylko jedno.
W naszej szkole wybuchł pożar! Wszyscy szybko musieli wyjść z  budynku szkoły. Dzieci, Dyrektor, nauczyciele oraz inni pracownicy  szkoły, odpowiednimi wyjściami ewakuacyjnymi udali się przed budynek szkoły. Tam stresującą sytuację spotęgował sygnał syreny wozu strażackiego. Okazało się, iż do szkoły zmierzała Ochotnicza Straż Pożarna z Bobrowiec.
Z wielkim impetem strażacy przystąpili do przygotowywania sprzętu gaśniczego. Rozłożyli węże, ale i szybko  je złożyli. Jak to, a kto ugasi pożar! Wreszcie wszystko się wyjaśniło. To na szczęście nie był pożar, nic złego się na zadziało. To tylko miała miejsce próbna ewakuacja
z budynku szkoły. Uff!- wszyscy odetchnęliśmy z ulgą.
Dzięki zaistniałej sytuacji uświadomiliśmy sobie, że w przypadku niebezpieczeństwa umiemy podjąć właściwe sytuacje
i przestrzegać procedur. Jesteśmy z tego dumni oraz zadowoleni.
W głębi serca pragniemy jednak, abyśmy nigdy nie musieli na „serio” sprawdzać swoich umiejętności
i znajomości przepisów. Oby pożaru nigdy nie było i życzymy tego wszystkim!

autor: Joanna Małecka

Bezpieczna droga do szkoły

„Bezpieczna droga do szkoły” - spotkanie z policjantem
Od wielu lat w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbywają się spotkania
z policjantem pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”.
W tym roku takie spotkanie odbyło się 23 września 2014 r.  Z dziećmi spotkał się
pan dzielnicowy - Paweł Czarnecki z Komisariatu Policji w Mszczonowie.
Na początku funkcjonariusz zaprezentował dzieciom film o tematyce związanej
z bezpiecznym poruszaniem się po drogach. Po filmie pan policjant przypomniał
o zasadach poruszania się po drogach oraz zachęcał do wyposażenia ubiorów
i plecaków w elementy odblaskowe.
Dzieci z dużym zainteresowaniem i w skupieniu wzięły udział w spotkaniu.
Nie tylko udzielały odpowiedzi na pytania zadawane przez naszego Gościa, ale same prosiły
o wyjaśnienie wielu nurtujących ich zagadnień.
Mamy tylko nadzieję, że spotkanie z policjantem zaowocuje zastosowaniem
w praktyce, wiedza teoretyczna znajdzie odzwierciedlenie w życiu codziennym.

autor: Joanna Małecka

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.