Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 21 Lipca 2018  |  imieniny: Daniela, Andrzeja

Menu strony

Banery

Treść strony

      Jest kilka ważnych dni w roku, należą do nich DZIEŃ BABCI i DZIEB DZIADKA. Aby podziękować babciom i dziadkom za ich trud i poświęcenie już kilka dni wcześniej uczniowie klas 0 a i 0 c wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Barbarą Oracz i panią Małgorzatą Malowaniec przygotowywali się do tego święta.
     Mimo niesprzyjającej pogody babcie oraz dziadkowie w dniu 22 stycznia 2014 roku licznie przybyli do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.
    Pozostając w nastroju okresu bożonarodzeniowego dzieci zaprezentowały Jasełka, które wcześniej zyskały uznanie rodziców. Oczywiście nie zabrakło w występie dzieci wierszy i piosenek, w których dzieci wyrażają swoją miłość i wdzięczność swoim babciom i dziadkom. Za swój występ artyści otrzymali gromkie brawa. Jednak nie był to koniec niespodzianek.
     W Sali klubowej na zgromadzonych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz piękne obrazki wykonane przez dzieci na zajęciach w szkole. Aby uświetnić tę uroczystość dzieci po odśpiewaniu tradycyjnego sto lat wręczyły gościom niespodzianki.
   W myśl przysłowia sport to zdrowie babcie i dziadkowie zostali zaproszeni do zabaw i konkursów muzyczno – ruchowych. Początkowo byli zaskoczeni tą niezbyt tradycyjną forma obchodów Dnia Babci i Dziadka, jednak zachęceni przez własne wnuki z ochota i uśmiechem zgłaszali się do kolejnych konkurencji. Aby się rozruszać wnuki wspólnie z dziadkami zatańczyli „Kaczuszki”. Okazało się, że wszyscy bardzo lubią tańce i zabawy przy muzyce. Wiele emocji i radości dostarczyły konkurencje sportowe. I tak babcie między innymi z zaangażowaniem skakały na skakankach a dziadkowie najchętniej rzucali do celu. Również dzieci przystąpiły do testu sprawnościowego. Wszyscy uczestnicy celująco zdali egzamin. Zarówno babcie, dziadkowie jak i dzieci wykazały się znakomitą sprawnością, refleksem i koordynacja ruchową. Dlatego też otrzymali słodkie nagrody.
     Dzień ten spędzony z najbliższymi w tak nietypowej formie zapewne na długo pozostanie w pamięci babć i dziadków.

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.