Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 26 Czerwca 2019  |  imieniny: Jana, Pawła

Menu strony

Banery

Opis strony

2013/2014

Treść strony

wielkanocne spotkanie

Wielkanocne spotkanie  w Miejskim Przedszkolu Nr 1

w Mszczonowie

 

        

         7.04.2014r. dzieci z grupy KRASNALE wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowanych przez  wychowawczynie grupy p. Iwonę Dziubę i Małgorzatę Sałajczyk. Podczas spotkania przedszkolaki zaprezentowali krótką część artystyczną w której znalazły się wierszyki i piosenki związane z Wielkanocą. Brali również udział w świątecznych zabawach i konkursach. Na zajęciach dzieci wspólnie z rodzicami wykonali  pisanki wielkanocne, które ozdobiły korytarz naszego przedszkola. Spotkanie odbyło się w przyjaznej i radosnej atmosferze, które każdy z uczestników na długo zapamięta.

 

 

 autor tekstu : Iwona Dziuba

 

 

Dnia 15 kwietnia 2014r odwiedził nasze przedszkole pan ratownik Jacek Grybalow z Grupy Ratownictwa Medycznego „MEDICUS” . Celem wizyty było przystąpienie naszej placówki do realizacji programu „Szpital Pluszaka”. Program ten ma za zadanie oswoić dzieci ze służbami ratunkowymi oraz wpoić właściwe zasady prawidłowego postępowania w obliczu sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Pan ratownik angażował wszystkie dzieci do aktywnego udziału w spotkaniu poprzez pokazywanie ilustracji, zagadki, dobre odpowiedzi nagradzał naklejką oraz przybiciem „piątki”. Przypomniał dzieciom numery alarmowe oraz nauczył pokazywać cyfry 112 na twarzy: palec na usta, palec na nos i dwa palce na oczy. Zapoznały się dzieci z zawartością torby ratowniczej oraz miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na fantomie.

Dziękujemy grupie „MEDICUS” za odwiedzenie naszego przedszkola.

 

autor tekstu: Agnieszka Rypkowska 

 


Gumisie szukają pierwszych śladów WIOSNY


Dzieci z grupy "Gumisie" przez cały tydzień od 10 do 14 marca pracowały w obrębie tematu tygodnia "Wszystko rośnie". 
Przedszkolakiw tym czasie  miały okazję poznać wygląd oraz niezwykłe nazwy wiosennych kwiatów. Pod opieką pani Uli Kiejrys ćwiczyły spostrzegawczość oraz umiejętność przeliczania objetów w zbiorach. Wszystkie te zdolności były bowiem niezbędne dla małych poszukiwaczy oznak WIOSNY. W środę 13 marca nadszedł wreszcie czas na wyczekiwane szukanie śladów nadchodzącej pory roku. Dzieci z niezwykłym skupieniem maszerowały po ogrodzie przedszkolnym...
Nasza mała wycieczka okazała się niezwykle udana, przedszkolakom udało się odnaleść aż trzy rodzaje kwiatów: stokrotki, krokusy oraz pierwszego przebiśniega. 
Podczas wyprawy dzieci dostrzegły że nie tylko zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, ale rówież zabawy dydaktyczne przynoszą im wiele radości i satysfakcji.
Po powrocie do przedszkola starszaki już planowali kolejne poszukiwania, tym razem w obrębie własnych podwórek.

"Gumisie" szukają oznak wiosny

"O tu są jakieś kwiatki!"
autor: Urszula Kiejrys
"To przecież są STOKROTKI."
autor: Urszula Kiejrys
Przebiśniega pierwszy odnalazł Adaś.
Dzieci były pod wrażeniem krokusowej polany.
Odnaleźliśmy krokusy w trzech kolorach: białym, żółtym i fioletowym.
Dzieci dowiedziały się również co to znaczy, że "Kwiaty są pod ochroną".

Ostatkowy bal karnawałowy w „Kotkach”


3 marca 2014 r. w grupie „Kotki” prowadzonej przez p. Ewę Kowalczyk i p. Iwonę Gołyńską w Miejskim Przedszkolu Nr 1 odbył się bal karnawałowy..

Nie był to jednak bal jeden z wielu ale impreza dość nietypowa.

Brały w nim bowiem udział dzieci wraz z rodzicami a każdego uczestnika obowiązywał strój karnawałowy. Przedszkolaki bardzo dumne ze swoich rodziców, którzy odważnie wcielili się w role postaci bajkowych i nie tylko, tańczyli wywijańce przy rytmach wyskokowych.

Dzieci i dorośli bawiły się również przy pląsach min.: pingwin, gimnastyka, dwóm tańczyć się nie chciało, czekolada.

Całość imprezy przygotowała i poprowadziła p. Ewa Kowalczyk. Za wspólna zabawę dziękujemy.

 

autor tekstu: Renata Sosnowska

Clown w Miejskim Przedszkolu


Dnia 28 stycznia 2014r Miejskie Przedszkole Nr 1 odwiedzili artyści Agencji Artystyczno-Cyrkowej CASCADA. Niecodzienny pokaz zachwycił dzieci, które z otwartymi buziami śledziły wyczyny profesjonalistów w dziedzinie iluzji, akrobacji i żartu.
Kolorowy Clown zabawiał przedszkolaków dowcipem i sztuczkami a, niektóre z dzieci indywidualnie miały możliwość zaprezentowania się we wskazanych przez niego dziedzinach cyrkowych.
Przedszkolaki z ogromnym zdziwieniem obserwowały pojawienie się królika w pudełku oraz scalenie przerwanego paska papieru.
W pokazie brały udział także ciocie, które próbowały swoich sił w kręceniu hula hop i prawie dorównywały profesjonalistce w tym zakresie. Pani, która współtworzyła pokaz zademonstrowała nie tylko łatwość z jaką można utrzymać hula hop na różnych częściach ciała ale też artystyczną żonglerkę. Największe jednak emocje u dzieci wzbudził fakir kładąc się na pokruszonym szkle i stąpająca po nim nasza ciocia Ula oraz ogniowe pochodnie, które muskały jego ciało.
Przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola byli zachwyceni tak niecodziennym występem.

 

 autor tekstu: Renata Sosnowska

Święto Babci i Dziadka w Miejskim Przedszkolu


Święto Babci i Dziadka w Miejskim Przedszkolu


W dniach 17,21 i 22 stycznia 2014r do Miejskiego Przedszkola zostali zaproszeni wyjątkowi goście - Babcie i Dziadkowie naszych Milusińskich.
Babcia i Dziadziuś to osoby, które dzieciom kojarzą się zawsze z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt nie ma tyle cierpliwości, życzliwości i zrozumienia dla małych i dużych problemów naszych dzieci, co Babcia i Dziadek.
Dzieci to czują i o tym wiedzą dlatego też dziękując Im za to, że po prostu są i za miłość, którą od Nich otrzymują przygotowały wraz ze swoimi wychowawczyniami piękne programy artystyczne. Niektóre grupy zorganizowały również zabawy. Wierszem, piosenką oraz tańcem dzieci wspaniale wyraziły stan swoich uczuć.
Każda z grup przedszkolnych po krótkich występach zaprosiła swe babcie i Dziadziusiów na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców dzieci. Za pomoc w organizacji Święta Babci i Dziadka pracownicy przedszkola dziękują.

 

autor tekstu: Renata Sosnowska

autor: Urszula Kiejrys

Miejskie Przedszkole kwestowało z WOŚP

Miejskie Przedszkole kwestowało z WOŚP

W dniach 9 i 10 stycznia 2014r w Miejskim Przedszkolu Nr1 w Mszczonowie odbyła się zbiórka pieniędzy na WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.
Za prawidłowy przebieg akcji odpowiedzialne były p. Małgorzata Nalej i Elżbieta Kłopotowska wraz z dziećmi z grupy „Słoneczka”.
Pieniądze ze zbiórki w kwocie 1186,99zł przekazane zostały do sztabu WOŚP.

Za hojność dziękujemy wszystkim przedszkolakom oraz ich najbliższym.

 

autor tekstu: Agnieszka Rypkowska

Choinkowe święto i konkurs na ekologiczną ozdobę świątecznego drzewka

Choinkowe święto i konkurs na ekologiczną ozdobę świątecznego drzewka

To było prawdziwe przedszkolne święto choinki. 10 grudnia w Miejskim Przedszkolu w Mszczonowie już  od samego rana odbywały się  zabawy przy zielonym, świątecznym  drzewku. Były one  wstępem do popołudniowego, uroczystego  rozstrzygnięcia konkursu na „Najpiękniejszą, ekologiczną  ozdobę  choinkową”. Dzieciaki przy  świątecznych melodiach tańczyły i śpiewały. Ich wychowawczynie, a zarazem organizatorki choinkowego święta- Marzena Puchała i Urszula Kiejrys, dołożyły wszelkich starań, aby każdy tryskał wyśmienitym humorem. Przedszkolaki podczas zabawy „Choinki rosną” udzielały odpowiedzi na pytania, związane ze zwyczajami, dotyczącymi ubierania bożonarodzeniowego drzewka. Później wysłuchały bajki o „Puszystej choince”, a następnie wzięły udział w zabawach ruchowych, zakończonych „Choinkowym walczykiem”.

Samo wręczanie nagród i wyróżnień dla uczestników konkursu odbyło się  w obecności ich rodziców i dziadków. Członkowie rodzin przedszkolaków przybyli tłumnie do przedszkolnej auli. Nagrody wręczała dyrektor przedszkola Iwona Gołyńska.

autor tekstu: MM

Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców tego jakże oryginalnego konkursu:

I miejsce:

Błażej Kubiak

Michał Zawistowski

Ola Kobierska

Filip Wijatyk

Bartosz Żelazny

Igor Rutkowski

 

II miejsce:

Wiktor Zacharski

Dorian Sobol

Ewa Dobrzyńska

Ola Wasik

Michał Gołyński

Kinga Strzelecka

 

III miejsce:

Martyna Włodarczyk

Karol Szwed

Wiktor Szczepanik

Mateusz Wieteska

Nikodem Kowalski

Hania Dobrzyńska

 

Wyróżnienia:

Natasza Popławska

Zosia Ośka

Maja Kobierska

Przemek Ferst

Dominik Łuczyński

Maja Bodych

Victor Nowakowski

Paweł Łuczyński

Maja Jankowska

Antoś Nowakowski

Zosia Kozera

Gracjan Zacharski

Zabawy przy choince

„Zabawy przy choince”

 

Dnia 10 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się „Zabawy przy choince”. Spotkanie to było wstępem do odbywającego się wieczorem rozstrzygnięcia konkursu na „NAJPIĘKNIEJSZĄ EKOLOGICZNĄ OZDOBĘ CHIONKOWĄ”. Rano dzieci z całego przedszkola wspólnie bawiły się w rytmie świątecznych melodii. Organizatorki Marzena Puchała i Urszula Kiejrys zadbały o to by wszystkich zgromadzonych wprowadzić w świąteczny nastrój. Dzieci uczestniczyły w zabawie „Choinki rosną”, udzielały odpowiedzi na pytania związane z ubieraniem świątecznego drzewka. W dalszej części spotkania dzieci wysłuchały bajki „Puszysta Choinka”, a następnie wszyscy razem uczestniczyli w zabawie ruchowej opartej na treści utworu.
Wspólne zabawy przy choince ozdobionej pracami dostarczonymi w ramach konkursu dostarczyły wszystkim wiele radości. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Wszystkie dzieci na pożegnanie zatańczyły „Choinkowy walczyk”. Następnie organizatorki podziękowały wszystkim za przybycie oraz wspólne zabawy.

autor tekstu: Urszula Kiejrys

 

Świątecznie w Miejskim Przedszkolu

Świątecznie w Miejskim Przedszkolu

Przedświąteczne tygodnie obfitowały w Przedszkolu Miejskim w liczne spotkania okolicznościowe, mające związek ze zbliżającymi się najpiękniejszymi w naszej tradycji świętami Bożego Narodzenia. Początek świątecznemu nastrojowi dała wizyta Świętego Mikołaja i Śnieżynki . Dzieci miały możliwość zrobienia sobie zdjęć, pochwalenia się przed gośćmi nauczonymi wierszykami i piosenkami, oraz co dla przedszkolaków najważniejsze otrzymać wymarzone prezenty. Tuż po wyjeździe gości miało miejsce spotkanie mikołajkowe w grupie '' MISIE'', podczas którego dzieci wraz z rodzicami tworzyły kartkę świąteczną w/g własnego pomysłu. Kolejnym ważnym przedsięwzięciem, w którym miały możliwość uczestniczyć przedszkolaki wraz ze swymi rodzicami był ogłoszony przez gr. ''GUMISIE '' konkurs na najpiękniejszą ekologiczną ozdobę choinkową. Był on okazją do tego aby wspólnie stworzyć dekorację na świąteczne drzewko, a tym samym dać upust swojej wyobraźni . Każde dziecko które wzięło udział w konkursie zostało nagrodzone. Na spotkaniu z udziałem rodziców , każda z grup przedszkolnych przygotowała również inscenizację w których ukazane były Boże Święta. Starsze dzieci przedstawiły ''Jasełka'' , na których przedszkolaki pięknie pokazały okoliczności w jakich doszło do Narodzenia Pańskiego i sytuację jaka miała miejsce później. Młodsze zaś śpiewały piosenki i mówiły wiersze, w których dominował nastrój świąteczny i postać wspomnianego już Mikołaja. Na jasełka w wykonaniu ''GUMISIÓW'' zostały zaproszone dzieci ze stowarzyszenia "Uśmiech Dziecka'', które to spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i wspólnym śpiewaniem kolęd. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny . W Przedszkolu Miejskim wychowawczynie wraz z dziećmi i rodzicami starały się podkreślić ich powagę i charakter.

W imieniu Dyrekcji i pracowników przedszkola życzę Wszystkim, aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery. Niechaj święta Bożego Narodzenia upłyną Wam wśród bliskich przy staropolskich kolędach i zapachu świerkowej gałązki, a Nowy Rok niech niesie ze sobą szczęście i pomyślność.

autor tekstu : Renata Sosnowska , Agnieszka Rypkowska

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 26 listopada dzieci ze wszystkich grup wraz ze swoimi wychowawczyniami obchodziły święto Pluszowego Misia. Tego dnia do przedszkola maluchy przyniosły swoje misie- ulubione maskotki, przytulanki i zabawki.
Na początku krótki program artystyczny zaprezentowały dzieci z grupy Misie. Po występach maluchów było wiele atrakcji dla dzieci z całego przedszkola. Była między innymi zabawa ”Misiowe rodzinki” przy muzyce, rozpoznawanie misiów na podstawie obrazków oraz na podstawie piosenek. Dzieci tworzyły „Misiowe pociągi”, odgadywały zagadki, rysowały i kolorowały misie, a także szukały miodu. Następnie dzieci z całego przedszkola w ogromnym kole bawiły się przy popularnej zabawie „Stary Niedźwiedź. Dzieci za udział w konkurencjach otrzymały po tradycyjnym cukierku.
Na koniec organizatorki- Hanna Kozłowska i Agnieszka Kasprowicz rozdały każdej grupie plakat z sylwetą misia, który pod okiem wychowawcy miały dowolnie ozdobić według własnego pomysłu.
Prace poszczególnych grup można było oglądać i podziwiać na wystawie w szatni naszego przedszkola.

autor tekstu: Hanna Kozłowska, Agnieszka Kasprowicz

Wycieczka do Kołacinka

Wycieczka do „KRAINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

Pod koniec listopada nadeszła wreszcie długo wyczekiwana przez wszystkie przedszkolaki chwila. Tego dnia dzieci z grupy „Gumisie” oraz „Kotki” wybrały się na wycieczkę autokarową do Krainy Świętego Mikołaja, do Kołacinka.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie bajkowej krainy. Przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie swoje ulubione bajki oraz obejrzeć figury przedstawiające bohaterów przeróżnych bajek i baśni. Na samym końcu trasy zwiedzania znajdowała się mała drewniana chatka- był to domek Świętego Mikołaja. Zostaliśmy zaproszeni do środka, mogliśmy podziwiać wnętrze pokoju Mikołaja. Następnie dzieci wraz z wychowawczyniami udały się w podróż za niezwykłym dźwiękiem  dzwoneczków – odgłos ten zaprowadził nas do przedziwnego miejsca. Po chwili okazało się, że była to sala tronowa Mikołaja. Dzieci dzielnie wyrecytowały przygotowane wcześniej wierszyki, zaśpiewały piosenki oraz złożyły uroczystą przysięgę, że zawsze będą posłuszne wobec dorosłych. Mikołaj hojnie odwdzięczył się maluchom za te wspaniałe występy- każde dziecko otrzymało upominek.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w pracowni elfów, tam dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać karty świąteczne. Kiedy prace były skończone, dzieci wyruszyły na poszukiwania magicznej gwiazdki. Przedszkolaki miały za zadanie odnaleźć zagubione gwiazdeczki w basenie wypełnionym gumowymi piłeczkami.
Wycieczka spełniła dziecięce marzenia o spotkaniu z prawdziwym Mikołajem, wyjazd na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

autor tekstu: Urszula Kiejrys

pasowanie na przedszkolaka w grupie III "Misie"

Pasowanie na przedszkolaka w grupie III MISIE
 

 

Dnia 5 listopada w grupie III MISIE odbyła się uroczystość- „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”. Na ten uroczysty dzień zaproszone zostały rodziny dzieci oraz pani dyrektor.
Przedszkolaki w świątecznych strojach zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Mam 3 latka”, „Rodzinka”, „Wesołe przedszkole”, „A ja rosnę i rosnę”, „Piosenka przedszkolaka”- to tylko kilka tytułów z repertuaru maluchów.
Po występach dzieci otrzymały rzęsiste brawa, a następnie Pani dyrektor każdego pasowała na przedszkolaka. Dzieci po występach otrzymały: dyplomy, odznaki i kolorowanki.
Po uroczystości na Sali gimnastycznej , wszyscy przeszli do sali grupy „Misie”, na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

autor tekstu: Agnieszka Kasprowicz

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.