Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Marca 2018  |  imieniny: Katarzyny, Bogusława

Menu strony

Banery

Treść strony

   Dnia 10 maja 2013r. W klasie 5D odbyło się spotkanie z wielkimi królami Polski.

   Pani od historii podzieliła klasę na grupy. Każda z nich miała do wykonania kilka prac na przydzielony temat: prezentacja władcy, scenka z życia, kartka z kroniki, wiersz lub piosenka na jego temat. Nauczycielka chciała abyśmy w formie zabawy zapamiętali najważniejsze daty i wydarzenia .

Pierwsza grupa opracowywała losy Mieszka I. Druga grupa Bolesława Chrobrego. Trzecia grupa Kazimierza Wielkiego, a czwarta zaś Władysława Jagiełło i jego żony Jadwigi. Mieliśmy 3 tygodnie na wykonanie prac. W tym celu spotykaliśmy się swoich domach. Uczniowie korzystali nie tylko z podręczników, ale też z internetu oraz różnych publikacji np. poczet królów, biografie władców. Pani oceniała całokształt, ład prac, pomysłowość i formę przekazu. Sprawdzała też naszą wiedzę historyczną. Grupy przedstawiły władców w sposób nowoczesny. Grali na puzonie lub śpiewali piosenki (np. rap z tańcem). Aby oddać klimat średniowiecza uczniowie przebrali się w stroje z epoki. Cały projekt dał niesamowity efekt. Było wiele śmiechu, radości i zaangażowania. Każda z grup wykonała świetnie swoje dzieło. Tworząc tę pracę dowiedzieliśmy się o wielu nie znanych nam dotąd faktach historycznych. Uczniom nie umknęły też anegdoty i ciekawostki.

Lekcja ta przyniosła nam wiele nauki. Wiedzę zdobytą w ten sposób zapamiętamy na dłużej. Czas panowania naszych pierwszych królów zawsze będzie nam się kojarzył zabawą i śmiechem.

 

Zredagowała: Julia Polak KL. 5 D

Mapa InteraktywnaStopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.