Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Marca 2018  |  imieniny: Katarzyny, Bogusława

Menu strony

Banery

Treść strony

Scenariusz spotkania z okazji

„Dnia Babci i Dziadka na sportowo”

Osoba prowadząca: Małgorzata Zgórzak

Data: 31 stycznia 2014r.

Klasa: I b

         W ramach ogólnopolskiej akcji MEN „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu zorganizowałam z moimi uczniami „Dzień Babci
i Dziadka na sportowo”. Naszemu spotkaniu przyświecały następujące cele:

  • uczenie dzieci szacunku dla starszych członków rodziny,
  • uczenie umiejętności wyrażania uczuć i przywiązania dla babci i dziadka,
  • możliwość zaprezentowania swoich talentów przed bliskimi,
  • rozwijanie aktywności ruchowej poprzez wspólne gry i zabawy ruchowe,
  • integrowanie dzieci i zaproszonych gości.

Na początku spotkania uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali wierszyki, piosenki i scenki dla dziadków. W dalszej części dzieci wręczyły gościom samodzielnie przygotowane prezenty i złożyły życzenia. Potem nadszedł czas na słodki poczęstunek.

Gdy wszyscy pokrzepili swoje siły zaprosiłam szanownych gości do udziału
w różnorodnych zabawach ruchowych i konkursach. Początkowo babcie i dziadkowie byli onieśmieleni, ale bardzo pomogła zachęta ze strony wnucząt. Najpierw odbył się konkurs tańca w parach – babcie z wnuczętami. Kolejne zadanie to wspólne dla wszystkich odśpiewanie piosenki z naśladowaniem „Kto z państwa wie”, której tempo wciąż przyspieszało. Trzecia konkurencja to zawody w kręceniu koła hula – hop i trzeba przyznać, że babcie wypadły tu rewelacyjnie. Równie wspaniale zaprezentowali się dziadkowie, którzy musieli żonglować talerzykami na cienkich patyczkach i dodatkowo wykonywać zadane ćwiczenia – przyklękać na kolanko, stawać na prawej lub lewej nodze. Piąte zadanie - zabawa „Ojciec Wirgiliusz” wyzwoliła w uczestnikach dużo energii. Na koniec chętne babcie i dziadkowie wraz
z wnuczętami zatańczyli „Kaczuchy”.

           Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i sportowej atmosferze. Humory dopisywały wszystkim – babciom, dziadkom, dzieciom i wychowawczyni, a przy pożegnaniu goście „zapisywali” się na kolejny rok. 

Mapa InteraktywnaStopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.