Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 16 Lipca 2019  |  imieniny: Ruty, Marii

Menu strony

Banery

Treść strony

Witaj w Klubie Przyjaciół Żółwia Franklina!

W październiku  w naszej bibliotece powołano Klub Przyjaciół Franklina – sympatycznego żółwika, znanego dzieciom z ekranów telewizorów i kolorowych książeczek,  chętnie wypożyczanych z biblioteki.  Chęć uczestniczenia w spotkaniach Klubu wyraziło 14 dzieci z klasy I i 3 z klasy II.  Spotkania  będą się odbywać w ostatni poniedziałek każdego miesiąca, na piątej godzinie lekcyjnej.

 

 SPOTKANIE 1. – 29 października  2012 r. 

 

 

 Podczas pierwszego spotkania  dzieci obejrzały portret żółwika wykonany przez kolegów z klasy VI, następnie wysłuchały czytanej przez bibliotekarkę historii  o Franklinie, który postanowił uciec z domu. Ta niezwykła  przygoda skończyła się,  na szczęście, pomyślnie dla wszystkich bohaterów, a mały żółwik przekonał się, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, a każdy problem można rozwiązać.    Po krótkiej rozmowie uczestnicy obejrzeli  film pt. „Franklin ucieka  z domu”, a następnie  tworzyli swój pierwszy portret bohatera spotkania. Zajęcia upłynęły   w przyjemnej atmosferze.

 

 

 

SPOTKANIE 2. – 26 listopada  2012 r.

 

    Drugie spotkanie klubowiczów upłynęło pod znakiem poznania kolejnej przygody Franklina i jego paczki. Tym razem dzieci wysłuchały opowieści pt. „Franklin wybacza siostrzyczce”     oraz obejrzały film „Franklin przeprasza”. Po lekturze książeczki i projekcji filmu uczestnicy spotkania rozmawiali o trudnej, ale ważnej i niezbędnej umiejętności  przepraszania i wybaczania .  Zajęcia zakończyły się kolorowaniem ilustracji do bajki.

 

SPOTKANIE 3. – 17 grudnia 2012 r.

 

Trzecie spotkanie klubowiczów odbyło się tuż przed Świętami, dlatego poświęcono je tematyce Bożego Narodzenia.  Uczniowie wysłuchali czytanej przez bibliotekarkę opowieści pt. „Franklin i prezent świąteczny”, a następnie obejrzeli film pt. „Gwiazdka Franklina”. W drugiej części zajęć rozmawiano o bożonarodzeniowej tradycji obdarowywania się prezentami oraz dzieci wykonały prezent dla Franklina.

 

SPOTKANIE 4. -  21 stycznia 2013 r.

 

W kolejnym spotkaniu wzięło udział 13 dzieci. Trzynastka nie okazała się jednak pechowa, gdyż wszyscy doskonale się bawili. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się wspólnym czytaniem książeczki. Tym razem dzieci poznały historyjkę o tym, jak Franklin i jego przyjaciele uczyli się grać w hokeja. Po krótkiej rozmowie na temat zimowych zabaw na śniegu i lodzie uczniowie obejrzeli film pt „Franklin i gwiazda sportu”.  Następnie wszyscy zmierzyli się z „franklinowymi” zadaniami i łamigłówkami.  Na zakończenie spotkania, jak  to w mroźny zimowy dzień bywa, wszystkie dzieci rozgrzały się, pijąc gorącą czekoladę.

 

SPOTKANIE 5. – 25 LUTEGO 2013 R.

Piąte spotkanie przebiegało pod znakiem kosmicznej wyprawy Franklina. Dzieci wysłuchały historyjek  „Franklin i gwiezdna podr󿔄Franklin i statek kosmiczny”. Przy okazji lektury zgłębiały swoją wiedzę na temat Kosmosu. Dowiedziały się,  co to jest Układ Słoneczny, galaktyka, meteor, planetarium,  do czego służy teleskop. Oglądały „Wielki atlas Wszechświata dla dzieci”.  Na zakończenie spotkania kolorowały ilustracje do bajek.

 

SPOTKANIE 6. – 25 marca 2013 r.

Kolejne spotkanie związane było ze Świętami Wielkanocnymi oraz z rozpoczynającą się właśnie kalendarzową wiosną.  Uczestnicy spotkania poznali bajkę „Franklin sadzi drzewko”. Następnie rozmawiali o oznakach wiosny i o tym, że należy szanować przyrodę. W drugiej części spotkania dzieci rozwiązywały zagadki i rebusy związane tematycznie z Wielkanocą. Kolorowały również pisanki dla Franklina i jego przyjaciół.

 

SPOTKANIE 7. – 29 kwietnia 2013 r.

Kwietniowe spotkanie poświęcono obchodom Międzynarodowego Dnia Książki. Z tej okazji dzieci poznały bajkę pt. „Franklin i książka z biblioteki”. Po lekturze rozmawiały o historii książki. Dowiedziały się również, po czym rozpoznajemy książki z biblioteki. Uczestnicy spotkania przypomnieli również zasady korzystania z biblioteki i obchodzenia się  z wypożyczonymi książeczkami. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały film pt. „Franklin  i Klub Książki”.

 

SPOTKANIE 8. – 27 maja 2013 r.

Przedostatnie spotkanie zdominowała tematyka wakacyjna.  Klubowicze poznali kolejną przygodę sympatycznego żółwika i jego przyjaciół. Tym razem była to historyjka pt.  „Franklin jedzie na obóz”. Obejrzały również bajkę pt. „Franklin jedzie na biwak”. Obie historie  były punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Urozmaiceniem spotkania  były  zagadki i rebusy związane z tematem zajęć.

 

 

 

SPOTKANIE 9. – wielki konkurs „Jesteśmy przyjaciółmi Franklina”

19 czerwca odbył się  konkurs pod hasłem „Jesteśmy przyjaciółmi Franklina”.  Celem konkursu było podsumowanie rocznej działalności Klubu Przyjaciół Franklina oraz  sprawdzenie stopnia znajomości przygód bohatera książeczek Paulette Bourgeois i Brendy Clark. W spotkaniu uczestniczyło dwadzieścioro dzieci z klas I-III, które zostały podzielone na 4 zespoły. Po losowaniu składów  zespołów przy stolikach zasiadły „Bobry”, „Ślimaki”, „Misie” i „Króliki”.  Każdy zespół wyznaczył lidera i przystąpiono do rywalizacji. Dzieci układały puzzle z podobizną Franklina, odpowiadały na wylosowane pytania dotyczące treści książeczek o Franklinie, rozwiązywały krzyżówkę, porządkowały pomieszane tytuły  oraz łapały papierowe muszki – ulubiony przysmak żółwika. Po  dwugodzinnej rywalizacji podsumowano wyniki. Najlepszymi znawcami przygód Franklina i jego paczki zostały „Misie”, czyli: Natalia Kasprowicz, Marta Szustakiewicz, Julia Mroczkiewicz, Filip Lipiec i Dawid Major. Pozostałe zespoły również nie najgorzej poradziły sobie  z konkursowymi zadaniami, dlatego też wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody. Każdy klubowicz otrzymał również   pamiątkowy  DYPLOM PRZYJACIELA ŻÓŁWIA FRANKLINA. Na zakończenie spotkania wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia.

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.