Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Marca 2018  |  imieniny: Katarzyny, Bogusława

Menu strony

Banery

Treść strony

    27 września 2012r. uczniowie klas VI, V b , IV mieli okazję wziąć udział w żywej lekcji historii, która odbyła się w sali kinowej MOK, która na ten czas zamieniła się w salę wystawową ze sprzętem wojskowym.

   Uczniowie z fascynacją i dużym zainteresowaniem słuchali pasjonatów historii, którzy opowiadali o II wojnie światowej, o historii Mszczonowa podczas wojny .Uczniowie zrozumieli, że ważna jest pamięć o naszych przodkach, że musimy uczyć się historii aby uniknąć błędów w przyszłości.

   Żywą lekcję historii poprowadzili: radna, współtwórczyni Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej- p. Barbara Gryglewska, oraz członkowie mszczonowskiej GRH ,,Strzelcy 31 Pułku Piechoty”- p. Piotr Dymecki i p. Bogusław Nietrzebka. Aktywnie pomagali im  odtwórcy ról młodych powstańców, uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie: Jakub Dymecki, Sebastian Sobolewski, Maciej Koperski.

   Uczniowie wysłuchali barwnej opowieści o wojnie obronnej w 1939 r., w której podkreślali heroizm obrońców ojczyzny, którzy jednocześnie walczyli z Niemcami i Sowietami. Dzieci dowiedziały się  o bohaterskiej walce Strzelców Kaniowskich, zapoznali się z uzbrojeniem i umundurowaniem żołnierzy polskich z 1939 roku, z historią bitwy mszczonowskiej. Uczniowie obejrzeli rekonstrukcję bitwy mszczonowskiej z 2011r. i serdecznie podziękowali organizatorom za ciekawą lekcję historii.

Mapa InteraktywnaStopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.