Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Marca 2018  |  imieniny: Katarzyny, Bogusława

Menu strony

Banery

Treść strony

      Dzień Matki , 26 maja – to niezwykle ważny dzień dla każdego dziecka, zarówno dla małego jak i dużego. Tego dnia dzieci obdarowują swoje mamy kwiatami, prezentami, buziakami a przede wszystkim mówią im jak bardzo je kochają.

      31 maja 2012 roku uczniowie Zerówek obchodzili to święto bardzo uroczyście. Do tego dnia przygotowywali się długo wraz ze swoimi wychowawczyniami Barbarą Oracz i Agatą Lesiak robiąc upominki, malując portrety swoich kochanych mam, ucząc się wierszyków, piosenek i tańców, by muc w pełnej gali wystąpić na scenie Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, za co zarówno panie wychowawczynie jak i dzieci serdecznie dziękują dyrekcji MOK-u .

      Wszystko tego dnia było odświętne, kolorowe i majowe. W pięknej scenografii wiosennej łąki pełnej motyli, pszczółek i kwiatów dzieci odświętnie ubrane, bardzo podekscytowane i szczęśliwe mogły wyśpiewać i wytańczyć swoją miłość, wdzięczność i szacunek. Mali aktorzy mieli tremę, ale gdy tylko kurtyna się odsunęła, trema zniknęła a na buziach dzieci pojawił się szczery uśmiech.

      Dzieci z zerówek recytowały zabawne wierszyki, śpiewały piosenki o zwykłych i niezwykłych mamach oraz tańczyły walczyka. Niektóre zapominały na chwilę swoich ról ale panie czuwające nad wszystkim szybko im podpowiadały lub mówiły razem z dziećmi. Każdy wierszyk czy piosenka nagradzane były dużymi brawami a na koniec mali artyści otrzymali owacje na stojąco, gdyż spektakl przygotowany przez dzieci i panie Barbarę Oracz i Agatę Lesiak wszystkim się podobał a niektórych wzruszył aż do łez.

      Po części artystycznej każda z mam musiała odnaleźć swój portret namalowany przez pociechę, dzieci wręczyły również kwiatowe drzewka wykonane wspólnie z paniami. Następnie wszyscy udali się do sali klubowej MOK-u na słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze.

Mapa Interaktywna



Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.