Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Marca 2018  |  imieniny: Katarzyny, Bogusława

Menu strony

Banery

Treść strony

"NIEPEŁNOSPRAWNY TO JEDEN Z NAS" - TURNIEJ SITTING BALL I GOAL BALL

W ramach realizowanego zadania publicznego Ministerstwa Edukacji Narodowej "Bezpieczna i przyjazna szkoła", którego jednym z beneficjentów było nasze Gimnazjum pt.: "Niepełnosprawny- to jeden z nas" - mieliśmy szansę być świadkami ambitnej inicjatywy obywatelskiej, m.in.:

Realizowane zadania w ramach programu: "Niepełnosprawny - to jeden z nas":

  • zoorganizowanie Dnia Integracji (przemarsz do Ratusza, spotkanie z Burmistrzem, wspólna zabawa)
  • przygotowanie jasełek wspólnie z podopiecznymi
  • warsztaty dla uczniów i rodziców nt. "Twój wybór"
  • mini-paraolimpiada
  • zajęcia korekcyjno - kompensacyjne
  • obserwacja zjawisk fizycznych w przyrodzie zimą
  • skonstruowanie matematycznej choinki
  • szlaki użyteczności publicznej oczami osoby niepełnosprawnej.

W ramach zadania 'mini-paraolimpiada' odbyły się zawody sportowe, w których wzięli udział nasi uczniowie w dwóch bardzo odmiennych dyscyplinach: goal ball i sitting ball. Do głównych odbiorców tego zadania należeli uczniowie klas intgracyjnych, którzy mogli w nieco inny sposób spojrzeć na problemy ludzi borykających się z niepełnosprawnością ruchową, ale i nie tylko. Dzięki atrakcyjności proponowanych zajęć uczniowie bardzo chętnie brali w nich udział a zaiteresowanie samych rozgrywek przewyższyło nasze oczekiwania. Impreza sportowa trwała cały dzień i nikomu nie przeszkadzały 'niedogodności' związane ze specyfiką gier, w których uczestniczyliśmy. Mimo obolałych pośladków i kilku siniaków uśmiech i satysfakcja rekompensowały wszystko. Uczniowie zgłosili chęć kontynuowania takiego pomysłu przez kolejne lata, także cel nadrzędny, jakim była integracja z osobami niepełnosprawnymi jak oraz wzbudzenie zainteresowania młodzieży zajęciami pozalekcyjnymi.

 

 

GRAND PRIX POLSKI CHEERLEADERS - Garwolin 19.01.2013r.

„ZNÓW GARWOLIN – ZNÓW SUKCESY”

Od kilku lat Garwolin jest pierwszym z gospodarzy konkursu Grand Prix Polski Cheerleaders organizowanego pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. I jak co roku, sobotni turniej okazał się wielkim wydarzeniem sportowym, na który ściągnęło setki osób. 19 stycznia hala sportowa przy ulicy Żwirki i Wigury w Garwolinie wypełniła się po brzegi. Kilkudziesięciu uczestników z terenu całego kraju wzięło udział w Otwartym Mazowieckim Turnieju Cheerleaders – Garwolin 2013. Wśród uczestników pojawili się tancerze między innymi z Gdańska, Kałuszyna, Warszawy, Olsztyna, Łochowa, Krakowa. Nie mogło zabraknąć też zespołów z Mszczonowa. Wszyscy przybyli do stolicy powiatu garwolińskiego, by pokazać swój taneczny talent. Uczestnicy zaprezentowali układy składające się z elementów gimnastyki, tańca i akrobacji.

Nasze miasto, klub sportowy i szkoły (podstawową i Gimnazjum)  reprezentowały dwa zespoły: Fresh (juniorki, w dywizji cheer dance) oraz Fresh Junior (junior młodszy, w dywizji pomp dance)  - oraz duet: Karolina Zdzieszyńska i Tatiana Saławjowa. Z każdym rokiem na turniejach pojawia się coraz to więcej i dobrze przygotowanych zespołów, które podnoszą poziom i rangę zawodów. I tak grupa Fresh Junior na tegorocznym turnieju miała nie lada zadanie pokonać w eliminacjach pozostałe zespoły, żeby dostać się do ścisłej finałowej szóstki, bowiem w tej dywizji i kategorii wiekowej zespołów było najwięcej. Na szczęście dziewczynki  zatańczyły najlepiej jak potrafiły i znalazły się w finale, tam jednak poziom był tak wysoki, że siły wystarczyło na miejsce VI. Ale to nie zraża zespołu, bo z nowym układem i nowym wyzwaniem pojadą już za miesiąc po raz pierwszy na XVI Mistrzostwa Polski Cheerleaders, które w tym roku odbywać się będą w Lesznie (k. Poznania). Inna historia spotkała natomiast grupę Fresh i duet gimnazjalistek, które rywalizowały (ale tylko na parkiecie) z fantastycznymi zespołami m.in. z Krakowa, Garwolina czy Wałcza. Pojedynek był zacięty, ale pozytywnym rezultatem okazało się zajęcie II miejsca w zespołach i I miejsca w duecie mszczonowskich cheerleaderek. To bardzo ważne punkty dla zespołu, który w całym cyklu będzie musiał ciężko pracować, by obronić miejsce III w cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders z 2012r.  Jak dowiedzieliśmy się od sędziów oceniających wszystkie zespoły – mszczonowskie tancerki poczyniły ogromne postępy w technice, na którą składają się m.in. poprawność wykonywania określonych elementów taneczno – akrobatycznych, dynamika czy płynność ruchu. Oby takich sukcesów było jak najwięcej. Ogromne podziękowania od zespołów i trenerki dla Pań: Dyrektor ze Szkoły Podstawowej i Pani Dyrektor Gimnazjum w Mszczonowie, które umożliwiły wyjazd tancerkom, jak również firmie  przewoźniczej Mim Trans, która już trzeci sezon pomaga nam w sprawnym i bezpiecznym dowozie grup na zawody. Największe jednak podziękowania dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, których determinacja i ciężka praca pozwala cieszyć się sukcesami Mszczonowianek.

Mapa InteraktywnaStopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.