Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 21 Lipca 2018  |  imieniny: Daniela, Andrzeja

Menu strony

Banery

Treść strony

W piątek 16 marca 2012 roku nagrodzeni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym zakończeniu konkursu informatycznego BÓBR. Jest to międzynarodowy konkurs z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej. Konkurs przeprowadzany jest w wielu krajach Europy Środkowej a inicjatorem była profesor Valentina Dagiene z Litwy. W 2011 roku w konkursie uczestniczyło 17 krajów.

Zakończenie konkursu odbyło się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uroczystość uświetnił wykład prof. Macieja Sysło, który zasiada w Komitecie Głównym konkursu. Wykład pt. "Co wspólnego mają szyszki i króliki z profesorem S." poruszał tematy pozornie wydawałoby się nie związane z informatyką takie jak ułożenie łusek w szyszkach, nasion słonecznika czy rozmnażanie królików, co jednak jest ściśle powiązane z teorią dotyczącą liczb Fibonacciego czy też rekurencją - jedną z technik programistycznych.

Podczas zakończenia nasi uczniowie odebrali dyplomy i nagrody:

Kordian Makulski  za zajęcie II miejsca i Bartosz Skowronek, który otrzymał wyróżnienie.  Uczniowie na co dzień rozwijają swoje zainteresowania i zdolności, biorąc udział w zajęciach dodatkowych prowadzonych przez Małgorzatę Woźniak.

Finaliści ci,  z dumą reprezentowali na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu naszą szkołę oraz nasze miasto.

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.