Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 27 Czerwca 2019  |  imieniny: Cyryla, Władysława

Menu strony

Banery

Treść strony

Otwarcie miejskiego gimnazjum 1 września 2001r.

Pierwszego września 2001 roku w Mszczonowie odbyła się uroczystość otwarcia gimnazjum miejskiego. Udział w niej wzięli przedstawiciele rządu, parlamentu, wojewody mazowieckiego, kuratorium oświaty, duchowieństwa, samorządu powiatu żyrardowskiego, samorządów Mszczonowa i sąsiednich gmin oraz wszystkich mszczonowskich instytucji i organizacji społecznych. Budowa szkoły, którą realizowała firma MIRBUD BIS trwała niecały rok. Samorząd Mszczonowa całą inwestycję sfinansował z własnych środków. W sumie pobudowanie i wyposażenie gimnazjum kosztowało ponad 6 milionów złotych.

więcej

Nasz patron - Jan Adam Maklakiewicz

Jan Adam Maklakiewicz urodził się 24 listopada 1899 r. w Chojnacie. Był on trzecim spośród dwanaściorga dzieci Jana i Rozalii z Izbickich Maklakiewiczów. Grał na organach, skrzypcach, altówce, na fortepianie. Jako trzynastoletni chłopiec zaczął komponować. W grudniu 1918 r. na pierwszą pasterkę w wolnej Polsce napisał kolędę, którą wykonano w mszczonowskim kościele. Niebawem został światowej sławy kompozytorem i wybitnym pedagogiem.

więcej

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.