Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Marca 2018  |  imieniny: Katarzyny, Bogusława

Menu strony

Banery

Treść strony

Rok szkolny 2013/2014

Drugiego  września 2013 roku w Gimnazjum zadzwonił pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2013/2014. Na placu przed szkołą o godzinie 915 pani dyrektor Anna Rusinowska powitała uroczyście licznie przybyłą młodzież, nauczycieli oraz rodziców. Uczniowie klas pierwszych poznali swoich wychowawców oraz nauczycieli uczących w naszej szkole. Po uroczystym apelu młodzież udała się wraz z wychowawcami do klas. Naukę w Gimnazjum rozpoczęło 99 uczniów klas pierwszych.

 

Wychowawcy klas:

Klasa IA mgr Liliana Ziółkowska - Kołczewska 

Klasa IB mgr Monika Chałek

Klasa IC mgr Jarosław Sawicki

Klasa ID  mgr Emilia Mirocha

Klasa IIA mgr Aneta Dropińska

Klasa IIB mgr Bogusława Jabłońska

Klasa IIC mgr Jolanta Korcz

Klasa IID mgr Elżbieta Banaszkiewicz

Klasa IIIA mgr Katarzyna Wójcik

Klasa IIIB mgr Agnieszka Niewiadomska

Klasa IIIC mgr Oleksandra Hutsul

Klasa IIID mgr Iwona Lipińska

Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Dziecka

26.09.2013r. w godz. 8.00 - 10.35 odbyły się w naszym Gimnazjum kolejne wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku zostały one poprzedzone 10-dniową kampanią wyborczą, którą przygotowali sobie kandydaci na poszczególne stanowiska. Oprócz wyboru do Zarządu SU, który odbywa się w każdym roku szkolnym, zorganizowane zostały wybory poszczególnych sekcji, które będą dbały o właściwe wypełnianie swoich obowiązków i dobrą atmosferę w społeczności uczniowskiej.
więcej

Dzień Edukacji Narodowej.

     W dniu 14 października 2013r. w naszej szkole obchodziliśmy podwójną uroczystość. Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, a uczniowie klas pierwszych w tym dniu złożyli ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów naszego Gimnazjum.

Zgromadzonych przywitała  prowadząca Paulina Witalewska (1d). Następnie Michał Błaszczak – przewodniczący SU- rozpoczął uroczystość pasowania.

W drugiej części apelu zabrała głos przedstawiciel klas I – Magdalena Maliszewska (kl. 1a).

„W imieniu wszystkich pierwszoklasistów pragnę podziękować za przyjęcie NAS do grona społeczności gimnazjalnej.

Przyrzekamy, że tu będziemy się uczyć szanować słowo i brać za nie odpowiedzialność. Bo słowo to potęga i ono rozpala ducha, oświeca umysły. Niech nam je przekazują nasi nauczyciele i niosą w darze.”

Następnie głos zabrała pani dyrektor, która jeszcze raz złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a następnie wręczyła wyróżnionym pracownikom Nagrody Dyrektora.

Nagrodzeni: Sylwia Gręda, Emilia Mirocha, Anna Sawicka, Agata Wiśniewska, Iwona LIKpińska, Katarzyna Malinowska, Agnieszka Niewiadomska, Paweł Promowicz, Magdalena Perzyna, Krystyna Bieniaszewska, Elżbieta Libera. Nagrodę Burmistrza w tym roku otrzymali: Jarosław Sawicki, Janina Woźniak, Krystyna Wójcik.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dnia 8 listopada 2013r. w mszczonowskim Gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Cała społeczność szkolna świętowała 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Apel przygotowała klasa III D pod kierunkiem pani Iwony Lipińskiej, oprawę muzyczną przygotował chór szkolny pod kierunkiem Jacka Zielonki.

Prowadząca program Paulina Olczak rozpoczęła swój występ od słów:
,, Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-1944 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych obchodzenie święta 11 listopada było zakazane. Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta, od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy. Święto obchodzone jest w całym kraju.”
więcej

11 LISTOPADA 2013

"Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie"
Roman Dmowski


W takim przeświadczeniu nasze gimnazjalne poczty sztandarowe wyruszyły ze sztandarem szkoły na uroczystości upamiętniające jedno z najważniejszych dla historii Polski świąt - Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
więcej

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY

W listopadzie w mszczonowskim Gimnazjum zostanie opracowana nowa KONCEPCJA PRACY SZKOŁY.

            Według wyjaśnienia Ministra Edukacji Narodowej Koncepcja jest ogólnym planem działania, czyli takim, który określa kierunki pracy lub rozwoju, priorytety oraz powiązane z nimi cele i zadania. Koncepcja odgrywa rolę drogowskazu – wszystkim członkom społeczności szkolnej wytycza ten sam kierunek działania.

            To oznacza, że uczniowie, rodzice i wszyscy pracownicy wspólnie określą główne założenia, wartości i cele działania szkoły oraz sposoby ich osiągnięcia. Wynikną one w trakcie tworzenia tzw. profilu szkoły, czyli oceny jej funkcjonowania w  określonych obszarach:

 1. Rodzice współpracują ze szkołą.
 2. Uczniowie są aktywni.
 3. Nauczyciele wspierają rozwój uczniów.
 4. Szkoła informuje o osiągnięciach uczniów, upowszechnia sukcesy.
 5. Szkoła wszechstronnie wspiera każdego ucznia.
 6. Nauczyciele, rodzice i uczniowie współpracują na rzecz osiągnięcia sukcesu przez ucznia na miarę jego możliwości.
 7. Uczniowie zachowują się kulturalnie. 
 8. W szkole jest bezpiecznie.

 

            Już odbyły się dyskusje w gronie nauczycielskim, wśród rodziców, w Samorządzie Uczniowskim i we wszystkich dwunastu klasach.

            Debata o szkole umożliwi wskazanie jej mocnych stron oraz problemów, które należy rozwiązać. Na podstawie wypracowanych wniosków powołany przez p. Dyrektor Annę Rusinowską zespół nauczycielski do końca listopada opracuje propozycję nowej koncepcji pracy szkoły.

„Moja historia – integracja pokoleń”

Jest to przedsięwzięcie realizowane przez Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie w ramach Projektu „ECOOP – Cyfrowe środowisko współdziałania”. Jego inicjatorem i liderem jest francuski Departament Gironde, a uczestnikami, obok Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje publiczne z dziesięciu innych krajów Europy. 

            Postanowiliśmy zaangażować się w to działanie i nawiązaliśmy współpracę z GCI. Piętnastoosobowa grupa naszych uczniów weźmie udział w warsztatach dziennikarskich i technicznych, których celem będzie przygotowanie do przeprowadzenia i nagrania wywiadów ze starszymi mieszkańcami gminy. Uczniowie wysłuchają wspomnień dotyczących wojennej historii Mszczonowa oraz opowieści o ciekawych zawodach. Tak powstaną wideoblogi. Celem projektu jest także opanowanie przez seniorów podstaw obsługi komputera. Tym razem w roli nauczycieli wystąpią gimnazjaliści.

            Realizacja poszczególnych zadań została przewidziana na kilka miesięcy. Uroczysta konferencja podsumowująca odbędzie się 31 marca 2014r. Wtedy też autorzy najciekawszego materiału filmowego otrzymają od organizatorów wartościowe nagrody.

                Pierwsze z pięciu spotkań w ramach warsztatów dziennikarskich odbyło się 6 listopada w mszczonowskim GCI. Od 22 listopada uczniowie będą uczestniczyć w kolejnych  warsztatach, tym razem technicznych (tworzenia blogów i filmów).

                Młodzież jest zachwycona projektem, nie narzeka na intensywność spotkań i ich popołudniowe godziny. Daje wspaniały przykład postawy polegającej na robieniu czegoś pożytecznego dla siebie i innych.

„Żeby innych zapalić, trzeba samemu płonąć” - reportaż z wycieczki: Szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”

Jest 10 października, godzina 8:00. Stoimy przed szkołą i z zapartym tchem czekamy na odjazd. W wycieczce uczestniczą klasa 2b i 2c, które niedawno omawiały tę lekturę. Nie możemy się już doczekać wyjazdu. Nagle widzimy autobus, który pojawia się zza budynku. Wsiadamy do niego i zajmujemy wolne miejsca. Panie: Bogusława Jabłońska, Jolant Korcz i Joanna Spurgjasz są naszymi opiekunkami. Zaczynają sprawdzać listę obecności. Kiedy nauczyciele są już pewni, że nikogo nie brakuje, nareszcie wyjeżdżamy.
więcej

Szkolne Andrzejki

Dnia 29 listopada 2013r. w naszym Gimnazjum odbyła się dyskoteka andrzejkowa, którą przygotowali uczniowie klas drugich. O godzinie 17:00 rozpoczęło się przedstawienie, które pokazywało od humorystycznej strony programy typu talent-show. W międzyczasie wróżki zabawiały publiczność. Po widowisku można było skosztować pysznych łakoci. Po poczęstunku rozpoczęła się dyskoteka trwająca do godziny 21:00. Sądzimy, że występy większości aktorów i wróżek się podobały.

 

Olga, Weronika i Justyna

 

ANDRZEJKI 2013

Szczególne podziękowania dla wszystkich „udziałowców” tegorocznych wróżb andrzejkowych.

Na uznanie zasługują:

OSOBY:

Pani Prezes, Nina Tenteriew – Patrycja Bińkowska (IId)

Asystent Zygmunt Hajs/Zygi – Marcin Biernat (IIa) Andrew Banktłoczyk – Michał Błaszczak (IIb)

Gosia – Agata Wrzodak (IIc)

Tomas – Kuba Homanowski (IIa)

Tryptyk Betlejemski

Dnia 20 grudnia 2013r. w Gimnazjum w Mszczonowie odbyła się uroczystość związana ze Świętami Bożego Narodzenia. Szkolna grupa teatralna „Alternatywa” przypomniała historię narodzin Chrystusa. Szkolni artyści posługiwali się jedynie obrazem i dźwiękiem. Całość przedstawienia tworzą zdjęcia.

Magda Oskiera , Natalka Sadowska zaśpiewały kolędy.

Pani Dyrektor Anna Rusinowska pogratulowała i  podziękowała artystom oraz p. Anecie Dropińskiej i p. Sylwii Grędzie – opiekunkom koła teatralnego i organizatorkom uroczystości.

W przedstawieniu wystąpili: Roman Antolak, Zofia Wasiak, Marcin Biernat, Michał Błaszczak, Szymon Halczak, Ewelina Kuran, Magdalena Maliszewska, Aleksandra Marczewska, Mateusz Mogielnicki, Katarzyna Puchała, Gabriel Radzięta, Julia Dziża, Natalia Poświata, Sylwia Bechcicka, Aleksandra Witecka, Natalia Sadkowska, Magdalena Oskiera, Jagoda Ciszewska.

Nadeszła wreszcie oczekiwana zima, a z nią nowy sezon turniejowy cheerleaders.

  Jak dobrze policzyć, to nasz 'Mały Jubileusz' – 5 - lecia, gdy po raz pierwszy sekcja tańca cheerleaders wyjechała na pierwsze tego typu zawody - w 2010r. w Garwolinie, gdzie grupa ze szkoły podstawowej zajęła wtedy III miejsce, dając tym samym znak, że o Mszczonowie będzie w polskim cheerleadingu jeszcze głośno. Dziś te same dziewczęta, które już kończą gimnazjum, nadal zachwycają swoim wdziękiem i umiejętnościami. Ciągle się rozwijają, by stać w czołówce najlepszych zespołów w Polsce. Zespół Fresh podczas swojego już szóstego występu w Garwolinie rozgromił rywalki w swojej kategorii wiekowej, zajmując I miejsce w pierwszym z cyklu turniejów Grand Prix Polski Cheerleaders 2014. Dodatkowo nasze duety: Tatiana Saławjowa i Karolina Zdzieszyńska oraz Aleksandra Krześniak i Honorata Szydlik nie dały szans rywalkom, zajmując kolejno I i II miejsce. Oczywiście, to tylko przedsmak tego, co dziewczęta szykują na tegoroczne Mistrzostwa Polski 2014, które odbędą się w marcu w Łochowie.

Spotkanie z krytykiem kulinarnym – Piotrem Bikontem

Dnia 24.01.2014 r. w Zespole Szkół w Mszczonowie odbyło się spotkanie z krytykiem kulinarnym Piotrem Bikontem. W spotkaniu brali udział uczestnicy kółka kulinarnego z naszej szkoły.

            Piotr Bikont opowiadał nie tylko o kuchni polskiej, ale również o francuskiej i włoskiej. Uświadomił uczestnikom, co w kuchni polskiej jest najcenniejsze oraz najsmaczniejsze. Pokazał również, jak wyjątkowa jest nasza kuchnia i że powinniśmy ją rozprzestrzeniać. Tym spotkaniem chciał zachęcić wszystkich do pogłębiania wiedzy o jednej z najwspanialszych kuchni Europy, czyli naszej.

            Wszystkim uczestnikom bardzo podobało się spotkanie i wydaje mi się, że będą chcieli pójść w ślady tak wspaniałego znawcy kuchni oraz w przyszłości również udowodnią nam wszystkim, że kuchnia polska jest najlepsza pod każdym względem.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny

W pierwszym półroczu roku szkolnego 13/14 młodzież z naszego Gimnazjum wzięła udział w 2 konkursach plastycznych pod kierunkiem p. Emilii Kurowskiej.

            Pierwszy konkurs odbył się we wrześniu 2013r. Był to WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY ,,CHEŁMOŃSKI I CHOPIN DWAJ NAJWIĘKSI ARTYŚCI MAZOWSZA”. Konkurs organizowany był pod patronatem Wójta Gminy Sochaczew wraz z LGD ,,Ziemia Chełmońskiego”. Po przeglądzie nadesłanych prac komisja plastyczna nagrodziła i wyróżniła następujących uczniów naszej szkoły:

II miejsce – Weronika Kwiatkowska II A,

III miejsce – Monika Jakubowska II A,

3 wyróżnienia: Aneta Pruszyńska II C, Klaudia Guciewska II C, Adrian Studziński II A.

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczeniem nagród odbyło się 15.09.2013r. w Zespole Szkół w Kątach.

            Drugi konkurs odbył się w grudniu 2013r. nadesłano na POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY pt.: ,,ZIMOWE OPOWIEŚCI” 260 prac z 21 placówek oświatowo – wychowawczych Powiatu Żyrardowskiego.  W grupie wiekowej – gimnazjaliści otrzymał nagrodę: I miejsce Michał Drągowski l. 15 – uczeń naszej szkoły oraz wyróżnienie Adrian Studziński l.14 również uczeń naszego Gimnazjum. Adrian Studziński został wyróżniony w obu konkursach. Podsumowanie konkursu połączone z otwarciem wystawy odbyło się 14 stycznia 2014r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„Zimowe Opowieści” I m. Michał Drągowski

Wycieczka do Puszczy Kampinowskiej

W piękny, słoneczny, zimowy dzień  5 lutego klasa II C (z innymi uczniami) z wychowawcą Jolantą Korcz oraz nauczycielem Joanną Spurgjasz odjechali w kierunku Puszczy Kampinoskiej.

Żal odjeżdżać ze szkoły, gdy inni zdobywają wiedzę, ale my będziemy edukować się w terenie.

Najpierw była lekcja w muzeum. Poznaliśmy historię Prawisły, bagna i piaski oraz dziwne rośliny i zwierzęta zamieszkujące Puszczę Kampinoską (co opiszemy w zeszytach do biologii).

Następnie podjechały piękne sanie zaprzęgnięte w 2 konie i powiozły nas po puszczańskich szlakach. Pobyt w Puszczy zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Święto Szkoły

Dnia 10 lutego odbył się uroczysty apel z okazji 60 rocznicy śmierci Jana Adama Maklakiewicza – Patrona naszego Gimnazjum. Apel został przygotowany przez uczniów kl. II B pod kierunkiem wychowawcy Bogusławy Jabłońskiej oraz pani Ewy Pawłowskiej, pani Emilii Kurowskiej (oprawa plastyczna) i pana Jacka Zielonki (oprawa muzyczna).

Apel rozpoczął się wprowadzeniem Pocztu Sztandarowego szkoły i odśpiewaniem hymnu.

Osoby prowadzące: Michał Błaszczak, Patrycja Ziółkowska:

,,Dziś obchodzimy Święto Patrona naszej szkoły,  Jana Adama Maklakiewicza. 7 II minęła 60 rocznica jego śmierci. My, uczniowie Gimnazjum w Mszczonowie, chcemy oddać hołd temu najwybitniejszemu  mszczonowianinowi. Proszę delegację uczniów o złożenie kwiatów pod pomnikiem Patrona, a wszystkich obecnych proszę o powstanie i uczczenie minutą ciszy  jego pamięć .”

Młodzież z Gimnazjum złożyła kwiaty przy pomniku kompozytora.

Następnie wszyscy obecni obejrzeli film i wysłuchali informacji na temat życia i twórczości Jana Adama Maklakiewicza - jednego z najwybitniejszych kompozytorów XX wieku, który żył i tworzył w Mszczonowie.

Rafał Czerkas – Chodosowski powiedział wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt. ,,Muzyka”. Szukał odpowiedzi na pytania: Czym właściwie jest muzyka? Czy można ją zdefiniować? 

,,A muzyka ta czym jest

Nie wiem

Może wieczornym niebem z nutami zamiast gwiazd

Albo mostem zaklętym

Po którym instrumenty przeprowadzają nas…”

Dwie uzdolnione muzycznie gimnazjalistki zaśpiewały utwory naszych wybitnych polskich twórców.

Natalka Sadowska wykonała następujące piosenki: ,,Radość najpiękniejszych lat”, ,,Wiatr jesienny gitarzysta”.

Weronika Grzybowska zaprezentowała utwory: ,,Dumka na dwa serca”, ,,Zakochani są wśród nas”, ,,Będziesz mają damą”.

           Klaudia Sadowska, Aleksandra Zdzieszyńska, Weronika Sadowska i Weronika Siedlecka zaprezentowały wiersz Artura Oppmana ,,Preludium”:

,,Chopinowska piosnka płynie w księżycową dal,

Niby skarga płynie cicha, niby łzy i żal.

Na powietrza srebrnej fali, płacze, tęskni, drży,

Przywołuje z zapomnienia dawne widma, sny (…).”

Mateusz Mrukiewicz, Ewelina Kuran, Magdalena Melon wyrecytowali  wiersz Kazimierza Przerwy Tetmajera pt. ,,Cień Chopina”, który jakże pięknie nawiązuje również do życia naszego Patrona:

,Na wiejskie gaje, na kwietne sady, na pola hen

Idzie nocami cień jego blady – cichy, jak sen.

Słucha jak szumią nad rzeką lasy owite w mgły;

Jak brzęczą skrzypce, jak huczą basy z odległej wsi. (..)

Słucha jak serca w bólu się kruszą i rwą bez sił –

Słucha wszystkiego co jego duszą było, gdy żył.”

Karnawał w przedszkolu

Karnawał to doskonały czas na organizowanie wszelkich balów i zabaw nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci.

                W dniu 11 lutego 2014 r. w godzinach od 10.00 do 12. 30 w Publicznym Przedszkolu w Mszczonowie odbył się „Bal karnawałowy” z udziałem naszej młodzieży działającej w Samorządzie Uczniowskim Gimnazjum. W balu uczestniczyły wszystkie grupy wiekowe. Cała impreza została podzielona na dwa bloki ze względu na podział wieku dzieci: grupa najmłodsza (3 i 4 lata) oraz grupa starsza (5 i 6-latki).

                Osoby pracujące w przedszkolu dołożyły wszelkich starań, by tego dnia sala widowiskowa wyglądała pięknie i zachęcała do wspólnej zabawy. Wszystko to za sprawą wyjątkowych dekoracji w postaci balonów, serpentyn oraz wspaniale przygotowanych wodzirejów, którzy postanowili się wcielić w rolę przyjaciół z bajek: Skaczący Królik, Słoń Trąbalski, Wróżka Julia, Ania z Zielonego Wzgórza oraz Pingwin
z Madagaskaru
. Najważniejsi odbiorcy balu -przedszkolaki- przebrane były w przeróżne stroje, wcielając się w postacie ulubionych bohaterów oraz postacie bajkowe.

                Dzieci już na samym początku uroczyście ślubowały zgodnie, wesoło i wytrwale uczestniczyć w balu. A do wspólnej zabawy zachęcali je uczniowie naszego Gimnazjum. Były zabawy, tańce, śpiew i wiele uśmiechu. Dzieci nie tylko bawiły się przy znanych melodiach, ale również poznawały nowe zabawy, dzięki którym czas na balu upływał im bardzo szybko. Dodatkową atrakcją dla maluchów był udział w różnych konkurencjach, m.in. taniec na gazecie, taniec z balonem, 'wędrujący miś', 'skacząca piłeczka' itp., za które przedszkolaki otrzymywały nagrody.

Przy wesołej, skocznej muzyce, w dźwiękach radosnych okrzyków dzieci nasza młodzież spędziła wtorkowe przedpołudnie, nabierając nowych doświadczeń w pracy z innymi. Wprawdzie wymagało to od młodzieży wiele czasu i poświęcenia, ale myślę, że spotkanie z dzieciakami dało im wiele satysfakcji i radości z tego, co mogą zrobić dla innych.

 

Dzień Świętego Walentego w naszej szkole

14 lutego 2014 r. w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO.


            Jest to dzień wyjątkowy, ponieważ przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Już od rana panował u nas specyficzny nastrój, można było zaobserwować zwiększoną ilość czerwonych serduszek oraz uroczystą dekorację. Najbardziej zaangażowani uczniowie, działający w Samorządzie Uczniowskim, zorganizowali w tym dniu "Pocztę Walentynkową", aby można było przekazać walentynkowe serdeczności najbliższym. Szkolni listonosze nie narzekali na brak pracy , ponieważ znalazło się wielu chętnych, którzy korzystali z tej inicjatywy. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. Po południu zaplanowano wyjątkową dyskotekę walentynkową, na której uczniowie otrzymali przy wejściu słodki upominek. Muzyka skoczna i szybka była przeplatana spokojniejszymi kawałkami, nie zabrakło również muzycznych dedykacji
dla nauczycieli. Nad oprawą muzyczną sprawowali opiekę: Mateusz Czerwiński, Michał Błaszczak i Marcin Biernat. Dodatkową atrakcją podczas dyskoteki były "Walentynkowe pozdrowienia" dla osób, które szczególnie cenimy.

            Cała impreza potrwała do godz. 20.30, a dochód zebrany podczas całego dnia został przeznaczony na wydatki SU w tym półroczu.

INTER / AKCJA, czyli co się działo na warsztatach interaktywnych

Dnia 4 marca 2014 prawie pięćdziesięcioro gimnazjalistów wzięło udział w warsztatach interaktywnych w Grodzisku Mazowieckim.

                Warsztaty prowadzili: kamerzysta, dźwiękowiec, aktor, reżyser, operator obrazu i światła. Aktorzy przedstawili nam swojego gościa - manekina o imieniu Czesław.  Mówili o dziennikarstwie, zdradzali sztuczki kręcenia filmów. Dowiedzieliśmy się np., co to jest green screen, jak się tworzy programy informacyjne i rozrywkowe, np. EskaTV.  Dawali wskazówki, jak dobrze wypaść u pracodawcy, np. w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, jak wyrażać emocje, w krótkim czasie opisać siebie. Troje ochotników mogło sprawdzić się w roli dziennikarza. Ich zadaniem było tak przeczytać absurdalny tekst, żeby przekonać publiczność o jego prawdziwości.

                Przedstawiono przykłady niskobudżetowych programów, które zyskały dużą popularność.  Można było wyciągnąć wniosek, że nie trzeba posiadać wielkich pieniędzy, aby stworzyć popularny program.

                Było zabawnie. Luźna  atmosfera, ciekawi ludzie, nowa wiedza – dla nich warto było uczestniczyć w tych warsztatach.

PRACOWITY MARZEC DLA MSZCZONOWSKICH CHEERLEADEREK

Sezon 2013/2014 dla mszczonowskich cheerleaderek okazuje się bardzo pracowity. Za nami już 3 turnieje, z których oprócz sukcesów przywozimy nowe doświadczenia. Styczniowy turniej w Garwolinie okazał się bardzo ważnym motywatorem do dalszej pracy. Po sukcesach wszystkich mszczonowskich grup w Garwolinie przyszedł dla nas najważniejszy sprawdzian, czyli XVII Mistrzostwa Polski Cheerleaders, które odbyły się w Łochowie (15-16 marca). Dla grupy Fresh Dance (gimnazjum) był to pierwszy występ na tak ważnych zawodach w polskim cheerleadingu. Wśród tancerek spotkało się to z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem.
więcej

SUKCESY RECYTATORSKIE

      28 marca 2014r. odbył się w Żyrardowie VIII Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „POEZJA PONAD GRANICAMI”. W recytacji wzięło udział 6 uczniów. Poezję w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim recytowały po dwie osoby. 

Zwycięstwo odnieśli:

ADRIAN STUDZIŃSKI kl. 2a – II miejsce w kategorii recytacja j. angielski; przygotowany przez p. Sylwię Grędę

GABRIEL RADZIĘTA kl. 3a – wyróżnienie w kategorii recytacja j. angielski; przygotowany przez p. Oleksandrę Hucul

ALEKSANDRA KRZEŚNIAK kl. 3d – III miejsce  w kategorii recytacja j. rosyjski; przygotowana przez p. Janinę Piórowską

 W VI Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Pisania Poezji i Prozy w Języku Angielskim NATALIA GIEC  z kl. 3d zajęła I miejsce, a JULIA CHOJNACKA z kl. 3d otrzymała wyróżnienie. Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem p. Oleksandry Hucul.

Jak wygląda zwykły dzień Adriana Studzińskiego?

            Mój dzień zaczyna się od śniadania, następnie wyjście do szkoły. Po powrocie jem obiad, następnie relaks - gra na komputerze,  nauka i odrabianie lekcji. Najbardziej interesuję się komputerami oraz wszystkim, co z nimi związane. Lubię również malować. Do najłatwiejszych szkolnych przedmiotów należy dla mnie chemia. W wolnym czasie często czytam książki fantastyczne.

  

Dlaczego zainteresowałeś się recytowaniem tekstów?

            Do recytowania przekonała mnie moja nauczycielka z klas 1-3 szkoły podstawowej, która zaproponowała mi udział w konkursie.

 

Jak się osiąga sukces?

            Sukces można osiągnąć poprzez ciężką pracę i umiejętności. Dużo zależy również od osoby pomagającej wczuć się w tekst. Rok temu w powiatowym etapie konkursu wygrałem II miejsce, dzięki czemu dostałem się do etapu wojewódzkiego w Warszawie. W tym roku w etapie powiatowym otrzymałem I miejsce i przejście do etapu ogólnopolskiego w Bielsku- Białej.

POWIEDZ „NIE” NAŁOGOM

W dniu 26 marca 2014r. odbyło się w naszym gimnazjum  przestawienie o tematyce antyuzależnieniowej POWIEDZ  „NIE”  NAŁOGOM mówiące o  różnych nałogach i uzależnieniach. Przedstawienie zostało przygotowane przez klasę II C pod kierunkiem wychowawcy pani Jolanty Korcz.

Młodzież gimnazjalna poznała podstawowe fakty na temat nałogów i uzależnień oraz ich wpływu na organizm i zachowanie człowieka. Mamy nadzieję, że choć niektórych z nich zachęci to do refleksji i skutecznie odstraszy od sięgania po jakiekolwiek używki.

 

Dziś pomówimy o nałogach.

Nałogi – chyba wszyscy wiedzą co to takiego. Niektórzy może nawet się  z nimi zetknęli.

Kiedy słyszymy słowo „nałóg” automatycznie myślimy o nałogowym paleniu papierosów czy nadużywaniu alkoholu. Tak, palenie papierosów to straszny, wciągający nałóg . Bardzo trudno się  od niego uwolnić . Podobnie jest z alkoholem. Upijanie  się to przekleństwo  dla  każdego człowieka, dla  tego, który  pije  oraz  dla jego bliskich.

Wielkim niebezpieczeństwem jest również przyjmowanie narkotyków.

Jednak, to nie wszystko!

Istnieje w świecie złota zasada  umiaru. W myśl  tej zasady wszystko, co wymyka się komuś spod kontroli może  stać się jego problemem.

 

Możemy być uzależnieni od:

 • komputera
 • telewizji
 • słodyczy i  w ogóle od jedzenia
 • ciągłego, obsesyjnego  słuchania  muzyki
 • od wulgaryzmów
 • wielkim  nałogiem, który dotyka  szczególnie chłopców, jest stosowanie siły w rozwiązywaniu swoich problemów.

 

 

Dzisiejsze przedstawienie mówi o nałogach, ale nie tylko o tym.

Mówi  o naszych trudnych wyborach w wchodzeniu w dorosłość, o odpowiedzialności za siebie i innych.

Projekt „Caffe Szymborska”

Dnia 19 marca 2014r. odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Caffe Szymborska”. Uczniowie naszego Gimnazjum przygotowali na auli kawiarenkę w której serwowali słodkości oraz pyszną kawę i herbatę. Ale oprócz uczty dla ciała przygotowano również coś dla ducha, czyli krótki montaż słowno- muzyczny.

Uczestnicy projektu recytowali poezję Wisławy Szymborskiej przy akompaniamencie muzyki na żywo w wykonaniu Małgosi Siniarskiej. Została również przygotowana krótka prezentacja dotycząca życia głównej bohaterki projektu, w której zawarte zostały ciekawostki z bogatego życia naszej noblistki takie jak np.: zamiłowanie do kurczaków z KFC czy wydzieranie wycinanek. Autorem tej prezentacji był Albert Polański.

Zwieńczeniem projektu była recytacja jednej z uczennic Karoliny Kempińskiej, która zaprezentowała swoje wiersze.

Uczestnicy projektu: Klaudia Guciewska, Bartłomiej Wald, Małgorzata Siniarska, Wiktoria Kapuścińska,  Patrycja Regulska, Aleksandra Więckowska, Joanna Mamczarek, Wiktoria Maciszewska, Albert Polański, Edyta Pioterczak, Patrycja Jasiewicz, Adrian Studziński, Karolina Kempińska, Dominika Kępińska, Monika Włodarska, Patrycja Pielacha, Natalia Stelmasiak, Aneta Bolek.

Apel - tytuł ucznia miesiąca.

Dnia 31 marca odbył się apel, na którym pani dyrektor Anna Rusinowska wręczyła dyplomy uznania i dyplomy ,,tytuł ucznia miesiąca marzec” najlepszym uczniom.

Dyplom uznania

 • Aleksandra Marczewska kl. II D, Arkadiusz Melon III D – wyróżnienie w Szkolnym Konkursie Recytatorskim; Roksana Sobczak II B- za zajęcie IV miejsca, Weronika Płuzińska I B - za zajęcie III miejsca, Katarzyna Puchała III A - za zajęcie II miejsca, Adrian Studziński – II A - za zajęcie I miejsca w Szkolnym Konkursie Recytatorskim
 • Arkadiusz Melon – za zakwalifikowanie się do II etapu IV Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

 

Uczeń miesiąca:

 • Sandra Materska – Laureatka Kuratoryjnego Konkursu Wojewódzkiego Języka Polskiego
 • Gabriel Radzięta IIIA- wyróżnienie, Adrian Studziński II A - za zajęcie II miejsca w VIII Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ,,POEZJA PONAD GRANICAMI” w Żyrardowie w kategorii recytacja język angielski, Aleksandra Krześniak III D – za zajęcie III miejsca w VIII Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ,,POEZJA PONAD GRANICAMI” w Żyrardowie w kategorii recytacja język rosyjski
 • Natalia Giec III D - za zajęcie I miejsca, Julia Chojnacka III D - wyróżnienie w VI Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Pisania Poezji i Prozy w Językach obcych ,,SPRÓBUJMY I MY” w Żyrardowie w kategorii proza język angielski
 • Adrian Studziński – Laureat Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Mszczonowie oraz Biennale Józefa Chełmońskiego w Kuklówce
 • Magdalena Maliszewska I A - za zajęcie I miejsca,  Jagoda Ciszewska II D - za zajęcie I miejsca,  Oliwia Wisławska II D - za zajęcie II miejsca, Adrian Studziński II A - za zajęcie III miejsca w plastycznym konkursie regionalnym ,,VIII Biennale w Roku Józefa Chełmońskiego”
 • Aleksandra Krześniak,  Aleksanrda Łach,  Natalia Karczewska,  Karolina Zdzieszyńska,  Anna Grzybowska,  Honorata Szydlik,  - za zajęcie II miejsca w XII Gdańskim Festiwalu Zespołów Cheerleaders – Grand Prix Polski 2014
 • Weronika Sadowska, Natalia Kołodziejczyk, Karolina Sobieska, Aleksandra Zdzieszyńska, Martyna Rybkowska, Karolina Siekierska, Julia Walczyńska, Sandra Materska, Katarzyna Puchała, Weronika Puchała, Klaudia Sadowska - za zajęcie I miejsca w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej dziewcząt oraz III miejsca w Międzypowiatowym Finale XVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej dziewcząt

MIKROIMPLEMENTACJA – Babcia Irena i ja

W całym swoim życiu poznajemy setki, jeśli nie tysiące ludzi. Jedni trwają z nami przez lata, z innymi łączy nas tylko przypadkowa rozmowa w tramwaju pomiędzy przystankami. Każdy człowiek nosi w sobie swoją historię, czasem przepełnioną nadzieją i szczęściem, czasem łzami rozpaczy i bólem cierpienia. Nie każdy ma ochotę wracać do przeszłości, jest wielu takich, którzy wolą o niej zapomnieć, otrzepać metaforyczny pył z butów i pójść dalej, patrząc w przyszłość i nie oglądając się za siebie. Niewielu też zresztą znalazłoby się ludzi gotowych, by ich cierpliwie wysłuchać, odkryć opowieści, które towarzyszą im w życiowej drodze, przez lata przechowywane na dnie serca. „Moja historia – integracja pokoleń” była projektem, który pozwolił nam wszystkim zatrzymać się na chwilę w ciągłym pośpiechu, przystanąć i spojrzeć uważniej na drugiego człowieka.
więcej

Niedziela Palmowa

Młodzież klas trzecich z obydwu mszczonowskich parafii, przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania, uczestniczyła w spotkaniu z księdzem biskupem Andrzejem Dziubą w Łowiczu.

Przed katedrą na zbudowanej scenie zespół muzyczny grał i śpiewał młodzieżowe pieśni religijne, angażując osoby stojące na placu. Wysłuchaliśmy kilku świadectw dotyczących tego jak Bóg zadziałał w ich życiu. Ksiądz biskup poświecił nam palmy, po czym odbyła się liturgia mszy świętej w katedrze. Następnie na telebimie zobaczyliśmy papieża Franciszka, który w Rzymie przekazał światło młodzieży polskiej, w ramach przygotowania na przyjazd Ojca Świętego do Krakowa.  Ksiądz biskup przedstawicielom każdej parafii wręczył światełko i krzyż. Odbył się również konkurs na najładniejszą palmę. Nasz młodzież była pod opieką pani Joanny Spurgjasz, pani Agaty Wiśniewskiej i pani Doroty Ciszek.

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CHEMICZNY

Dnia 12.05.2014 r. odbył się w naszym Gimnazjum już po raz drugi międzyszkolny konkurs,
w którym swoją wiedzę chemiczną mogli sprawdzić uczniowie okolicznych gimnazjów. Gimnazjum im. J. A. Maklakiewicza reprezentowali następujący uczniowie:
Magdalena Oskiera kl. IIa
Michał Błaszczak kl. IIb
Adrian Studziński kl. IIa


Uczniowie zmagania rozpoczęli o godzinie 9.00. W pierwszej części zmierzyli się z zadaniami zamkniętymi, na rozwiązanie których mieli 60 minut. Następnie była chwila wytchnienia dla umysłu
i pojawiło się „małe co nieco” dla ciała – poczęstunek, który już po raz kolejny zechciała przygotować
i przekazać dla uczestników konkursu Panie: Joanna Lewandowska i Katarzyna Janowska – Piekarnia Jędruś s. c. ul. G. Narutowicza 3. Po półgodzinnej przerwie na poczęstunek uczniowie przystąpili do części z zadaniami otwartymi, która również trwała 60 minut. Prace uczniów zostały ocenione przez Komisję, którą stanowiły nauczycielki chemii przybyłe ze swoimi uczniami na konkurs:
więcej

Zielona Szkoła

W dniach 19 - 23 maja odbyła się Zielona Szkoła organizowana przez p. Emilię Mirochę. Brali w niej udział uczniowie klasy ID, IB, IA oraz dwóch uczniów z klasy IIA. Opiekunkami były p. E. Mirocha, p. M. Chałek oraz p. L. Ziółkowska - Kołczewska. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Kotlinę Kłodzką oraz Czechy.
więcej

BYLIŚMY W ERDING - WYMIANA MŁODZIEŻY

W tym roku po raz szósty została zorganizowana wymiana młodzieży pomiędzy dwoma partnerskimi miastami Mszczonowem i bawarskim Erding. Finansowo nasze starania wspierała jak zawsze Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, której celem jest łączenie młodych Polaków i Niemców. W wyjazdowym spotkaniu wzięła udział młodzież z Gimnazjum im.J.A.Maklakiewicza w Mszczonowie, Gimnazjum im.Ks.Lipskiego w Osuchowie oraz Mitteslchule Altenerding. Pomimo tak dużej odległości podróż minęła nam bardzo szybko i przyjemnie dzięki firmie „EmkaTrans” i miłym kierowcom. Pogoda również nas nie zawiodła.
Na miejscu zostaliśmy przywitani przez naszych przyjaciół, którzy przepięknie prezentowali się w bawarskich strojach ludowych. Trochę z zazdrością patrzyliśmy, z jaką przyjemnością noszą ten znak rozpoznawczy Bawarii. Od razu powróciły przyjaźnie zawarte w zeszłym roku. Pomimo różnic językowych świetnie dogadywaliśmy się z niemieckimi kolegami.

Nasi opiekunowie: A.Rusinowska, E.Sajak, R. ,E.Zabłocka, P.Libossek, A.Saiki, K.Kurzepa, K. ,M.Maidl
R. Holzinger, K. Herold.


więcej

Mapa InteraktywnaStopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.