Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 24 Maja 2019  |  imieniny: Joanny, Marii

Menu strony

Banery

Treść strony

O Zespole Szkół Publicznych w Osuchowie

Pierwsze wzmianki dotyczące funkcjonowania szkoły na terenie Osuchowa sięgają okresu międzywojennego. Była to czteroklasowa szkoła podstawowa. Lekcje prowadziła jedna nauczycielka Pani Czerwińska. Tuż przed wybuchem II wojny światowej szkoła została przeniesiona do budynku mieszkalnego, obok gorzelni. Przez następne dziesięciolecie dzieci z terenu Osuchowa pobierały naukę w budynku obok obecnego Ośrodka Zdrowia w samym centrum wsi. Kierownikiem szkoły była Pan Feliks Zalewski. W 1950 r. szkoła otrzymała nowe lokum – Pałac Hrabiów Platerów. Kierownikiem został Pan Janusz Przedpełski. Niestety warunki do nauki w pałacu nie sprzyjały twórczej i efektywnej pracy. Ciasny, ciemny korytarz, małe klasy, szatnia na korytarzu, brak wody, toalety na dworze, ogrzewanie piecowe. W zawiązku z powyższym 1 lutego 1959r. został powołany Komitet Budowy Szkoły w Osuchowie, który poprzez organizowanie różnorodnych imprez dochodowych zgromadził kwotę 148271zł. jako wkład na budowę szkoły.
W dniu 12.XI 1966 roku został oddany budynek do użytku. Wyposażony był w kanalizację i centralne ogrzewanie. W szkole mieściło się 7 izb lekcyjnych, świetlica, biblioteka, pokój nauczycielski, kuchnia. Lekcje wychowania fizycznego odbywały się na dużym holu na I piętrze szkoły. W nowej szkole zorganizowano pracownie przedmiotowe, wprowadzone nowoczesne metody nauczania, działały organizacje młodzieżowe, ZHP, Samorząd Uczniowski, Koło krajoznawczo-turystyczne.
W roku 1999 roku wraz reformą oświaty nastąpiły zmiany organizacyjne również w osuchowskiej szkole. W budynku szkoły realizowali obowiązek szkolny oprócz uczniów szkoły podstawowej również gimnazjaliści z terenu Osuchowa, Lutkówki, Bobrowiec i Piekar.
Dnia 7 lutego nastąpiło długo oczekiwane otwarcie sali gimnastycznej. Zgodnie z obietnicą Pana Dyrektora Bogusława Kierzkowskiego, zajęcia sportowe nie kończą się wraz z ostatnim dzwonkiem w szkole. Od roku 2003/2004 powstał Zespół Szkół Publicznych w wyniku połączenia szkoły podstawowej i gimnazjum
Od 1 września 2007 roku funkcję dyrektora szkoły pełni Elżbieta Sajak.
Od 1 września 2008 roku w szkole podstawowej uczy się 76 uczniów, w gimnazjum 165. Uczniowie z dużą radością odbywają lekcje wychowania fizycznego na basenach  Mszczonowskich Term, ucząc się i doskonaląc naukę pływania. W obecnej chwili realizujemy projekt „Moja pasja -  mój teatr”, który wygrał konkurs w ramach Rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2008 r. ogłoszony przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
27 września 2011 roku Szkole Podstawowej i Gimnazjum nadano imię Księdza Kanonika Mariana Lipskiego.
          Od 1 września 2014 roku dyrektorem Zespołu Szkół Publicznych w Osuchowie jest Urszula Gowin. Od tego roku przy Szkole Podstawowej funkcjonuje oddział przedszkolny, w którym przebywają dzieci od 3 do 6 lat w godzinach 8.00-16.00. Obecnie do Zespołu Szkół Publicznych w Osuchowie uczęszcza 163 uczniów oraz 17 przedszkolaków. W szkole realizujemy projekty: "Mistrzowie Kodowania" i "Moja Przyszłość". Dzięki tym projektom uczniowie w sposób atrakcyjny przyswajają wiedzę. Ciekawe lekcje w Centrum Kopernika w Warszawie, Eksperymentarium w Łodzi, a także w zakładach produkcyjnych w Mszczonowie z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.
 

Mapa Interaktywna

-

-

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.