Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Marca 2018  |  imieniny: Katarzyny, Bogusława

Menu strony

Banery

Treść strony

   10 kwietnia na podsumowanie programuKolorowa Szkoła – Stop przemocy i agresji” , który był kulminacją naszych całorocznych działań dotyczących walki z agresją odbył się apel uczniowie klasy IIID wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Zgórzak przygotowali spektakl pt: Na ratunek”. Uczniowie przedstawili scenki z życia szkolnego, jak należy zachowywać się wobec kolegów i koleżanek.
Z kontekstu akcji wynikło kilka tez jak należy odnosić się do siebie i innych:

  • Uczeń jest uprzejmy wobec innych, grzecznie odnosi się do kolegów, używa magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam.
  • Uczeń konflikty z kolegami rozstrzyga na drodze pokojowej.
  • Uczeń szanuje godność, poglądy i przekonania innych ludzi.
  • Uczeń szanuje mienie własne i cudze.

Przemoc wkrada się do szkół po cichutku. Zaczyna się od „niewinnego” wyśmiewania słabszych, by z czasem przerodzić się w nękanie, które staje się dla ofiary nie do zniesienia.

   W ciągu roku szkolnego realizatorzy programu przy współpracy z wychowawcami klas realizowali działania z zakresu profilaktyki agresji i przemocy z uczniami podczas zajęć wychowawczych. W związku z tym uczniowie klas I - III uczestniczyli w różnorodnych warsztatach. Rodzice i uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z gazetką informacyjną na temat zagadnień dotyczących agresji, jej skutków, sposobów redukowania i eliminowania, którą umieszczono w szatni i na stronie internetowej szkoły w zakładce/projekty. W korytarzu głównym szkoły umieszczono hasła, złote myśli i przesłania promujące życie bez agresji. W pracy profilaktycznej byliśmy wspierani przez Policję, która przeprowadziła lekcje ze wszystkimi uczniami klas 0 - III na temat bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą.

Realizatorzy programu: Jolanta Zielonka,  Ewa Osińska, Ewa Bińkowska.

Mapa InteraktywnaStopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.