Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 20 Listopada 2017  |  imieniny: Anatola, Rafała

Menu strony

Banery

Treść strony

TANIEC JAZZOWY

Instruktor : MARTA LESIEWICZ
 

           Taniec jazzowy jest oparty na idei baletu, choć tak jak taniec współczesny, pozbawiony pewnych ograniczeń. Cechami charakterystycznymi tańca są tak zwane izolacje, czyli ruchy partiami ciała niezależnie od innych (np. sama głowa, klatka piersiowa czy sam tułów) i kontrakcje, spotykane równie często w hip-hopie, ale na innej zasadzie.

            Taniec jazzowy sprawia ogólne wrażenie tańca „lekkiego i niezależnego” tak jak taniec współczesny czy modern dance, lecz zaraz po balecie jazz jest jedną z najtrudniejszych technik tanecznych i wymaga wielkiej pracy tancerza. Taniec jazzowy można zobaczyć na deskach teatru, gdzie spotykane są spektakle typowo jazzowe. Tancerze występują zazwyczaj w tunikach i na boso lub tzw. jazzówkach, czyli butach nieograniczających ruchu stopy i pozwalających na swobodne pointy. W miarę upływu czasu powstało kilka odłamów tańca jazzowego: lirycal jazz, latin jazz, modern jazz.

    Zajęcia przeznaczone są dla każdego, kto chce rozwijać swoje zdolności fizyczne, zrelaksować się, a także dla wszystkich, którzy chcą poznać samego siebie i odczuwać radość z naturalnego ruchu. Rozwija sprawność fizyczną, elastyczność, otwiera ciało. Polecamy wszystkim, którzy pragną aktywności fizycznej i mają zacięcie artystyczne.

 

Zajęcia odbywają się :

PONIEDZIAŁEK (GRUPA MINI-MINI) -  godz. 16.30 - 17.30

PONIEDZIAŁEK (GRUPA JAZZ 1)   -  godz. 17.30 - 18.30

ŚRODA  (GRUPA JAZZ 2)   -  godz. 16.00 - 17.00

ŚRODA  (GRUPA JAZZ 1)  godz. 17.00 - 18.00

ŚRODA  (GRUPA STARSZA)  godz. 19.00 - 20.00

PIĄTEK  (GRUPA NAJSTARSZA) godz. 16.00 - 17.00

 

 

FOTOGALERIA

-

Mapa InteraktywnaStopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.