Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 16 Lipca 2019  |  imieniny: Ruty, Marii

Menu strony

Banery

Treść strony

Bezpieczna droga

     W ramach akcja "Bezpieczna droga do szkoły” 9 września gościliśmy w naszej szkole dzielnicowego z Komisariatu Policji w Mszczonowie p. Pawła Czarneckiego.
     W czasie pogadanki  p. Paweł  przypomniał dzieciom zasady ruchu drogowego, których  przestrzeganie to podstawowy warunek bezpiecznej drogi do szkoły i powrotu do domu. Krótszy dzień, częstsze mgły i szarówka oznaczają ograniczoną widoczność. Dlatego ważne, by dziecko miało przy ubraniu lub plecaku elementy odblaskowe, które sprawiają, że także po zmroku kierowca jest w stanie zauważyć pieszego z dużej odległości. Ważne jest, aby dzieci poruszały się po odpowiedniej stronie jezdni, nie przebiegały przez jezdnię, a przechodząc na drugą stronę uważnie obserwowali jezdnię z każdego kierunku. Pan Czarnecki przypomniał,  iż dzieci do 7. roku życia nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach - należy zapewnić im opiekę osoby co najmniej dziesięcioletniej. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach lub specjalnych siedziskach. Dotyczy to dzieci w wieku do 12 lat, które mają mniej niż 150 cm wzrostu.

    Po skończonej pogadance i pokazie poglądowego filmu uczniowie klas 0, I i II wyszli z panem policjantem przed szkołę na zajęcia praktyczne, gdzie wspólnie przećwiczyli odpowiednie zachowanie się w pobliżu ruchliwej jezdni.

-

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.