Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Marca 2018  |  imieniny: Katarzyny, Bogusława

Menu strony

Banery

Treść strony

   Niedawno obchodziliśmy 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji miał miejsce uroczysty apel, na którym od rana rozbrzmiewały słowa znanej pieśni narodowej „Witaj majowa jutrzenko”.

  To uczniowie klas IV - VI wraz z nauczycielami p. Barbarą Pieczurą i p. Beatą Pietrzyk, a także p. Jackiem Zielonką wystawili spektakl poświęcony wielkiemu państwowemu świętu - 3 Maja.

   Młodzi aktorzy zaprezentowali krótkie przedstawienie na temat historii powstania pierwszej konstytucji w Europie, która została przyjęta w Polsce  3 maja 1791r. 

Uczniowie przypomnieli, że konstytucja jest dokumentem, który określa główne zasady działania państwa i jego obywateli, że najnowsza konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej została uchwalona 2 kwietnia 1997r.  Na uroczystości śpiewano pieśni narodowe, jak również odegrano scenki rodzajowe. Potem  rozbrzmiała Rota – pieśń na miarę  hymnu narodowego.

 

Mapa InteraktywnaStopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.