Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 23 Czerwca 2018  |  imieniny: Wandy, Zenona

Menu strony

Banery

Treść strony

           Wiosna, to czas, kiedy mamy coraz więcej słonecznych dni, a jeśli słońce – to kolor żółty. Chcąc, aby takich dni było jak najwięcej dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Mszczonowie świętowały DZIEŃ SŁOŃCA przychodząc tego dnia do szkoły w żółtych, słonecznych strojach.
           Rozpoczynając zajęcia, każde dziecko odszukało słoneczka z własnym imieniem i przypinając je sobie do ubrania stały się małymi promyczkami, to dla nich właśnie słoneczko zostawiło w Sali pięć ukrytych listów, w których zawarte były zadania. Z pierwszego listu dzieci dowiedziały się, że słońce wytwarza energię, dzięki której rosną rośliny, ogrzewana jest woda, ziemia, zwierzęta, a nawet potrafi stopić czekoladę.
           Następnie dzieci odszukiwały w sali żółte przedmioty i wyjaśniały, do czego służą, mieszały żółtą farbę z innymi kolorami i obserwowały powstające nowe barwy, naśladowały ruchem żółte pszczółki, motylki, ptaszki oraz rosnące kwiaty.
           Słońce widziane oczami dziecka to żółte koło z promykami i uśmiechniętą buzią, aby pokazać dzieciom prawdziwy obraz słońca, obejrzały prezentację multimedialną zawierającą zdjęcia Słońca wykonane z różnych stacji kosmicznych. Jak wielkie było zdziwienie dzieci, kiedy dowiedziały się, że Słońce to olbrzymia, płonąca gwiazda.
W rytmie piosenki „Dookoła słońca”, zerówkowicze tańczyły wokół wesołego słoneczka.
Choć był to Dzień Słońca dzieci nie zapomniały o zdrowym odżywianiu próbując na zakończenie zajęć owoce w kolorze żółtym.
           Chociaż poranek tego dnia był pochmurny, to słoneczko w podziękowaniu za dobrze wykonane zadania wyszło zza chmur i już do końca dnia pięknie świeciło na niebie.
 
Małgorzata Malowaniec

                                                                                         Barbara Oracz

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.