Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 27 Czerwca 2019  |  imieniny: Cyryla, Władysława

Menu strony

Banery

Opis strony

2011/2012

Treść strony

Przedstawienie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

 

   W tym roku obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu rozpoczęły się już 31 maja. Tego bowiem dnia wszystkie dzieci zostały zaproszone na przedstawienie kukiełkowe pod tytułem "Kot w butach". Artyści spisali się znakomicie, bujna scenografia, kolorowe kostiumy oraz ciekawa fabuła sprawiły że dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody niezwykłego kota i jego właściciela. Na zakończenie maluchy nagrodziły udany występ gromkimi brawami. To jednak nie był jeszcze koniec atrakcji jakie goście przygotowali dla przedszkolaków. Po przedstawienu artyści ruszyli do widowni z lalkami, które występowały w bajce, dzieciom wiele radości sprawiło oglądanie z bliska kukiełkowych bohaterów.
    To pierwsza z atrakcji jakie nasze przedszkole przygotowało w tym roku dla najmłodszych z okazji ich święta, ale napewno nie ostatnia.

 

Dzieci z grupy Krasnale oraz z grupy Misie poznają tajemnice zawodu listonosza

 

   Dnia 29 maja dwie grupy najmłodzych dzieci zaprosiły do przedszkola przedstawicieli miejscowego Urzędu Poczty Polskiej. Spotkania z przedstawicielami miejscowych urzędów a także innych zakładów pracy dą dla dzieci niezwykle ważne. Mogą one bowiem osobiście spotkać się z  ludźmi, którzy na codzień pozostają w cieniu swojej pracy. Przedszkolaki z zaciekawieniem dowiadują się na czym polega praca tych ludzi, a także mogą zobaczyć z bliska strój słyżbowy a także podstawowe atrybuty.
   Tym razem gościliśmy w przedszkolu listonoszy, odwiedził nas p. Federowicz oraz p. Fabiszewska. Opowiedzieli oni maluchom o swoich codziennych obowiązkach. Dzieci dowiedziały się że praca listonosza choć na pozór wydaje się być łatwa i przyjemna jest zajęciem bardzo odpowiedzialnym. Listonosze pokazali dzieciom przykładowe rodzaje korespondencji, takie jak listy, karty pocztowe oraz paczki. Następnie goście doręczyli dzieciom listy i pocztówki do nich adresowane. Dzieciom bardzo spobała się ta niespodzianka, były to pierwsze listy jakie kiedykolwiek otrzymały. Na zakończenie spotkania na dzieci czekała jeszcze jedna miła niespodzianka w postci upominku od Poczty Polskiej, którym były koperty na listy oraz znaczki pocztowe. Przedszkolaki z gr. Krasnale oraz Misie odwdzięczyły się miłym gościom gromkimi brawami oraz własnoręcznie przygotowanymi laurkami.

Dzieci z grupy Krasnale oraz z grupy Misie poznają tajemnice zawodu listonosza

Wolontariusze z Gimnazjum im. Jana Adama Maklakiewicza w naszym przedszkolu

  

   Kilka miesięcy temu pedagog Barbara Kociszewska z mszczonowskiego Gminazjum wpadła na genialny pomysł, dotyczył on nawiązania współpracy pomiędzy gimnazjalistami a przedszkolakami. Uczniowie szybko podchwycili ten pomysł i z chęcią zapisywali się do wolontariatu w miejskim przedszkolu. Chociaż większość chętnych okazało się przedstawicielkami płci pięknej, nie zabrakło również chłopców. Gimnazjaliści dwa razy w tygodniu odwiedzali młodszych kolegów i koleżanki. Spotkania te dostarczyły zarówno młodszym jak i starszym wiele cennych doświadczeń. Maluchy mogły pogłębiać interakcje międzyludzkie, gimnazjaliści zaś próbowali sił w nowych dla siebie rolach. Wiele radości wszytskim dostarczyły wspólne zabawy, a także nauka angielskiego. Gimnazjaliści mogli przekonać się jak fascynujący, ale i trudny jest zawód nauczyciela. Wolontariusze wykazali się bardzo otwartą postawą wobec dzieci oraz gotowością do pomocy maluchom w każdej chwili. Mamy nadzieję że projekt wolontariatu rozpoczęty przez panią Barbarę Kociszewską nadal będzie się cieszył tak dużym zainteresowaniem.

Wolontariusze z Gimnazjum im. Jana Adama Maklakiewicza w naszym przedszkolu

Teatrzyk pod tytułem "Kasia zwiedza Europę"

 

    W maju gościliśmy w naszym przedszkolu kolejny teatrzyk kukiełkowy. Tym razem goście przygotowali dla nas przedstawienie o tematyce związanej z Unią Europejską. Dzieci z naszego przedszkola już na początku spotkania wykazały się niezwykle obszerną jak na swój wiek wiedzą w tym zakresie. Z łatwością udzielały odpowiedzi na pytania związane z liczbą państw członkowskich oraz z ich wymienieniem. W dalszej części spotkania dzieci miały okazję obejrzeć przygody Kasi, która wygrala podróż po państwach z Uni Europejskiej. Dzieci z uwagą przyglądały się strojom regionalnym, a także z zaciekawieniem dostrzegały podobieństwa i różnice poszczególnych krajów.

Teatrzyk pod tytułem "Kasia zwiedza Europę"

Dzieci z grupy "Słoneczka" poznają historię miasta Mszczonów

 

       Aby zapoznać dzieci z historią i tradycją naszego miasta dzieci 22.05.2012r odwiedziły Izbę Pamięci Ziemi Mszczonowskiej (nasze mszczonowskie muzeum). Dzieci miały możliwość obejrzenia dawnych mundurów żołnierzy, a także broni , odznaczeń i legotymacji wojskowych. "Słoneczka" mogły zapoznać się ze starymi sprzętami wykorzystywanymi w dawnym gospodarstwie domowym i obejrzeniem dawnego pokoju mieszkalnego z pełnym wyposażeniem. Każde dziecko mogło strzelić z karabinu a także dokładnie obejrzeć wszystkie eksponaty.

zajęcia ekologiczne dla rodziców i dzieci z grupy "Kotki"

  

   Dnia 14 maja 2012 roku w grupie "Kotki"odbyło się spotkanie ekologiczne dla dzieci i rodziców z tej grupy. Podczas spotkania realizowany był program "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Punktem docelowym spotkania było przedstawienie pod tytułem "Sowie opowieści" ,które dzieci z grupy II przygotowały pod bacznym okiem swoich wychowawczyń. Ostatnią częścią  spotkania był turniej ekologiczno sportowy, w którym zarówno dzieci jak i rodzice wzięli udział z wielką ochotą. Spotkanie dostarczyło wszystkim wiedzy o proekologicznych postawach,a także zachęciło do wdrażania ich w życie.

zajęcia ekologiczne dla rodziców i dzieci z grupy "Kotki"

Pierwszy Rodzinny Piknik w naszym przedszkolu

Dnia 19 maja 2012r. odbył się, po raz pierwszy w naszym przedszkolu Piknik dla całej społeczności przedszkolnej. Spotkanie to zostało połączone z obchodami Dnia Mamy i Taty oraz ze zbiórką elektrośmieci.

Czynny udział w zorganizowaniu pikniku miała Rada Rodziców, która wspólnymi siłami przygotowała wiele atrakcji (ciepła grochówka, słodki poczęstunek, kiełbaska z grilla, chlebek ze smalcem) .

Przedszkolaki po zaprezentowaniu wierszy i piosenek mogły wspólnie z rodzicami bawić się przy muzyce, smacznie zjeść, pomalować figurki gipsowe, ozdobić własną torbę ekologiczną, wziąć udział w zawodach sportowych i uczestniczyć w wielu innych atrakcjach.

Zaangażowanie nauczycieli, personelu oraz rodziców zaowocowało miłą atmosferą w trakcie pikniku.

 Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz Przedszkolaki pragną podziękować firmom Ergon, REMONDIS, GCI oraz Mszczonowskim Termom za przekazanie upominków reklamowych które uatrakcyjniły naszą uroczystość.

Maj - miesiącem zdrowia, w przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego

   

     Dnia 10 maja 2012 roku Miejskie Przedszkole Nr1 w Mszczonowie odwiedził ratownik medyczny. Jednym z powodów dla których placówka gościła p. Darka był fakt, iż maj znany jest jako „Miesiąc dla zdrowia”. W spotkaniu brały udział wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy, dowiedziały się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe (np. jak prawidłowo wykonać sztuczne oddychanie). Pan ratownik wykonał kilka rodzajów opatrunków na chętnych „pacjentach” – dzieciach, które z ogromnym zainteresowaniem i ochotą uczestniczyły w spotkaniu. Nie tylko usłyszały ale także zobaczyły, jak należy usztywnić złamaną nogę, czy tez w jaki sposób zabezpieczyć prawdopodobnie złamaną rękę.
    Przedszkolaki dowiedziały się również, jak nazywa się sprzęt medyczny stosowany w ambulansie do ratowania życia, miały też możliwość obejrzeć wyposażenie karetki pogotowia.
      Spotkanie miało na celu kształtowanie bezpiecznych i pozytywnych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Każdy z nas powinien wiedzieć jak ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswojenie z nią najmłodszych.
       Na zakończenie p. dyrektor Iwona Gołyńska podziękowała p. ratownikowi wręczając mu drobny upominek – serduszko i zaprosiła na kolejną równie udaną wizytę w przedszkolu.

 

Maj - miesiącem zdrowia, w przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego

"Misie" poznają tajemnice zawodu lekarza

 

       16 kwietnia dzieci z grupy "Misie" rozpoczęły zabawę i naukę w nowym bloku tematycznym o nazwie "Nigdy nie bój się lekarza, gdy choroba się przydarza". Maluchy poprzez zabawę miały okazję wcielenia się w role zarówno lekarza jak i pacjentów. Poznały nowe słownictwo oraz zasady właściwego zachowania podczas wizyty w gabinecie lekarskim. W przedszkolu odbyły się zajęcia tematyczne, gdzie nauczycielka Urszula Woźniak wcieliła się w rolę lekarza, dzieci zaś ze swoimi maskotkami przyjęły role pacjentów. Każde dziecko w kolejności podchodziło do lekarskiego biurka, gdzie musiało udzielić odpowiedzi na pytania, które zwykle zadawane są podczas wywiadu. Wyobraźnia dzieci nie miała końca i dlatego leczyliśmy misie które "chodziły bez czapki i bolały je uszka", "spadły z krzesełka", "misie które miały kaszel i gorączkę", oraz inne ciekawe dolegliwości. Maluchom bardzo spodobała się zabawa i gdy tylko miały możliwość, kontynuowały ją w dalszej części dnia.

      Dzieci codziennie w przedszkolu poprzez zabawę poznają zasady funkcjonowania w społeczeństwie, utrwalają schematy pewnych zachowań oraz zdobywają nową wiedzę o otaczającym je świecie. Zabawa "w lekarza" bądź inne zabawy tematyczne, pozwalają dziecku oswoić się z nową, często nieznaną sytuacją. Nasze przedszkole stwarza dzieciom szereg okazji gdzie mogą pozyskiwać nowe,a także utrwalać zdobyte wcześniej doświadczenia, tak by tajemniczy świat dorosłych stał się im troszkę bliższy.

"Misie" poznają tajemnice zawodu lekarza

"Jak Kicia i Gapcio ratowali Ziemię"

   

     16 kwietnia w naszym przedszkolu po raz kolejny gościliśmy teatrzyk kukiełkowy. Tym razem tematem przedstawienia była ekologia. Jak wszyscy wiemy niezwykle ważne jest to aby od najmłodszych lat uczyć dzieci właściwych postaw. Maluchy uczą się najszybciej poprzez naśladownictwo, tak więc wszyscy powinniśmy dawać im należyty wzór. Ziema jest naszą planetą i dlatego trzeba o nią dbać. Maluchy z naszego przedszkola dobrze to wiedzą i dlatego podczas przedstawienia przygotowanego przez teatrzyk kukiełkowy dzieci doskonale potrafiły pokierować boheterami tak, by działali oni w zgodzie z naturą. Przedszkolaki wspólnie z bohaterami przedstawienia przyczynili się do uratowania naszej planety Ziemi i obiecali że swoim codziennym zachowaniem będą dawać innym dobry przykład.

"Jak Kicia i Gapcio ratowali Ziemię"

Dzieci z grupy "Kotki" i "Biedronki" odwiedzają Ochotniczą Straż Pożarną we Mszczonowie

 

    Dnia 18 kwietnia dzieci z grupy Kotki oraz Biedronki w ramach poznawania niezwykłych zawodów odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną we Mszczonowie. Maluchy miały okazję obejrzeć poszczególne elementy stroju strażackiego a także  dowiedzieć się o ich funkcjach. Strażacy w ciekawy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, goście słuchali niemal z zapartym tchem niezwykłych opowieści.  Następnie dzielni strażacy pokazali przedszkolakom wóz strażacki a na zakończenie zaprosili wszystkie dzieci do wspólnego zdjęcia.

Dzieci z grupy "Kotki" i "Biedronki" odwiedzają Ochotniczą Straż Pożarną we Mszczonowie

"Idzie wiosna" w wykonaniu Gumisiów

 

  Najstarsza grupa przedszkolaków z naszego przedszkola pod kierunkiem p. Iwony Gołyńskiej oraz p. Ewy Kowalczyk przygotowała niezwykły występ artystyczny. Celem tego przedstawienia było powitanie wiosny, która niedawno zagościła w naszym rejonie. Przedszkolaki z pomocą nauczycielek przygotowały nie tylko wiele wierszy i piosenek ale także bujną scenografię, kostiumy oraz gadżety w postaci pomponów. Występ został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez kolegów i koleżanki oraz pracowników przedszkola.

"Idzie wiosna" w wykonaniu Gumisiów

Słoneczka i Gumisie odwiedziły CENTRUM NAUKI KOPERNIK w Warszawie


      5 i 6 latki z naszego przedszkola dnia 30 marca wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wszystkie dzieci odwiedziły Planetarium, gdzie poznały znajdujące się na niebie różne gwiazdy świecące nocą - jedne jaśniej latem a inne zimą; gwiazdozbiory - Lwa, Panny, Strzelca, które możemy dostrzec gołym okiem jeśli będziemy oglądać niebo nocą oraz planety, które widać z Ziemi. Podczas oglądania pokazu wszyscy mogli poznać wszystkie trzy z nich - Saturn, Merkury i Wenus. Po odwiedzeniu Planetarium dzieci udały się do Galerii BZZ, gdzie mogły rozwijać swoją wyobraźnię przy pomocy różnych dziwnych i niespotykanych przedmiotów np: Kalejdoskopy - liczyć swoje odbicia; tablicy z zapachami określać z czym kojarzą się zapachy; określanie rodzajów przedmiotów. W ten sposób dzieci mogły dotykając, wąchając, oglądając, przekraczając, uderzając różnymi przedmiotami dobrze się bawić. Na zakończenie mogły oglądać ekspozycje stałe znajdujące się w Galerii. Wszyscy mieli możliwość oglądania wnętrza człowieka, instrumenty muzyczne (lasery), zobaczyć jak wygląda tornado, trzęsienie ziemi. Pobyt w Centrum dostarczył dzieciom wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Słoneczka i Gumisie odwiedziły CENTRUM NAUKI KOPERNIK w Warszawie

SPOTKANIE WIELKANOCNE W GRUPIE "MISIE"

 

     Dnia 29 marca odbyło się spotkanie wielkanocne w grupie dzieci trzyletnich "Misie". Pierwszym punktem spotkania było powitanie. Nie było ono jednak zwyczajne... Wszyscy rodzice i dzieci zostali zaproszeni do dużego koła, przy muzyce i śpiewie dzieci dorośli przywitali się tak jak dzieci robią to w przedszkolu, czyli poprzez zabawę. Następnie goście zajęli miejsca by wysłuchać przygotowanego przez nauczycielki: Marzenę Puchałę oraz Urszulę Woźniak programu artystycznego. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o tematyce wiosenno - wielkanocnej. Po zakończeniu występów dzieci nadszedł czas na kolejną zabawę przygotowaną przez wychowawczynie. Była to inscenizacja ruchowa do piosenki o kochaniu misia. Każdy rodzic wraz ze swoją pociechą wykonał prosty układ do dziecięcej piosenki. Następnie nadszedł czas na  poczęstunek przygotowanymi przez jedną z mam z trójki klasowej jajeczkami. Każda ze zgromadzonych rodzin dostała jajko, które najpierw dziecko obrało a następnie rodzice dzieląc się z dziećmi życzeniami ze smakiem zjedli.  Na zakończenie spotkania dzieci z grupy "Misie" obdarowały swoich najbliżych wielkanocnymi ozdobami. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, rodzicom z trójki klasowej dziękujemy za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

SPOTKANIE WIELKANOCNE W GRUPIE "MISIE"

warsztaty dla rodziców w grupie KRASNALE

    

    Dnia 22 marca 2012r w Przedszkolu Miejskim Nr1 w Mszczonowie wychowawczynie wraz z dziećmi z gr. „Krasnale” przygotowały dla rodziców i dzieci „Wiosenne zabawy połączone z warsztatami plastycznymi”. Celem spotkania było rozwijanie wyobraźni dzieci oraz inwencji twórczej rodziców, wzbogacenie doświadczeń plastycznych jak też radość ze wspólnej zabawy.
    Przedszkolaki wraz z rodzicami brały udział w wielu grach i zabawach zaaranżowanych przez wychowawczynie. Były wspólne pląsy przy muzyce, rodzice zaś mieli możliwość spróbować swoich sił w śpiewie i grze na instrumentach perkusyjnych. Spotkanie zakończyło się zespołowo wykonanymi pracami plastycznymi, w których często pojawiał się wątek związany ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Renata Sosnowska

warsztaty dla rodziców w grupie KRASNALE

Rozstrygnięcie konkursu na "Koszyczek Wielkanocny"

 

Dnia 28 marca odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste podsumowanie konkursu na najpiękniejszy "Koszyczek Wielkanocny". Konkursy Wielkanocne organizowane są w naszym przedszkolu od kilku lat i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku zgłoszone prace okazały się niezwykle dopracowane oraz pełne nietuzinkowych pomysłów, a do tego ich liczba również była zachwycająca. Organizatorki konkursu: pani Małgosia Sałajczyk oraz Marzena Puchała miały ciężki orzech do zgryzienia podczas oceniania koszyczków. Po ciężkich negocjacjach uznano że w tym roku przyznane zostaną oprócz tradycyjnych pierwszych trzech miejsc, wyróżnienia dla w prac które dzieci i rodzice włożyli najwięcej wysiłku. Tym sposobem mamy zaszczyt przedstawić państwu listę laureatów:

I miejsce:

Laskowski Igor, Dębski Łukasz, Adamczyk Laura, Dębowska Amelia, Nowaczyńska Daria, Gnyś Jakub

II miejsce:

Zawistowski Michał, Matyjas Karolina, Wijatyk Filip, Pudo Franio, Badowski Tomek, Banaszek Oliwia

III miejsce:

Łuczyńska Martyna, Cabaj Michał, Dąbrowska Weronika, Strzelecka Kinga, Badowski Kuba, Kobierska Maja

Wyróżnienie:

Święconek Kasia, Choiński Jakub, Scisłowski Rafał, Pudo Stasio, Popławska Natasza, Ptasiński Jakub,
Sałajczyk Weronika, Wiśniewski Stasio

Serdecznie dziękujemy zarówno rodzicom jak i dzieciom za aktywny udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje za pomysłowość i estetykę wykonania prac.

Wszystkie ze zgłoszonych koszyczków podziwiać można do 6 kwietnia na wystawce w szatni w naszym przedszkolu.

 

przestawienie dla dzieci

 

    Początek marca zaskoczył dzieci niezwykle ciekawym występem, przedstawienie dotyczyło numeru alarmowego 112, pod który należy dzwonić, kiedy sytuacja tego wymaga. W humorystyczny aczkolwiek trafiający do dzieci sposób „wędrowni aktorzy” przedstawili dzieciom obrazy, które pozwoliły zrozumieć kiedy i dlaczego należy wybrać nr. 112 jak też odróżnić je od tych, które interwencji służb tj. policji, straży pożarnej i pogotowia nie wymagają. Dzięki temu jak tez dzięki wielokrotnemu powtórzeniu numeru alarmowego w słowach piosenki adekwatnej do przedstawionej dramatycznej sytuacji, miały większą możliwość zapamiętania nr. 112. Przedstawienie umożliwiło dzieciom zrozumienie wagi nr. alarmowego 112

 

 

 

galeria zdjęć z przedstawienia

Niezwykła niespodzianka !

 

   Dnia 13 lutego, tuż po śniadaniu na maluszki z naszego przedszkola czekała niezwykła niespodzianka! Przyjechał do nas nie lada gość, a był nim klaun - Ronald McDonald. Kiedy dzieci wraz z wychowawczyniami zasiadły już na sali widowiskiowej klaun rozpoczął występy. Pierwszym ważnym punktem spotkania było nauczenie wszystkich dzieci magicznych zaklęć: "Hokus- Pokus" , "Abra-Kadabra", "Simsala- Bim". Podczas wypowiadania zaklęć wszyscy musieli się uśmiechać, inaczej czary by nie zadziałały. Kiedy już wszyscy znali magiczne słowa, Ronald wybrał asystentów do pomocy. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały każdy ruch naszego gościa. A na koniec, gdy już ujrzały wyczarowany przedmiot oklaskom nie było końca. Klaun nie poprzestał na pierwszym zaklęciu, czarował dalej zmieniając tylko asystentów. Gdy czas zabawy nieuchronnie dobiegł końca, klaun Ronald podziękował dzieciom za zabawę i pożegnał się z nimi w magiczny spobób:) Na pamiątkę tego spotkania każdy z maluchów dostał od naszego gościa kolorowy balonik oraz uśmiechniętą linijkę!

Niezwykła niespodzianka !

zimowe zabawy na śniegu

 

Tego roku zimowa aura sprzyjała wesołym zabawom na śniegu. Dzieci doskonale się bawiły, swoją aktywnością zaraziły rónież swoje panie wychowawczynie,które chętnie wraz z dziećmi poddały się zimowym szaleństwom. Wszyscy wspólnie zjeżdżali z górki na saneczkach oraz jabłuszkach. Maluchy podjęły również próbę ulepienia bałwanka. Zwieńczeniem zimowych harców była zabawa w śnieżki, którą dzieci były wprost zachwycone.

zimowe zabawy na śniegu

Bal karnawałowy już za nami!

  

   Dnia 7 lutego w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie, odbył się od dawna wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. W tym roku fantazja dzieci i rodziców w wyborze strojów nie miała granic. Maluchy z radością przebrały się za swych ulubieńców z bajek. Pierwszym etapem balu był pokaz przebrań, podziwiać mogliśmy księżniczki, czarodziejki, rycerzy, policjantów, postacie z kreskówek oraz wiele innych przepięknych strojów. Ku zadowoleniu dzieci nawet panie wychowawczynie wczuły się w klimat imprezy i wystąpiły w przebraniach. W tym roku do zabawy zapraszali  nas  piratka Danusia oraz Hrabia Krystian. Dzieci szybko wczuły się w charakter zaproponowanej przez nich zabawy i śmiało brały udział w imprezie. Przedszkolali zaprezentowały swoje umiejętności taneczne podczas pokazu tradycyjnego tańca na rozpoczęcie balu, czyli "Poloneza". Wszystko co dobre jednak w końcu się kończy, nasz bal również miał swoje zakończenie. Maluchy w podziękowaniu za udaną zabawę otrzymały słodkie upominki od prowadzących. Z niecierpliwością czekamy na następny bal, który odbędzie się niestety dopiero za rok.

Dzień Babci i Dziadka

 

„Są takie dwa dni

Jedyne dni w roku

To Dzień Babci i Dziadka

łza się kręci w oku...”

 

Dni 12 i 13 styczeń 2012 w naszym przedszkolu były okazją do świętowania Dnia Babci i Dziadka. Ze względu na ferie zimowe w tym roku nie 21 i 22 styczeń a właśnie 12 i 13 były tymi dniami, podczas których Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani przez swych wnuków szczególnymi dowodami miłości. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup wiekowych pod kierunkiem i z pomocą swoich wychowawczyń przygotowały laurki, które wręczyły swoim babciom i dziadkom. Odświętnie ubrane przedszkolaki przedstawiły programy artystyczne, uwieńczeniem których był jak, zawsze przygotowany przez rodziców dzieci z poszczególnych grup słodki poczęstunek.

Wspomniane dni były niewątpliwie okazją do zacieśnienia więzi pomiędzy Dziadkami a wnukami.

W imieniu dzieci i pracowników przedszkola wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy pogody ducha, zdrowia oraz tego aby mogli oni jak najdłużej cieszyć się z osiągnięć swoich wnuków i być z nich dumni.

 

Dzień Babci i Dziadka

podziękowanie

   

    W dniach 3-5 stycznia nasze przedszkole brało udział w zbiórce organizowanej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czwórka dzieci  z najstarszej grupy w tych dniach dumnie kwestowała na terenie placówki a także w innych częściach miasta. Przedszkolaki z wytrwałością zbierali pieniądze na szczytny cel.
   Dziś chcemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, oraz innym darczyńcom którzy przyczynili się do uzbierania przez dzieci wysokiej sumy 1906,00 zł.

 

galeria WOŚP

Pomoc dla potrzebujących

 

    Z dumną ogłaszamy zakończenie zbiórki, trwającej w naszym przedszkolu od 12 do 15 XII 2011r.  Nasze przedszkole już po raz kolejny uczestniczyło w akcji "Prezent dla dzieci potrzebujących". Jak co roku okazali Państwo serce dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji. Do przedszkola przyniesiono wiele zabawek, książek oraz ubranek dla maluchów. Wszystkie podarunki zostały przekazane dla osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji zamieszkujących na terenie naszego miasta , tak aby w ich domach nie zabrakło świątecznego upominku dla najmłodszych.

  Dziękujemy za orgomne zainteresowanie zbiórką. Jesteśmy dumni że w tym roku tak wiele z pośród nas dołączyło do zaszczytnego grona "Mikołajów"

 

Grudzień w naszym przedszkolu

   W Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Mszczonowie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zaczęły się już w dniu imienin Mikołaja, kiedy to dzieci otrzymały list od Świętego Mikołaja, w którym zostały poinformowane o jego odwiedzinach. Ponadto każda grupa wiekowa otrzymała kopertę z poleceniem, aby dzieci wykonały przygotowane dla nich zadanie. Za prawidłowo wykonane zadania przewidziana była nagroda w postaci słodyczy. Na zakończenie „Mikołajkowego” poranka pani dyrektor Iwona Gołyńska poprosiła aby dzieci z pomocą swoich wychowawczyń wykonały laurkę dla Świętego Mikołaja, którą będą miały możliwość wręczyć w chwili jego odwiedzin.

Niejako kontynuacją „Mikołajek” było przedstawienie pt. „Jak Czerwony Kapturek spotyka Świętego Mikołaja”, które odbyło się 7 listopada. Dzieciom bardzo podobał się obraz trochę przewrotnie przedstawiający DOBREGO Wilka o wielkim sercu. Przedszkolaki słusznie zauważyły przesłanie bajki mówiące o tym, że okres około bożonarodzeniowy, to taki czas, w którym dobro zawsze zwycięża, czas kiedy jesteśmy dla siebie mili i uczynni.

Zarówno „Mikołajki” jak i przedstawienie były bardzo dobrym wstępem do tego co dzieci przezywały w dniach 14-16 XI.2011r.

W Miejskim Przedszkolu te dni były, okazją do podkreślenia wagi zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych dla zaproszonych bliskich im osób przedstawiały program artystyczny, do którego przygotowywały się wspólnie z wychowawczyniami. W starszych grupach przedszkolaki wystawiły Jasełka mające na celu przybliżenie pozostałym dzieciom tradycji Świąt. Zaproszono na nie gości. Młodsze grupy przedstawiły inscenizacje związane z zimą i Bożym Narodzeniem.

Uwieńczeniem programów artystycznych było zgodne z tradycją spotkanie wigilijne z rodzicami, łamanie się opłatkiem, wzajemne składanie życzeń oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci.

W tej pełnej harmonii, ciepła i radości atmosferze, przedszkolaki mogły poczuć jak ważnym jest dzień Narodzenia Pańskiego.

Niewątpliwym zaskoczeniem dla dzieci pomimo wcześniejszych zapowiedzi było pojawienie się Świętego Mikołaja, który na ustach wszystkich wywołał uśmiech, zwłaszcza, że przybywając w asyście Śnieżynki dla każdego przedszkolaka przyniósł w worku przygotowana paczkę z prezentem i kosz słodyczy.

W ramach podziękowania każda grupa wiekowa wyrecytowała krótkie wierszyki i zaśpiewała piosenki dotyczące samego zainteresowanego. Żegnając się z Mikołajem dzieci wręczyły mu przygotowane karty z życzeniami, mając nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.

Kończąc tym optymistycznym akcentem w imieniu pracowników Miejskiego Przedszkola oraz tutejszych przedszkolaków życzę wszystkim czytelnikom Merkuriusza Mszczonowskiego zwykłego ludzkiego Szczęścia na cały nadchodzący Nowy Rok.

 

Renata Sosnowska

 

Jasełka wystawione przez rodziców

  

   Dzień 15.12.2011r. był w grupie Kotki dniem szczególnym, ponieważ, tego dnia rodzice dzieci z naszej grupy wystawili JASEŁKA dla wszystkich przedszkolaków w sali widokiskowej naszego przedszkola. Rodzice z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przygotowywali się do przedstawienia co było widać podczas prób i odbytych rozmów, przygotowali pięknie stroje i rekwizyty. Społeczność przedszkolna nagrodziła "artystów" gromkimi brawami, a dzieci z grupy były dumne, że mają takich wspaniałych rodziców. Dziękujemy rodzicom za udział w JASEŁKACH i zapraszamy do dalszej współpracy.

 

wychowawczynie gr. Kotki

Spotkanie Mikołajkowe w grupie Kotki

 

   W dniu 6.12.2011r w grupie Kotki odbyło się spotkanie "MIKOŁAJKOWE". Dzieci na to spotkanie pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowały program artystyczny, gdzie mogły się wykazać swoimi umiejętnościami wokalno- tanecznymi jak i grą na instrumentach. Podczas spotkania organizowane były dla rodziców i dzieci różne atrakcje, gdzie trzeba było wykazać się swoimi umiejętnościami. Między innymi rodzice z dziećmi dekorowali pierniki (wcześniej przygotowane przez dzieci) według własnych pomysłów. Następnie pierniczki zostały wykorzystane do dekoracji choinki w naszej sali. Zgodnie z tradycją, nie obyło się również bez prezentów Mikołajkowych, dzieci obdarowane zostały słodkościami. Na koniec było wspólne kolędowanie, źyczenia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
 

wychowawczynie gr. II Kotki

GALERIA

"Ubieranie Choinki"

  
   Dnia 6 Grudnia na sali widowiskowej miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Rodzice oraz dzieci z grupy "Gumisie" wraz z wychowawczyniami p. Ewą Kowalczyk oraz p. Iwoną Gołyńską spotkali się by wspólnie udekorować świąteczne drzewko.
   Choinka piękna sama w sobie doskonale prezentowała się na auli i czekała cierpliwie na kolorowe ozdoby.  Rodzice z dziećmi zakasali rękawy i szybko przystąpili do pracy. Do dyspozycji mieli bogatą gamę przyborów biurowych, kolorowych bibułek, brokatu oraz innych błyskotek. Dzieci zarówno jak i rodzice wykazali się niezwykłą inwencją twórczą i niemal masowo produkowali przepiękne łańcuchy, bombki i inne ozdoby choinkowe. Już po paru chwilach choinka była cudownie przystrojona własnoręcznie wykonanymi dekoracjami.

   Efekt grupowej pracy rodziców i dzieci z grupy "Gumisie" możemy podziwiać na sali widowiskowej.

GALERIA

"Ubieranie Choinki"

 

    Dnia 5 Grudnia w sali gr. "Misie" zagościła zielonka choineczka. Wychowawczynie zaprosiły  rodziców aby  przyszli oni do przedszkola by pomóc swym pociechom w ubieraniu gościa z lasu. Tego roku postanowiliśmy użyć do dekoracji drzewka własnoręcznie zrobionych ozdób. Rodzice i dzieci mieli do dyspozycji wiele różnych materiałów odznaczających się ciekawą kolorystyką oraz przeróżną fakturą. Dzieci szybko ruszyły do stolików, gdzie rozpoczęły prace nad ozdobami. Rodzice początkowo onieśmieleni, szybko nabrali entuzjazmu i spod ich rąk wychodziły coraz to piękniejsze łańcuchy, aniołki, wiartaczki oraz bombki. Dla dzieci największą frajdą było zawieszanie ozdób na choince. Na koniec rodzice wraz z dziećmi zadowoleni ze swoich dokonań dumnie oglądali niepowtarzalnie udekorowaną choinkę.

"Andrzejkowe Czary-Mary"

 

Pod hasłem "Andrzejkowe Czary- Mary" przebiegło spotkanie okolicznościowe zorganizowane 30 listopada przez wróżkę Marzenę Puchałę oraz wróżkę Urszulę Woźniak. Dzieci z całego przedszkola wraz z wychowawczyniami zasiadły na sali widowiskowej aby wspólnie przeżyć andrzejkową przygodę. Pierwszym punktem imprezy było wspólne wypowiedzenie zaklęcia :
"Hokus- Pokus, Czary -Mary,
Co nas czeka nie do wiary,
Czas Zabawę zacząć już,
Czeka nas dzień wróżb"
   Następnie dzieci wraz z wróżkami za pomocą przygotowanych wcześniej magicznych różdżek wyczarowały Krainę Wróżb.
Od tej chwili wróżbom nie było końca, dzieci brały udział w wielu różnych zabawach. Obok tradycyjnej gry w buty, oraz lania wosku znalazły się wróżby ukryte w ciasteczkach, oraz wiele innych.
Dzieci miały okazję dowiedzieć się kim być może zostaną z zawodu,
kto z nich będzie się najlepiej uczyć w szkole, kto wygra fortunę i komu będzie towarzyszyć szczęśliwy traf.
  Spotkanie zostało na koniec nagrodzone gromkimi brawami, przyjąć więc można  że dzieciom spodobały się zabawy przygotowane na wzór tradycji ludowej jaką są Andrzejki.

Andrzejkowe zdjęcia

Andrzejki

 

  Dnia 24 listopada 2011r.  w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie okolicznościowe zorganizowane przez dzieci z gr. "Biedronki" wraz z wychowawczyniami z okazji "Andrzejek". Wieczór Andrzejkowy jest niewątpliwie  wesołym spotkaniem towarzyskim i zawsze wiąże się z ciekawą zabawą, która dostarcza uczestnikom wielu przeżyć i emocji.
  Tytułem wstępu dzieci zaprezentowały jak zawsze krótką część artystyczną. Na zakończenie "Biedronki" wraz z rodzicami wzięły udział w prowadzonej w przedszkolu akcji "Zdrowy przedszkolak" w związku z którą przygotowały zdrowy posiłek. Mając do dyspozycji zdrowe i wartościowe produkty dzięki swojej inwencji twórczej i artystycznym duszom stworzyli razem wyśmienitą lekkostrawną kolację, na którą składały się kolorowe kanapki i owocowe szaszłyki. Dziękujemy rodzicom za udział w przedsięwzięciu :)

Andrzejki 2011

"Jak Czerwony Kapturek spotkał Świętego Mikołaja"

 

    Dnia 7 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. "Jak Czerwony Kapturek spotkał Świętego Mikołaja". Artyści zaprezentowali dzieciom nieco zmieniony obraz znanej wszystkim bajki. Dotychczas straszny wilk zmienił swoje usposobienie za sprawą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Od tej pory nie pożerał już dzieci, stał się miły i polubił nawet żarty. Zaprzyjaźnił się z babcią dziewczynki i całkowicie przez to zmienił sens znanej wszystkim bajki. Świątecznego uroku dodał pojawiający się często na scenie Święty Mikołaj, dzieci poczuły magię zbliżających się świąt. Całości dopełniły barwne dekoracje oraz znakomita gra aktorska przybyłych gości. Czekamy na kolejne tak udane inscenizacje!

galeria zdjęć z przedstawienia

"Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!"

 

  Pod koniec października w naszym przedszkolu gościliśmy niezwykłego gościa, była nim pani stomatolog Ewa Ramel-Tęcza. Dzieci gromkimi brawami powitały gościa, a następnie cierpliwie wysłuchały porad oraz zasad prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Pani stomatolog chętnie odpowiadała na pytania dzieci oraz inicjowała rozmowy z maluchami, tak aby jak najwięcej wyniosły one z tego spotkania. Jak podkreślała pani doktor, od najmłodszych lat dzieci powinny dbać o swoje ząbki oraz powinny kształtować prawidłowe nawyki. Najciekawszą częścią wizyty był pokaz prawidłowego szczotkowania zębów z uwzględnieniem wszystkich etapów tej czynności. Dzieci były pod wrażeniem eksponatów które pani stomatolog przyniosła ze sobą, z uwagą przyglądały się ogromnej szczoteczce oraz modelowi uzębienia. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kolorowe naklejki oraz ulotki z informacjami dla rodziców.

 

Zdrowy przedszkolak

 

Dnia 16 listopada w grupie "Słoneczka" spotkanie z rodzicami dotyczące Akcji Edukacyjnej pt. "Zdrowy Przedszkolak- zasady żywienia zdrowych dzieci w wieku pzredszkolnym" na podstawie "piramidy Żywienia Przedszkolaka". Celem wspólnej zabawy rodziców z dziećmi było zrozumienie potrzeby prawidłowego żywienia, dbania o higienę podczas przygotowywania posiłków, rozumienie konieczności przezwyciężania uprzedzeń do niektórych potraw, rozumienie wyglądu i znaczenia "piramidy żywienia przedszkolaka" oraz łączenie więzi emocjonalnej rodzic-dziecko podczas wykonywania pracy zespołowej. Spotkanie rozpoczęło się śpiewem przez dzieci piosenki "Na marchewki urodziny", następnie dzieci z nauczycielką prezentowały swoją wiedzę na temat pięter "piramidy zdrowego odżywiania", układając samodzielnie własną piramidę na dywanie. Następnie rodzice z dziećmi wspólnie bawili się do piosenki "gimnastyka" naśladując czynności wyśpiewywane w piosence. Później odbył się quiz dla rodziców- zagadki i pytania i wybór mistrza zdrowego odzywiania. Na zakończenie rodzice wraz z dziećmi przystąpili do wspólnej pracy przy wykonywaniu kanapek. Został ogłoszony konkurs na najładniejszą i najbardziej kolorową kanapeczkę. Dzieci z rodzicami wymyślali dowolne kompozycje ze zdrowych produktów. Nastęnie odbył się wybór najpiękniejszej kanapki, a po nim degustacja zdrowych smakołyków. Ta ostatnia z wymienionych części najbardziej spodobała się dzieciom. Przedszkolaki już teraz wiedzą, jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw w diecie dzieci.

Pasowanie na Przedszkolaka

 

Dnia 15.11.2011r w grupie Misie odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Maluchy od dawna oczekiwały nadejścia tego dnia. Chciały stać się wreszcie prawdziwymi przedszkolakami. Pierwszą częścią spotkania było uroczyste powitanie wszystkich dzieci z gr. III oraz ich rodziców. Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany przez panie wychowawczynie. Dzieci z dumą recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Kolejnym punktem spotkania było uroczyste pasowanie na przedszkolaka poprowadzone przez panią dyrektor. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Zarówno dzieci jak i rodzice byli bardzo zadowoleni z przebiegu całej uroczystości.

Pasowanie na Przedszkolaka


Dnia 7 listopada 2011r odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka w grupie Krasnale. Dzieci zaprezentowały przygotowany przez wychowawczynie program artystyczny. Z dumną recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Wiele radości dostarczyło dzieciom zaśpiewanie piosenki o krasnoludkach w czerwonych czapeczkach. Po części artystycznej pani dyrektor pasowała wszystkie dzieci na przedszkolaki. Wychowawczynie grupy wręczyły zaś dzieciom dyplomy oraz kolorowe książeczki upamiętniające to wydarzenie. Następnie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek.

Hallowen

 

Ostatni dzień października przebiegł w grupie "Krasnale" pod hasłem "Halloween".
Dzieci wspólnie z paniami ozdabiały dynie będącym jedym z symboli Halloween oraz uczestniczyły w wielu zabawach związanych z tym tematem. Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku, to sprawiła dzieciom dużo radości i uśmiechu.

"Słoneczka" aktywne podczas jesieni !

 

    Dnia 19. X. 2011roku w sali dzieci z grupy "Słoneczka" odbyło się spotkanie rodziców mające na celu zaprezentowanie przygotowanej przez dzieci inscenizacji pt. "Leśny listonosz". Występ dzieci przygotowały pod okiem wychowawczyni Małgorzaty Sałajczyk. Przedstawienie było połączone z przygotowywanym dla rodziców zajęciem otwartym- matematyczno- plastycznym pt. "Dary Jesieni". O godzinie 1600 rodzice odwiedzili naszą salę, a dzieci w przygotowanych strojach bardzo serdecznie powitały zaproszonych gośći. Następnie przy piosence "Jesień" rozpoczęły przedstawienie. Głównym bohaterem inscenizacji było dwóch leśnych listonoszy, którymi byli Maciej N., i Krzyś K. , którzy roznosili listy leśnym zwierzątkom. Pozostałe dzieci z grupy były leśnymi zwierzątkami: wiewiórkami, zajączkami, rakiem, sową, lisem, sarenką, myszką oraz narratorami. Całość występu przeplatana była melodiami i piosenkami. Na zakończenie inscenizacji dzieci w dwóch kołach (dziewczynki w środku), (chłopcy na zewnątrz) zatańczyły jesienny taniec. Niektórym rodzicom, aż łezka zakręciła się w oku kiedy oglądali występy ukazujące możliwości recytatorskie własnych dzieci. Po występie, który był oklaskiwany przez rodziców gromkimi brawami odbyło się zajęcie pokazowe, aby rodzice mogli zobaczyć swoje pociechy podczas nauki , zabawy i pracy na zajęciach w przedszkolu.  Dzieci miały możliwość odpowiadać na pytania, zadawać pytania, liczyć, klasyfikować dary jesieni- żołędzie, kasztany, szyszki i liście. Mogły utrwalać wiadomości o jesieni. Na koniec dzieci wraz z rodzicami przy stolikach mogły wykonać pracę plastyczną pt. "Liściowy cudaczek". Rodzice mogli tworzyć z dziećmi kompozycje,wspólnie naklejać listki oraz pomagać dzieciom w pracy. Wszyscy rodzice i dzieci bardzo dobrze się bawili podczas wspólnej zabawy! ! !

 

zapraszamy do oglądania zdjęć w zakładce galeria