Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 26 Czerwca 2019  |  imieniny: Jana, Pawła

Menu strony

Banery

Treść strony

INTEGRACJA W NASZEJ SZKOLE

1 września 2004 roku w naszej szkole powstał pierwszy oddział integracyjny, w którym rozpoczęło naukę 3 uczniów niepełnosprawnych. Obecnie w Gimnazjum im. J. A. Maklakiewicza w Mszczonowie funkcjonują 3 klasy integracyjne po jednej na każdym poziomie nauczania, w których młodzież wspólnie zdobywa wiedzę, przełamuje bariery, pokonuje różne trudności oraz uczy się tolerancji, akceptacji i odpowiedzialności. W każdej klasie pracuje dwóch nauczycieli. Oprócz nauczyciela danego przedmiotu pracuje również nauczyciel wspomagający mający przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej, będący również wychowawcą tej klasy.

więcej

SŁÓW KILKA O INTEGRACJI


Integracyjny system kształcenia i wychowania polega na maksymalnym włączeniu dzieci i młodzieży z różnego rodzaju niepełnosprawnościami do zwykłych szkół, umożliwiając im w miarę możliwości wzrastanie w gronie zdrowych rówieśników. Integracja to wspólna zabawa, nauka i praca dzieci zdrowych z dziećmi z różnego rodzaju dysfunkcjami rozwojowymi. Oddziały integracyjne są mniej liczne, liczą od 15-20 uczniów, w tym 3-5 uczniów niepełnosprawnych.

więcej

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.