Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Lipca 2018  |  imieniny: Marii, Magdaleny

Menu strony

Banery

Treść strony

„Hokus pokus, czary mary

Aby wróżby się spełniły, złóżmy dary”

   Tradycja głosi, że w wigilię świętego Andrzeja można poznać swoją przyszłość. Zgodnie z tym ludowym przesłaniem uczniowie klas 0 zebrali się w swoich salach, by przenieść się do krainy magii i tajemniczości i być może poznać swoją przyszłość.
   Tego dnia już przestępując progi swoich sal dzieci z klas 0 przeniosły się do niezwykłej krainy. Choć za oknami było jasno i słonecznie to w salach panował półmrok. Wszędzie widać było latające nietoperze, czarownice, zapalone świece oraz tłoczące się cienie. Wszystko to sprawiło, że dzieci z wypiekami na twarzy przystępowały do kolejnych wróżb. Bawiły się przy takich wróżbach jak: tradycyjne lanie wosku, magiczne kubeczki, wychodzenie butów za próg, czarodziejski woreczek, serce – poznaj imię przyszłej sympatii i wiele innych.
    Wróżby to nie jedyna atrakcja tego święta. Wiele radości dostarczyła dzieciom zabawa przy muzyce przeplatana konkursami. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.
    Z nadzieją, że chociaż niektóre z andrzejkowych wróżb się spełnią dzieci zadowolone i szczęśliwe wróciły do domu.

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.