Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Marca 2018  |  imieniny: Katarzyny, Bogusława

Menu strony

Banery

Treść strony

VIII OTWARTY TURNIEJ CHEERLEADERS O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY SKAWINA

 

„PIERWSZY TURNIEJ W SEZONIE i I MIEJSCE” 

Prawie 300 uczestników, w tym 21 zespołów z 5 województw i kilkugodzinna rywalizacja o tytuł najlepszego teamu cheerleaders w swojej kategorii wiekowej podczas VIII Otwartego Turnieju Zespołów Cheerleaders o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. Turniej odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie, a nasze dziewczęta właśnie w sobotę 1 grudnia - wyjechały by pokazać najwyższą formę taneczną. Mszczonowskie zespoły: Fresh i Fresh Junior, działające od tego sezonu pod patronatem UKS „Olimpiczyk 2008” również nie mogły stawić się na dużą taneczną imprezę.

Po pierwszych występach tanecznych, podczas których zespoły prezentowały swoje układy, jury wyłoniło finalistów z każdej kategorii. Przysłowiowy najcięższy orzech do zgryzienia, sędziowie mieli wybierając spośród 11 zespołów juniorów młodszych, w których znalazł się nasz zespół Fresh Junior, który spokojnie wszedł do finału, tak jak starsze koleżanki z zespołu Fresh. Należy wspomnieć, iż największy aplauz publiczności otrzymał zespół z Nowego Sącza, składający się z cztero- i pięciolatków trenujący ze sobą zaledwie kilka miesięcy.

Prezentacje finałowe budziły wiele emocji. Atmosferę podgrzała dogrywka pomiędzy Fresh Junior a zespołem z Sosnowca -  Gimone (kat. Junior Młodszy) - w związku z tym, iż uzyskały one taką samą liczbę punktów, musiały dać dodatkowy występ. Niestety doświadczone tanecznie dziewczęta z zespołu Gimone okazały się wytrzymać presję walki o podium i ostatecznie to one zajęły w tej kategorii III miejsce.

Tym razem zespół z Gimnazjum z Mszczonowa- Fresh okazał się nie mieć sobie równych i z wielkim wdziękiem zaprezentowały fantastyczną formę, nad którą pracują i doskonalą, by niebawem wyjechać na kolejne Mistrzostwa Polski Cheerleaders. I miejsce Fresh nie było dla nikogo zaskoczeniem, jednak z roku na rok pozostałe zespoły starają się dorównać tym najlepszym i rywalizacja jest coraz bardziej zacięta. 

W tym roku Centrum Kultury i Sportu w Skawinie ufundowało najlepszym trzem zespołom z poszczególnych kategorii nagrody finansowe w wysokości odpowiednio: 500, 350 i 250 złotych. Oryginalne statuetki szklane dla mistrza kategorii, ponadto został przyznany tytuł Miss Gracji dla trzech cheerleaderek, które wybitnie kreowały ruch sceniczny. Czekały na nie upominki w postaci biżuterii zaprojektowanej i ufundowanej specjalnie dla nich przez firmę CheerProject, oraz pamiątki i oczywiście korona od organizatora Turnieju. I tu możemy się pochwalić, że jeden z ww. tytułów powędrował do jednej z naszych najmłodszych zawodniczek – Marty Fałkowskiej, której podczas całego turnieju uśmiech nie opuszczał.

Cały turniej był naprawdę fantastycznie zorganizowany, także miejmy nadzieję, że za rok również zawitamy w Małopolsce i po raz kolejny nie oddamy wygranej.

następna strona »

Mapa InteraktywnaStopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.