Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 27 Maja 2019  |  imieniny: Jana, Magdaleny

Menu strony

Banery

Treść strony

Mszczonów Przyjazny Inwestorom

        Obecnie Mszczonów jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w kraju. Dzięki przeobrażeniom, jakie zaszły w nim w ciągu ostatnich 15 lat zyskał sobie przydomek - „Tygrys Mazowsza”. Niegdyś rzemieślnicze miasteczko przeistacza się obecnie w prężnie działający   ośrodek logistyczno-przemysłowy. Niespełna 7-tysieczny Mszczonów ma wspaniałą lokalizację. Leży w obrębie aglomeracji warszawsko-łódzkiej (45 km od Warszawy i 90 km od Łodzi), przy trasie Warszawa-Katowice /nr-8/ i na szlaku TIR-owskim /trasa międzynarodowa nr 50/. Tu też krzyżują się dwie trasy kolejowe: Centralna Magistrala Kolejowa i trasa kolei towarowej wschód-zachód /Słubice-Terespol/. W 30 minut można z Mszczonowa dojechać do portu lotniczego na Okęciu. Miasto dysponuje dwoma dzielnicami przemysłowymi (wschodnią i południową). 

        Wielokrotnie w rankingu Centrum Badań Regionalnych Mszczonów był zaliczany do tzw. „Złotej setki” najbardziej przedsiębiorczych miast i gmin w kraju. Oprócz tego w klasyfikacji Gazety Bankowej /w 1998 roku/ zajął pierwsze miejsce w Polsce pod względem wartości inwestycji zagranicznych w przeliczeniu na jednego mieszkańca i tytuł MIASTO 2000 za projekt dotyczący wykorzystania podziemnych gorących źródeł do celów grzewczych. Kilkakrotnie gmina Mszczonów była klasyfikowana w rankingu PROFESJONALA GMINA PRZYJAZNA INWESTOROM oraz zdobywała nagrody w konkursie „Gmina Fair Play – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji”. W 2007 roku Gmina Mszczonów została laureatem konkursu Teraz Polska.

        Mszczonów jest jedynym polskim miastem w elitarnej europejskiej sieci miast Brundtland, która skupia miejscowości mające szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu ekologii i zastosowaniu nowoczesnych technik umożliwiających poczynienie oszczędności w zużyciu energii. Aby efektywniej pozyskiwać unijne fundusze na ochronę środowiska i inwestycje komunalne gmina w 2002 była inicjatorem założenia Związku Międzygminne.

Mazowsze Zachodnie. W skład Związku wchodzi 8 sąsiadujących ze sobą gmin - Mszczonów, Radziejowice, Puszcza Mariańska, Wiskitki, Jaktorów, Żabia Wola, Baranów i Teresin.

Wskaźnik bezrobocia w Mszczonowie jest jednym z najniższych w kraju, a także w jego najlepiej rozwiniętej części, czyli na Mazowszu.

Mszczonów – zgodnie z wynikami raportu zleconego przez Rząd RP firmie   konsultingowej    McKinsey & Company – to gmina, która w sposób wzorcowy potrafi zabiegać o zagraniczne inwestycje.

drukujdrukuj

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.