Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 23 Czerwca 2018  |  imieniny: Wandy, Zenona

Menu strony

Banery

Treść strony

Szkoła to miejsce, gdzie uczysz się wielu nowych, ciekawych rzeczy. Oprócz poznawania literek i cyferek, spędzasz też czas z przyjaciółmi. Często nie zdajesz  sobie sprawy z niebezpieczeństw, na jakie jesteś narażony  w swoim najbliższym otoczeniu, a tym samym możesz uczestniczyć w zdarzeniu, którego następstwem jest wypadek.

  • Pamiętaj, aby wybierać takie zabawy i miejsca, które będą dla Was bezpieczne.
  • Zachowaj szczególną ostrożność w czasie przerw- nie biegaj po korytarzach, ostrożnie schodź po schodach, unikaj groźnych sytuacji.
  • Słuchaj nauczycieli, bo to oni są Twoimi wychowawcami  i opiekunami. Dbają o bezpieczeństwo dziecka w szkolnych murach.  
  • W trakcie zabawy: nie popychaj dzieci, nie bij, nie przezywaj i nie wyśmiewaj innych uczniów. Jeżeli ktoś dokucza Tobie, powiedz o tym wychowawcy lub rodzicom.
  • Nie zabieraj nikomu jego własności. Jeżeli Tobie ktoś zabierze pieniądze, przybory szkolne lub śniadanie – powiadom dorosłych.
  • Nie przynoś do szkoły wartościowych rzeczy i dużych sum pieniędzy. Możesz łatwo je zgubić.

Uczniowie sami stwarzają sytuacje zagrożenia poprzez lekceważenie zasad bezpieczeństwa, brak wyobraźni niedbalstwo. Dlatego też rozwijanie wiedzy i umiejętności  bezpiecznych zachowań wśród dzieci od najmłodszych lat jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania wypadkom.

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.