Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 23 Czerwca 2018  |  imieniny: Wandy, Zenona

Menu strony

Banery

Treść strony

   Uczniowie kl. III c pod opieką p. Anny Witeckiej – pielęgniarki szkolnej i wsparciu wychowawcy klasy p. Wioletty Dąbrowskiej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji AKADEMIA CZYSTYCH RĄK. Uczestniczyli oni w zajęciach prowadzonych przez Panią pielęgniarkę, podczas których mieli okazję dowiedzieć się, gdzie każdego dnia mają styczność się z bakteriami.  Uświadomiła Ona dzieciom, że nauka prawidłowych nawyków mycia rąk może stać się przyjemnością, połączoną z troską o zdrowie.

  Uczniowie zostali wprowadzeni w świat drobnoustrojów (mikrobów). Poznali ich różne rodzaje i kształty, a także podział na dobre i złe drobnoustroje. W czasie zajęć praktycznych dowiedzieli się, że niewłaściwa higiena rąk, układu oddechowego i nieodpowiednie postępowanie z żywnością mogą przyczyniać się do rozprzestrzeniania się mikrobów

i infekcji. Zaobserwowali także, jak daleko mogą dostać się zarazki podczas kichania. W trakcie wykonywanych eksperymentów uczniowie przekonali się, że zakrywanie ust przy kaszlu i kichania pozwala zapobiec szerzeniu się infekcji.

W czasie realizacji programu pani Pielęgniarka zorganizowała „Turniej złych mikrobów”, podczas którego uczniowie rozwiązywali krzyżówki, plątaninki i wykreślanki.  

Omawiali historyjki obrazkowe prezentujące różne scenariusze szkolnego dnia Amy i Harry’ego. W trakcie dyskusji uczniowie omawiali komentarze przedstawione w historyjkach obrazkowych i decydowali, czy zgadzają się z nimi, czy nie.  Na zakończenie uczniowie wykonali prace plastyczne na temat „ Gdzie były, co robiły Twoje ręce”, które zostały wysłane na konkurs ogłoszony przez organizatorów.

 

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.