Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Marca 2018  |  imieniny: Katarzyny, Bogusława

Menu strony

Banery

Treść strony

Agresja i przemoc towarzyszy nam w życiu codziennym, tak w skali globalnej, jak i w wymiarze lokalnym, sąsiedzkim, osobistym. Rozmiar tego zjawiska niestety rośnie i dotyczy coraz młodszych osób. Dzieci i młodzież stają się nie tylko ofiarami, ale i sprawcami zachowań agresywnych. Stąd ogromna rola nie tylko diagnozy zjawiska w poszczególnych placówkach, ale przede wszystkim działań profilaktycznych. Każda inicjatywa mająca na celu przeciwdziałanie przemocy - staje sie szczególnie cenna.

Taką inicjatywę jak w roku ubiegłym wykazały autorki programu profilaktyczno – wychowawczego przeciwdziałania agresji  dla uczniów klas 1 – 3 „Kolorowa szkoła – stop przemocy i agresji”: Jolanta Zielonka, Ewa Bińkowska i Ewa Osińska.

Znające bardzo dobrze z praktyki zawodowej środowisko szkoły i jego problemy, wyszły naprzeciw potrzebom wychowanków, konstruując program działań zmierzających do minimalizowania zjawiska agresji oraz poprawy jakości życia społecznego szkoły.

Program, opracowany jest zgodnie z wymogami formalnymi, jednocześnie wyraźnie koreluje z potrzebami placówki, w której pracują autorki oraz uwzględnia rdzeniowe zadania Szkolnego Programu Wychowawczego.

Mapa InteraktywnaStopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.