Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 16 Lipca 2019  |  imieniny: Ruty, Marii

Menu strony

Banery

Treść strony

INTEGRUJEMY SIĘ NA WYCIECZCE
W JURZE KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKIEJ

INTEGRUJEMY SIĘ NA WYCIECZCE
W JURZE KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKIEJ

WYJAZD

 

W dniach 21-27 sierpnia 2012 roku w ramach projektu pn. „Integrujemy się i rozwijamy na wycieczce w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej” realizowanego przez Centrum Kształcenia i Rekreacji w Partnerstwie z Publiczną Szkołą Podstawową w Lutkówce, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, odbył się wyjazd integracyjny dla 30 mieszkańców gminy Mszczonów zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Grupa wyjechała do Jury Krakowsko – Częstochowskiej do ośrodka „Dworek Jurajski" położonego w miejscowości Domaniewice koło Olkusza. Uczestnicy wyjazdu brali udział w wycieczkach ukazujących piękno polskiej przyrody (Ojcowski Park Narodowy) i zabytków tzw. Szlak Orlich Gniazd. W czasie wyjazdu brali udział w zaplanowanych zajęciach komputerowych i rozwojowych. Na zajęciach komputerowych poznali zasady działania komputera i systemów operacyjnych, założyli skrzynki e-mailowe, poznali jak wyszukiwać informacje w Internecie oraz zapoznali się z istotą działania bezpłatnego komunikatora Skaype. Grupa bardziej zaawansowanych dostała dodatkowo lekcję Excela.

Natomiast na zajęciach rozwojowych ćwiczyli umiejętności prospołeczne ze szczególnym zwróceniem uwagi na przyjazne współdziałanie w grupie, umiejętności wypowiadania się na forum i empatycznego słuchania. Mieli również możliwość nauczenia się budowania pozytywnego obrazu siebie, odkrywania swoich mocnych stron, swojej wyjątkowości , niepowtarzalności i wzmocnienia poczucia własnej wartości.

Projektodawca oraz Partner Projektu zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców gminy Mszczonów na spotkanie integracyjne kończące projekt, które odbędzie się 23 września 2012 około godziny 14 tej na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Lutkówce. W czasie spotkania będzie można porozmawiać z uczestnikami wyjazdu, obejrzeć zdjęcia oraz wziąć udział w licznych konkursach i grach sportowych.

-

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.