Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 25 Czerwca 2019  |  imieniny: Doroty, Łucji

Menu strony

Banery

Opis strony

Terapię pedagogiczną prowadzi mgr Agnieszka Rypkowska. W dniach wtorek 9.30- 12.00 oraz czwartek 11.00-12.00

Treść strony

terapia pedagogiczna


TERAPIA PEDAGOGICZNA

 

To działalność dydaktyczna i wychowawcza mająca na celu eliminowanie niepowodzeń szkolnych oraz ich ujemnych konsekwencji. Ukierunkowana jest ona na korygowanie i kompensowanie zaburzeń psychoruchowego rozwoju dziecka jako jednej z przyczyn niepowodzeń szkolnych.
Celem nadrzędnym terapii pedagogicznej jest stworzenie dzieciom z utrudnieniami rozwojowymi możliwości wszechstronnego rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego na miarę ich możliwości.

 


Stosując odpowiednie działania już w przedszkolu możemy zapobiec niepowodzeniom dziecka. Badania wykazują tendencję do pogłębiania a nie zmniejszania się dysharmonii w rozwoju w wypadku nie podejmowania działań stymulujących rozwój w sferach, w których ona występuje.
Nauczyciel przedszkola ma możliwość wszechstronnego poznania dziecka i jego środowiska rodzinnego. To on dzięki obiektywnej, rzetelnej i solidnej diagnozie dostrzega przyczyny niepowodzeń wychowanków i podejmuje właściwe oddziaływania. Wskazuje również rodzicom problemy, z jakimi boryka się ich dziecko, a także sposoby pomagania mu na terenie przedszkola i w domu, a jeżeli będzie to konieczne, także w przyszłości w szkole. To on jest często pierwszą osobą, która zauważa u dziecka objawy zapowiadające wystąpienie dysleksji rozwojowej. Niezwykle istotne jest, aby pomógł rodzinie podjąć właściwą interwencję specjalistyczną.

autor: Agnieszka Rypkowska

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.