Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Lipca 2018  |  imieniny: Marii, Magdaleny

Menu strony

Banery

Treść strony

           Rok szkolny 2013/2014 ogłoszony został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rokiem szkoły w ruchu”.
         Dzieci w wieku 5-6 lat lubią ruch oraz aktywność fizyczną. W naszej szkole dbamy o to, by miały tej aktywności jak najwięcej i aby ruch ten był urozmaicony i dostosowany do możliwości dzieci.
         Wychodząc naprzeciw tym założeniom w zerówkach Szkoły Podstawowej w Mszczonowie zorganizowana została I Zimowa Olimpiada Zerówkowiczów, której celem było między innymi rozwijanie sprawności ruchowej dzieci, kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz wdrażanie do współdziałania w grupie zgodnie z zasadą fair play.
         Dnia 14 lutego 2014r. o godz. 930, dzieci z klas 0 zgromadziły się w sali gimnastycznej, która tego dnia, na czas trwania olimpiady, zamieniła się w halę olimpijską.
         Każde Igrzyska Olimpijskie mają swoistą oprawę. Naszą olimpiadę otworzyła pani dyrektor – Elżbieta Kubiak zachęcając dzieci do aktywnego uczestnictwa w konkurencjach sportowych. Gdy już igrzyska zostały otwarte niemal setka zawodników, głośno odśpiewała hymn olimpiady, którego refren brzmi „W zdrowym ciele, zdrowy duch popatrz, jaki ze mnie zuch”. Jak na każdego uczestnika olimpiady przystało, dzieci złożyły uroczyste ślubowanie.
         Strój sportowy naszych zerówkowiczów to biała koszulka i granatowe spodenki –tak  ubrani reprezentujemy naszą szkołę biorąc udział w innych zawodach sportowych. Jednak tego dnia każda klasa musiała nieco różnić się od pozostałych, dlatego też kapitanowie poszczególnych klas wylosowali swoje barwy, co było jednoznaczne z otrzymaniem szarfy w tym kolorze, a także wyborem stanowiska rozgrywanych konkurencji.
         Aby przygotować organizm do wysiłku fizycznego, odbyła się krótka rozgrzewka, po której uczestnicy zajęli swoje stanowiska i przystąpili do konkurencji. W trakcie trwania olimpiady dzieci miały okazję wykazać się sprytem, zwinnością, zręcznością, odwagą, szybkością oraz umiejętnością współdziałania w grupie.
         W tegorocznej olimpiadzie zawodnicy brali udział w następujących konkurencjach: tor przeszkód, carling (toczenie woreczka pomiędzy pachołkami, szczotką na kiju), slalom pomiędzy pachołkami z piłeczką ping-pongową na łyżce, rzuty śnieżkami do celu (woreczkami do obręczy), wyścigi w przekazywaniu piłki w tunelu, wirująca śnieżka. Patrząc na dzieci widać było, że świetnie się bawią, dopingując wykrzykiwały imiona kolegów i koleżanek, cieszyły się z każdego punktu, który otrzymała drużyna po właściwym wykonaniu zadania.
         Jak się okazało, każda drużyna zdobyła maksymalną liczbę punktów, a zatem pierwsze miejsce. Radość dzieci była ogromna, kiedy dowiedziały się, że wszystkie otrzymają złote medale olimpijskie. Przy dźwiękach piosenki „We are the champions” pani dyrektor wręczyła wszystkim olimpijczykom medale. Wśród dzieci dało się słyszeć głosy zadowolenia, byli dumni z tego, że są olimpijczykami tak jak startujący w tegorocznej Zimowej Olimpiadzie w Soczi: Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch czy Zbigniew Bródka. Na koniec pani dyrektor dokonała ceremonii zamknięcia I Zimowej Olimpiady Zerówkowiczów i pogratulowała dzieciom osiągniętych sukcesów.
         Jesteśmy przekonane, że zapoczątkowana w tym roku idea organizowania igrzysk zimowych będzie kontynuowana w kolejnych latach propagując ruch i sprawność fizyczną małego dziecka.
 
                 Pomysłodawczynie i organizatorki  I Zimowych Igrzysk Zerówkowiczów:
                                                                         Barbara Oracz
                                                                                        Małgorzata Malowaniec

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.