Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 24 Maja 2019  |  imieniny: Joanny, Marii

Menu strony

Banery

Treść strony

ICIM W BIBLIOTECE

ICIM, czyli Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej powstało w 2008 roku w ramach rządowego programu „Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w Bibliotekach Szkolnych i Pedagogicznych”, współfinansowanego przez EFS. Stanowi je komplet 4 zestawów komputerowych z oprogramowaniem oraz urządzenie wielofunkcyjne. 

ICIM oferuje wszystkim uczniom i nauczycielom możliwość bezpłatnego korzystania z zasobów sieci Internet w celach edukacyjnych i zawodowych. Czytelnicy mają również możliwość korzystania z programów multimedialnych: słowników, encyklopedii, atlasów. ICIM jest udostępniane w godzinach pracy biblioteki.

 

Regulamin korzystania z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej

1. Ze sprzętu komputerowego uczniowie korzystają za zgodą nauczyciela bibliotekarza. Każdy użytkownik przed rozpoczęciem i po zakończeniu korzystania z komputera ma obowiązek wpisać się do zeszytu odwiedzin.

2. Dla komfortu wszystkich użytkowników biblioteki w ICIM należy zachować ciszę.

3. U nauczyciela bibliotekarza można osobiście dokonywać rezerwacji stanowiska komputerowego.

4. Z komputerów można korzystać jedynie  w celach edukacyjnych.

5. Nie wolno wykorzystywać komputerów do prowadzenia prywatnej korespondencji (e-mail) lub do gier i zabaw. Można korzystać tylko z zainstalowanych programów.

6. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejącym oprogramowaniu. Do ICIM nie można wnosić własnych dyskietek, płyt CD oraz jakiegokolwiek oprogramowania.

7. Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputerów należy natychmiast zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.

8. W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących zasad bibliotekarz ma prawo do natychmiastowego przerwania sesji użytkownika.

9. Użytkownicy ponoszą odpowiedzialność finansową za szkody spowodowane niewłaściwym użytkowaniem sprzętu komputerowego.

10. Po zakończeniu pracy stanowisko komputerowe należy pozostawić w idealnym porządku, zgłosić zakończenie pracy bibliotekarzowi i nie wyłączać samodzielnie komputera.

 

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.