Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 27 Czerwca 2019  |  imieniny: Cyryla, Władysława

Menu strony

Banery

Opis strony

2012/2013

Treść strony

Wycieczka Słoneczek do Pracowni Garncarskiej

 

Dnia 29.05.2013r dzieci z grupy Słoneczka brały udział w wycieczce do Pana Garncarza. Miały możliwość oglądania jak dawno temu wyrabiano naczynia z gliny np. dzbanki, wazoniki, talerze, itp. Każde dziecko indywidualnie  mogło spróbować stworzyć coś z gliny. Dzieci były zachwycone i z ogromnym podziwem patrzyły jak powstają gliniane przedmioty. To była znakomita lekcja na której dzieci poznały jedną z technik plastycznych.

Słoneczka na FARMIE ILUZJI

 

Dnia 23 maja 2013r. dzieci z grupy Słoneczka wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w wycieczce na "Farmę Iluzji" do Mościsk k. Woli Życkiej. Główną atrakcją była Chata Tajemnic unoszona przez balony. Ogromne wrażenie zrobiło na dzieciach Muzeum Iluzji wyposażone w lustra i inne tajemnicze urządzenia oraz meble Wielkoluda. Po powrocie do przedszkola wspominały również o Wiklinowym Labiryncie, Lewitującym Kranie oraz Studni Nieskończoności. Wiele radości wywołały zabawy na polu dmuchawców. Atrakcją wycieczki był również kucyk Czaruś, króliki oraz degustacja kiełbasek z grilla i lody.
Wyjazd uważamy za udany, dzieci wracały pełne wrażeń i pozytywnych emocji.

Słoneczka na FARMIE ILUZJI

"Wybrać zawód - trudna sprawa ..."

 
Dzieci z grupy "Biedronki" odwiedziły panią fryzjerkę dnia 20 maja 2013r.
oraz pana garncarza 21 maja 2013.

Wycieczki zostały zorganizowane w ramach tematu kompleksowego
"Wybrać zawód - trudna sprawa ..."

Przedszkolaki miały okazję poznać tradycyjne zawody: fryzjer
oraz garncarz - chętne dzieci mogły uczesać sobie fryzury oraz
usiąść przy kole garncarskim.

Dzieci były zadowolone z możliwości poznania pracy wymienionych zawodów.

 

"Wybrać zawód - trudna sprawa ..."

II ROODZINNY PIKNIK W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

18 maja w naszym przedszkolu odbył się już po raz drugi RODZINNY PIKNIK., w tym roku nosił on nazwę SPORTOWEGO i w związku z tym  impreza została zorganizowana w kręgu wszelkich aktywności ruchowych. Warto zaznaczyć że piknik został zorganizowany przez Radę Rodziców z pomocą pani dyrektor Iwony Gołyńskiej oraz pracowników naszego przedszkola. Pukntualnie o godzinie 10:00 rodzice wraz z przedszkolakami przybyli na teren przedszkolengo ogrodu. Wspólna zabawa rozpoczęła się od piosenki, którą przedszkolaki zadedykowały przybyłym gościom. Następnie maluchy wraz z rodzicami ruszyły w wir tańca. Każdy mógł podczas pikniku znaleźć coś dla siebie. Na dzieci bowiem w tym roku czekało wiele atrakcji, zaczynając od gier, zabaw i konkursów sportowych, przez malowanie twarzy, ozbabianie koszulek kończąc na pyszym poczęstunku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pyszne ciasta przygotowane przez rodziców z poszczególnych grup. Rodzice wraz z pociechami chętnie uczestniczyli również w zajęciach ruchowych prowadzonych według metody Weroniki Sherborne. Piknik upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze, z niecierpliwością czekamy na następny.

 

Dyrekcja, pracownicy oraz Rada Rodziców działająca przy
Miejskim Przedszkolu nr 1 we Mszczonowie
składają serdeczne podziękowania wszelkim osobom i firmom
które wspomogły nas przy organizacji pikniku,
szczególne podziękowania kierujemy dla fim i instytucji
poniżej wymienionych

- Termy Mszczonów

- firma ERGON

- Kancelaria Sejmu RP

- Towarzystwo Ubezpieczeniowe  InterRisk S.A.

- sklep motoryzacyjny Auto-Elektra

 

 

 

Lekcja historii

 

            23.04.2013r dzieci z grupy „Gumisie”wraz z wychowawczynią p. Iwoną Dziubą  udali się do Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej. Wszyscy zostali przywitani przez gospodarzy Izby. Dzieci  miały możliwość obejrzenia autentycznych  mundurów żołnierzy z dawnych lat, a także broni, odznaczeń i legitymacji wojskowych. Zerówkowicze  mogły  również zapoznać się ze starymi sprzętami wykorzystywanymi w dawnym gospodarstwie domowym i obejrzeniem dawnego pokoju mieszkalnego z pełnym wyposażeniem. Na pamiątkę naszej wizyty każde dziecko otrzymało łuski po nabojach. Choć może dzieci nie wszystko zdołały zapamiętać to jednak została w nich zakorzeniona chęć poznawania historii naszego miasta i okolicy.

Lekcja historii

dzień Ziemi

        

         22 kwiecień  Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

         W ramach tej akcji p. Iwona Dziuba i Małgorzata Sałajczyk przygotowały wspólnie z dziećmi z grupy „Gumisie”  montaż słowno-muzyczny pt.”Królewna Śmieszka i Ekoludki”, który zaprezentowały wszystkim dzieciom z Miejskiego Przedszkola.

         Następnym etapem naszych działań  było spotkanie ekologiczne z udziałem rodziców. Na spotkaniu dzieci również pokazały swoje umiejętności aktorskie i zaprezentowały powyższą inscenizację.  Kolejnym punktem naszego spotkania było wykonanie wspólnie z rodzicami pracy plastycznej pt. „Ekoludki”  z różnych odpadków codziennego użytku, a na  zakończenie została zorganizowana wystawa ekologicznych „ludków.

dzień Ziemi

Spotkanie z panią stomatolog

W środę, 17 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panią stomatolog.Już po raz kolejny odwiedziła nas pani Ewa Ramel- Tęcza. Dzieci chętnie przybyły na salę widowiskową, by poznać tajniki dbania o zęby. Pani stomatolog przygotowała specjalne pudełeczko w którym znajdowały się produkty spożywcze, zdrowe i te niezbyt dobre dla naszych ząbków. Dzieci chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania. Pod kierunkiem pani dentystki powstała lista produktów które warto spożywać oraz tych które należy omijać szerokim łukiem. Następną częscią spitkania był pokaz właściwej techniki mycia zębów, z wyodrębnieniem poszczególnych etapów tej czynności. Przedszkolaki obiecały że od dziś będą dokładnie szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie. Serdecznie dziękujemy pani stomatolog za udział w naszym tygoniu tematycznym:
"Nigdy nie bój się lekarza gdy choroba się przydarza".

Spotkanie z panią stomatolog

Pokaz dinozaurów

   Początek kwietnia zaskoczył nas wizytą niezwykłych gości. Do naszego przedszkola przyjechali specjaliści od pradawnych gadów. Dzieci podzielone zostały na dwie grupy wiekowe, pierwsze na pokaz pomaszerowały maluchy, a zaraz po nich starsze dzieci.  W specjelnie przygotowanej sali czekało na nie wiele atrakcji. Aminatorzy rozpoczęli prezentację od sprawdzenia poziomu wiedzy dzieci. Okazało się że przedszkolaki posiadają bardzo wiele informacji o dinozaurach. Nasi goście opowiadali o poszczególnych gatunkach dinozaurów, opisywali ich wygląd, podawali cechy charakterystyczne oraz dzielili je na odpowienie grupy ze względu na spożywany pokarm. Dzieci mogły podziwiać miniatury pradawnych stworów, a także co niezwykle im się spodobało, mogły dotknąć replik pazurów, czy nawet zębów. Oprócz tego ogromną atrakcją były fragmenty filmów wyświetlane podczas pokazu, szczególnie film w technologii 3D wzbudził zainteresowanie przedszkolaków. Na zakończenie na dzieci czekała największa z niespodzianek- robot mini dinozaura. Odzwierciedlał on swoimi ruchami, zachowanie prawdziwego dinozaura, jego ciało pokryte było miłą w dotyku gumową warstwą, na czubku głowy zainstalowaną miał kamerę co pozwalało mu rozpoznać otoczenie w jakim się znajduje. Dzieci nie mogły oderwać od niego wzroku, z chęcią na pożegnanie  pogłaskały małego dinusia.

Pokaz dinozaurów

OGŁOSZENIE

 

DNIA 18 KWIETNIA O OGODZ 9:30 DZIECI Z GRUPY:
MISIE,
KOTKI,
BIEDRONKI,
SŁONECZKA
ORAZ GUMISIE,


WYBIERAJĄ SIĘ NA SPEKTAKL PT. "DOMEK Z PIERNIKA"
DO MSZCZONOWSKIEGO OŚRODKA KULTURY.
W ZWIĄZKU Z TYM PROSIMY
O PRZYPROWADZENIE DZIECI TEGO DNIA
DO GODZINY 8:00 DO PRZEDSZKOLA.


WPŁATY W WYSOKOŚCI 13 ZŁ MOŻNA DOKONAĆ U WYCHOWAWCZYŃ.

"Wielkanocne obrzędy"

 

    Dnia 20 marca dzieci z grupy "Gumisie" zaprezentowały inscenizację pt. "Wielkanocne obrzędy" przed kolegami i koleżankami z naszego przedszkola. Celem było zapoznanie młodszych kolegów ze zwyczajami związanymi ze świętami wielkanocnymi. Poprzez występ dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności wokalno-recytatorskie oraz utrwalić obrzędy związane ze zbliżającymi sie świętami.

"Festiwal Miniatur Teatralnych"


     Dzieci z grupy "Gumisie" wzięły udział w XXVI Festiwalu Miniatur Teatralnych w Żyrardowie. Imprezie patronowali Starosta Powiatu Żyrardowskiego i Prezydent Miasta Żyrardów. Dzieci przygotowały utwór Juliana Tuwima "Lokomotywa", ponieważ obecny rok jest objęty patronatem tego właśnie poety.
W przedstawieniu wzięły udział nastęujące dzieci: Oliwia Gontarz, Oliwia Ośka, Karolina Matyjas, Maciek Nalej, Kuba Gręda, Krzyś Kok, Rafał Ścisłowski , Antoś Stańczyk, Mateusz Drążkiewicz. W nagrodę za udział dzieci otrzymały słodkie upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Życzenia

 

W dzień święta wielkanocnego

życzymy jaja smacznego

świąt pogodnych

i radosnych

oraz wiosennego tchnienia w codzienne życie

 

 

 

 

 

 

życzą

Dyrekcja i Pracownicy

Miejskiego Przedszkola nr1

 

 

 

"Palma Wielkanocna"

    
     Dnia 19 marca 2013 roku o godzinie 11:00 odbyło się spotkanie wielkanocne - "Zabawy z palmą". Przygotowane zostało ono przez  p. Marzenę Puchałę oraz p. Małgorzatę Sałajczyk. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z palmą wielkanocną, jej przeznaczeniem oraz ze  związaną z nią historią. Podczas spotkania dzieci poznały wygląd palmy wielkanocnej , miały możliwość zaśiewania piosenki o tematyce wielkanocnej a także wzięcia udziału w konkurencjach sportowych takich jak: poszukiwanie palmy, wyścig z palmą, łapanie palmy, skoki przez palmy. Na zakończenie każda z grup wraz z wychowawczyniami bawiła się w rytm muzyki w zabawę "naśladuj palmę". Wszyscy za udział w zabawach otrzymali słodkie niespodzianki.

    Tego samego dnia o godzinie 16:00 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Palma Wielkanocna". Na początku wszystkich zebranych wszystkich zebranych powitała pani dyrektor. Następnie organizatorki: p M. Puchała oraz p. M. Sałajczyk wyjaśniły rodzicom zasady konkursu i kryteria przyznawania nagród. Zapoznały zebranych ze związanymi z palmą wielkanocną zwyczajami. Nastęnie dzieci z grupy "Gumisie"  przedstawiły zgromadzonym inscenizację  pt. "Wielkanocne obrzędy". Po występie odbyło się rozdanie dyplomów i nagród dla dzieci biorących udział w konkursie. Na koniec zebrani goście mogli obejrzeć zgromadzone  w sali widowiskowej palmy wielkanocne. Kończąc spotkanie organizatorki serdecznie podziękowały zgromadzonym za udział w konkursie oraz pogratulowały wysokiego poziomu dostarczonych prac.

"Rekolekcje Wielkopostne"

   
   05.03.2012r dzieci z grupy "Gumisie" odbyły wycieczkę do Kościoła pod wezwaniem Jana Chrzciela na rekolekcje wielkopostne. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do odwiedzania kościoła z rodzicami podczas niedzielnych mszy świętych oraz integracja dzieci z naszej placówki wraz z pięcio i sześciolatkami z miejscowej  Szkoły Podstawowej i przedszkola "Smerfolandia". Dzieci miały możliwość poznania pieśni kościelnych i midlitw do Pana Jezusa. Mogły również poznać zasady zachowania w instutucji jaką jest kościół. Podczas pieszej wyprawy utrwaliły również zasady ruchu drogowego.

Gumisie w Miejskim Ośrodku Kultury

        22 luty był dniem bardzo wyjątkowym dla dzieci z Miejskiego Przedszkola.
   W tym dniu dzieci pod opieką swoich pań I. Dziuby i M. Sałajczyk, udały się na wycieczkę do Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszczonowie. Nie była to jednak zwykła wycieczka do kina – dzieci w odświętnych strojach galowych zaśpiewały pieśni patriotyczne „Przybyli ułani pod okienko”, „Płynie Wisła, płynie” oraz „ Płonie ognisko w lesie”.

 Pani Wójt, na której zaproszenie przybyliśmy była zachwycona zaangażowaniem i umiejętnościami wokalnymi dzieci z Miejskiego Przedszkola. Po występach każde dziecko mogło spróbować swych sił w grze na akordeonie, co było nie lada atrakcją. Następnie Pani Wójt oprowadziła dzieci po pracowni plastycznej, sali tanecznej i galerii. Prawdziwą atrakcją dla „zerówkowiczów” było odkrycie tajemnicy wyświetlania filmów oraz w jaki sposób operator światła steruje oświetleniem. Dzieci mogły również obejrzeć film pt. „Fuksia, mała czarownica” w sali kinowej. Na koniec atrakcyjnej wycieczki wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

PLANETRAIUM

Dnia 14  lutego 2013r w Miejskim Przedszkolu w Mszczonowie mieliśmy okazje gościć Objazdowe Planetarium ARTROPARK. Planetarium ARTROPARK to najnowocześniejsze narzędzie dydaktyczne do edukacji astronomiczno-przyrodniczej przeznaczone jest zarówno dla małego widza , przedszkolaka czy ucznia jak również dla każdego dorosłego. W planetarium mogliśmy z bliska podziwiać kosmos i poznać prawa którymi się rządzi bez wychodzenia na zewnątrz i niezależnie od pogody. Organizatorzy zapewnili nam niepowtarzalne wrażenia w wirtualnej podróży do odległych zakątków wszechświata. Dla młodszych dzieci pokaz w planetarium, okazał się ogromnym urozmaiceniem i przeżyciem, które pozostawił niezapomniane wrażenia, będąc jednocześnie wspaniałym wprowadzeniem do świata planet, gwiazd i kosmosu.

 Iwona Dziuba

PLANETRAIUM

wyniki konkursu "Bezpieczne Ferie"

W piątek 15.02.2013r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Bezpieczne ferie zimowe”. Organizatorami tego konkursu były panie Iwona Dziuba i Małgorzata Sałajczyk. Do konkursu zostały zaproszone dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodzice z Miejskiego Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Mszczonowie. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych w domu i poza nim. Konkurs miał na celu pobudzenie wyobraźni dzieci; jak same mogą bezpiecznie i zdrowo wypoczywać, aby nie narażać siebie oraz innych na niebezpieczeństwa. Na konkurs wpłynęło wiele prac wykonanych zróżnicowanymi, ciekawymi technikami plastycznymi. Jury nagrodziło następujące osoby:

I miejsce

Róża Oracz                       Szkoła Podstawowa Mszczonów

Aleksy Malowaniec          Szkoła Podstawowa Mszczonów

Karolina Matyjas              Miejskie Przedszkole Mszczonów

 

II miejsce

Nikola Banasiewicz          Miejskie Przedszkole Mszczonów

Sebastian Świdziński        Szkoła Podstawowa Mszczonów

Maja Badowska                Szkoła Podstawowa Mszczonów

 

III miejsce

Zuzanna Nowakowska      SP Mszczonów

Julia Dudek                       SP Mszczonów

Leon Siekierski                 MP Mszczonów

 

Wyróżnienia:

Michał Cabaj                      SP Mszczonów

Amelia Draniak                  SP Mszczonów

Anna Chojnacka                 SP Mszczonów

Filip Wijatyk                      MP Mszczonów

Klaudia Potrzebowska        MP Mszczonów

Michalina Byliniak             MP Mszczonów

Jakub Gręda                        MP Mszczonów

Rafał Scisłowski                 MP Mszczonów

Oliwia Ośka                        MP Mszczonów

 

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, które zostały ufundowane przez panią dyrektor Iwonę Gołyńską  z Miejskiego Przedszkola w Mszczonowie.

 

Iwona Dziuba

wyniki konkursu "Bezpieczne Ferie"

Jasełka w MOKu

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień, kiedy to  24.01.2013r. dzieci z grupy GUMISIE z Miejskiego Przedszkola w Mszczonowie wystąpiły w Miejskim Ośrodku Kultury i zaprezentowały się w przedstawieniu jasełkowym. Na zaproszenie pań Małgorzaty Sałajczyk i Iwony Dziuby odpowiedziały dzieci z klas zerowych wraz z wychowawczyniami ze Szkoły Podstawowej. Dzieci w pięknych kostiumach, przygotowanych przez rodziców, zaprezentowały w bardzo wzruszający sposób znaną od ponad dwóch tysięcy lat wigilijną opowieść o cudownych narodzinach w betlejemskiej stajence.  Na scenie pojawili się oczywiście: Maria, Józef, aniołki, pasterze, trzej królowie, a także zwierzęta.  Przedstawienie bardzo pomysłowo połączone było ze wspólnym śpiewaniem kolęd. Dzieci po raz pierwszy występowały na tak dużej scenie. Jednak pomimo licznie zgromadzonych osób przedszkolaki wykazały się niezwykłą odwagą i jak „mali aktorzy” odegrali swoje role bardzo profesjonalnie, co zostało docenione gromkimi brawami.

 

 

Iwona Dziuba

Bal karnawałowy

  15 stycznia odbył się w naszym przedszkolu przez wszystkich długo wyczekiwany
BAL KARNAWAŁOWY. Dzieci  tego dnia przybyły do przedszkola w przepięknych kostiumach przygotowanych przez rodziców. Impreza rozpoczęła się zaraz po śniadaniu, wszystkie dzieci miały więc sposobność by prędko wykorzystać nadmiar nagromadzonej enegrii :) Pierwszym punktem spotkania była prezentacja najpiękniejszych kostiumów. Przedszkolaki ze wszystkich grup zaprezentowały swoje wymyślne charakteryzacje, a oklaskom nie było końca. Następnie nadszedł czas na zabawę, tym razem wodzirejem została wszystkim dobrze znana pani Kasia Malinowska. Prowadząca przygotowała liczne zabawy, konkursy oraz tańce które niezwykle przypadły do gustu wszystkim dzieciom. Maluchy wyginały ciało w rytmie najnowszych przebojów a także uworów zaliczanych do klasyki dziecięcej. Czas wspaniałej zabawy niestety szybko upłynął, dzieci zadowolone i lekko zmęczone wróciły do swoich sal.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie wspaniałych przebrań dla przedszkolaków.

 

bal_karnawalowy_530.jpg

bal karnawałowy

fot: Agata Matysiak
fot: Agata Matysiak

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

     Zbiórka pieniędzy na Wielka Orkiestrę Świątecznej pomocy to szczytny cel, w którym jak co roku wzięło udział Miejskie Przedszkole nr 1 w Mszczonowie. W dniach 10 i 11 stycznia 2013roku przeprowadzona została zbiórka pieniędzy, którą zorganizowały w placówce panie Małgorzata Nalej i Elżbieta Kłopotowska a wraz z nimi do puszek zbierało pieniążki troje dzieci z najstarszej grupy „Gumisie”(Antoś Olech, Oliwia Gontarz, Rafał Scisłowski). W ramach akcji wszyscy pracownicy, rodzice i przedszkolaki nie szczędzili pieniążków, aby wesprzeć akcję Jurka Owsiaka. Dzięki dobrym i szczodrym sercom małych wychowanków udało zebrać się 996 złotych i 17 groszy.

wośp

WOŚP

 

Wszystkim Rodzicom i dzieciom
bardzo  dziękujemy
za udział w
WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

Nasze przedszkole uzbierało w tym roku   996,17 zł

14 Grudnia Mikołaj w naszym przedszkolu

  14 Grudnia wreszcie nadszedł ten wyczekiwany od dawna przez wszystkich dzień. Dzieci już bardzo dawno temu narysowały do Mikołaja listy z wymarzonymi zabawkami i starały się być grzeczne jak aniołki. Widocznie Mikołaj to dostrzegł bo w połowie grudnia osobiście zawitał do naszego miasta. Od samego rana czekał na dzieci u progu przedszkola. Maluchy z niedowierzaniem spoglądały na jego siwą brodę i eleganckie czerwone ubranie. Gość zapowiedział że będzie na nich czekać po śniadaniu na sali widowiskowej. Przedszkolaki tego dnia migiem zładły śniadanko, i już niebawem wszyscy byli gotowi by wyruszyć na to niezwykłe spotkanie. Mikołaj serdecznie wszystkich przywitał i stwierdził że takie grzeczne dzieci napewno znają jakieś świąteczne piosenki i wierszyki. Każda z grup zaprezentowała swoje umiejętności po czym Mikołaj wyjął ze swojego wielkiego worka kolorowe upominki. Każde z dzieci zostało obdarowane wielkim podarkiem. Dzięki zdjęciom wykonanym przez pana fotografa te wspaniałe chwile pozostaną na długo w naszej pamięci.

MIKOŁAJ

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

      Na początku grudnia w przedszkolu odbyło się od dawna wyczekiwane Spotkanie z policjantem. . Do naszego przedszkola przybył dzielnicowy Sławomir Zieliński wraz z pomocnikami - pracownikami firmy DSM. Firma DSM ufundowała dla wszystkich przedszkolaków kamizelki  oraz kolorowe odblaski.Początkowo pan Policjant sprawdzał wiedzę przedszkolaków dotyczącą bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Zadawał pytania, opowiadał ciekawe historyjki, a dzieci słuchały z uwagą. Następnie jeszcze raz powtórzył zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę i gdy już wszyscy wiedzieli jak należy  się zachować zaproponował wspólną zabawę. Zaprosił dzieci do przygotowanego mini miasteczka drogowego , podzielił maluchy na dwie grupy, gdzie jedni dostali plakietki z różnymi rodzajami pojazdów, drudzy mieli wcielić się w rolę pieszych. Zadaniem dzieci "pojazdów" było poruszanie się po jezdni zgodnie z palącym się aktualnie światłem na sygnalizatorze drogowym oraz zgodnie ze znakami, dzieci "piesi" mogi przejść przez ulicę  tylko w miejscu do tego przeznaczonym i dopiero wtedy gdy zapaliło się dla nich światło zielone. Zabawa  pozwoliła dzieciom na utrwalenie zdobytej wiedzy  w praktyczny sposób. Maluchy czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie z przedstawicielem miejscowej policji.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

6 Grudnia - teatrzyk niespodzianka

 6 Grudnia nasza Pani Dyrektor przygotowała dla dzieci niezwyklą niespodziankę. Po śniadaniu dzieci ze wszystkich grup zebrały się na sali widowiskowej. Pani Iwona Gołyśnka wyjaśniła dzieciom że  powodem tego spotkania jest dzisiejsze święto, czyli Mikołajki. Następnie zaprosiła wszystkich grzeczych przedszkolaków do obejrzenia przedstawienia o tematyce Świątecznej. Aktorzy dali wspaniały występ, dzięki nim dzieci przeniosły się do zaczarowanej krainy Świętego Mikołaja. Na zakończenie maluchy nagrodziły artystów gromkimi brawami.

miki.gif

Akademia Aquafresh

 

   Miejskie Przedszkole we Mszczonowie już po raz kolejny brało udział w
Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh".
Program ten stawia sobie za cel zmniejszanie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych. Akademia Aquafresh została powołana z myslą o ochronie zdrowia dzieci, żeby poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica. Uczenie dzieci mycia ząbków po każdym posiłku już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymywania jamy ustnej w odpowiedniej higienie, jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych. W ramach realizacji założeń programu przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach prowazonych przez wychowawczynie. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiedziały się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznały budowę zęba, uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego. We wszystkich zajęciach dzieciom towarzyszyli bohaterowie Akademii Aquafresh- pastusie: Lili, Bili i Mili. Dzieci uczyły się "Pastusiowej piosenki" , rozwiązywały Pastusiowe zagadki i kolorowały  obrazki z Pastusiami. Oczywiście realizacja programu to nie tylko zajęcia teoretyczne. Od początku roku szkolnego przedszkolaki czyściły ząbki po obiedzie, co czyniły i czynią nadal bardzo chętnie. Na zakońćzenie realizacji zagadnień programu dzieci wykonały plakat pt." Każdy z nas wie, jak z Pastusiami dbać o ząbki swe!". Praca ta jest podsumowaniem wiedzy, jaką dzieci zdobyły. Równocześnie wykonanie jej i przesłanie do organizatora dało nammożliwość uczestnictwa w konkursie

ogłoszonym w ramach programu.

Konkurs Bożonarodzeniowy "Ozdoba choinkowa"

 

7 grudnia w  Miejskim Przedszkolu nr1 w Mszczonowie przed południem na wszystkich przedszkolaków i ich panie czekała niespodzianka związana ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w postaci licznych zabaw ruchowych, konkursów i zgadywanek przeplatanych piosenkami o choince.

W szerokiej gamie zabaw dla dzieci nie mogło zabraknąć malowania farbami za pomocą gąbek szablonów choinek przez wybrane maluchy i ozdabiania ich kolorowymi bombkami, zbierania szyszek z obręczy do koszyczków, konkurencji sprawnościowej polegającej na jak najszybszym pokonaniu slalomu między krzesełkami i pokazu umiejętności tanecznych.

Nagroda za udział w konkursach był słodki podarunek. Chętnych przedszkolaków do zabawy nie brakowało. Wszystkie konkurencje były świetna okazją do przekazania dzieciom informacji związanych z tradycjami świątecznymi i ich symboliką.

Wszyscy podziwiali w sali widowiskowej choinkę ubraną w  ozdoby choinkowe przygotowane przez dzieci i ich rodziców na konkurs „Ozdoba choinkowa”, który cieszył się olbrzymim zainteresowaniem.

Organizatorkami konkursu były panie Marzena Puchała i Urszula Woźniak. Przedszkolaki z każdej grupy wiekowej z rodzicami miały za zadanie przygotować według własnego pomysłu ozdobę choinkowa i przynieść ją do przedszkola.

Technika wykonania była dowolna, każdy mógł wykazać się swobodą wyrazu artystycznego.

Tego samego dnia tuż po godzinie 16.00, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.

Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Zwycięzcami Konkursu okazali się:

I miejsce: Daria Nowaczyńska, Adam Żółtowski, Bartosz Żelazny, Kuba Ptasiński, Antoś Nowakowski, Przemysław Ferst

II miejsce: Adrian Koziarski, Olek Pawłowski, Sebastian i Dominik Łuczyńscy, Kamila Radkiewicz, Jakub Szumiało, Bartłomiej Żiółkowski, Karol Szwed

III miejsce: Kasia Święconek, Natasza Popławska, Martyna Włodarczyk, Klaudia Siatkowska, Nadia Pawelska, Michał Błażewicz

Wyróżnienia: Rafał Scisłowski, Michał Zawistowski, Kuba Gnyś, Kuba Coiński, Maja Kobierska, Kinga Strzelecka, Gniewomir Czyżewicz, Marysia Matysiak, Wiktoria Kuran, Amelia Owczarek, Dorian Sobol, Kacper Ptasiński, Amelka Dębowska.

 

 

Dzień Pluszowego Misia

 

  Dnia 28.11.2012 roku  odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pluszowego Misia dla całej społeczności przedszkolnej. Celem spotkania  było zintegrowanie wszystkich przedszkolaków. Uroczystość poprowadziły panie Renata Sosonowska oraz pani Agnieszka Rypkowska. W programie znalazły się różnego rodzaju konkursy, puzzle, popmowanie baloników, oraz małe co nieco czyli to co misie lubią najbardziej. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały słodkie upominki, jakimi były ciasteczka w kształcie misiaczka.

DEN

 

 

Dnia 15 października 2012 odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu tym wzięli udział wszyscy pracownicy przedszkola oraz przedszkolacy.

Dyrektor przywitała wszystkich złożyła życzenia i wręczyła dyplomy pracownikom obchodzącym jubileusz pracy zawodowej. Całą uroczystość uświetnił występ artystyczny dzieci przygotowany przez gr. IV „Słoneczka”, na który składały się piosenki i wiersze.

Na zakończenie wszyscy pracownicy zostali obdarowani przez dzieci z tej że grupy kwiatami.

Spotkanie przebiegło w miłej, wesołej atmosferze, a osłodził je słodki poczęstunek przygotowany przez dyrektora placówki

Organizatorki spotkania: Hanna Kozłowska, Agnieszka Kasprowicz.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

 

 

Serdecznie witamy wszystkie dzieci oraz rodziców w norym roku szkolnym.
Życzymy wszystkim aby ten rok był czasem wspaniałej zabawy, 
by wzbogacił naszych wychowanków w ciekawe doświadczenia
i nową wiedzę o otaczającym je świecie

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.