Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 23 Czerwca 2018  |  imieniny: Wandy, Zenona

Menu strony

Banery

Treść strony

   24 października w klasach O odbyło się spotkanie z Panem policjantem Sławomirem Zielińskim pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem była zapoznanie i przestrzeganie zasad ruchu drogowego przez dzieci oraz wyrabianie w nich nawyku prawidłowego zachowania na ulicy. Spotkanie odbywało się w formie zabawy.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały policjanta, który uczulał za zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez ulicę wyznaczonych do tego miejscach, poznały kilka znaków drogowych. Zapoznały się również sygnalizacją świetlną i znaczeniem poszczególnych kolorów. Kolejnym etapem spotkania była zabawa w mini miasteczku, dzieci wcielały się w rolę poszczególnych uczestników ruchu drogowego- pieszych i pojazdów.

Dzieci, które wcielały się w role pojazdów miały  specjalne tabliczki.

W trakcie zabawy dzieciaki obserwowały zmieniające się światła i odpowiednio do nich reagować- zatrzymać bądź przechodzić przez pas.

Nad wszystkim czuwał dzielnicowy Sławomir Zieliński- wyjaśniają dzieciom jak należy się zachować na ulicy i przejściu dla pieszych.

Na zakończenie zabawy przedstawicielka firmy HELUKABEL Polska Pani Katarzyna Chrościcka wręczyła dzieciom zawieszki odblaskowe- misie. Na sam koniec Pan palicjan wyjaśnił dzieciom jak ważne jest noszenie odblasków.

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.