Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 23 Maja 2019  |  imieniny: Emilii, Iwony

Menu strony

Banery

Treść strony

EWAKUACJA

Dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo uczniów 20 września w Szkole Podstawowej w Lutkówce przeprowadzono próbną ewakuację dzieci i pracowników szkoły. Punktualnie o godzinie 10 rozległ się głośny krzyk Dyrektora p. Grzegorza Olczaka „Pożar” oraz rozbrzmiał przerywany sygnał dzwonka trwający 30 sekund. Uczniowie w skupieniu pod czujnym okiem nauczycieli opuszczali klasy lekcyjne według ściśle określonych dróg ewakuacyjnych. Z dumą patrzyliśmy na naszych uczniów, którzy ze spokojem i dbając o siebie nawzajem kroczyli korytarzami zmierzając do wyjść ewakuacyjnych. Po opuszczeniu murów szkoły każda z klas udała się na miejsce wspólnego spotkania, gdzie nauczyciele upewnili się, że wszyscy uczniowie zostali ewakuowani, sprawdzając listę obecności. Jako ostatni szkołę opuścił oczywiście Dyrektor szkoły, upewniwszy się wcześniej, że nikt w szkole nie został. Kiedy pan dyrektor przybył na boisko ukazał mu się niezwykły widok – wszystkie dzieci  począwszy od Przedszkola a skończywszy na klasie VI stali grzecznie w dwuszeregu i z zaciekawieniem przyglądali się swojej szkole. Pan Dyrektor pochwalił swych uczniów za sprawny przebieg ewakuacji i podkreślił ważność przeprowadzania w szkołach takich akcji. Przyglądający się wszystkiemu pan Paweł Czarnecki- dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mszczonowie- ocenił przebieg ewakuacji na poziom wysoki. Szkoda tylko, że nie przyjechali do nas przedstawiciele Straży, którzy zapewne w sposób fachowy i szczegółowy opowiedzieliby naszym uczniom jak przebiega akcja ratunkowa w czasie pożaru i jak ważna jest znajomość dróg ewakuacyjnych oraz zachowanie spokoju.

Wszyscy nasi uczniowie posiadają wiedzę jak bezpiecznie się ewakuować w czasie zagrożenia, ale oby ta wiedza nigdy nie musiała być wykorzystywana w praktyce- tego sobie i wszystkim innym szkołom życzymy.

AGA

-

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.