Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 23 Maja 2019  |  imieniny: Emilii, Iwony

Menu strony

Banery

Treść strony

SPRZATANIE ŚWIATA

Po raz kolejny już we wrześniu przystąpiliśmy do akcji „Sprzątania świata”. Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutkówce wyruszyli zaopatrzeni w plastykowe worki i jednorazowe rękawiczki by zbierać śmieci.

 

Oczyszczaliśmy teren wokół szkoły a także drogi do niej prowadzące. Była to szczególnie ciężka praca, gdyż mimo naszych corocznych apeli, w przydrożnych rowach znajdowało się ponownie dużo butelek po alkoholu i opakowań po papierosach. Młodzi ludzie zbierając te śmieci ponownie postawili pytanie: „Dlaczego mamy sprzątać po dorosłych?”!!!!!!! ale jeszcze bardziej przykre okazało się pytanie: „Proszę pani po co my to sprzątamy, skoro dorośli i tak za chwilę naśmiecą?”. To pytanie kieruję do wszystkich mieszkańców Lutkówki  i okolic!!!!! Jednocześnie w imieniu wszystkich naszych uczniów kieruję do dorosłych kolejny apel: „NIE WYRZUCAJ BEZSENSOWNIE ŚMIECI!!!! O TO BARDZO PROSZĄ DZIECI!!!”

Nagrodą dla naszych małych ekologów było jak co roku wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Ten miły akcent na koniec dnia sprawił, że smutek i rozgoryczenie, które pojawiły się w sercach naszych uczniów, nieco zmalały.

 

Mam wielką nadzieję, że w kwietniu, kiedy w Dniu Ziemi znów wyruszymy sprzątać świat, do worków na śmieci nie będziemy musieli wrzucać śmieci należących tylko i wyłącznie do dorosłych.

AGA

-

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.