Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 24 Czerwca 2018  |  imieniny: Jana, Danuty

Menu strony

Banery

Treść strony

Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Mszczonowie - 07.03.2013r.

Marzec rozpoczął się bardzo pracowicie dla nas wszystkich. Na dzień przed świętem Kobiet, odbył się na hali sportowej turniej piłki ręcznej o Puchar Dyrektora Gimnazjum, w którym wzięło łącznie 5 drużyn z terenu naszego powiatu, ale bez podziału na płeć.
Na mszczonowskiej hali sportowej gościliśmy m.in. drużyny z Gimnazjum z Radziejowic, Józefiny, Mszczonowa oraz  Jaktorowa.

Impreza rozpoczęła się o godz. 9.30 uroczystym przemówieniem głównego organizatora rozgrywek - p. Pawła Promowicza - po którym nastąpiła krótka rozgrzewka i część główna spotkania. Drużyny grały systemem: "każdy z każdym" po 10 min,
z krótkimi przerwami na odpoczynek, podczas których prezentowały nowe układy choreograficzne mszczonowskie cheerleaderki.

A oto tabela poszczególnych spotkań:

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM
 
Lp.   ilość
bramek
  ilość bramek  
1 Mszczonów 4 Jaktorów 17  
2 Radziejowice 20 Józefina 3  
3 Mszczonów 6 Józefina 21  
4 Jaktorów 17 Radziejowice 21  
5 Mszczonów 4 Radziejowice 8  
6 Józefina 11 Jaktorów 14  

Ostatecznie drużyna z Radziejowic rozgromiła pozostałe drużyny i to ona otrzymała pamiątkowy puchar ufundowany
przez p. Dyrektor Gimnazjum w Mszczonowie. II miejsce należało do Jaktorowa, III -Józefina i a ostatnie, jakże zaszczytne powędrowało do gimnazjalistów z Mszczonowa.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok :)

XVI Mistrzostwa Polski Cheerleaders 2013- Leszno 09-10.03.2013r.

 

XVI Mistrzostwa Polski Cheerleaders 2013 (9-10 marca) już za nami. W leszczyńskiej hali sportowej Trapez  ponad 800 uczestników z całej Polski wzięło udział w ogólnopolskiej imprezie organizowanej pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders, które jednocześnie były eliminacjami do Mistrzostw Europy w 2013r.

Na tak ważnej imprezie sportowej nie mogło zabraknąć i mszczonowskich cheerleaderek (w tym roku reprezentowały UKS „Olimpijczyk 2008”), które w tym roku wyjechały do Leszna z konkretnym celem: wejście do finałowej 6ki i walka o podium. 2 zespoły (Fresh i Fresh Junior) oraz 6 duetów w dwóch kategoriach wiekowych (junior młodszy i junior)spędziły długie godziny od świtu do wieczora, by rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce. Dla grupy Fresh (junior w dywizji cheer- dance) był to już trzeci wyjazd na tak dużą cheerleadingową imprezę. W tym roku oprócz zespołu gimnazjalistki wystawiły aż 3 duety, które z wielkimi nadziejami jechały na mistrzostwa i jak zwykle nie zawiodły. To właśnie one liczyły się w ostatecznym rozegraniu podczas finału. Natomiast dla grupy Fresh Junior był to debiut na tak dużych zawodach, ale i one pokazały wysoką formę. Pomimo stresu związanego z debiutem stanęły do walki o finał z wieloma, bardzo doświadczonymi zespołami w dywizji pomp- dance  kategorii junior młodszy – których poziom od kilku lat wzrasta najszybciej spośród wszystkich dywizji i kategorii wiekowych w naszym kraju. Ze stresem młode Freshki wygrały i zaprezentowały się naprawdę dobrze, ale na finał muszą poczekać za rok, chociaż nie wszystkie... otóż trzy mszczonowskie duety z kategorii junior młodszy w tym roku zdeklasowały rywalki i w finałowej szóstce prezentowały się fantastycznie, zajmując kolejno: III (Zuzanna Laskowska i Marta Fałkowska), IV (Gabriela Owczarek i Patrycja Grzelak) i VI miejsca (Patrycja Cyranowicz i Agata Fedorowicz).

Taki „as w rękawie” miały również ich starsze koleżanki z zespołu Fresh i dawnego Fresh Dance, które również zajęły III miejsce w dywizji cheer- Dance (Tatiana Salayova i Karolina Zdzieszyńska), VII miejsce (Honorata Szydlik i Aleksandra Krześniak) oraz IV miejsce w dywizji pomp Dance (Klaudia Bodecka i Klaudia Obłękowska). Natomiast zespół Fresh oprócz tego, że dostał się do finału wywalczył sobie V miejsce w Polskce w swojej dywizji i kategorii wiekowej, pokonując ponownie zespół z Teen Dancers z Krakowa.

Wyniki finałów pom dance duety - Junior młodszy:

1 Leszno (Julia i Ola)

2 Zielonki (Dagmara i Magdalena)

3 Mszczonów(Zuzia i Marta)

4 Mszczonów (Gabriela i Patrycja)

5 Zielonki (Julia i Gabriela)

6 Mszczonów (Patrycja i Agata)

Wyniki finałów cheer dance duety – Junior:

1 Tarnów (Barbara i Laura)

2 Gdańsk (Paulina i Marta)

3 Mszczonów (Tatiana i Karolina)

4 Tarnów (Julia i Marianna)

5 Słupsk (Marta i Anna)

6 Kraków (Natalia i Natalia)

Wyniki finałów pom dance duety – Junior:

1 Gdańsk (Ola i Karolina)

2 Gdańsk (Paulina i Klaudia)

3 Chojnice (Julia i Ewelina)

4 Mszczonów (Klaudia i Klaudia)

5 Gdańsk (Wiktoria i Weronika)

6 Zielonki (Dominika i Gabriela)

Wyniki finałów - zespoły cheer dance - Junior:

1 Flimero Bis Tyczyn

2 Power Girls Tarnów

3 Impreska Płock

4 Maxi Energa Słupsk

5 Fresh Mszczonów

6 Kraków

Podczas Mistrzostw rozdane zostały dyplomy i nagrody za Grand Prix Polski 2012 i wszystkie mszczonowskie również wzięły w tym udział: III miejsca dla Fresh i Fresh Junior oraz IV miejsce dla Fresh Dance.

Jak widzimy z każdym rokiem jest coraz lepiej i o Mszczonowie słyszy się częściej i więcej, także serdeczne gratulacje dla dziewczyn ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Mszczonowie, których praca i trud wkładany w zaangażowanie w ten sport okazuje się wspaniałą lekcją życia. Serdeczne podziękowania kierujemy również do naszych głównych sponsorów: firmy Mim – Trans oraz Geotermii Mazowieckiej S.A., pomocy mszczonowskich szkół (Szkoły Podstawowej i Gimnazjum) oraz rodziców dzieci, bez których taki wyjazd nie byłby możliwy. Mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy i w następnym roku dalej będziemy mogły współtworzyć świat polskiego cheerleadingu.

Katarzyna Malinowska

następna strona »

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.